Gość zoska1977

Jak się wzbogacić na serio

14 postów w tym temacie

Jak się wzbogacić

Bycie bogatym to marzenie wielu. Gdyby spełnienie go nie stanowiło większego problemu, po ziemi chodziliby sami milionerzy. Niestety, prócz rozwagi, wymaga to również szczęścia. Oto, co możesz zrobić, by się wzbogacić.

Kroki

-Załóż konto bankowe. Będzie zarabiało za Ciebie - początkowy stan wzrasta o dany procent. Zapoznaj się z różnymi rodzajami kont bankowych, popytaj znajomych o ich doświadczenia związane z bankami.

-Kupuj akcje.

-Zdobądź dobre wykształcenie. Będziesz miał wtedy większe szanse na wysoko płatną pracę.

-Zacznij oszczędzać pieniądze.

-Rób zakupy w tańszych sklepach. Często płacimy tylko za markę, a w rzeczywistości możemy otrzymać ten sam produkt w dużo niższej cenie.

-Dbaj o swoje zdrowie. Dzięki temu nie będziesz musiał marnować w bliskiej lub dalekiej przyszłości pieniędzy na leczenie, zabiegi, itp.

-Wyjdź za mąż/ożeń się. Dwie osoby, które pracują są w stanie zarobić i zainwestować dużo więcej.

-Zerwij z jakimś kosztownym nawykiem, np. paleniem papierosów lub częstym jadaniem w restauracjach. Jeżeli policzysz, ile włożyłeś w niego do tej pory pieniędzy, zdziwisz się.

-Prowadź swój własny bilans finansowy. Wyciągaj z niego wnioski. Sprawdzaj, w jakich okresach wpływało do Twojej kieszeni więcej pieniędzy, i kiedy traciłeś ich największą ilość, oraz jakie czynniki na to wpływały.

Wskazówki

-Zgłoś się do teleturnieju.

-Staraj się nie brać pożyczek i nie zaciągać kredytów.

Ostrzeżenia

Gra w totolotka i hazard nie są najlepszymi sposobami, by się wzbogacić. Fakt ? niektórzy wygrywają dzięki tym zajęciom duże sumy pieniędzy, ale istnieje większe prawdopodobieństwo ich stracenia, niż zyskania.

Nigdy nie inwestuj więcej pieniędzy, niż godzisz się stracić.

Nie koncentruj każdego aspektu życia na gromadzeniu pieniędzy i nie pozwól, by chęć wzbogacenia się zawładnęła Twoim światem. Jeżeli pieniądze staną się Twoją obsesją, nie będziesz szczęśliwy.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jakiś czas temu, mój tata był na spotkaniu z jednym z najbogatszych ludzi w polsce (niestety nazwiska już nie pamiętam) i on tam uczył jak inwestować pieniądze. Wymagane jest zarabiać miesięcznie około 10tysięcy złotych, aby takowy biznesik otworzyć. "wystarczy" złapać pożyczkę na jakiś milion złotych. I kupić sobie mały samolot taki 6-8osobowy. Wiele lotnisk, takie samoloty od osób prywatnych wypożycza. I taki samolot zwraca się dość szybko. Jak szybko dokładnie nie pamiętam, ale miesięcznie to co zarobicie na wypożyczaniu spokojnie starcza na spłatę kredytu i jeszcze mamy z tego zarobek. Po jakimś czasie będziemy mieli na prawdę niezłą kasę. No i ten człowiek właśnie prowadzi sieć takich wypożyczalni. Ma bardzo dużo mini jachtów i samolotów. Kiedy śpi, zarabia przez noc około 160tysięcy złotych! ile dokładnie tych jachtów i samolotów ma. Nie mam pojęcia. Ale ja bym osobiście był szczęśliwy, gdybym spał zarabiał 300złoty :D do tego normalna praca no i już standard życia jest o wiele lepszy :mrgreen: można później kupić 2 samolot, żeby zarabiać 2 razy więcej i tak dalej :)

Tyle że trzeba zarabiać już trochę na starcie ;) ('albo mieć bogatą rodzinę')

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
-Kupuj akcje.

a odradzałaś totka :D

-Zacznij oszczędzać pieniądze.

i zobacz jak zżera je inflacja.

Wg. mnie najlepszą inwestycją jestem ja sam. Jest teraz dostępnych wiele szkoleń, warto z nich skorzystać.

nie napisałaś też o dofinansowanich z unii. Choć to modne podpierać nimi swoje biznesplany, trzeba pamieać że wiele z nich daje kasę dopiero po wyłożeniu własnej jako zwrot.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Hmm swego czasu ten temat bardzo mnie interesował. Oczywiście każdy ma swój sposób na dorobienie się. Na necie powstało wiele tego typu poradników, dobrych rad, które mają za zadanie nam otworzyć oczy. Ja czytuję pewien blog, który właśnie mówi o finansach i często padają tam ciekawe przykłady, pomysły itp. Polecam

http://mojepieniadze.blox.pl/html

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Faktycznie strona ciekawa i warta postudiowania, dzieki Vanilka

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zośka - to nie jest sposób na wzbogacenie się a najwyżej ustabilizowanie budżetu, żeby go za dużo nie "przeciekało" na fajki czy inne dziwne nieprzemyślane rzeczy.

Wzbogacenie się - to albo mając kapitał dobra inwestycja jak u przedmówcy w ten wynajem samolotów, albo pomysł + pasja, która trafi w niezapełnioną jeszcze niszę. Obejrzyjcie sobie film o twórcy facebooka co właśnie w kinach leci. Mechanizm podobny.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kazdy pojmuje inaczej bogactwo. Dla jednego człowieka miara bedą profity tworcy facebooka a dla kogos innego stabilizacja finansowa :o A żeby miec kapitał o którym wspomianasz dobrze jest się na początku zastosowac do wyzej wymienionych pkt.

zawsze trzeba zrobic pierwszy krok i niekoniecznie napadac na bank ;)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja na akcjach bardzo straciłam i nie polecam. Żeby tak naprawdę mieć pieniądze trzeba je przyciągać.. tzn pozbyć się stereotypu ubóstwa i braku. To wtedy same znajda się sposoby na ich przyciągniecie. Polecam tak przy okazji :) Pamiętajcie BÓG JEST BOGATY. Wszystkie bogactwa są dostępne dla nas już teraz.

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A może na początek to wybrać się do pracy ;)

i nie kupować głupot :)

2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Bogactwa można szukać, gdy już się ma zapewnione bezpieczeństwo finansowe, byt.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja powiem to co na sobie zauważyłam .

Gdy skupiam się na pieniądzach i im bardziej ich pragnę, robię wszelkie kroki by mieć ich więcej np. pracuje w dwóch firmach ,od rana do nocy to tym mam ich mniej ,z rożnych powodów,chytry dwa razy traci ,tak jak i zachłanny, zazwyczaj działa to jak dwa magnezy o tych samych biegunach które się odpychają .

pragnienie=odpychanie

Gdy poświęciłam się pracy w moim przypadku (na jednej pracy) nie myśląc o korzyściach ,tylko w głowie praca i pozwolenie jej by była w moim życiu i akceptowanie ,nawet pokochanie. Chęć bycia dobrym w tym co robię.

Pozwolenie,otwartość = przyciąganie

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Odwieczny dylemat "Mieć czy Być"

Niby pieniądze szczęścia nie dają - ale bez pieniędzy o szczęście trudniej

:thumbsup:

Dla mnie ważna jest stabilizacja i zdrowie, ale z tym różnie bywa.

Samo życie :sorcerer:

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.