taczi1993

LBRP-Mniejszy rytuał Pentagramu

61 postów w tym temacie

To ja może zacznę ten dział: macie tutaj opis rytualu,ktory sami mozecie wykonac,ktory jest prosty w wykonaniu a daje duze efekty wink.gif Zalicza sie on raczej do Magii Ceremonialnej,ale to wcale nieszkodzi,bo jest dla kazdego.Nie ma skutkow ubocznych,neutralizuje negatywne energie w Waszym otoczeniu,odpedza negatywne byty,bardzo przydatny na poczatku bardziej skomplikowanych rytualow magicznych.W celu zakreslania pentagramow i Krzyza Kabalistycznego mozemy uzyc sztyletu specjalnie do tego poswieconego lub palca wskazujacego.

(Mniejszy Rytuał Odpędzenia Pentagramu)

Podzielony jest on na trzy części, z czego druga podzielona jest na kolejne trzy podczęści.

I. Krzyż Kabalistyczny

1. Stań twarzą w kierunku Wschodu, ciało wyprostowane, stopy złączone, ręce wzdłuż ciała

2. Prawą ręką dotknij czoła i wypowiedz: "Ateh" (Przez Ciebie lub Ty Jesteś)

3. Następnie bez zginania nadgarstka opuść rękę wzdłuż środkowej linii ciała do piersi i powiedz: "Malkuth" (Królestwo)

4. Prawą reką dotknij prawego ramienia i powiedz: "Ve-Geburah" (i Moc)

5. Następnie tą samą ręką dotknij lewego ramienia i wypowiedz: "Ve-Gedulah" (i Chwała)

6. Następnie złóż ręce na wysokości serca i powiedz: "Le-Olam Amen" (Na Wieki Wieków, Amen)

7. Opuść ręce do pozycji jak w punkcie 1.

II. Rytuał Pentagramu

1.

1.a) Stań twarzą w kierunku Wschodnim. Prawą ręką narysuj przed sobą Ziemski Pentagram Odpędzający. Wykonuje to się go zaczynając rysowanie pentagramu od wyciągnięcia prawej ręki na wysokość lewego uda, następnie przesuwa się rękę ponad głowę. Kolejno przesuwa się rękę na wysokość prawego uda, potem na poziom lewego ramienia, następnie prawego i z powrotem na poziom lewego uda. Wypowiedz (tj. wibruj): IHVH (Yod-He- Vau-He)

2. Obróć się w kierunku południowym. Narysuj w ten sam sposób pentagram i wypowiedz: ADNI (Adonai)

3. Obróć się w kierunku zachodnim. Narysuj pentagram i wypowiedz: AHIH (Eheieh)

4. Obróć się w kierunku północnym. Narysuj pentagram i wypowiedz: AGLA (Agla)

5. Obróć się i znów stań twarzą skierowaną w kierunku Wschodu.

6. cool.gif Stań w rozkroku i rozłóż ręce i trzymaj je równolegle do ziemi, tak aby twoje ciało przypominało pentagram.

7. Wypowiedz: "Przede mną Rafael. Za mną Gabriel. Po mej prawej ręce Michał. Po mej lewej Uriel."

8. c) Stojąc ciągle w pozycji pentagramu powiedz: "Przede mną płonie pentagram, a za mną lśni sześcioramienna gwiazda". Na słowa "...płonie pentagram..." wyobraź sobie koło z białych lub fioletowych płomieni łączące narysowane wcześniej pentagramy wokół ciebie na wysokości serca.

III. Krzyż Kabalistyczny

1. Na zakończenie rytuału powtórz punkty od I-1 do I-7.

Pozdrawiam serdecznie wink.gif

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Taczi podaj porsze źródło, bo tekst jest napisany pzrez kogoś innego, kto takze jest zalogowany tu na forum. Albo daj adnotację, ze zamieściłeś go tutaj za zgodą autora.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czy rytuał pentagramu jest niebezpieczny? Próbował ktoś kiedyś?

No w sumie pentagram związany jest z siłami zła..

W jakim celu wykonuje się mniejszy rytuał pentagramu?? ;p

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A no dobrze ;) nie byłam tego do końca pewna ;p głównie dlatego, że wmawiano mi od dziecka, że pentagramy są złe ;p dziękuje ;)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeśli chcesz coś zrobić to bądz pewna że chcesz.Nic nie jest na siłe ,a czlowiek musi być świadomy swoich działań. :lol: Ten rytual nie został podany dla zabawy ale żeby komuś może pomóc.Pentagram nie jest czymś co gryzie,w zależności w jakiej formie się go używa i w jakim celu.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
A no dobrze ;) nie byłam tego do końca pewna ;p głównie dlatego, że wmawiano mi od dziecka, że pentagramy są złe ;p dziękuje ;)

Nie obraź się, bo nie jest mym celem obrażanie kogokolwiek. Śmieszy mnie takie podejście ludzi, a przynajmniej tych, którzy takie przesłanie Ci wpoili. Są 2 pentagramy, tzw "Biały" "Czerny". Biały pentagram w czasach rycerstwa był umieszczany na tarczach, jako symbol pięciu cnót rycerskich. Głównym jego zadaniem jest ochrona przed urokami i koncentracja energii. Czarny, odwrócony symbolizuje dominację podstawowych żywiołów, nad 5 elementem duchowym. Jest używany podczas przyzwań

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dokłądnie tak.

Pentagramy to bardzo silne znaki ochronne. Uważane są za złe, bo nie pasują do symboliki chrześcijańśkiej wiec je zdemonizowano.

Ale to jedne z silniejszych znaków ochronnych

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam!

Pragnę zauważyć, że ten rytuał wcale nie jest autorstwa kogokolwiek z tych 2 for. Już Crowley w swoich publikacjach. (Liber 0, które jest zamieszczone w Magiji w teori i praktyce). I co najważniejsze, nie jest napisane w którą stronę robić który pentagram. A to jest najważniejsze! Tu zamieszczam wycinek z książki "Magija w teori i praktyce" w której jest ten rytuał opisany.

pentagramy.png

a Dla Niuni, chcę powiedzieć, że ja to praktykuję i pomaga się oczyścić. nie ma w Tym nic złego. Przecież wymawiasz imiona Boga, prawda?

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Przecież wymawiasz imiona Boga, prawda?

I co z tego skoro czynisz to w sposób bluźnierczy? Demony wyższej rangi też są w stanie je wymówić, ale zawsze z bluźnierstwami.

To co dokonuje Zakon Złotego Brzasku to parodia rytuałów katolickich. Już Ojcowie Kościoła określili szatana bożą małpą.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pierwszy raz słyszę taką głupotę, że się bluźni kiedy wymawia się imię Pana w sposób należyty, godny, z szacunkiem. A, że się tak spytam. Spotkałeś siloam demona lub Arcydemona, że możesz stwierdzić co rzeczesz? Gadałeś chociaż z jednym z Nich?

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Co do samego rytuału pentagramu to on do mnie nie dociera. Może dlatego że za długi jest dla mnie. Zresztą znam krótsze i równie skuteczne metody ochrony (wielokrotnie sprawdzane), więc nie mam potrzeby sprawdzać niniejszego rytuału.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
w sposób należyty, godny, z szacunkiem.

Tak się to robi w Kościele katolickim. Zakon Złotego Brzasku bluźni swoim postępowaniem Bogu.

Kto ucho odwraca, by Prawa nie słyszeć, tego nawet modlitwa jest wstrętna.

Prz 28, 9

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja korzystam z dekretów Germaina i energii błękitnego promienia. Już wiele razy mi pomogło. Znam też jedną ciekawą i skuteczną modlitwę ochronną, lecz raczej z tego pierwszego korzystam. Oczywiście nie mówię, że nie jest skuteczny pentagram, lecz w przypadku nagłych akcji jego zastosowanie może być niecelowe, bo po prostu czasu na jego wykonanie nie będzie. Ładuję także swoją aurę błękitnym promieniem by ją wzmocnić.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
w sposób należyty, godny, z szacunkiem.

Tak się to robi w Kościele katolickim. Zakon Złotego Brzasku bluźni swoim postępowaniem Bogu.

Kto ucho odwraca, by Prawa nie słyszeć, tego nawet modlitwa jest wstrętna.

Prz 28, 9

Tu chodzi o wibrowanie tych imion. nie o śpiew taki jak w kościele.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
dekretów Germaina

Święty German nie jest ich autorem. To bzdurne, bałwochwalcze teksty. Nie ma żadnego " Waszego boskiego Ja" w odniesieniu do człowieka. Gdy człowiek wypowiada słowa Tetragramu w odniesieniu do siebie to dokonuje strasznego bluźnierstwa przeciwko Bogu.

błękitnego promienia

błękitny płomień...

fioletowy płomień...

Szkoda, że wiara niektórych pozostała na poziomie kolorowanek.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie fanatyzm tylko realny pogląd na rzeczywistość. Ktoś się podszył pod świętego, aby uwiarygodnić swoje farmazony. Typowe dla gnozy.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Realny pogląd na rzeczywistość przez pryzmat fanatyzmu ?

Te dwa słowa się wykluczają ze sobą.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Z góry przepraszam administrację za ten post.

siloam, ze wszystkich czarownic, ezoteryków, okultystów na tym forum, to ty jesteś największym heretykiem i bluźniercą. To przez takich ludzi jak ty, zaślepionych w 100% ludzie tracą wiarę i (niestety) gardzą Chrześcijaństwem. To nie, przez szarlatanów, pokazujących sztuczki w zamian za parę złotych, że już o tych wrednych, plugawych szamanach, czy innych magów, uzdrawiających i pomagającym w biedzie nie wspomnę. To przez takich fanatyków jak ty. Naprawdę, zachodzę w głowę, jak tacy ludzie jak ty ośmielają się żyć na równi z normalnymi ludźmi? Ja dla każdego człowieka mam limit szacunku. Można go pogłębić, albo zużyć. Ty zużyłeś go na starcie. Daleko mi do nietolerancji, szanuję człowieka jak i jego wiarę, ale to, co ty robisz z tak piękną religią, jaką jest Chrześcijaństwo smuci mnie. Poza tym, spójrz, jak żałosnym człowiekiem jesteś: zbanowali cię na ezoforum, gdzie krzewiłeś swoje herezje, to podkuliłeś ogon i przylazłeś tutaj. Za tydzień, dwa, znów cię zbanuję i gdzie pójdziesz? Na paranormalne? Byt-zbiorowy? Żałosne. Nie żal mi ciebie, bo chodź źle ci nie życzę, mam głęboko gdzieś, co poczynisz z resztą twojego życia, ale szkoda mi ludzi z twego otoczenia, i innych ludzi z którymi masz kontakt, a których trujesz tą fanatyczną trucizną.

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Z góry również przepraszam administrację za ten post. :lol:

Popieram swojego przedmówcę w więcej niż 100% procentach. :D

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
nikt sie pod nikogo nie poszywał

ano niestety się podszywał ;) Wtedy była taka moda, żeby uwiarygadniać i dorabiać aurę tajemniczości w ten właśnie sposób.

zbanowali cię na ezoforum, gdzie krzewiłeś swoje herezje, to podkuliłeś ogon i przylazłeś tutaj. Za tydzień, dwa, znów cię zbanuję i gdzie pójdziesz?

wróci na ezoforum jak mu ban czasowy minie ;)

siloam, ze wszystkich czarownic, ezoteryków, okultystów na tym forum, to ty jesteś największym heretykiem i bluźniercą.

i niestety albo stety czasami silo ma rację i pisze całkiem sensownie ;]

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Za tydzień, dwa, znów cię zbanuję i gdzie pójdziesz?

Ty mnie zbanujesz? :) Uspokój się. Złość piękności szkodzi. :D Niestety większość Twoich "szamanów, magów, uzdrawiaczy" to zwykli szarlatani lub ludzie, którym sporo się uroiło i myślą, że są wybrani i że mają jakieś moce, choć w rzeczy samej tkwią w rodzaju placebo. Niewielu posiada rzeczywiste "dary" okultystyczne, którymi de facto bardziej szkodzą niż pomagają.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Primo: Rytuał ten pochodzi nie od Crowleya, a właśnie ze wspomnianego przez Ciebie, Pawn77, Hermetic Order of the Golden Dawn.

Secundo: Rytuał ten jest powiązany z pierwszym ?stopniem? zakonu: Neofita 0=0. Owszem, pewnie można traktować go jako odpustowy banishing, jednak jego założenie było z goła odmienne.

Przede wszystkim, rytuał ten był jednym z najważniejszych rytuałów zakonu. Służył przede wszystkim wyćwiczeniu silnej koncentracji, oczyszczeniu z ?nieczystej energii? zarówno osoby, jak i pomieszczenia w którym przebywała, a także jako forma codziennej ?modlitwy? odprawianej 2 razy dziennie ? tuż po przebudzeniu i tuż przed pójściem spać.

Jego podstawowym celem, prócz wyżej wymienionych, jest wyrobienie w sobie swego rodzaju nawyku ?myślenia magicznego?. Poprzez długotrwałe stosowanie go i wprowadzanie się poprzez to w mistyczny trans, samo jego wykonanie skutkuje ?przestrojeniem? fal mózgowych, umysłu, etc. na odpowiednie ?częstotliwości?, lub jak kto woli, tor myślenia i postrzegania rzeczywistości.

Celowo pomijam już fakt, iż zadaniem Neofity, prócz bezmyślnego kopiowania rytuału, była próba zrozumienia jego i jego symboliki?

a Dla Niuni, chcę powiedzieć, że ja to praktykuję i pomaga się oczyścić. nie ma w Tym nic złego. Przecież wymawiasz imiona Boga, prawda?

A co, jeśli już to ?dobro? jest powiązane z Bogiem, z 2 u Chrześcijan a 7 u Żydów przykazaniem? Dla przypomnienia, w oryginale brzmiało ono:

Nie będziesz brał imienia Pana, Boga twego, nadaremno; bo nie będzie miał Pan za niewinnego tego, który by wziął imię Pana, Boga swego, nadaremno.
A no dobrze ;) nie byłam tego do końca pewna ;p głównie dlatego, że wmawiano mi od dziecka, że pentagramy są złe ;p dziękuje ;)

Przejmujesz się tym, czy pentagramy są ?złe? czy też nie, a nie przejmujesz się tym, że w rozumieniu większości religii cała magia, więc i ezoteryka są złe?

"Gdy ty wejdziesz do kraju, który ci daje Pan, Bóg twój, nie ucz się popełniania tych samych obrzydliwości jak tamte narody (to znaczy poganie). Nie znajdzie się pośród ciebie nikt, kto by przeprowadzał przez ogień swego syna lub córkę (ofiary z ludzi), uprawiał wróżby, gusła, przepowiadanie i czary; nikt, kto by uprawiał zaklęcia, pytał duchów i widma, zwracał się do umarłych. Obrzydliwością jest bowiem dla Pana każdy kto to czyni." (Pwt 18, 9-12)

"Nie będziecie się zwracać do wywołujących duchy, ani do wróżbitów. Nie będziecie zasięgać ich rady, aby nie splugawić się przez nich. Ja jestem Pan, Bóg wasz." (Kpł 19,31)

"Jeżeli jaki mężczyzna albo kobieta będą wywoływać duchy albo wróżyć, będą ukarani smiercią. Kamieniami zabijecie ich. Sami ściągnęli śmierć na siebie." (Kpł 20,27)

"Nie pozwolisz żyć czarownicy" (Kpł 22, 17)

"Niechaj się stawią by cię ocalić, owi opisywacze nieba, którzy badają gwiazdy, przepowiadają na każdy miesiąc, co ma się z tobą wydarzyć. Oto będą jak źdżbła słomiane, ogień ich spali. Nie uratują własnego życia z mocy płomieni." (Iz 47,13-14)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Primo: Rytuał ten pochodzi nie od Crowleya, a właśnie ze wspomnianego przez Ciebie, Pawn77, Hermetic Order of the Golden Dawn.

(...)

Nie powiedziałem że pochodzi od Crowleya, lecz, że w jego pismach można znaleźć informacje o tym.

A co, jeśli już to ?dobro? jest powiązane z Bogiem, z 2 u Chrześcijan a 7 u Żydów przykazaniem? Dla przypomnienia, w oryginale brzmiało ono:

dekalog napisał(a):Nie będziesz brał imienia Pana, Boga twego, nadaremno; bo nie będzie miał Pan za niewinnego tego, który by wziął imię Pana, Boga swego, nadaremno.

Tego przesłania Twojego nie zrozumiałem. Chodzi Ci o to, że wzywa się to imię nadaremno?

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.