szakal165

Proszę o pomoc w sprawie pracy ważne!

36 postów w tym temacie

Proszę o wróżbę na mnie, Marta 20.07.1990

Mam problem- chodzi o pracę. Moje pytanie kiedy uda mi się znależć pracę, jestem bezrobotna od czerwca 2009. Składałam dużo podań, ostatnio byłam na rozmowie w sprawie stanowiska jakie mi bardzo odpowiada, powiedziano mi by czekać na odpowiedź stąd też czekam i się martwię czy zadzwonią z odmową czy też nie.

Czy mam szansę znależć pracę, kiedy jeśli tak?

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Z tej pracy, z której czekasz na odpowiedź nic nie wyjdzie. Ale tu się pojawi szansa. Z tego wniosek, ze jednak nie byłaby to dobra praca dla ciebie.

Znajdziesz prace w dużej firmie. Możliwe, że pomogą ci znajomi, np. ktoś o czym ci szepnie. Będziesz musiała podszkolić się w zakresie obowiązków, gdyż będzie Tobie brakować kompetencji w zawodzie, w którym będziesz pracowała. Praca raczej monotonna, ale zawsze praca :) I jeszcze rada: zmotywuj się do działania, bo teraz sobie odpuściłaś i w pracy też nie osiadaj na laurach. Pracuj i wykazuj się chęcią.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ta oferta pojawi się za około 6 i pół miesiąca. Co nie znaczy, ze nie masz szukać czegoś w miedzy czasie, choćby dorywczo :D

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pewnie coś dostaniesz, ale nie to co byś chciała ( np nie w tym banku/urzędzie, co by ci pasował). A prace, tj. etat nie staż, to dostaniesz jak wyżej pisałam, za pół roku.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

pytałam o pracę na stałe i na cały etat, może dlatego ;)

powinnaś przyjąć tą pracę ;p dostaniesz umowę :D

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pewnie coś dostaniesz, ale nie to co byś chciała ( np nie w tym banku/urzędzie, co by ci pasował). A prace, tj. etat nie staż, to dostaniesz jak wyżej pisałam, za pół roku.

hmm minęło chyba [pół roku?

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

moze bede troszke niegrzeczna - ale czy zdarzylo Ci sie podziekowac tej osobie wrozacej za jej wysilek/prace?

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

po prostu chciałam dopytać, bo nietrafiona ta wróżba trochę-nic się nie sprawdziła :smutny2:

no tak, tak tez sie zdarza...

pozdrawiam

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

witaj :)

a bralas moze pod uwage prace dojazdowa - np. w innym miescie?

karty pokazuja, ze moze pojawic sie taka propozycja z miejsca lub na taka sam prace, gdzie juz startowalas

dosyc absorbujaca praca, nie najgorzej platna

ale... do 3 miesiecy nie widze podjecia pracy

mozliwe,ze jednak miejsce (gdzie mieszkasz) Cie ogranicza

masz tez chyba watpliwosci co Cie spotka, gdybys wyjechala

karty podpowiadaja, ze moze warto skorzystac z takiej szansy

do pol roku jest nadzieje na prace (no sorki, znow te pol roku - czytalam poprzednia wrozbe)

mozesz miec problem, bo bedziesz moze troszke slabo przygotowana do tej pracy

widac wsparcie jakiegos pana, moze to bedzie jego firma albo ma tam dobra pozycje

mysle, ze to jest szansa do wykorzystania

nie wiem czy z niej skorzystasz, poniewaz kolejne karty pokazuja Twoje wahanie

i byc moze wciaz bedziesz trzymac sie (szukania) pracy drobniejszej (finansowo i w sensie odpowiedzialnosci)

ogolnie - mniej ryzykownej

chyba obawiasz sie zbyt duzego obciazenia, odpowiedzialnosci ponad sily

powinnas bardziej uwierzyc w siebie, sporo zwatpienia mi sie u Ciebie pokazalo

bede wdzieczna za komentarz do wrozby

daj znac jak cos sie ruszy

trzymam kciuki i pozdrawiam,

Ania

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

witaj :)

a bralas moze pod uwage prace dojazdowa - np. w innym miescie?

karty pokazuja, ze moze pojawic sie taka propozycja z miejsca lub na taka sam prace, gdzie juz startowalas

dosyc absorbujaca praca, nie najgorzej platna

hmm wiesz, składałam podania w obrębie powiatu,czyli uwzględniam 2 najbliższe miasta. Nie jest dla mnie problemem dojazd, o ile mam połączenie pks/pkp.

ale... do 3 miesiecy nie widze podjecia pracy

mozliwe,ze jednak miejsce (gdzie mieszkasz) Cie ogranicza

no cóż, teoretycznie są oferty... często coś się pojawia ale ja po1: nie mam doświadczenia, po 2: ciągle dziwnym trafem na staż wybierają zawsze kogoś innego, po 3: są duże wymagania i widać ich nie spełniam.

Jednak mieszkam na pomorzu zachodnim i jak wiadomo, nie jest to super obszar pod względem zawodowym. Dodam,że chciałabym bardzo studiować ale nie mam możliwości.

masz tez chyba watpliwosci co Cie spotka, gdybys wyjechala

karty podpowiadaja, ze moze warto skorzystac z takiej szansy

hmm wyjazd czy dojazd bo już się pogubiłam nieco... czy mam rozumieć,że to nie jest praca z dojazdem do innego miasta tylko praca związana z wyprowadzką? Niestety, obawiam się sama jechać za granicę,nie sądzę, bym dała sobie radę psychicznie.

do pol roku jest nadzieje na prace (no sorki, znow te pol roku - czytalam poprzednia wrozbe)

a mogę zapytać, skąd się pojawi ta możliwość? z ogłoszenia czy może inna droga? tzn. jak się dowiem o tym wakacie?

mozesz miec problem, bo bedziesz moze troszke slabo przygotowana do tej pracy

widac wsparcie jakiegos pana, moze to bedzie jego firma albo ma tam dobra pozycje

mysle, ze to jest szansa do wykorzystania

no tak, bo ja nie mam żadnego doświadczenia, więc nie dziwne. A ten pan to z rodziny czy ktoś obcy? Jakie to wsparcie? Czy tu chodzi o naukę nowych czynności czy coś takiego?

nie wiem czy z niej skorzystasz, poniewaz kolejne karty pokazuja Twoje wahanie

i byc moze wciaz bedziesz trzymac sie (szukania) pracy drobniejszej (finansowo i w sensie odpowiedzialnosci)

ogolnie - mniej ryzykownej

no tak ale nie rozumiem, bo ponoć już startowałam wcześniej w owo miejsce, a ja nie przypominam sobie, bym próbowała ubiegać się o dość trudnej/odpowiedzialnej pracy, takej wymagającej. Bo nie mam ku temu kwalifikacji. I raczej nigdzie nie było oferty powyżej minimalnej pensji brutto, tj. 1386 zł brutto jak się nie mylę. Oferty ,o jakie próbowałam się ubiegać to właśnie takie minimalne oferowane pensje :)

chyba obawiasz sie zbyt duzego obciazenia, odpowiedzialnosci ponad sily

powinnas bardziej uwierzyc w siebie, sporo zwatpienia mi sie u Ciebie pokazalo

hmm raczej nie boję się,gdy wiem,że mam odpowiednie kompetencje i kwalifikacje. Jeśli znam się naprawdę na czymś dobrze, to mogę wziąć na siebie odpowiedzialność za to, co robię, nawet dużą. Natomiast bez jakiejkolwiek wiedzy i doświadczenia naprawdę trudno,bym próbowała startować z pustymi rękoma, pracodawca nie mógłby spojrzeć na taką osobę poważnie.

Bardzo prosiłabym o dopisek właśnie jeśli można, trochę wyjaśniający bo nieco się pogubiłam ;)

ps. skoro w zasadzie nie mam szans, to po co ja noszę cv skoro i tak nie mam w tym roku szansy. Tak myślę sobie. Bo zaniosłam cv do pubu na stanowisko kelnerki, także dzwoniłam do myjni. Ale chyba szkoda energii,skoro wróżba mówi,że nie uda mi się w tym czasie obecnym.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

warto zaczac od tego, ze karty to nie wyrocznia, zatem podejscie typu "bo karty mowia, ze nie dostane - to po cos sie szarpac"

nie jest dobre i o tym tez pisalam, ze wychodza Twoje watpliwosci - w sens podejmowanych dzialan

jak najbardziej trzeba probowac, samo rzadko cos przychodzi do nas...

karty mi pokazaly, ze gdzies w Twoim zasiegu jest praca - badz na wyjezdzie badz za granica

problemem jest wlasnie to, ze szukasz pracy blisko i niezbyt ambitnej- z rozmaitych wzgledow blisko takiej pracy nie ma

widac,ze juz raz byla podobna propozycja (chyba byly rozmowy o tym), sadze ze zwiazana bardziej z wyjazdem za granice jednak - niz w kraju

pojawiaja sie w kartach dwie znaczace osoby - dojrzala kobieta z wplywami i mezczyzna w srednim wieku, dobrze ustawiony

masz jakas rodzine zagranica? albo znajomych?

Edytowane przez alathea
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

warto zaczac od tego, ze karty to nie wyrocznia, zatem podejscie typu "bo karty mowia, ze nie dostane - to po cos sie szarpac"

nie jest dobre i o tym tez pisalam, ze wychodza Twoje watpliwosci - w sens podejmowanych dzialan

jak najbardziej trzeba probowac, samo rzadko cos przychodzi do nas...

karty mi pokazaly, ze gdzies w Twoim zasiegu jest praca - badz na wyjezdzie badz za granica

problemem jest wlasnie to, ze szukasz pracy blisko i niezbyt ambitnej- z rozmaitych wzgledow blisko takiej pracy nie ma

widac,ze juz raz byla podobna propozycja (chyba byly rozmowy o tym), sadze ze zwiazana bardziej z wyjazdem za granice jednak - niz w kraju

pojawiaja sie w kartach dwie znaczace osoby - dojrzala kobieta z wplywami i mezczyzna w srednim wieku, dobrze ustawiony

masz jakas rodzine zagranica? albo znajomych?

hm,raczej nie miałam żadnej propozycji wyjazdu. Mój ojciec kiedyś pracował w Wlk. Brytanii, obecnie już nie. Poza nim nie mam rodziny ani znajomych żadnych za granicą. Stąd moje zdziwienie. Niestety, nie chcę sama wyjechać polegając na ofertach z internetu.

A mówiąc,że nie warto próbować, odwołałam się też do przeszłości (ile to nadrukowałam się podań, szkoda mi chyba już pieniążków i zachodu). Natomiast nie było propozycji "ambitnej pracy" za granicą. nie wiem więc skąd to się pokazało.

Leczyłam się ostatnio i boję się o zdrowie także, na dodatek czasem myślę o samóobóju, także to nie jest za ciekawie bo się napędzam (nie mam celu, nudzę się, nie mam poczucia sensu życia ani zajęcia, jakiejś odskoczni od chorej sytuacji w domu).

Czy mój ojciec opuści miejsce zamieszkania? (Mirosław, 15.09.1958) Moja matka jest chora i na mnie to niedobrze wpływa...

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

jak nie pracujesz - to moze na razie jakis wolontariat? -poki nie znajdziesz pracy

siedzenie w domu jest chyba najgorsze...

pytasz o wyprowadzke Twojego taty od Wasczy on wciaz mieszka zagranica?

co do tamtej pracy za granica ladne karty byly, Gwiazda...

Edytowane przez alathea
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

jak nie pracujesz - to moze na razie jakis wolontariat? -poki nie znajdziesz pracy

siedzenie w domu jest chyba najgorsze...

pytasz o wyprowadzke Twojego taty od Wasczy on wciaz mieszka zagranica?

co do tamtej pracy za granica ladne karty byly, Gwiazda...

nie, teraz tato mój na razie mieszka ze mną. Dziwne,że nic nie wiem o tej pracy- nikt z rodziny mi nie proponował

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przepraszam, że wchodzę w wątek.

szakal, może byś podziękowała za trud jaki wkłada alathea do udzielania odpowiedzi, na twoje pytania, to w dobrym tonie jest ;)

Pozdrawiam i życzę powodzenia w znalezieniu pracy.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przepraszam, że wchodzę w wątek.

szakal, może byś podziękowała za trud jaki wkłada alathea do udzielania odpowiedzi, na twoje pytania, to w dobrym tonie jest ;)

Pozdrawiam i życzę powodzenia w znalezieniu pracy.

oczywiście,że jestem wdzięczna za odpowiedzi użytkownika alathea i dzękuję :)

pomimo,że nie dowiedziałam się tego, co chciałabym przeczytać

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czy mój ojciec opuści miejsce zamieszkania? (Mirosław, 15.09.1958) Moja matka jest chora i na mnie to niedobrze wpływa...

wyglada na to, ze tak - do trzech miesiecy

pokazal mi sie wyjazd za granice

Twoj tata chyba wiaze z nim duze nadzieje

rzeczywistosc moze okazac sie troszke mniej obiecujaca finansowo niz teraz sie wydaje

Edytowane przez alathea
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

najblizsze trzy miesiace beda raczej ciezkie, pzrynajmniej jesli chodzi o prace/finanse...

potem mozesz liczyc na pomoc, ukierunkowanie w znalezieniu pracy -zrobilam Ci jeszcze przed chwila "celta" na prace

i znow wyszedl mi ten sam pan jako pomocna dlon

czasem mysle, ze to moze jest Twoj tata, karty pokazaly kogos z rodziny badz blisko zwiazanego z rodzina...

co do szczescia

to jest trudno uchwytny temat

z reguly tzw. "szczescie" doceniamy z perspektywy lat

pomysle nad tym, ok?

ale nie spodziewaj sie odpowiedzi typu : za rok/..lat bede szczesliwa

a raczej, co mozna zrobic w tym kierunku, bys sie lepiej poczula, byla bardziej zadowolona

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

najblizsze trzy miesiace beda raczej ciezkie, pzrynajmniej jesli chodzi o prace/finanse...

potem mozesz liczyc na pomoc, ukierunkowanie w znalezieniu pracy -zrobilam Ci jeszcze przed chwila "celta" na prace

i znow wyszedl mi ten sam pan jako pomocna dlon

czasem mysle, ze to moze jest Twoj tata, karty pokazaly kogos z rodziny badz blisko zwiazanego z rodzina...

co do szczescia

to jest trudno uchwytny temat

z reguly tzw. "szczescie" doceniamy z perspektywy lat

pomysle nad tym, ok?

ale nie spodziewaj sie odpowiedzi typu : za rok/..lat bede szczesliwa

a raczej, co mozna zrobic w tym kierunku, bys sie lepiej poczula, byla bardziej zadowolona

z tym jest ak,że wiem co dałoby mi szczęście ale to jest poza zasięgiem :(

dziękuję za pomoc i odpowiedź.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

witaj ponownie...

jesli chodzi o Twoje pragnienia, to karty pokazuja, ze za jakies 4 lata osiagniesz swoj cel

a za jakies 6-7 lat bedziesz miala rodzine

co takze z nich wynika to to, ze nie powinnas tak przywiazywac wagi do aktualnej sytuacji w uczuciach

wbrew pozorom to nie jest najwazniejesze (choc pewne poprawiloby humor i spojrzenie na swiat)

karty przestrzegaja przed slepym zakochaniem, dazeniem do szybkiego zalozenia rodziny - bo pomimo pierwszych uniesien

pozniej moze byc ciezko sie Wam dogadac -zatem zanim wybierzesz, daj sobie i jemu czas na poznanie sie i dotarcie

masz swoje zdanie, nielatwo ulegasz naciskom innych i to bedzie mialo wplyw pozniej w zwiazku

teraz masz ciezki czas, ktory czesciowo "zawdzieczasz" innym - ale takze i sobie, poniewaz masz chyba trudnosci w koegzystowaniu, porozumiewaniu sie z innymi - nawet tymi, ktorzy sa dla Ciebie bliscy

moze tez za bardzo jestes nakierowana na siebie, skoncetrowana na sobie i Twoich problemach,

malo zwracasz uwagi na innych, nie poswiecasz im za duzo czasu, jestes na nie malo wrazliwa

(troszke empatii by sie przydalo) - mysle, ze jestes uzdolniona osoba i narzucone Ci "odgornie" ograniczenia trzymaja Cie w jakis sposob w ryzach przed popadnieciem w samozachwyt

w ciezkich czasach mozesz sie spodziewac wsparcia ze strony Twojego taty, choc wydaje mi sie, ze nie za bardzo go cenisz

co jest Twoja sila - to, ze jednak sie nie poddajesz i potrafisz przeczekac zly czas, patrzac z nadzieja w przyszlosc - tego sie trzeba trzymac i starac sie troche bardziej zainteresowac zyciem innych - w sensie nastawienia, oferowania pomocy, a chocby i jakiegos prostego, zyczliwego nic nie kosztujacego gestu

mniej patrzec na to, ze ile dostalam - to tyle i tak samo oddam

moze wtedy los sie bardziej usmiechnie

pozdrawiam serdecznie

i trzymam kciuki za zmiany na dobre

Ania

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeśli mogę zadać ważne pytanie- mam rozumieć,że na pracę w kraju w ogóle ale to w ogóle nie mam co liczyć? W ciągu najbliższych kilku lat albo w ogóle w życiu?

Przeczytałam wypowiedź i nie zgadzam się z takim osądem w moją stronę. Nie zna mnie pani ani kolei mojego losu, nie może pani wiedzieć co przeszłam w życiu, naprawdę nic dobrego a i wiele razy miałam załamania z powodu masy problemów. Nie ja odpycham ludzi, ale wielu ludzi w moim życiu zrobiło mi krzywdę i w przeszłości zebrałam cięgi co procentuje do dziś nerwicą i depresją. Także nie spodziewa chyba się pani,że nagle zadowolona i z uśmiechem na ustach pofrunę do ludzi, którzy od zawsze mnie ranią,prawda? Trudno byłoby tego nie zrozumieć... jeśli jest się człowiekiem. Myślę,że nawet wróżbici mają empatię, o której brak pani mnie posądza, niesłusznie zresztą.

Nie popadam również w samozachwyt, bo nie mam czym się zachwycać, nie osiągnęłam w zyciu niczego.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.