Gość zoska1977

Bursztynowa komnata

2 posty w tym temacie

Bursztynowa sala powstala na poczatku osiemnastego wieku z incjatywy króla Prus - Fryderyka I . Kilka lat trwaly prace nad doborem kamieni odpowiedniej wielkosci i koloru. W koncu powstal gabinet skladajacy sie z dwunastu plaszczyzn sciennych i dziesieciu fragmentów boazerii ,które mozna bylo dowolnie zestawiac. Gabinet byl przepiekny. Odpowiednio dobrane bursztyny tworzyly plaskorzezby ,ornamenty przedstawiajace girlandy ,herby ,scenki rodzajowe. Sufity zdobily polyskujace zyrandole ,po bokach zas staly wykonane z bursztynu swieczniki. W niektórych miejscach bursztyn umocowano na srebrnej folii w celu spotegowania efektów swietlnych. Gdy bursztynowy gabinet byl juz gotowy ,zgodnie okrzyknieto go ósmym cudem swiata. W 1716 roku Piotr I Wielki car Rosji po raz pierwszy zobaczyl to wspaniale cacko i byl nim tak zachwycony ,ze król Prus postanowil mu ja podarowac jako symboliczna rekojmie sojuszu miedzy Prusami ,a Rosja. Wkrótce rozmontowany gabinet poplyna do Petersburga i nie rozpakowany lezal w skrzyniach az do smierci cara. Dopiero Katarzyna I kazala go zmontowac w jednej z sal Zimowego Domu. Niedlugo bursztynowy gabinet zaczal zmieniac sie w bursztynowa komnate. Na polecenie córki Katarzyny rozbudowano i wzbogacono licznymi dodatkami to i tak juz wspaniale dzielo sztuki. Sala o wymiarach dziesiec i pól na jedenascie i pól metra wzbogacona zostala o 24 lustrzane plaszczyzny i wiele mieniacych sie w swietle bursztynowych ozdób. Wkrótce komnata odjechala do Carskiego Siola ,gdzie przez 200 lat miala zdobic wnetrze Palacu Jekatierinskiego. W czasie wojny palac Jekatierinski zostal zbombardowany i w znacznej czesci zniszczony ,a przy okazji spladrowany przez Niemców. Jedna z wersji wydarzen sugeruje ,ze to oni wlasnie ,pod dowództwem hrabiego Solmsa ,mieli zdemontowac i wywiezc bursztynowa komnate. W niemieckich dokumentach wojskowych odnotowano ,ze zdemontowanie bursztynowej mozaiki trwalo 36 godzin. Jesienia 1941 roku skrzynie ze zdemontowana sala przewieziono do Królewca ,gdzie zostaly umieszczone w pokrzyzackim zamku. Tutaj odnowiono unikatowe dzielo sztuki i zainstalowano w jednym z pomieszczen. Na otwarcie przybyli znani dziennikarze ,artysci ,naukowcy ... W Królewcu po raz ostatni widziano Bursztynowa komnate. Wkrótce zaginela bez wiesci. Slad Slaski Poszukiwania bursztynowej komnaty nie ominely takze. To wlasnie na tych terenach ukrywano w czasie wojny bezcenne dziela sztuki ,tu takze znajduja sie gdzies do tej pory depozyty banków wroclawskich warte bajonskie sumy nikt nie jest w stanie okreslic. Tak duze skrzynie ( patrz ciekawostki na koncu tekstu ) jak te ,w których po zdemontowaniu mogla byc wywieziona bursztynowa komnata ,musialy byc schowane w duzym pomieszczeniu ,o ile oczywiscie, wszystkie zlozono razem. Czy sa to podziemia zamku Ksiaz, czy przepastne sztolnie w Górach Sowich ,Bialy Jar ,okolice Szklarskiej Poreby lub Zlotoryi ? A moze to malutka wioska w Sudetach ,gdzie Niemcy ukryli tajemniczy transport. W czasie wojny mieszkanka tej wioski ,dwunastoletnia wtedy dziewczynka przypatrywala sie jak zolniezer kopali obok plebanii ogromny rów. Rów strzezony byl w dzien i w nocy przez uzbrojonych mezczyzn. Pewnego dnia zolnierze zadymili te czesc wioski ,w której znajdowal sie rów. Droga nadjechaly dwadziescia cztery ciezarówki. Ostroznie wyniesiono z nich potezne skrzynie ... Bylo ich prawie czterdziesci. Ciekawska dziewczynka wyjechala do Niemiec i juz jako dorosla kobieta obejrzala film o bursztynowej komnacie. Wtedy to wlasnie przypomniala sobie o ukrytych kolo plebani skrzyniach. Postanowila razem z bratem rozpoczac poszukiwania. Jednak do glebokosci dwóch metrów nie odnaleziono niczego. Czy to mozliw ,ze ósmy cud swiata lezal w ogródku malej plebani ? Raczej maló to prawdopodobne ale kto wie !!! Ciekawostki : Bursztynowa komnata po rozlozeniu na elementy musiala byc zlozona do skrzyn majacych az do czterech metrów dlugosci i dwóch szerokosci. Takich skrzyn musialo byc przynajmniej dwadziescia piec. Autor: Mavernick Mateusz

KOMNATA.jpg

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ten Król Prus Fryderyk I musiał  mocno nadużywać  alkoholu  :lol: 

KRYSZTAŁOWA KOMNATA - SZYSZYNKA
 

12.jpg

Szyszynka jest najbardziej mistycznym gruczołem, który ulokowany jest w mózgu człowieka. Utożsamiana również często z szóstą czakrą - Ajna lub z tzw. trzecim okiem.
Mistycy twierdzą, że uruchomienie tego gruczołu otwiera w człowieku wielkie zdolności telepatyczne.

W świecie fizycznym używamy swoich fizycznych oczu, służą one do postrzegania świata materialnego. Otwarcie trzeciego oka daje wgląd w głąb niewidzialnego świata spirytualnego. Otwiera w człowieku mistyczną moc. Trzecie oko inaczej jest zwanewewnętrznym okiem (widzeniem).


Szyszynka (pineal gland) jest ulokowany w centrum mózgu, maleńki gruczoł niczym ziarenko ryżu - unikalna anatomiczna część mózgu.

Pod mikroskopem można zauważyć, że dzieli się na dwie półkule. Dzisiejsza medycyna nie wie zbyt dużo na temat szyszynki, ale już starożytni Grecy pisali, że ten maleńki gruczoł łączy człowieka z Rzeczywistą Prawdą. Aktywuje światło i kontroluje różne biorytmy w ciele, harmonizuje wiele funkcji np. pragnienie, głód, pożądania seksualne, jest biologicznym zegarem w procesie starzenia.

Chociaż w normalnym życiu człowieka nie jest ten gruczoł dobrze rozpoznawany, to jednak w życiu mistycznym sporo o nim wiadomo. W starych ezoterycznych szkicach znaleziono, że ten punkt w mózgu jest linkiem między dwoma światami: fizycznym i spirytualnym, że jest najsilniejszym źródłem energii jaką może człowiek posiadać, która daje supernaturalne właściwości. Mistycy nazywają szyszynkę siedzibą duszy.

Waży troszkę więcej niż 0.1 gram. U małych dzieci jest ten gruczoł duży, ale w okresie dojrzewania kurczy się. W życiu fizycznym reguluje także rytm snu. W nocy zwiększa się poziom melatoniny, który wytwarza szyszynka. Dzięki melatoninie możemy spać, ma duże znaczenie podczas odpoczynku.

W momencie aktywacji tego gruczołu dla człowieka jest to wezwanie do podróży w wyższe wymiary. Rozwija trzecie oko i czakrę korony. Następnie otwiera kanał czystej prany - energii i wpuszcza ją do mózgu i całego ciała. Wysoki poziom tej nowej energii o bardzo wysokiej wibracji, powoli oddziela człowieka od świata fizycznego i przyłącza do nowego - spirytualnego.

Nie jest to dla człowieka łatwy proces. Inny poziom hormonów i zmiany na inne energie powoduje dużo emocjonalnych i fizycznych stresów w ciele i psychice.

Aktywująca się szyszynka i przysadka mózgowa zaczyna tworzyć nową unię między osobowością i duszą człowieka. Szyszynka jest tym instrumentem, który wytwarza w tym momencie odpowiednie pole magnetyczne. Dwa źródła energii - pozytywna i negatywna (męska i żeńska) łączą się i wytwarzają w mózgu człowieka światło. Złączenie się tych dwóch energii daje wyładowania elektryczne w mózgu i wyzwala wysokie wibracje i światło, dzięki temu człowiek może podróżować astralnie w bardzo odległe wymiary.

pinealcolors.gif

Kiedy szyszynka wytwarza już światło, na środku czoła u takiej osoby pojawia się okrągły znak - jakby pieczęć. Po tym można rozpoznać, że szyszynka w tym ciele jest już bardzo wysoko rozwinięta. Wszystkie zmysły w świadomości fizycznej i spirytualnej osiągają swoją harmonię. Subtelne ciało - dusza - przeskakuje z niższych partii ciała ludzkiego i otwiera drzwi do mózgu. Wtedy to właśnie w głowie pojawia się też dziwny dźwięk, sygnał otwierającej się szyszynki - kryształowej komnaty. W czasie burzy obserwujemy najpierw wielką błyskawicę a później słyszymy grzmot. W tym procesie, co ja mogę powiedzieć z własnego doświadczenia, najpierw słyszę wielki szum, dziwny kryształowy dźwięk, przypomina mi często - AUM, moje całe ciało zaczyna gwałtownie wibrować, a parę sekund później fala wielkiego światła - niczym kolorowa błyskawica zapala się w moim ciele. czasami ten błysk jest tak potężny, że aż wyrzuca mnie do góry, czuję wielkie szarpnięcie.

Z początku obserwowałam światło jakby wokół siebie i miałam wrażenie, że idzie do mnie skądś z daleka. Czułam się tak jakbym była na wielkiej otwartej przestrzeni podczas burzy. Porównywałam też to zjawisko do wybuchu wielkiej bomby. A później nagle któregoś dnia zapaliło się światło we mnie. Zrobiło to na mnie olbrzymie wrażenie. Poczułam się jak neon. Najczęściej bywa brylantowo białe, czasami złociste, ale również wielokrotnie widzę go w innych kolorach. Jest piękne, niepowtarzalne, w jego blasku dostrzegam inne światy, lecz nadal ta jego wielka siła mnie przygina do ziemi. Trwa to już wiele lat i jak do tej pory nie przywykłam jeszcze w pełni do tego nowego zjawiska.

Aktywacja trzeciego oka jest bardzo ważna do pełnego otwarcia wyższej świadomości. W tym samym czasie otwiera się również u takiej osoby kosmiczna wiedza - mądrość, doskonała pamięć i dusza zaczyna podróżować poza ciałem. Poprzez Światło Kundalini szyszynka łączy duszę z Boskością. Światło, które zaczyna wpływać do głowy z góry płynie przez Sutratma, sznur, którym połączona jest dusza z ciałem. Uruchomienie szyszynki uruchamia również złoty sznur, a po nim spływa w mózg Boska Energia z najwyższego planu.

Trzecie oko zwane też okiem Shivy (organ spirytualnego spojrzenia) jest związany bardzo mocno z siódmą czakrą - koroną. Czym mocniej rozwinięta dusza, tym mocniej rozwija się ciało fizyczne w procesie ewolucji, które dusza obecnie posiada.

Często dostaję pytania, które ciało fizyczne człowiek wybiera na wieczność?, z jakiego wcielenia? Wybiera ostatnie ciało ziemskie - jego ostatnia reinkarnacja, podczas której osiąga spirytualną dojrzałość - oświecenie i wniebowstąpienie. Najlepszym przykładem jest Jezus Chrystus, przez swoje życie, śmierć, zmartwychwstanie i wniebowstąpienie dał nam w tej sprawie najwięcej odpowiedzi.

I tak ciało człowieka kontynuuje swoją ewolucyjną podroż, a dusza łączy się ze swoim źródłem. Nowonarodzone dzieci mają już wyższe energie i potrzebują też do swojego życia wyżej rozwiniętego ciała. Szyszynka będzie rozwijać się dalej do wysokiego stanu i da człowiekowi możliwość wielkich supernaturalnych mocy. Wpływanie wielkiej fali światła poprzez złoty sznur do mózgu człowieka - dokładnie do szyszynki, zmienia wibrację w mózgu i w całym ciele fizycznym, otwiera ŚWIADOMOŚĆ CHRYSTUSOWĄ. Czym wyżej otworzy się mózg na spirytualną świadomość, tym mniej jest taki człowiek skoncentrowany na życiu ziemskim. A kiedy nastąpi w pełni aktywacja szyszynki nastąpi również naturalna jego separacja od świata materialnego. Wzrost świadomości - od ciała emocjonalnego do wysoko iluminującego, odbywa się tylko wówczas, kiedy wybudzi się szyszynka.

Jak długo ludzkie zmysły, ego i osobowość będą rządzić człowiekiem, tak długo zatrzyma on w sobie energie świadomości fizycznej. W chwili pojawienia się światła w głowie, jego świadomość się aktywuje. Z biegiem czasu w całe ciało stopniowo zaczyna wpływać światło, trawi je wielki płomień.

Według wszystkich religii, mitów i legend symbolem trzeciego oka jest trójkąt równoramienny z okiem w środku, często oznaczany 8-ma promieniami odbijającymi się od tego trójkąta - jest to symbol czasu, twórczości i Najwyższej Świadomości.

Szyszynka ulokowana w mózgu przypomina dziwnym zbiegiem okoliczności budowę Wielkiej Piramidy w Gizie, która jest centralnym punktem na Ziemi.

Aktywacja szyszynki rozpoczyna również proces rozwoju 12 nitek DNA. Ten próg jest zwany inaczej - " czas do przekroczenia ", automatyczny program, łączący dwa światy i pozwalający duszy człowieka na zakończenie wielkiej wędrówki.

Uruchomienie procesu DNA - program zamknięty w kodzie 11:11 - sekretnej liczby sekretnej geometrii ... i złotej spirali ... wzrasta ...zmienia swój kształt ...

11:11 - synchronizuje ludzkie życie, jest raportem w czasie ... Człowiek w pełni przebudzony rozpoznaje swoją tożsamość i rozpoczyna swoją nową podróż. Pełna świadomość i wysoka wibracja nowych energii manifestuje się pozytywnie we wszystkich działaniach oświeconego człowieka.

Nieświadomy umysł człowieka właśnie się przebudził w kryształowej komnacie.

183.gif

http://www.vismaya-maitreya.pl/kundalini_krysztalowa_komnata_szyszynka.html

Edytowane przez Mistyk
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.