Szept

Nie wszystko Anioł, co się swieci...

49 postów w tym temacie

Ech. Olać sprawę i po kłopocie. Jak ktoś jest głupi żeby we wszystko wierzyć to jego sprawa. Co najwyżej ostrzec. A jak ktoś chce kupować to niech kupuje a nie od razu robić aferę, że ktoś to wykorzystuje w celach typowo zarobkowy.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nikt nie robi afery, po prostu coś się zauważa. Może właśnie to jest ta forma ostrzegania, by nie dawać sie naciągnać np na Angel Reiki czy jedynie prawdziwe swiatło Archaniołów tudzież archanielskie zapachy, przyciągajace anioły oraz miłosć, bogactwo i pieniądze.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
najbardziej bawią mnie uwagi ludzi jaka to komercha te anioły a mają aniołki w awatarach ;]

Sosna może Cię to bawi ale komercha jedno a intencja z jaką mam tego Awatara to drugie;-)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
nadał temu nazwę "Open House"

Eh ta fascynacja amerykanizmem,"po angielsku brzmi lepiej" ;) modniej,trendi :D Otwarta Chata łeeee

po Pooolsku?Nikt nie wejdzie XD

Co innego Open House!!!,amercyka,znane aktory,techo,Nicolas Cage,Spilberg,"komboje"z dzikiego zachodu,

yhmmm yhmmm Wolności Statuja cooool meeen ya no?

Open House...nie idę :D przyjadę ale do Cudnej Chaty Babuszki Jagódki :) albo...

gdy Gotyckie Odrzwia staną przede mną otworem.

Domagam się KUR...czę :> Polskości w Polsce i protestuję przeciwko nowomowie bo jestem zuy,ZUY :D LOL

(kur...loly,wowy...pindy buraczane jeszcze ;) )

Tym razem mmy w planach pogawędki o runach.

Super temat...szkoda że mnie nie będzie bo chętnie bym posłuchał takiej dyskusji.

Szept?Szepnij słów kilka o moim znalezisku bo

z "wszechgermanią runiczną" trzeba stopniowo kończyć,wiesz o tym?

Sentyment sentymentem ale nie umacniajmy stereotypu.

księgarnio kawiarnio restauracja wegetariańska

Lubie ją :> zaraz sobie dodam do przyjaciół i będzie freezy,roxy,jazzy.Jedna tylko,rzecz mnie niepokoi w tej kawiarni.

Na ławce siedzą 2 anioły...to poważne niedopatrzenie ze strony autora obrazka ;) bo co to oznacza?

Dwa anioły czyli?No?Brak równowagi,udawanie że demona nie ma,a przecież musi być + i - prawda? :D

Wejdę między 2 anioły i co ja sobie pomyślę że co?Że dobro przegryw..nie,odwrotnie

dobro wygrywa a zło przegrywa mimo że są względne i wcale nie jest takie jednoznaczne

kto wygrywa na prawdę.To może mieć destrukcyjny wpływ na moją wrażliwą psychikę ;)

gdy napatrzę się na dwa anioły...to stworzy iluzję w mym umyśle...Szept?Boję się...przytul mniem XD

Planujecie zrobić relację ze spotkania na forum?Dla nieobecnych krótkie streszczenie tego

do jakich doszliście wniosków :) a może nawet zdjęcia jakieś?

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Soku tam są trzy anioły, każdy reprezentuje inny aspekt kobiecości, po prostu na zdjeciu nie widać całego obrazka.

Co do nazwy to też wole polskie nazwy i szepnę o tym komu tzreba ;)

O runach też

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Chciałem być cooly a Ty mnie ganisz ;)

Od aniołów nic nie chcę ale za dużo ich jest w koło...ostatnio widziałem anioła z filcu

skrawek materiału zwinięty w rulon i jakiś sopel szklany w miejscu głowy...ładny anioł myślę sobie

ale nich on już idzie :D gdzieś daleko.

Właściwie to miałbym prośbę do aniołów,zacznijcie się wreszcie normalnie ubierać i skończcie z tą tandetą ;)

Istoty duchowe i to bardzo silne i pomocne.

Tylko kto im pomoże ubrać się przyzwoicie? ;)

Aniołów jest za dużo,czuję się osaczony,kilkanaście lat temu tak nie było

od kiedy handel internetowy się rozkręcił na dobre,wszystkich "poanieliło" nagle.

Anioł na torebce,anioł na bucikach,anioł na aniele...jeszcze niech zrobią tampony niebiańskie...

które bosko tamują krwotok:/

Czujesz się źle?Masz uczucie dyskomfortu?Znów dopadły Cię "te" dni taak?<przytula>

Nie martw się!Użyj Raziela!On nie tylko reguluje ale i TAMUJE!

(i piosenka)Raz dwa Trzy i po kłopocie.

Tampony "Raz Dwa - Raziel"!Twój biały przyjaciel który zawsze jest blisko XD

Więc walta do sklepu co anioły ma

bedzieta mieć szczęście kupita se dwa.

Edytowane przez Sok ze skał
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czemu?Już wyszedł z mody?Hmm,ja w sumie nie jestem na czasie a angelologią i nie wiem czego Razielowi brakuje :D

Edytowane przez Sok ze skał
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Razjel to Pan Tajemnic, raczej małowmówny z niego gość. A w kwestii tego co pisałeś wyzej przeczytaj pierwszy post tego tematu :D

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Yhmmm,kiedyś grałem na PSX w grę o Razielu ale on był wampirem :D w pewnym momencie dotarł do krypty Dumaha,Rahaba i paru innych

już nie pamiętam imion.

W każdym razie(l) :D co o tych dwóch koleżkach możesz mi powiedzieć?

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Razjel ("tajemnica Boga", "anioł tajemnic" Racjel, Akrasjel, Galizur, Sarakael, Suriel) "anioł tajemnych światów i wódz najwyższych tajemnic" (zob. M. Gaster, The Sword of Moses). W kabale Razjel jest personifikacją sefiry Cho chma (mądrość), drugiej z dziesięciu świętych sefirot. W tradycji rabinackiej Razjel jest legen darnym autorem Księgi Razjela (Sefer Raziel), "w której zawiera się cała mądrość ziemska i niebiańska". Jakkolwiek prawdziwy autor Księgi Razjela nie jest znany, zazwyczaj uważa się, że był nim jeden z dwóch średniowiecznych kabalistów żydowskich: Izaak Ślepy lub Eleazar z Wormacji. Legenda głosi, że kiedy Razjel po darował swą księgę Adamowi, inni aniołowie, z zawiści, wykradli ją i wrzucili do morza. Wówczas Bóg nakazał Rahabowi, pierwotnemu potworowi i demonowi głębin, wyłowić bez cenną księgę i zwrócić ją Adamowi, co też Ra hab posłusznie uczynił. [Jak czytamy w Zoharze, "gdy Pierwszy Człowiek opuszczał Ogród Edeński, wziął Księgę, ale ona uleciała z jego ręki. Zapłakał Adam przed Bogiem i jął się mod lić, i Bóg wrócił Księgę jego dłoniom, tak by Synowie Człowieczy nie zapomnieli i nie za tracili owej Mądrości, i by mogli dokładać sta rań, aby rozpoznać swego Pana" (zob. Opowieści Zoharu, s. 58) - przyp. tłum.] Później Księga Razjela trafiła w ręce Henocha (który, jak się uważa, przypisał sobie jej autorstwo i nazwał ją Księgą Henocha). Następnym jej właścicielem był Noe, a po nim król Salomon, który, zdaniem demonologów, właśnie Księdze Razjela zawdzię czał swą wiedzę i znajomość magii (zob. De Plancy, Dictionnaire Infernal). Według midraszy Noe zbudował arkę dzięki wskazówkom za wartym w tej samej księdze (zob. Ginzberg, The Legends of the Jews, t. 1, s. 154-157; Jastrow, He brew and Babylonian Traditions). [Według innej wersji tej legendy anioł Razjel podarował Ada mowi i Noemu dwie różne księgi. "Na Sefer Raziel, księgę tajemnic przekazaną Adamowi, składają się receptury lekarstw i mistyczne roz ważania [...]. Księga tajemna wręczona Noemu, Sefer ha-Razin, zawiera informacje o czarach, se gulot i amuletach, a także opisy siedmiu nie bios, przez które odbywa swą podróż mistyk Maase Merkawa" (zob. Unterman, Encyklopedia tradycji i legend żydowskich, s. 230) - przyp. tłum.] W Zoharze czytamy, że "w środku Księgi [Razjela] znajdował się obraz Wiedzy służącej do rozpoznawania tysiąca pięciuset kluczy [do tajemnic świata], które nie zostały przekazane Najwyższym Świętym [tj. aniołom]" (zob. Opo wieści Zoharu, s. 58). Z kolei według Targumu do Księgi Koheleta 10, 20, "Każdego dnia anioł Razjel stojąc na górze Horeb rozgłasza sekrety ludzi całej ludzkości, a jego głos rozbrzmiewa po całym świecie" (zob. Graves, Patai, Mity he brajskie, s. 52). W kabale Razjel jest jednym z dziesięciu (dziewięciu) archaniołów świata berija (kreacji); w świecie tym każda sefira ma swojego archanioła, który nią rządzi; pozostali archaniołowie świata berija to: Metatron, Caf kiel, Cadkiel, Kamael, Michał, Haniel, Rafał, Ga briel i Sandalfon (zob. Mathers, The Kabbalah Unveiled; Westcott, An Introduction to the Study of the Kabbalah, s. 54-55). Według Majmonidesa (Miszne Tora) Razjel jest wodzem chóru erelim oraz heroldem Boga i anielskim doradcą Ada ma. Sławny XIII-wieczny kabalista, Abraham ben Samuel Abulafia, podpisywał swoje trakta ty jako "Razjel" (także jako "Zechariasz"). Razwan - w mitologii arabskiej, "skarbnik raju" i "oddźwierny niebios' (zob. The Dabistan, s. 385).

Tamci nie wiem, Ten Dumaha może być parawfrazą imienia Duma lub Douma (aram.: cisza) - anioł milczenia i śmiertelnej ciszy. Duma jest także aniołem opiekuńczym Egiptu, księciem piekła oraz aniołem rozgrzeszenia. Według Zoharu ma on pod sobą "dziesiątki tysięcy aniołów zniszczenia", a także jest "wodzem demonów gehenny (tj. piekła); towarzyszy mu orszak dwunastu tysięcy miriadów złych duchów, a wszystkie zajmują się karaniem grzeszników". W babilońskiej legendzie o zstąpieniu Istar do Hadesu Duma występuje jako strażnik czternastej bramy. Duma jest też popularnym bohaterem żydowskiego folkloru. Singer mówi o Dumie jako "tysiącookim aniele śmierci, uzbrojonym w ognisty bicz i miecz z płomieni".

Rahab ("gwałtowność"",zarozumiałość"; hebr. sar szel jam "książę pierwotnego morza') w Księdze Hioba (26,12), w Psalmie 89 (11) oraz w Księdze Izajasza (51, 9), Rahab jest mitycznym potworem morskim, symbolizującym Egipt jako ziemską potęgę zła; jest także aniołem pychy i bezczynności (por. Iz 30, 7). W Talmudzie Bawa Batra 74b, Rahab jest "księciem [aniołem] mo rza" (zob. Cohen, Talmud, s. 77); w tradycji okul tystycznej demonem morza jest Kupospaston (zob. Conybeare, The Testament of Solomon, gdzie Kupospaston jest potworem morskim lubują cym się w zatapianiu statków). Według legendy Bóg zgładził Rahaba, kiedy ten w dniu Stworze nia odmówił rozdzielenia wód wyższych od wód niższych; ponownie [sic!] Bóg unicestwił Rahaba za próbę przeszkodzenia Izraelitom w ucieczce przed wojskami faraona i przejściu przez Morze Czerwone. Według innej legendy Rahab zwrócił Adamowi mistyczną Księgę Razje la, po tym jak zazdrośni aniołowie wrzucili ją do morza (zob. Graves, Patai, Mity hebrajskie, s. 27, 45; Ginzberg, The Legends o f the Jews, t. 5, s. 26). W Talmudzie Babilońskim Rahab jest porówny wany lub utożsamiay z Lewiatanem, Behemo tem i aniołem śmierci (zob. midrasz Genesis Raba 283; Talmud Sanhedryn 108b). W poemacie Bla ke'a Jerusalem Rahab jest Wielką Nierządnicą, potrójną boginią nieba, ziemi i piekła. W innym poemacie tego samego autora, Vala or The Four Zoas, Rahab "zasiada w trybunale sądzącym Je zusa". Rahaba nie należy mylić z Rachab, nie rządnicą z Jerycha, babką Dawida, która ocaliła swe życie, dopuszczając się zdrady i ukrywając izraelskich zwiadowców (por. Joz 2), co jednak nie przeszkodziło Dantemu umieścić ją pośród wybranych w raju (Pieśń IX). <br style=""> <br style="">

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dumah (Heb. דומה "dumbness") is an angel mentioned in Rabbinical literature.

Dumah is a popular figure in Yiddish folklore. I. B. Singer's Short Friday (1964),

a collection of stories, mentions Dumah as a "thousand-eyed angel of death,

armed with a fiery rod or flaming sword." Dumah is the Aramaic word for silence.

Z tego rozumiem piąte przez dziesiąte,za tłumaczenie nawet się nie biorę :> więcej tutaj

http://en.wikipedia.org/wiki/Dumah_%28angel%29

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzięki :)

Tutaj masz Raziela w wersji PSX :>

soul_reaver_1.jpg

Takie anioły to ja rozumiem a nie jakieś różowiutkie,tłuściutkie,milusie słodziaczki :D

Tutaj rozmawia z Kainem(ten z tyłu to Kain i zaraz potarga skrzydła Razielowi)

legacy_of_kain_soul_reaver_image6.jpg

Nie wszystko Anioł, co się swieci...

Nie wszystko demon co...hmm,pozory mylą :>

Edytowane przez Sok ze skał
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dobra kończymy offtop, jest juz teamt Wielka Ksiega Aniołów gdzie są opisane anioły

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia 20.01.2011 o 11:12, Gość Sok ze skał napisał:

Chciałem być cooly a Ty mnie ganisz ;)

Od aniołów nic nie chcę ale za dużo ich jest w koło...ostatnio widziałem anioła z filcu

skrawek materiału zwinięty w rulon i jakiś sopel szklany w miejscu głowy...ładny anioł myślę sobie

ale nich on już idzie :D gdzieś daleko.

Właściwie to miałbym prośbę do aniołów,zacznijcie się wreszcie normalnie ubierać i skończcie z tą tandetą ;)

Tylko kto im pomoże ubrać się przyzwoicie? ;)

Aniołów jest za dużo,czuję się osaczony,kilkanaście lat temu tak nie było

od kiedy handel internetowy się rozkręcił na dobre,wszystkich "poanieliło" nagle.

Anioł na torebce,anioł na bucikach,anioł na aniele...jeszcze niech zrobią tampony niebiańskie...

które bosko tamują krwotok:/

Czujesz się źle?Masz uczucie dyskomfortu?Znów dopadły Cię "te" dni taak?<przytula>

Nie martw się!Użyj Raziela!On nie tylko reguluje ale i TAMUJE!

(i piosenka)Raz dwa Trzy i po kłopocie.

Tampony "Raz Dwa - Raziel"!Twój biały przyjaciel który zawsze jest blisko XD

Więc walta do sklepu co anioły ma

bedzieta mieć szczęście kupita se dwa.

Archetypy z głębi nieświadomości ,i chore wyobrażenia z niezrównoważonej psychiki  ,to nie anioły .

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia 8.11.2010 o 20:52, Gość napisał:

ja mam inny problem nie słyszę w ogóle, ale widzę ;)

Ponieważ są trzy  podstawowe typy charakterów ludzkich  -Wzrokowcy (lepiej zapamiętują dane zdarzenie ,widząc je ) ,Słuchowcy (  lepiej pamiętają o rzeczach ,tylko o nich słysząc ) i Kinestetycy (  lepiej przyswajają sobie jakieś zagadnienie , lub rozumieją lepiej daną rzecz ,jeśli go /je podotykają  )

Edytowane przez Mistyk
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.