Lord Ver'so

Artefakty

28 postów w tym temacie

Zdziwiony jestem że tego jeszcze tutaj nie ma.

Chodzi mianowicie o Artefakty. Jednak nie chodzi o te stare przedmioty zawierające moc.

Arte Factum - Sztucznie wytworzone.

W swoim czasie była to jedyna rzecz jaką się zajmowałem. Tworzeniem. Do dziś potrafię wiele z tej dziedziny, jednak zauważyłem że zamknęcie się w tym nie wpływało korzystnie na moją osobę. Mam jednak jakieś doświadczenie.

Ten temat będzie traktował o możliwosciach takich przedmiotów oraz jak je wytworzyć.

Wytwarzanie:

Po pierwsze zastanów się co zamierzasz zrobić. Co chciałbyś uzyskać tym artefaktem. Zamierzasz magazynować w nim energię, zmieniać jej typ, modelować, utrzymywać dane zaklęcie, wzmacniać nasze zaklęcia, osłabiać czyjeś. Zastosowań jest dużo. Można stworzyć nawet własny miniwymiar w którym możemy przebywać tylko my. To my ustalamy warunki.

Po drugie, zaplanuj pojemnik. Pojemnik jest to przedmiot który będziemy albo przekształcać, albo wypaczać, w zależności do czego on służył. Niesłychanie ważny jest kształt przedmiotu!

Gładkie - służą do magazynowania.

Ostre - do wzmacniania.

Płaskie - do zmian.

Duże - do utrzymywania.

Ziarniste - do osłabiania.

Oczywiście typy te można łączyć. Sam używam ziarnistego gładkiego pojemnika gdy chcę się jakiejś energii pozbyć.

Kolejna ważna rzecz to więź łącząca nas z przedmiotem. Będzie łatwiej im jest silniejsza ta więź. Tak naprawdę wystarczy użyć zaklęcia na przedmiocie. Ważne jednak by nie myśleć o przedmiocie jako o celu docelowym a pośrednim. To będzie utrzymywało efekt nie kończącego się zaklęcia. Do magazynowania wystarczy wysyłanie.

Teraz zaklęcie musi dojrzeć. Kiedy będzie gotowe? Spróbujcie użyć przedmiotu do pożądanego efektu. Jest tak jak chcieliście? Wystarczy. Nie jest tak? Zaczekać, ewentualnie ponowić wytwarzanie.

Możliwości są nieograniczone. Co prawda nie da się stworzyć bariery idealnej. Sam posiadam i używam przedmiotów w dużej mierze do magazynowania energii.

Masz jakiś konkretny pomysł a nie wiesz jak można by się za niego zabrać? Nie dam ci recepty, napiszę tylko ogólnikowo co ja bym zrobił.

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Bardzo dziękuje za załozenie tematu, Lordzie. I rzeczowe ogólne wyjaśnienia.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja bym chciał zrobić do osłabiania uroków etc. które zostaną na mnie rzucone i 2 do magazynowania. pisząc "Pojemnik" co miałeś na myśli? Może to być np metalowa blaszka?

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak. Pojemnikiem może być wszystko. Znajdź przedmiot o ziarnistej strukturze, taki całkowicie jak najbardziej bezkształtny. Postaraj się by nić do ciebie przechodziła przez ten przedmiot. Co do zwykłego magazynowania znajdź kuliste przedmioty i wysyłaj im energię tak jak to robisz by komuś pomóc. "Wzmacniaj" je.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Ja bym chciał zrobić do osłabiania uroków etc. które zostaną na mnie rzucone

powaga ktoś na Ciebie rzuca urok non stop ?

ciekawe :D

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Widzę że nie zrozumiałeś moejgo posta. Sam kierujesz przeznaczeniem przedmiotu. Tak więc można. Dodatkowo kształt wzmacnia dany efekt, jednak mam prawo użyć sześcianu do magazynowania, jednak będzie on mniej korzystny.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Radek pzreczytaj uwaznie post pierwszy raz jeszcze ;)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Do tego tzreba Lorda Verso ;) Zapytam czy znajdzie czas na pociągnięcie tematu.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ponieważ są problemy z logowaniem, oto co Lord Verso prosił by przekazać:

"Po pierwsze, nie odbieram pw, bardzo rzadko bywam na tym forum, jeszcze rzadziej dziele się swoją wiedzą.

Po drugie jest to możliwe jest to co piszesz. Mogą robić dowolną rzecz.

Po trzecie, zastanów się, jogurt magazynujący enerię? Sam proces jest długotrwały i trudny, nie tworzyłbym łatwo zniszczalnego i dostępnego artefaktu.

Po czwarte pamiętaj, że każde zaklęcie urok, klątwe można obrócić jeżeli ma się dostęp do przedmiotu, czy chcesz by artefakty działały przeciwko Tobie? To odnośnie przykładu z długopisem.

Po piąte, materiał ma znaczenie, tylko w szczególnych przypadkach. Np. Jeżeli zaklęcie wymaga danej substancji i ty dodatkowo zrobisz artefakt z tym materiałem, wzmacniasz go.

Po szóste zastanów się co może się stać jeżeli twój artefakt zostanie fizycznie zniszczony? Co stanie się z zaklęciem? Co stanie się z twórcą?

Pozdrawiam gestem."

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Fajny wątek,zastanawiam się czym się różni artefakt od talizmanu i amuletu ? ;)

Lord Vesro odpisuje:

"Niczym, tylko że talizamny nieraz powstają samoczynnie. "

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Yhm :) czyli każdy przedmiot magiczny jest artefaktem bez względu na to czy bierny czy czynny(amulet/talizman).

...no chyba że za bardzo się rozpędziłem z tym wnioskiem ?:) Jak coś to prostować mnie tutaj zaraz proszę :)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Lord Ver'so odpisuje:

"Arte Factum znaczy sztucznie wytworzony i naturalny przedmiot magiczny nie jest artefaktem"

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

"naturalny przedmiot magiczny"...tzn taki którego nikt,nigdy nie zaprojektował i nie doładował intencjami tylko...co?

Naturalny przedmiot magiczny to coś co jest magiczne samo z siebie od zawsze?Jakiś przykład może?

Sztucznie wytworzony jest każdy amulet i talizman na dany problem w zależności od potrzeb

a naturalnym amuletem lub talizmanem(czyli nie artefaktem) może być co?

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

"naturalny przedmiot magiczny"...tzn taki którego nikt,nigdy nie zaprojektował i nie doładował intencjami tylko...co?

Naturalny przedmiot magiczny to coś co jest magiczne samo z siebie od zawsze?Jakiś przykład może?

Sztucznie wytworzony jest każdy amulet i talizman na dany problem w zależności od potrzeb

a naturalnym amuletem lub talizmanem(czyli nie artefaktem) może być co?

Lord Verso odpowiada:

"Nie zaprojektował. Rzekłbym że dychotomicznie dzielisz świat na magiczny i niemagiczny. Wszystko jest magiczne, zależy tylko w jakim stopniu potrafisz to odczuć i wykorzystać. Pewne amulety powstają od tak, są miejsca jakie w ładują energią przedmioty jakie tam są. Podnieś choćby kawałek gałązki, noś przy sobie. Też działa. Jednak ja wole artefakty ponieważ, sam mogę je kontrolować, są łatwiejsze do zrobnienia niż znalezienie odpowiedniego."

2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
dychotomicznie dzielisz świat na magiczny i niemagiczny.

Ja bym rzekł że tylko staram się oddzielać sacrum od profanum ;)

Co do samego tworzenia magicznych przedmiotów,nie wiedziałem że istnieje ten podział z poprzedniej strony

czyli gładkie,płaskie itd...Ja właśnie takiego przedmiotu używam od jakiegoś czasu a z opisu wynika że to co mam

ma potencjał do magazynowania i zmian.Hmmm,ciekawe.Gdzie mogę poczytać więcej na ten temat??

Przydało by mi się jakieś kompendium wiedzy na ten temat,coś rzetelnego,fachowego,dokładnego (ale wymogi co? ) :)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Od Lorda Ver'so i ode mnie - nasze wspólne stanowisko:

"Jak chcesz źródło to sam szukaj. Nikt nie musi w nic wierzyć" ;)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Soczuś :* "Ja bym rzekł że tylko staram się oddzielać sacrum od profanum"

Nie podzielisz życia na dwie części, bo albo jest jedno, albo nie ma go w cale. To tak jakbyś wybierał ze niektórych ludzi nie chcesz widzieć, a niektórych chcesz.

"Yhm :) czyli każdy przedmiot magiczny jest artefaktem bez względu na to czy bierny czy czynny(amulet/talizman).

...no chyba że za bardzo się rozpędziłem z tym wnioskiem ?:dobani: Jak coś to prostować mnie tutaj zaraz proszę :)"

Wg mnie artefakt to coś dość starego, o dość potężnej mocy. Nie wiem, może jakaś "szczęśliwa moneta", albo klejnot rodzinny, czy naszyjnik, przekazywane z pokolenia na pokolenie.

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Soczuś :dobani:

Ja NIE jestem les XD

Nie podzielisz życia na dwie części

Jeśli święto będę miał 24 h na dobę to wtedy brak święta będzie wielkim wydarzeniem,czymś wyjątkowym.

Wcale nie dzielę życia na życie A i życie B,jestem/staram się być świadomy 24 godziny na dobę ale są sprawy mniej i bardziej przyziemne do załatwienia w ciągu dnia.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

"Wg mnie artefakt to coś dość starego, o dość potężnej mocy. Nie wiem, może jakaś "szczęśliwa moneta", albo klejnot rodzinny, czy naszyjnik, przekazywane z pokolenia na pokolenie."

Tyle że to nie na temat ;)

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

najlepszy artefakt to ten w "głowie" ale nie każdemu się to mieści, miejsce bezpieczne i trwałe, wydobyty wtedy gdy zaistnieje potrzeba, wyższa sztuka kolekcjonowania artefaktów ;)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia 26.02.2011 o 14:06, peyotl napisał:

najlepszy artefakt to ten w "głowie" ale nie każdemu się to mieści, miejsce bezpieczne i trwałe, wydobyty wtedy gdy zaistnieje potrzeba, wyższa sztuka kolekcjonowania artefaktów ;)

Bardzo mądrze peyotlu :) ,bo to ludzie tak naprawdę nadawali magiczne znaczenie artefaktom ,talizmanom czy amuletom w każdym pokoleniu , artysta w  każdym  pokoleniu oddawał całego siebie ,swój umysł i serce - czyli całą swoją energię życiową ,tworząc jakikolwiek przedmiot , tak jak malarz oddaje całą swoją energię  , i przelewa na płutno .

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.