Nie wszystko Anioł, co się swieci...

Szept
Przez Szept na Anioły,
Ostatnio nastała swoista moda na anioły. Gdzie się nie obejrzę skrzydlaci bracia. Patrzą na nas z kart wróżebnych, z mandali, z systemów uzdrawiania i z każdej niemal szparki. Anioły opanowały rynek Ezoteryczno uzdrowicielski niemal w każdej dziedzinie. Mamy wiec amulety anielskie, karty anielskie, wyrocznie anielskie, anielskie reiki, anielskie uzdrawianie, anielskie warsztaty terapeutyczne, anioły natchnione, anioły astrologiczne, anioły dzienne i nocne, stróżujące i nauczające, anioły w kuchni, anioły w? Słowem niemal wszędzie. Nie mam nic przeciw aniołom, sama często proszę je o pomoc, czuję ich obecność, kłaniam im się na ulicy. Ale czasem zaczynam mieć przesyt. A do tego należę do osób ?upierdliwych? toteż raczej węszę nieufnie wobec tego co świetliste a dziwaczne. Nad kartami anielskimi przeszłam już do porządku dziennego, choć są dla mnie tym czym mika dla złota. Ale to moje zdanie. Ostatnio jednak znalazłam sporo ofert warsztatowych i kursów o uzdrawianiu anielskim. I tak mamy Światło Rafaela, za sporą kwotę, które bardzo przypomina mi Reiki. Jest też Medycyna Aniołów, gdzie mamy Anioły z samej Atlantydy, które nas uzdrawiają. Mamy tez alfabet aniołów z książki o anielskich mandalach. Nazwy liter hebrajskie, znaki z różnych kultur zaczerpnięte, a przynajmniej na takie wyglądają. Ile w tym anielskich skrzydeł, a ile chęci zarobienia, nie sposób chyba dociec. Z tego co wiem o aniołach, to one przychodzą do nas kiedy potrzebujemy, prosimy i otwieramy się na ich obecność. Ich bezwarunkowa miłość wobec nas jest nie do opisania, jest też dla nas opieką, ochroną i pomocą. Czy zatem tak naprawdę potrzebujemy aniołów w gadżetach, w nowych systemach uzdrowień energetycznych, amuletach, wróżbach? Czy autorzy poczytnych książek o aniołach, które masowo zalewają rynek księgarski, maja z nimi lepszy kontakt, niż każdy inny, kto zechce otworzyć się na anielska miłosć? Pewnie, ze warto o nich cos wiedzieć, poczytać, może w ten sposób być bliżej nich. Ale czy wszystko aniołem jest co ma skrzydła? Co się świeci czy co anioła ma w nazwie? Wydaje mi się, że nie. Choćby na przykładzie anielskiego reiki. To takie samo reiki jak Usui Reiki Ryoho, tyle, że ma bardziej chwytną nazwę. A ktoś kto przekazuje reiki, jeśli się otworzy na anioły i poprosi je o pomoc to też ja dostanie, bez dodatkowego papierka kolejnego stopnia AngelReiki. Myślę, że w temacie Aniołów trzeba jak we wszystkim zachować umiar. Pozdrawiam i liczę na Wasze opinie, w tej kwestii.
  • 48 odpowiedzi