Szept

ISA

23 postów w tym temacie

Znaczenie: Lód

Głoska: L

Symbol: jasnosć, przejrzystość

Polaryzacja: aktywna

Symbolizuje: trwanie statyczną energię jaka działa w śrdoku zimy, kiedy wszystko zostaje ścięte mrokiem

SŁOWA KLUCZE

lód, stałosć, spokój, uśpienie, piękno, stagnacja, medytacja, spowolnienie, czekanie, relaksacja, samoświadomosć, oczekiwanie, odpoczynek, zastój, wycofanie, czekanie

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ISA

ZNACZENIE WYROCZNI

Ogólne i jednostkowe: W tym wypadku chodzi o ciebie! Skoncentruj się na sobie albo zejdź z piedestału. Skostniałym przekonaniom potrzebny jest nowy punkt widzenia, by je solidnie przemyśleć lub na nowo sformułować.

Dokładne, w kole runicznym:

Eisaz jest runą lodu. Germańskie mity głoszą, że kosmos powstał z ognia i lodu. Lód oznacza tu pramaterię, z której wszystko się zrodziło. W chłodzie, reprezentowanym przez lód, zwalnia przemiana materii i zmniejsza się poziom energii życia, dlatego też twoje zamierzenia rozwijać się będą wolno i towarzyszyć ci będzie z konieczności gorzko cierpliwość.

W wodzie: należy unikać zbyt szybkich lub pochopnie podejmowanych decyzji.

W ziemi: przeżywasz rozczarowanie i musisz je przepracować

W ogniu: bądź ostrożny, znajdujesz się bowiem w niebezpiecznej sytuacji:

W powietrzu: wdajesz się w nieodpowiedzialne ryzyko.

Źródło : I. Warneck

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ISA

LÓD

Lód jest bardzo zimny i niezmiernie gładki pełen jasnego blasku jak szkło podobny kamieniom szlachetnym kwiat lodowy miły oczom.

Lód nazywamy mostem obszernym ślepcy chcą być prowadzeni.

Lód jest korą dla rzeki dachem dla tal i niebezpieczeństwem lunatyków.

WYKŁADNIA TRADYCYJNA "Lód" jest zasadą absolutnego ściągnięcia i zastoju. Skupia wszystko wokół siebie, w sobie, i usiłuje zachować w spokoju, ciemności i chłodzie. Tak można by określić lód kosmiczny (Niflheimr), który równoważy stałą dynamikę ognia (Muspellsheimr).

Siła ta stanowi most pomiędzy światami, a jej punktem wyjścia jest trwałość. Wyznacza zasadę kosmicznej więzi. Jakkolwiek, w stanie "czystym", jest ona elementem destrukcyjnym i niebezpiecznym.

STRONA JASNA ISA kładzie nacisk na "ja", wymaga uświęcenia indywidualności. Twoja świadomość "ja" powinna zdecydowanie wzrosnąć, a uwaga zatrzymać się na "ego". Trudne sytuacje dadzą się ro?wiązać dzięki sposobom wewnętrznym. Nie licz teraz na przyjaciół, nie pokładaj nadziei w nikim, bowiem nie znajdziesz w bliskich osobach podpory. Nie bądź uparty, nie przeprowadzaj swej woli na siłę. Pozostań w izolacji, ucz się ostrożności. Potencjalne i niezrealizowane jest twoim dobrem i jako nasienie nowego spoczywa w muszli starego. Możesz doświadczyć przejścia (nie zawsze łatwego) z jednego poziomu istnienia do drugiego. ISA może wskazywać na moment, kiedy to trzeba schronić się w samym sobie, jednak bez wyraźnego oddzielania się od reszty świata. Potrzebne jest teraz jasno sprecyzowane działanie, które skierowałoby twe kroki ku możliwym "przejściom". Posiadasz samokontrolę, zdolność wpływania na jnnych, jednoczysz swe zamiary z tym, co istnieje. Nie jest to wszystko pozbawione fascynacji pięknem.

ISA może reprezentować mistyka, błazna lub śmierć.

STRONA CIEMNA "Lód", jeśli nie jest zrównoważony "ogniem", może spowodować zamrożenie sił życiowych i zbytnie skupienie się na "ego", prowadzące do smutku i ogłupienia. Istnieje niebezpieczeństwo totalnej ślepoty. Sytuacje "przejścia" są niebezpieczne, a owo niebezpieczeństwo może być ukryte często w pięknie. Możesz doznać osłabienia, możesz znaleźć się pod kontrolą innych osób lub sił zewnętrznych. Zablokowanie energii ISA prowadzi do roztrwonienia sił, do braku koncentracji w sferze świadomości lub w sferze działania.

SŁOWA KLUCZE Korzystne: koncentracja, świadomość "ego", kontrola "ja", jedność.

Niekorzystne: egomania, marazm, ślepota, rozproszenie

Żródło: Maria Piasecka "Sztuka wróżenia z run"

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Staroangielski - Is

Lód jest zimny i śliski;

połyskuje jak szkło i drogie klejnoty;

podłogę tworzy wykutą przez mróz

piękną gdy na nią patrzysz.

Staronordycki - Is

Lód możemy nazwać solidnym mostem;

Ślepiec potrzebuje przewodnika.

Staroislandzki - Iss

Lód jest powłoką rzeki,

I dachem dla fal

I niebezpieczeństwem dla ludzi.

Noszący hełm dzika. Lód.

więcej na: http://www.runy.net.pl/?q=node/37

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Hmm dokładnie tak widze isę- pierwszą runę, która stanęła na mej drodze. Jest to most, droga do siebie i zatrzymania się w pędzie po coś tam.

Nie jest złą Runą choć nie pozwala pędzić...

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pozwala... na złamanie karku - jak po lodzie. Żadna runa nie jest per se zła ani dobra.

2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No chyba ze ssie ma kask i bobslejowego bolida :D

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

symbol: lód,uśpienie, zatrzymanie,odcięcie, przeciwieństwo ognia.

tłumaczenie:lód

pora roku: zima

roślina: olcha,przebiśnieg,lulek czarny

znak zodiaku: ryby 19.02-20.03

talizman: pomaga stawić opór wobec przeciwności losu, pomaga zatrzymać i odciąć niepożądane siły.

amulet: zatrzymuje niepożądane sytuacje,zwalcza niepokój,odcina od starego, niepożądanego,a z innymi runami pomaga otworzyć się na nowe życie

zdrowie: kręgosłup,kości,sen,pozwala szybciej przebyć chorobę z wysoka gorączką.

zawód:mistyk, chirurg, anestezjolog .

miejsce: lodowisko, chłodnia, tam, gdzie jest sterylnie czysto, laboratorium.

aspekt życiowy: zatrzymanie,zamrożenie sytuacji, odcięcie sie od negatywnego aspektu życiowego.

ZNACZENIE OGÓLNE:

pozycja prosta:

+samoopanowanie,

+wzmocnienie samoświadomości

+spoistość,

+możliwość wywarcia wpływu,

+samotność,

+koncentracja,

+skupienie,

należy liczyć wyłącznie na siebie,

+samokontrola

+trudne, ale skuteczne przejście z dotychczasowego stanu w następny,

+ekspansja, która umożliwia koncentrację,

+ISA jest momentem skupienia uwagi na sobie, na swojej indywidualności,

+nie jest to dobry czas na szukanie wsparcia u bliskich z rodziny cz przyjaciół,

+poprzez samopoznanie i ostrożność wzrosnąć powinna świadomość tego , kim jestem,

+ jest to doskonały czas na samoanalizę, nie odgradzaj się całkowicie od otoczenia, a tylko zatrzymaj na ten czas.

pozycja odwrotna:

-zamrożenie sił życiowych,

-energetyczny bezruch,

-zmiana dająca niepowodzenie,

-krótkowzroczna egocentryczność,

-tępota umysłowa,

-odrętwienie wobec zagrożenia,

-osłabienie woli,

-fałszywe planowanie,

-strata i brak,

-uleganie zasadom,schematom lub presji innych ludzi,

-rozproszenie energii

E.Kulejewska" VADEMECUM RUN".

-

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Konia z rzędem temu, kto rozpozna na inskrypcjach runicznych inskrypcję prostą Isa od odwrotnej... co za bzdury...

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Konia z rzędem temu, kto rozpozna na inskrypcjach runicznych inskrypcję prostą Isa od odwrotnej... co za bzdury...

myślę że osobia która posiada talie kart np."the power of the runes" nie będzie miała problemu z odróżnieniem czy ta karta znajduje się w pozycji prostej czy odwrotnej. a najlepiej jest zawsze krytykować. ale krytyka to też zawsze opinia:)

cieplutko pozdrawiam;)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

myślę że osobia która posiada talie kart np."the power of the runes" nie będzie miała problemu z odróżnieniem czy ta karta znajduje się w pozycji prostej czy odwrotnej. a najlepiej jest zawsze krytykować. ale krytyka to też zawsze opinia:)

cieplutko pozdrawiam;)

Indiana, ale my tu mówimy o orygnalbnych inskrypcjach a nie kartach runicznych, któe z tradycją runiczną maja tyle wspólnego co piernik i wiatrak. Wiatrak zmielil makę, ale to jedyna rzecz jaka je łaczy.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Indiana, ale my tu mówimy o orygnalbnych inskrypcjach a nie kartach runicznych, któe z tradycją runiczną maja tyle wspólnego co piernik i wiatrak. Wiatrak zmielil makę, ale to jedyna rzecz jaka je łaczy.

a to wobec powyższego niem mam nic do dodania, powiedzmy ze chciałam dobrze ale chyba się nie udało:(

a mnie wypada się jeszcze dużo nauczyć.

Edytowane przez indiana
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Indiana, nie pzrejmuj sie zupełnie. Dobrze, ze się wypowiadasz i mówisz. Ale też ważne by czytać i wyciągać własne wnioski. Ja kiedyś inaczej podchodziłąm do run, dziś uczę się ich zupełnie od nowa. :)

Po prostu glowa do góry i spróbuj poznać runy od strony tradycyjnej

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Indiana jeśli krytykuję - to robię to zasadnie. Jeśli chcesz się uczyć o runach... to muzeum archeologiczne, biblioteka naukowa, książki historyczne.

Autorów typu Kulejewska, Chrzanowska, Kolesow potraktuj jako lekturę fiction ale bez science - papier niezbyt gruby, może mieć również inne zastosowanie.

2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Indiana i nie pzrejmuj się, tylko słuchaj madrzejszych. Ja się pozbyłam tych wyżej wymienionych ksiazek, a jeszcsze pól roku temu bym się o Piasecką i Warnecka pogryzła z innymi ;D

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

jest kilka run nie odwracalnych.Nie da sie okreslic , czy jest w pozycji prostej, czy odwroconej.

Ja opisując runy biore pod uwage głównie symboliczne jej znaczenie a poźniej runy ktore ja otaczają.Nie mam kart i nie chce nawet mieć.Używam run , króte sama zrobiłam z gałązki brzozowej.Po wyrzuceniu, lub wyjęciu z woreczka , nie zawsze jest wiadomo, w jakiej pozycji jest dana runa.Intuicyjnie nasuwa mi sie , czy niesie pozytywną, czy zła energię.

Uważam , że duzo daja właśnie wiersze i poematy o nich, niosące przesłanie .

W połaczeniu z innymi runami, wniosek , jak je odczytać, nasuwa sie sam.

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kochani moi, a jakiś dowód z praktyki wskazujący na to, że jakakolwiek runa JEST odwracalna, możecie podać?

Przyznam szczerze, że magią runiczną zajmuję się od dość niedawna, ale przy pisaniu w konkretnej potrzebie, odwracam w tę i wewtę, odbijam lustrzanie też i... działa. Podobnie przecież, jak miało to miejsce w dawnych inskrypcjach, również tych bardziej magicznych, choć wśród zachowanych takie stanowią zdecydowaną mniejszość...

Edytowane przez Elwinga
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie, nie mogą... ;-) bo to tarotowo-karciana naleciałość.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A możesz to rozwinąć? Chodzi mi o to, co znaczy jak runa wypadnie ewidentnie do góry nogami (taka runa po której to widac). Czy to się jakoś inaczej interpretuje, w stylu przeciwności tego, o czym mówi pieśn, czy jak?

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak się wróży... to może i takie coś jest potrzebne... ale jeśli się uprawia dywinację - i się korzysta z run jako narzędzia ale realne informacje i tak pochodzą od duchów/przodków/bogów, więc i interpretacja nie podlega ścisłym zasadom.

Bez łączności z nimi (nie mylić z chanelingiem) to se można równie dobrze zapałkami rzucać albo monetą i to interpretować.

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ok, dzięki, to mi wiele wyjaśnia :)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

...ale przy pisaniu w konkretnej potrzebie, odwracam w tę i wewtę, odbijam lustrzanie też i... działa. Podobnie przecież, jak miało to miejsce w dawnych inskrypcjach, również tych bardziej magicznych, choć wśród zachowanych takie stanowią zdecydowaną mniejszość...

Jakby to powiedziec ... hmmm. Wezmy to wiec na logike :p

Robiac bindruny, pojedncze runy sa wlasnie czasami odwracane czy to lustrzanie, czy to gora-dol. I nie ma to absolutnie ZADNEGO znaczenia. Dziala tak samo i w jednym i w drugim przypadku. Jesli zadziala :p

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.