Szept

Runiczne amulety, takizmany i wyroby

17 postów w tym temacie

Witam

Jak juz zapewne bywalcy tego działu wiedzą, runy to wspaniała magia, która może nas chronić, bronić i leczyć oraz robic wiele innych rzeczy. Do tego runy są proste i dobrze współgrają z innymi materiałąmi, jak drewno, kamyki, a nawet masy solne. Dlatego wykonanie prostych, a jakże skutecznych amuletów, talizmanów czy nawet skryptów, któe też moga stać sie ozdobą, nie jest trudne. I miło się przy tym spędza czas.

Pozwolę sobie przedstawić Wam mój ulubiony naszyjnik z drewnianych koralików (można takie kupic na allegro lub w sklepach z akcesoriami artystycznymi).

Na zdjeciu nie jest zbyt wyraźny ale będziecie wiedzieć o co chodzi.

Koraliki są pozaplatane na długim rzemyku i podzielone na dwie częsci po 12 run z każdej strony. Razem dają cały futhark, który jest jednym z lepszych amuletów ochronnych. Do tego po środku dodałam wiekszy koralik i namalowałam tam tarczę algizową, co dodatkowo wzmacnia działanie amuletu.

A przy tym jest to dość ciekawa i oryginalna ozdoba.

Znaki namalowałam... lakierem do paznokci. Serio. Tym linerem do malowania wzorów. Proste a trwałe, naszyjnik ma juz rok i nic się nie starło na nim, a nie jest zabezpiecozny lakierem.

20101113183.jpg

------------------------------------

A tu kilka ozdób runicznych, jakie znalazłam na stronie: www.shamanika.pl i które były często moją inspiracją w wykonaniu amuletó z amsy solnej. Niestety tych ostatnich nie mam bo rozdałam ;)

nasz_run_t2.jpg

To mój ulubiony z wisiorków i obiecuję sobie, ze taki kiedyś zrobię

Ponizej naszyjniki runiczne, talizmany i bindruny

imie_3.gif

tree1_t2.jpg

16.jpg

polka_fehu.jpg

talizman_gebu.gif

.........................................................

Więcej zdjęć znajdziecie na: http://shamanika.pl/photogallery.php

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

mam pytanie co do wytwarzania runicznych amuletów i talizmanów. A mianowicie czy ich oddziaływanie wzmacniają takie symbole jak heksagram czy pentagram. Bo z moich obserwacji wynika że tak. potrzebuje potwierdzenia:)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie,

To symbole z zupełnie innej kultury i z zupełnie innego typu magii.

No chyba, że zakładasz absolutny freestyle... ale wtedy nawet g... na patyku może dać oświecenie wyższego rzędu albo "wzmocnienie" działania.

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ja natomiast twierdze że "Tak" dlatego że tak samo jak rytuały różnych kultur można a nawet trzeba łączyć, tak samo z symbolami wspieraja sie wzajemnie

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To skoro wiesz lepiej, to po co się pytasz?

W ezoterrorystyce można wszystko łączyć, u Was nie obowiązują żadne zasady ani reguły... potem zaczynacie płakać że coś nie działa albo że posypało się w innym rejonie życia... i znów niefrasobliwie mieszacie w swoim kotle czarownicy wszystkie śmieci jakie wam wpadną w rękę... bez ładu, składu ani sensu. Na zakończenie robicie tabelkę ze "statystyką skuteczności".

W rekonstrukcji jest to wykluczone - mimo iż kultury się przenikały i wzajemnie na siebie wpływały, to jednak działało to na innej zasadzie niż spinanie pentagramu z runami. Jest ogromna różnica między mieszaniem technik a adaptacją technik do danego kontekstu kulturowego.

2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Potwierdzam powysze. Poza tym warto pamietac, ze laczac pewne symbole odwolujemy sie do duchow, bostw czy innych istot obcej kultury, a to sie moze wiazac z konsekwencjami zlozenia im stosownej do tradycji ofiary, bo i inaczej same wezma.

Jak ktos w pelni swiadomie chce poniesc tego konsekwencje to moze mieszac ile wlezie. Na wlasna odpowiedzialnosc

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
"jak rytuały różnych kultur można a nawet trzeba łączyć"

... uhm, wtedy jest to jak wiadomo latwiej przyswajalne. :thumbsup:

To tak jak golonka z kapusta, truskaweczki z cukrem i smietana, i sledzie z cebulka. Kazde z osobna smakowite danie :)

Ale poniewaz chcemy zeby sie smakowo uzupelnily i wzmocnily - wrzucamy wszystko do miksera... i heja.

Otrzymujemy estetyczna pod kazdym wzgledem papke zaspakajajaca wysublimowane gusta kazdego kulinarnego konesera...

Smacznego :oklasky:

Edytowane przez Ulf
1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Marcus - to zależy czego chcesz. Dojrzałego poznawania konkretnego systemu do samego dna, co może być trudne, sprawić, że zmieni się Twój sposób poznawania i postrzegania świata, wiąże się zawsze z pewną ceną, którą trzeba ponieść i dużą odpowiedzialnością za swoje działania, czy zabawy w wyklejanki, działającej jak placebo, ale również mającej swoją cenę, tyle że jej póki co nie dostrzegasz. Wybór jest Twój.

W rekonstrukcji jest to wykluczone - mimo iż kultury się przenikały i wzajemnie na siebie wpływały' date=' to jednak działało to na innej zasadzie niż spinanie pentagramu z runami. Jest ogromna różnica między mieszaniem technik a adaptacją technik do danego kontekstu kulturowego.[/quote']Taaa... właśnie wyobrazilam sobie inskrypcję zapisaną fonetycznie (a jakże by inaczej) z pomieszanych liter Oghamu i Futharku Starszego. Żeby było ciekawiej w wellsh gaelic. To byłoby dopiero coś... jak ezoatomówka :p
Edytowane przez Elwinga
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

I wszystko po to aby sięgająca czasów kamienia łupanego (!!!) magia druidów wzmocniła równie starą magię run... za pomocą energii kształtów...

Blach.... :_magic1_:

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Taaa... właśnie wyobrazilam sobie inskrypcję zapisaną fonetycznie (a jakże by inaczej) z pomieszanych liter Oghamu i Futharku Starszego. Żeby było ciekawiej w wellsh gaelic. To byłoby dopiero coś... jak ezoatomówka :p

Well, na jednej z rosyjskich stron widziałem runiczny pentagram z literami głagolicy na obwodzie i tetragramem pod spodem.

W dodatku z literówką ;]

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żółwiu, ta literówka to ewidentnie celowa była... piszący na pewno wiedział lepiej :D

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Znaczy się kreatywny SCS :D?

Cały pic polega na tym, że ta literówka z aniola zrobiła demona :rotfl:

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

hyhyhy - no toć mówię, że to mogło być celowe... choćby po to, żeby pokarało głupka, który nie wie, czego używa :p

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Bo wy nie wiecie, że on pisał pod natchnieniem anioła... tfuu demona... tfuu ducha świętego?

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Bo wy nie wiecie, że on pisał pod natchnieniem anioła... tfuu demona... tfuu ducha świętego?

Duch go przewiał i wywiał zawartość czaszki ^^?

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Z własnego lichego doświadczenia wiem, że run lepiej nie łączyć z innymi systemami. Miałam woreczek z naszytym pentagramem i w którymś momencie poczułam, że to bardzo im nie pasuje mimo, że rozmawiały ze mną, przynajmniej tak mi się wydawało.

Lepiej nie ryzykować i już.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.