Obserwator

Użytkownicy
 • Zawartość

  97
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Obserwator

 1. Witam. W tym temacie opiszę pokrótce odmiany wegetarianizmu i opiszę na czym dokładnie polegają. Odmiany wegetarianizmu * Laktoowowegetarianizm ? najbardziej rozpowszechniona odmiana wegetarianizmu. Polega na rezygnacji z potraw mięsnych. Do jadłospisu dopuszczone są natomiast produkty pochodzenia zwierzęcego: nabiał, jajka, miód. * Laktowegetarianizm ? popularna odmiana wegetarianizmu, polegająca na wyłączeniu z jadłospisu jajek. Laktowegetarianie dopuszczają jednak spożywanie mleka i jego przetworów. * Owowegetarianizm ? dieta, która z produktów zwierzęcych dopuszcza jedynie spożywanie jajek. * Weganizm ? polega na rezygnacji ze spożywania wszelkich pokarmów wytwarzanych przez zwierzęta. Poza mięsem nie spożywa się też mleka, serów, jaj. Niektórzy weganie uważają miód za produkt pochodzenia zwierzęcego i w związku z tym go nie jedzą, jednak jest to sprawa indywidualnych przekonań. Według części definicji weganizm jest proekologicznym stylem życia niewykorzystującym produktów, w powstaniu których brały udział zwierzęta, takich jak skórzane ubrania, futra czy testowane na zwierzętach kosmetyki, zaś sama dieta odrzucająca pokarm zwierzęcego pochodzenia nazywana jest wówczas ścisłym wegetarianizmem. * Witarianizm ? dieta polegająca na spożywaniu wyłącznie świeżych warzyw i owoców. Odrzuca jakiekolwiek potrawy gotowane. Witarianie rezygnują również z wszelkich napojów typu kawa, herbata. * Frutarianizm (lub fruktarianizm, fruitarianizm, fruktorianizm) ? najbardziej zaostrzona forma wegetarianizmu. Oprócz mięsa i produktów pochodzenia zwierzęcego, fruktarianie nie jedzą żadnych owoców i warzyw, których zerwanie uśmierciłoby roślinę (np. sałaty). Ich pokarmem są owoce, które same spadną z drzewa[9]. Za rodzaje wegetarianizmu niesłusznie uważa się diety będące etapem pomiędzy jedzeniem potraw mięsnych a wegetarianizmem. Są to semiwegetarianizm (i jego rodzaje jak pollowegetarianizm oraz ichtiwegetarianizm zwany też pescowegetarianizmem). Wielu wegetarian rezygnuje z wyrobów futrzanych czy skórzanych. W 1847 roku, w czasie pierwszego spotkania Społeczeństwa Wegetarian w Anglii, ustalono, że wegetarianin to osoba, która odmawia jedzenia jakiegokolwiek rodzaju mięsa. Wcześniej wegetarianie byli często nazywani pitagorejczykami, ponieważ ci także nie spożywali mięsa :roll:
 2. Życzenie huh?... "Dżinie nie spełniaj nigdy więcej życzeń"
 3. Niektórym daje mocnego kopa w psychikę, skok na głęboką wodę, lecz z nauką pływania, otwiera oczy, bo w końcu medytacja jest dopiero początkiem... btw polecamxd
 4. Jest tak jak mówisz, poczujemy się w pewnym momencie jednością ze światem, jeśli tylko zaakceptujemy go takiego jakim jest, rozwój duchowy płynie swoim rytmem jak i nasze życie...
 5. Generalnie każdy idąc przez życie, doświadczając, kochając, nienawidząc itd. Się rozwija, bardziej lub mniej. Rozwój duchowy sam w sobie jest praktykowany przez zwykłe układanie puzzli, czy rysowanie, samo w sobie "tworzenie" już jest dużym plusem. Praktyczny rozwój duchowy jest po prostu podniesieniem poprzeczki, nie wymaga wielkich zmian, lecz z nimi jest o wiele łatwiej. Młodzi często przesadzają, myślą że jak pomedytują 5 min to już są super, to może zgubić sam wiem coś na ten temat... Generalnie wystarczy korzystać z dóbr życia, być miłym dla innych, niby nic a jednak wiele:)
 6. Przepraszam, że wetknę nos w ten akurat temat, ale nie widziałem sensu w zakładaniu nowego tematu. Moje pytanie brzmi: Czy jeśli afirmuję coś co przyniesie mi korzyść to czy to właśnie się na mnie negatywnie nie odbije?
 7. Jeśli można spytać jakie ćwiczenia fizyczne i jaki rodzaj jedzonka? Np.Jeśli zjadamy dużo hamburgerków to nam się żyły zatykają, więc co jeść aby się czakry zamykały?
 8. Ja jestem ze Śląska ale nie zaciągnę po Śląsku :ugeek:
 9. Sztuka improwizacji :D
 10. Nie jestem pewny czy to bylo OOBE, ale świadomie nie widzę póki co powodu, aby tam wchodzić, ponadto brakuje mi wiedzy nie ten temat a ja lubię być na wszystko przygotowany :ugeek:
 11. Oczywiście okropna jakość boooo mój telefon noo ten tego... Ale lubię robić zdjęcia więc postaram się wstawiać tutaj jedne z ciekawszych.
 12. Ja gdy idę spać po prostu kładę się jak najwygodniej i zaczynam sobie przypominać dzień, relaksuję, odkładam te myśli na bok i skupiam się na: -10 wdechów i wydechów licząc od 10 do 1 przy czym im bliżej jestem numeru "1" tym dłużej wypuszczam powietrze. To tak ode mnie.
 13. Sen po prostu oznacza/pokazuje w dalszym ciągu dążenie do jakiegoś celu, szukasz czegoś co jest dla Ciebie ważne, bliscy próbują Cię wesprzeć, lecz ostatecznie głębiej musisz skupić się na indywidualności. Co do liczb nie mam pewności, może jakaś zmiana się szykuje, lub po prostu w 36 i 6 mają tańsze minuty i powinnaś pomyśleć o przeniesieniu się do nich? ;) Pozdrawiam.
 14. Na moje oko wygląda to tak: Obrany kierunek, droga życia, podążanie do celu, celu na który trzeba uważać, pomimo zbaczania z drogi trzeba pamiętać aby uważać na pułapki/złe wydarzenia, omijać niepewne/niebezpieczne obiekty/miejsca, aby nie zboczyć z obranego celu. Po prostu musisz się trzymać pewnie i unikać niepewnych rzeczy, aby nie wpaść nie chcący na przykrą sytuację.
 15. Nie ma za co ;) To "łał" napisałem, gdyż to skomplikowany sen
 16. Pragnienia są silniejsze niż rzeczywistość, strach i obawy są nasilane przez separację przez co wychodzą na jaw uczucia ukierunkowane głęboko. Wskazówki są mylnymi iluzjami, serce wie lepiej i poprawnie stwierdza niepewny fakt. Chaos musi chociaż w małym stopniu zostać ukierunkowany, ponieważ bez tego nie będzie zrozumienia.
 17. Łał... :? Więc... Cel/pragnienie jest odgradzane przez rzeczywistość, lecz pragnienie jego/jej realizacji jest na tyle silne, aby przeciwstawić się przeciwnościom. Z pozoru dobre rzeczy/sprawy ukazują się jednak w negatywnym świetle, lecz dajesz radę je ominąć i iść dalej. Potem te problemy są zabierane i pozostaje pustka wypełniona przez uczucie, które nie jest do końca takie jakie powinno być i szuka drogi.
 18. Można wywnioskować, że nagła chwila, zdarzenie spowoduje zaskoczenie i mus szybkiej decyzji, która może albo negatywnie wpłynąć albo pozytywnie. Ulotna chwila, która może wiele zmienić, trzeba dobrze wybrać, zdecydować racjonalnie a za razem trafnie.
 19. 5w4-Piątka ze skrzydłem cztery: 5w4 - "Obrazoburca"- idealnie mnie opisuje
 20. Otóż... Miejsce dążeń i celów jest zamglone przez priorytet, rozwiązanie odnalezione, lecz na szali 2 szklanki wody w połowie iluzja w połowie rzeczywistość, niemoc pokonana przez miłość, dążenia/priorytet wypełniony. Wszystkie drogi prowadzą do jednego celu, nie ważne gdzie pójdziesz, wrócisz do punktu wyjścia. Nagle jedne z nich doprowadzają do celu, który jest pół iluzją, cel osiągnięty, lecz w ciąż to pół iluzja, która może namącić. Wybacz, że tak późno...
 21. ...Wszystko i nic ;) ... To już zależy od Ciebie, teoretycznie nie ma granic, możesz wykreować wszystko jak i również to zniszczyć. Poza tym to dobre ćwiczenie, kontrola snu, pomaga w rozumieniu siebie i nie tylko.
 22. Jakaś część Ciebie/wydarzenie zaskakuje Cię, starasz się uniknąć go, lecz nie radząc sobie uciekasz się do oszukiwania, przez co stajesz twarzą w twarz z tym wyzwaniem, wiesz na czym stoisz i starasz się to jakoś ułożyć. Nagle czujesz przytłaczającą Cię rzeczywistość, przyłapana, lecz szukasz rozwiązania, ale w końcowym etapie nie potrafisz go odszukać nawet z pomocą innych. Jest to coś przez co sama musisz przebrnąć.
 23. Jesteś nowa na pewnym terenie/drodze życia i masz dużo miejsca aby spokojnie toczyć ten bieg wydarzeń i być na nie przygotowaną. Wszystko zaczyna się rozwijać i gdy dochodzi do punktu kulminacyjnego/ustatkowanego czujesz się dobrze. Spotykasz ludzi, z którymi czujesz się dobrze w swoim środowisku i wiesz czego chcesz/na czym stoisz. Co do drugiego snu nie mam zbytniej pewności, ponieważ jest zbyt mało szczegółów, prosiłbym więc o rozwinięcie jego treści. Na chwilę obecną: Leczysz rany/odpoczywasz/nabierasz sił, lecz jakieś małe problemy wciąż dosłownie "wplątują Ci się we włosy", pozostają nierozwiązane/niepokój/może strach. Pozdrawiam!
 24. Więc... Zmiana zamieszkania/chęć oderwania od rzeczywistości. Nowe doznania,emocje, przywiązanie są bardzo silne, ale wymykają Ci się spod kontroli. Starasz się ochraniać je, ale nie do końca Ci się to udaje, przez co są jakby opóźnione, niedopracowane, robione na ostatnią chwilę. Z kolei "ktoś" stara zmienić twoje miejsce zamieszkania/pomaga odejść od rzeczywistości/zrelaksować się. Ktoś stoi(przeszkoda) na twojej drodze, ale nie stanowi większego problemu, ponieważ jesteś na to przygotowana, lecz dobre chwile niestety przelatują Ci czasem przez palce i nie masz na to większego wpływu... O kurcze Trzy Kinder Niespodzianki za 10 zł O_o