Lord Ver'so

Metody pozyskiwania energii

8 postów w tym temacie

Metody dzielimy na naturalne, dobrowolne i ich zaprzeczenia czyli sztuczne i wymuszone.

Naturalne to czekanie aż nasza sama enrgia się odnowi poprzez relaks. Działania takie jakie w nas wywołują poczucie dobrze spełnionego obowiązku [ niekoniecznie uznawane przez innych za dobre ]. Najwolnieszy sposób zdobywania energii. Dodatkowo pamiętajmy że naturalna energia to tylko ta która się zajmujemy.

Dobrowolne pozyskiwanie od odbieranie od kogoś energii. Ważna jest tutaj kształtowanie jej jeśli nie mamy wpływu na rodzaj jaki dostaniemy. Gdyż jeśli dostaniemy energię z którą nie umiemy się obchodzić to ta energia tylko nas zmęczy. Zawsze dostajemy ją za zgodą dawcy jednak niekoniecznie musi być ku temu chętny. Można zaszantażować dawcę by oddał energię.

Sztuczna to energia jaką wręcz wytwarzamy. Możemy korzystając z odpowiednich urządzeń lub działań uzyskań energię danego typu. Nie bierze sie ona znikąd, lecz dosłownie zewsząd albo wymuszenie jej na sobie. Np. Powodując ból ciała, nie uszkadzając go zbytnio można pozyskać energię która nie jest naturalna mimo że pochodzi od nas, jednak istnieje dzięki sztucznym działaniom. Tak samo pobieranie energii z bytu który nie ma możliwości decydowania o swojej energii jest metodą sztuczną.

Wymuszona to m.in. wyssysana energia, kradziona bez zgody istoty od której ją bierzemy. Ta energia zawsze jest zatruta energią negatywną, nie ważne od typu. Dokłaniej jak to zrobić nie opiszę. Sposobów jest dużo. Nie opisze ich by nie wykorzystywano tego przede wszystkim przeciw mnie. Tak samo nie będę odpowiadał na pw jeśli o to chodzi.

Kontrowersyjność:

1.Wymuszona

2.Sztuczna

3.Dobrowolna

4.Naturalna

Skuteczność pozyskiwania czasie na ilość [ moje subiektywne doświadczenia ]:

1.Sztuczna

2.Dobrowolna

3.Wymuszona

4.Naturalna

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A czy sztuczna i wymuszna nie mogą byc tą samą, bo z Twojego postu wnioskuję, że tak.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Szanowny autor pierwszego posta pomimo, ze w ogólnym względzie ma rację pominął pewnien aspekt energetyki. Mianowicie nieprzerwanie i niezależnie od naszych śmiesznych barier następuje przepływ energii. Mozna to porównać do bardzo skomplikowanej pajęczyny, której centrum jest dla nas nieuchwytne, ew jak kto woli swoiste centrum stanowi JA. "Nici" pajęczyny tworzą tzw linki energetyczne wytwarzane z każdą otaczającą nas istotą, tak z przyjacielem jak i wrogiem, z roslinami, zwierzętami ect. Wystarczy śladowy kontakt czy to fizyczny, czy mentalny, czy chociażby słowny, aby taki link "utworzył się". Tak więc pisanie o groźnych wampirach wysysających energię wydaje się w takim aspekcie trochę śmieszne. Nie rozumiem tej sztucznej próby kategoryzacji przepływu energii w obliczu tego, że w każdej sekundzie energia tak ze mnie wypływa jak i do mnie dociera. Jak sklasyfikować przepływ, jako naturalne pozyskiwanie energii, czy dobrowolne, czy może sztuczne?

Jak napisałem wyżej podział ten ogólnie może być nawet dla kogoś przydatny (w TV Markecie też podobno da się kupić przydatne rzeczy), w ogólnym zakresie jest nawet poprawny (jeśli ując tylko świadome pozyskiwanie mocy, jednak wtedy odpada całkiem naturalna regeneracja energii), ale wydaje mi się nie do końca przemyślany.

Wymuszona to m.in. wyssysana energia, kradziona bez zgody istoty od której ją bierzemy. Ta energia zawsze jest zatruta energią negatywną, nie ważne od typu.

A co to ta "negatywna energia"?

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Doktorze Who: te nici o których mówisz ja nazywam więzami znajomości.

"Nie rozumiem tej sztucznej próby kategoryzacji przepływu energii w obliczu tego, że w każdej sekundzie energia tak ze mnie wypływa jak i do mnie dociera." - kategoryzacja jest dobra, bo i owszem, występuje w nas wymiana energetyczna tak samo jak gazowa, wodna czy inne. Takie linki tworzą się nawet. poprzez zwyczajną rozmowę na forum. Jednak że, każdy ma swoja energię, to się tyczy nie tylko ludzi.

Przepływ naturalny - to taki przepływ który następuje samoczynnie, jak oddychanie.

Dobrowolne ja rozumuję tutaj jako te od innych, ale dawane za pozwoleniem, z ich woli.

Sztuczne - nie mam pojęcia.

"A co to ta "negatywna energia"?" - z mojej definicji to taka energia, którą odczuwamy źle, negatywnie. Dla każdego taka występuje, dla mnie złą energia emanują np.: sw33t focie na sb, a dla Ciebie coś innego. To takie energie które każdy odczuwa jako złe dla samego siebie. Trochę jak choroby. Albo jeszcze inaczej - negatywna energie jest to, co czujesz Ty negatywnie w całej jedności mieszanin energii świata.

2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Van takie słitaśne?

slodkie_kociaki

Toż to negatywnosc w calej okazałaości ;D

Stali bywalcy wiedzą juz o co chodzi .;)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia 20.11.2010 o 13:59, doctor_who napisał:

Szanowny autor pierwszego posta pomimo, ze w ogólnym względzie ma rację pominął pewnien aspekt energetyki. Mianowicie nieprzerwanie i niezależnie od naszych śmiesznych barier następuje przepływ energii. Mozna to porównać do bardzo skomplikowanej pajęczyny, której centrum jest dla nas nieuchwytne, ew jak kto woli swoiste centrum stanowi JA. "Nici" pajęczyny tworzą tzw linki energetyczne wytwarzane z każdą otaczającą nas istotą, tak z przyjacielem jak i wrogiem, z roslinami, zwierzętami ect. Wystarczy śladowy kontakt czy to fizyczny, czy mentalny, czy chociażby słowny, aby taki link "utworzył się". Tak więc pisanie o groźnych wampirach wysysających energię wydaje się w takim aspekcie trochę śmieszne. Nie rozumiem tej sztucznej próby kategoryzacji przepływu energii w obliczu tego, że w każdej sekundzie energia tak ze mnie wypływa jak i do mnie dociera. Jak sklasyfikować przepływ, jako naturalne pozyskiwanie energii, czy dobrowolne, czy może sztuczne?

Jak napisałem wyżej podział ten ogólnie może być nawet dla kogoś przydatny (w TV Markecie też podobno da się kupić przydatne rzeczy), w ogólnym zakresie jest nawet poprawny (jeśli ując tylko świadome pozyskiwanie mocy, jednak wtedy odpada całkiem naturalna regeneracja energii), ale wydaje mi się nie do końca przemyślany.

A co to ta "negatywna energia"?

Świetnie napisane Doctorze _Who (ps .mój ulubiony film z lat młodości  )  Energia jest jedna i ta sama ,to energia - Kosmiczna / Duchowa /Boska /Miłości /Świetlista  i ona jest zawsze pozytywna ,dopiero ludzie na całym świecie ,z każdym pokoleniem przez niewiedzę i nieświadomość , zaczęli tą jedyną energię wszechświata -dzielić ,kategoryzować i nazywać po swojemu ,nadając jej nazwę na swój sposób i w swoim interesie ,gdyż cały czas wypływa z człowieka negatywna energia mroku / podświadoma /królicza nora /świat podziemny ,itp. -energie-gniewu ,strachu ,złości ,lęku ,obaw ,zazdrości ,pychy ,egoizmu ,pożądania ,ambicji ,dumy ,itp.

Edytowane przez Mistyk
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.