siloam

Użytkownicy
 • Zawartość

  45
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

1 Neutral

O siloam

 • Tytuł
  Ezo początkujący

Uncategorized

 • Miejscowość
  Cork
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Zodiak
 1. Anioły to też osoby podobnie jak Duch Święty. Duch Święty jest nazywany Parakletem tj, obrońcą,pocieszycielem, on ma pouczyć apostołów. O tym mówi sam Pan Jezus, który z pewnością świadomie akcentuje jego osobowy charakter. To nie jakaś bezosobowa siła pozbawiona własnej świadomości.
 2. Twoim zdaniem anioły też ważą kilogramy? :o
 3. Paradoksa Duch Święty w chrześcijaństwie to Osoba Boska, a nie jakaś energia, którą można sterować. Twierdząc, że reiki i Duch Święty są tożsame albo zmieniasz nauczanie o reiki, albo Twoja wizja chrześcijaństwa jest zupełnie inna niż powszechnie przyjęta. Tezy niektórych polskich reikowców o Duchu Świętym i nauczanie Kościoła o Nim wykluczają się wzajemnie. Skądinąd od razu widać, że Winterstorm wie więcej na temat symbolicznych źródeł reiki niż Szept czy Paradoksa. Chociaż wie na czym stoi, wie z czego praktyki reiki wyrosły, a masa ludzi po kursie u Królickiej czy książkach Bukowskiego myśli właśnie, że otrzymało moc Jezusa i że reiki ma rodowód chrześcijański. Porażka.
 4. Winterstorm, Te informacje zweryfikowałem ze stronami zagranicznymi o reiki i się tak dziwnie składa, że się zgadzają w tej kwestii. Jak na razie ośmieszają się tacy propagatorzy reiki jak Królicka czy Bukowski który twierdził, że Mikao był nie tylko chrześcijaninem a nawet że był księdzem katolickim. Z nich się Japończycy po prostu śmieją. Meridiany są obecne w taoizmie, ale z czasem nauczanie o nich przeniknęło do klasztorów buddyjskich i shinto i tam także o nich się naucza. Synkretyzm w Azji jest czymś powszechnym. Wystarczy spojrzeć na taką odmianę buddyzmu jak buddyzm tybetański.
 5. Mam Ci wypisać skąd pochodzą symbole używane przez reikowców do leczenia i skąd pochodzi tradycja meridianów? Kogoś chcesz oszukać czy sama tego nie wiesz? Może biografia Mikao Ci to naświetli. http://www.eioba.pl/a/1ra0/usui-reiki-japonska-medycyna-naturalna-shoden Nie próbuj oszukiwać Szept. Nie ze mną te numery.
 6. Paradoksa, Mam jeszcze numery Rycerza Niepokalanej z lat 90-tych z artykułami poświęconymi właśnie sprawie siostry Mariuszy, której przełożeni zakazywali praktykowania reiki. Pani Królicka kłamie, jeżeli twierdzi, że siostrze zawsze pozwalano "reikować" i że nikt nie zabiegał o to, aby zaprzestała tych praktyk. Jako, że jestem teraz w Irlandii, a nie w Polsce to nie mogę Ci przesłać skanów, co z chęcią bym uczynił, aby wyprowadzić Cię z błędu. Napisz do księży Faranciszkanów do Niepokalanowa z prośbą o archiwalne artykuły o reiki, to sama zobaczysz co faktycznie miało miejsce. Od Pani Królickiej wali siarką na kilometr. Wysłałem jej mój artykuł na maila i jak dotąd (tydzień) nie otrzymałem żadnej odpowiedzi. Mam nadzieję, że w końcu ją otrzymam. Neutralność Pani Królickiej objawia się w tym, że nie ma nic przeciwko prowadzeniu kursów reiki pod patronatem stowarzyszeń propagujących tarot w wydaniu satanisty Crowleya. Taka z niej katoliczka jak nie powiem co. Jest z nią sprzeczne, co w sposób jasny i klarowny udowadnia mój artykuł. Reiki bazuje na koncepcji Absolutu i świata rodem z buddyzmu i shinto, która jest nie do pogodzenia z chrześcijańską. I jeszcze fragment ze strony katolickiej Odnowy z diecezji Warszawsko-Praskiej: http://odnowa.diecezja.waw.pl/index.php?odnowa=download/Reiki.html
 7. Czemu odwracasz kota ogonem? Powinnaś raczej spytać co jest dobrego w oszukiwaniu ludzi, że jest praktyką chrześcijańską vel zgodną z chrześcijaństwem. Budowanie na kłamstwie ma przynieść dobre owoce? Mistyk, z Twoimi sloganami nie ma co dyskutować, bo to nie argumenty a właśnie slogany. Księża manipulują, bo jakiś samozwańczy Mistyk tak mówi. Nie rozśmieszaj mnie.
 8. Udowodnij fałszerstwa, a nie znowu powtarzasz slogany. Stać Cię na coś więcej niż wklejkę z niewiarygodne.pl?
 9. Szeptunko nie interesuje mnie kolejna zmiana Twojego internetowego wizerunku. Pamiętam te stare czasy na ezoforum i Twojego bana też ;] Lasik i mydlenie oczek odstaw na bok. Mnie interesują argumenty, a ten fragment, który cytowałaś można znaleźć na stronach wp pod aliasem: http://niewiarygodne.pl/gid,13885323,img,13885370,kat,1017185,page,8,title,10-dowodow-na-istnienie-reinkarnacji,galeriazdjecie.html?ticaid=6d375 Albo więc Ty, albo Twój kolega nie podaliście źródła swoich rewelacji. Cóż. To wiele mówi...
 10. Jak nazwiesz świadome fałszowanie zaświadczeń od Papieża? Skąd Bukowski wziął te "rewelacje" o Mikao jako katolickim księdzu, który uczył się sanskrytu, aramejskiego itd? Napisał książkę nie zweryfikowawszy zasłyszanych treści lub po prostu nazmyślał. Osobiście w pierwsze nie wierzę, więc zostaje drugie. Nie. Myślę, że ten poziom jest jeszcze dla Ciebie za wysoki.
 11. Wyjaśnij to p. Królickiej i innym. W polskim internecie i nie tylko, bo w książkach o reiki też, żeruje się na naiwności katolików. Reiki jest tymczasem praktyką pogańską. Śmiało. Zacznij od dziś!
 12. Czytałem niemiecką i to samo. Te same bajki o tym, że Mikao był jakoby chrześcijaninem, a przecież w reiki widać buddyzm i shinto. Chociaż i tak tam było lepiej bo nie napisali chociaż że Mikao znał sanskryt, tybetański dialekt chińskiego, hebrajski i aramejski czego o Mikao nie zapominają ściemnić pewni polscy propagatorzy reiki.
 13. O takie zdanie mi właśnie chodziło. Dziękuję Winterstorm.
 14. Winterstorm, Mylisz się. Proponuję sprostować Japończyków, którzy właśnie tak wykładają słow reiki, gdzie - rei oznacza ducha, a nie ukłon. W tym zlepków rei nie oznacza ukłonu! Rei ma różne znaczenie zależnie od kontekstu i utarcia językowego. Rei nie znaczy ukłonu, a jak znaczy to podaj jakiś dowód ze słownika (najlepiej o poziomie akademickim), a nie własne zdanie, bo to nie jest dla mnie absolutnie żaden argument.
 15. Tak się składa, że to na rozkaz Heroda Jan Chrzciciel został ścięty, a więc Herod nie mógł myśleć, że Jezus jest reinkarnowanym Janem. Uważał - i to się nie podoba gnostykom - że Jan zmartwychwstał i teraz działa jako Jezus. Dopiero potem wyprowadzono go z błędu. Podobnie uważano, że Jezus jest zmartwychwstałym Eliaszem. Widać jak wygląda dyskusja z wszelkiej maści gnostykami, którzy powtarzają najzwyklejsze kłamstwa i żerują na niewiedzy przeciętnych chrześcijan. Chętnie udałbym się na jakąś dysputę, ale obawiam się, że ludzie pokroju autorów powyższych wypocin by się na niej nie pojawili, bo straciliby zajęcie i pracę. Proszę o dowody, że cesarz Justynian usnął jakiekolwiek fragmenty z Biblii. Przecież to jest jakaś kpina! Jak to możliwe skoro zachowały się kodeksy biblijne starsze niż z VI wieku np. synajski (IV wiek) i widać, że niczego nie usunięto. Poza tym Szeptunko jak się coś cytuje (nawet takie bzdury rodem z WP) to warto podać źródło.