Szept

Cytaty - Ulubione, zabwne, mądre, czyli...

19 postów w tym temacie

to co lubimy, co nas rozbawiło, wzruszyło. Cytaty, czy anwet fragmenty z ksiazek czy wierszy lub filmów, które wpadły nam w myśli. Podzielcie się z innymi słowami.

Ja zacznę dzis od "Siewcy wiatru" Maji Lidii Kossakowskiej, ksiazki, do której lubię wracać co jakis czas.

? Ktoś próbował z nim gadać?

? Ja ? powiedział Kamael. ? Wyrzucił mnie.

? Ściślej rzecz biorąc, razem z drzwiami ? dodał Samael.

? Odchodząc, powiem ci to, com zrozumiało przez wieki istnienia na granicy światła i mroku. Zaprawdę nie obawiaj się losu swego, gdyż jest on jak talar nieustannie obracany w dłoniach Wiecznego. Dobra i zła, słodka i smutna strona wirują splecione w jedność. Bądź pozdrowiony, Burzycielu Światów, albowiem na zgliszczach najpiękniejszy wyrasta owoc.

* Opis: Jagnię do Daimona

Michał gramolił się z błota. Fala dźwięku zmiotła go z siodła. Archanioł we fioletach wyszczerzył do niego zęby. Michał przyjął podaną dłoń, podźwignął się.

? Podobał się koncert? ? spytał Izrafel. Turkusowe oczy lśniły najczystszym szaleństwem.

? Powalający. ? mruknął Michał.

* Opis: Po ataku trąb Izrafela na wojnie z Siewcą

"Daimon posłał mu nieładny uśmiech.

? I tak nie mamy szans dorównać Głębi. U nas nikt notorycznie nie okrada państwowych transportów. Powiesiliście Erzazela, wyrąbaliście jego rodzinę, ale zdaje się, że nie dalej jak wczoraj znów was obrobili aż miło. Bardzo to smutne, Luciu, ale chyba niedługo będziesz musiał zaciągnąć dług hipoteczny pod zastaw Pałacu Pięści.

? Co on tu robi? ? warknął Lucyfer, wskazując Daimona głową.

? Uczestniczy w naradzie ? burknął Gabriel.

? Więc wie?

Frey wyszczerzył zęby.

? Ano wie.

? No, pięknie! Niedługo roztrąbisz zniknięcie Jasności na całe Królestwo!

? Sariel zginął, wzięliśmy Freya na jego miejsce. Zresztą, sam się domyślił. Na litość Pańską, Lampka, on jest Aniołem Zagłady! Kto inny ma wiedzieć?

? Nie mów do mnie Lampka!

? A jak mam mówić?! Jaśnie Oświecony Nosicielu Światła?"

(...)

- Załatw bestie- darł się w oko dnia Michał (...)

- Nie mam! - zachrzęścił klejnot gloisem Gabriela.

-Puśc trony!

-Utknęły!

-Chalkendry?

-Walczą ze smokami!

-kochana!

-milusińska też nie mam!

(...)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Paulo Coelho ? Czarownica z Portobello

"Udaję radość, której we mnie nie ma, ukrywam smutek, żeby nie martwić tych, którzy mnie kochają i troszczą się o mnie. Niedawno myślałam o samobójstwie. Nocą, przed zaśnięciem, odbywam ze sobą długie rozmowy, staram się odegnać złe myśli, bo byłaby to niewdzięczność wobec wszystkich, ucieczka, jeszcze jedna tragedia na tym i tak już pełnym nieszczęść świecie."

"Człowiek kocha albo nie kocha, i żadna siła na świecie nie ma na to wpływu. Możemy udawać, że nie kochamy. Możemy przywyknąć do drugiej osoby. Możemy przeżyć całe życie w przyjaźni i wzajemnym zrozumieniu, założyć rodzinę, kochać się każdej nocy i każdej nocy mieć orgazm, a mimo to czuć wokół żałosną pustkę, wiedzieć, że czegoś ważnego brakuje."

"[...] miłość nie daje i nigdy nie dawała szczęścia. Wręcz przeciwnie, zawsze jest niepokojem, polem bitwy, ciągiem bezsennych nocy, podczas których zadajemy sobie mnóstwo pytań, dręczą nas wątpliwości. Na prawdziwą miłość składa się ekstaza i udręka."

"Jesteś tym, czym wierzysz, że jesteś."

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Kłopot z życiem polega na tym, że nie ma okazji go przećwiczyć i od razu robi się to na poważnie.

? Terry Pratchett

Piramidy

Na początku było nic. I rzekł Bóg: ?Niechaj stanie się światłość? i dalej nic nie było, tylko teraz można to zobaczyć.

? Terry Pratchett

Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi.

? Terry Pratchett

Maskarada

Jest śmierć i podatki, ale podatki są gorsze, bo śmierć przynajmniej nie trafia się człowiekowi co roku.

? Terry Pratchett

Kosiarz

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Paulo Coelho- Walkirie

Wszechświat jest pełen aniołów. Przynoszą nam nadzieję ? Niosą także śmierć?
?anioły istnieją od niepamiętnych czasów: posłańcy życia i śmierci, piekła i nieba
Żeby zgłębić świat niewidzialny i rozwinąć swoje zdolności, musisz żyć teraźniejszością: tu i teraz .A żeby żyć teraźniejszością, musisz nauczyć się kontrolować drugi umysł. I wpatrywać się w horyzont.
Aniołowie to ucieleśnienie czystej miłości. Nigdy nie spoczywają, stale są w ruchu, są poza dobrem i złem. Są miłością, która wszystko pochłania, wszystko burzy, ale i wszystko przebacza. Aniołowie powstali z tej miłości i są jej posłańcami. Posłańcami miłości anioła śmierci, który pewnego dnia zabierze naszą duszę, i posłańcami miłości anioła stróża, który ją przywoła z powrotem do życia. Miłość w ciągłym ruchu
.
Z miłością zawsze nadciągały ból, największa radość i najgłębszy smutek.
Dziwne, miłość uspokaja wtedy, kiedy umiera
Każdy zabija to, co kocha
Otwórzcie serca, słuchajcie, co wam podpowiadają marzenia. Dążcie do spełnienia swoich marzeń, albowiem tylko człowiek, który nie wstydzi się siebie, jest w stanie zaświadczyć o Bożej Chwale.
Jedynym grzechem jest brak miłości!- Odwagi! Miejcie odwagę kochać, choćby miłość wydawała się okrutna i zdradliwa. Czerpcie radość z miłości. Czerpcie radość ze zwycięstwa. Podążajcie za głosem serca.
W życiu wszystko jest rytuałem. ? Dla czarowników i dla tych, którzy o magii nigdy nie słyszeli
?wszystko jest rytuałem. Każdy przeżyty dzień jest rytuałem. Rytuałem przygotowywanym w najdrobniejszych szczegółach, który człowiek stara się za wszelką cenę wypełnić, w obawie, że pominiecie jakiegoś etapu zrujnuje mu życie. Rytuał ten nazywa się przyzwyczajeniem.
Kiedy umocni się nasz codzienny rytuał, powoli stajemy się jego niewolnikami
Kiedy kochamy, zmieniamy świat. Światło miłości rozprasza mroki grzechu
Wsłuchujemy się w to, co mówią anioły. Stajemy się ich posłańcami
Walkirie, kobiety nawykłe do walki o miłość, widziały doskonale, co się działo. A walczyły zawsze do końca, uciekając się do różnych sztuczek. Dla miłości były gotowe zrobić wszystko, bo miłość była dla nich sensem życia.
?Poznałaś już, co to miłość. Będziesz potrzebowała całego życia, żeby zrozumieć jej ogrom
Świat znajduje się w rękach tych, którym nie brak odwagi, żeby spełniać swoje marzenia
Najgorszym więzieniem jest przeszłość.
Ktoś kiedyś powiedział, że tego, co daje ziemia, starcza na zaspokojenie potrzeb, ale nie na zaspokojenie ludzkiej chciwości
Samotność pustyni potrafi człowiekowi odebrać rozum
Niewielu starych ludzi patrzy w przyszłość. Ja należę do tych nielicznych. Kiedy patrzę w przyszłość, widzę, co mi ona niesie: śmierć.
? anioł to światłość, a światłość uzasadnia nasze istnienie.
W przeciwieństwie do podstępnych ciemności, światłość zawczasu ustala reguły gry, żeby ten kto je akceptuje, świadomie brał na siebie obowiązek miłości i przebaczenia
Uniknie najbardziej gorzkiej lekcji, jaką Bóg dał człowiekowi zamykając bramy Raju: rozczarowania
.
Zadurzyć się, to stworzyć sobie w sercu czyjś wyidealizowany obraz.
Miłość to dzielenie świata z drugą osobą.
Za miłość warto zapłacić każdą cenę i nie należy jej rozmieniać na drobne.
Walki toczyć się będą na planie astralnym, nasi aniołowie stróże będą za nas toczyć boje z mieczem i tarczą w dłoniach. Będą nas chronić przed niebezpieczeństwami i prowadzić do zwycięstwa. Jednak na nas samych również spoczywa wielka odpowiedzialność. W tym momencie Historii Światów musimy dbać o rozwój własnych talentów i uwierzyć, że Wszechświat nie kończy się na czertach ścianach naszych domów. Przyszedł czas na odczytywanie znaków, na spełnianie marzeń, na wsłuchiwanie się w głos serca.
Jesteśmy odpowiedzialni za wszystko to, co dzieje się na tym świecie. Jesteśmy Wojownikami Światła. Siłą miłości i siłą woli możemy zmieniać nasze przeznaczenie i przeznaczenie wielu ludzi.
Jeżeli jednak pogodzimy się z własnymi niedoskonałościami i mimo wszystko uwierzymy, że zasługujemy na szczęście, otworzymy ogromne okno, przez które w nasze życie wkroczy Miłość. Nasze słabości znikną jedna po drugiej, ponieważ ludzie szczęśliwi patrzą na świat z Miłością, a jej siła odnawia wszystko co istnieje we wszechświecie.
Świat się zmienia, a my stanowimy cześć tej zmiany. Nie jesteśmy sami. Anioły nas chronią i wskazują nam drogę. Mimo całej niesprawiedliwości, mimo nieszczęść, które stają się naszym udziałem, chociaż na nie nie zasłużyliśmy, mimo to, że nie czujemy się na siłach, żeby zmieniać świat i ludzi, wbrew argumentom wszystkich Wielkich Inkwizytorów- wierzymy, że Miłość jest [potężniejsza nad wszystko inne i pomoże nam rozwijać się duchowo. Dopiero wtedy będziemy w stanie pojąc gwiazdy, anioły cuda.
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Stat rosa nomine, nomina nuda tenemus
Quis custodiet ipos custodes?
Każda forma uzależnienia jest szkodliwa, niezależnie czy narkotyk to alkohol, morfina czy idea.

Człowiek o miernej inteligencji jest zawsze przesadnie poważny, nie śmieje się, nie żartuje, nie potrafi się cieszyć byle czym.

Nie interesuje mnie kto mi pozwoli, ja pytam kto mnie powstrzyma ?
Cheat me once, shame on you, cheat me twice, shame in me
Moralność to inna nazwa wygody
Wszystkie słowa, jak monety, mają orłą i reszkę. Tak na przykład słowo delikatny znaczy ostatecznie to samo co tchórzliwy
Człowiek, który donosi innemu, że ktoś innemu, że ktoś trzeci ma o nim złe zdanie, jest łotrem potrójnym, godnym nienawiści. Bo w ten sposób obraża pośrednio swego rozmówcę, jednocześnie kłóci ze sobą dwie osoby, a na dodatek sam nie myśli ponosić odpowiedzialności.
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Moja ukochana od wielu wielu lat ksiażka

znawcy bedą wiedzieć ;)

Tak, człowiek jest śmiertelny, ale to jeszcze pół biedy. Najgorsze, że to, iż jest śmiertelny, okazuje się niespodziewanie, w tym właśnie sęk!
Miłość napadła na nas tak, jak napada w zaułku wyrastający spod ziemi morderca, i poraziła nas oboje od razu. Tak właśnie razi grom albo nóż bandyty.
No cóż, ten, który kocha, powinien dzielić los tego, kogo kocha.
Wszystko będzie, jak być powinno, tak już jest urządzony świat.
niech pani nigdy nikogo i o nic nie prosi! Nigdy i o nic, tych zwłaszcza, którzy są od pani potężniejsi. Sami zaproponują, sami wszystko dadzą.
Lubię siedzieć nisko [...] upadek nie jest wówczas tak niebezpieczny.
Bądź tak uprzejmy i spróbuj przemyśleć następujący problem - na co by się zdało twoje dobro, gdyby nie istniało zło, i jak by wyglądała ziemia, gdyby z niej zniknęły cienie? Przecież cienie rzucają przedmioty i ludzie. Oto cień mojej szpady. Ale są również cienie drzew i cienie istot żywych. A może chcesz złupić całą kulę ziemską, usuwając z jej powierzchni wszystkie drzewa i wszystko, co żyje, ponieważ masz taką fantazję, żeby się napawać niezmąconą światłością? Jesteś głupi.
dzie o to, że człowiek, który w głębi siebie nie kryje niespodzianki, z reguły nie bywa interesujący.
Zbyt mnie straszyli i teraz niczym już przestraszyć nie są w stanie.
To fakt. A fakty to najbardziej uparta rzecz pod słońcem.
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Co dla mnie jest dobre nie musi być dobre dla Ciebie. Co dla mnie było dobre, nie musi być dobre dla mnie teraz.

Akceptacja to zrozumienie że to co się dzieje się dzieje, a nie to zgadzanie z tym co się dzieje.

2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

"Fałszywa, dawna

po cezarach wdowa,

Kościół — bez ducha

bożego i słowa".

Juliusz Słowacki, Podróż na Wschód

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

"Wspaniałość

Marzenie by stać się przeciwieństwem

swego odbicia w lustrze

zabrało mi wiele

cennych godzin z życia

Aż dnia pewnego

uświadomiłem sobie

że najważniejsze to być lepszym sobą-

nie znajdę siebie w drugiej połowie "

Mike Dooley

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

"Cała historia uczy, że okrzyk, błędnie zwany religijnym, bywa często podnoszony przez ludzi bez wszelkiej religii, w życiu codziennym depczących elementarne zasady dobra i zła, że poczyna się z nietolerancji i prześladowania, jest bezrozumny, ogłupiający, tępy, niemiłosierny."-K.Dickens

"Boimy się nie śmierci, ale wyobrażenia, jakie mamy o niej."-Seneka Młodszy

"Gdy coś wiesz, wiesz, że to wiesz, a gdy nie wiesz, wiesz, że nie wiesz - to właśnie jest wiedza."-Anonim

"Ci, którzy żyją nadzieją, widzą dalej. Ci, co żyją miłością, widzą głębiej. Ci, co żyją wiarą, widzą wszystko w innym świetle."-L.Zenetti

I coś śmieszniejszego:

"Telewizja to guma do żucia dla oczu."-F.L.Wright

2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

"Tu i teraz

Zapomnij o tym co było wczoraj ;odrzuć to w kąt

Temu, co jutro, powiedz adieu

Żyjemy tu i teraz

i jest tu wszystko,czego tylko moglibyśmy zapragnąć "

Mike Dooley

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pewien sceptyk, gotów do kłótni, powiedział: - Wymień jeden praktyczny, przyziemny rezultat duchowości - Bardzo proszę - odparł Mistrz. - Gdy ktoś cię obraża, możesz wznieść swojego ducha tam, gdzie obelgi nie docierają.

Anthony de Mello - "Minuta nonsensu"

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ty jesteś prawdą

* w wielu dziedzinach życia dobrowolnie zrzekamy się prawa stanowienia o sobie przyjmując cudze prawdy za własne

* zjawisko to z reguły zachodzi nieświadomie, a wywiera ono wpływ na wiele spośród naszych najważniejszych decyzji i wyborów

* w niektórych sferach swego życia wielu ludzi właściwie w ogóle nie ma prawa głosu; opinie innych osób są znacznie ważniejsze od ich własnych, mądrość innych większa, źródła informacji dużo bardziej wiarygodne, a prawdy bardziej "prawdziwe"; to kłamstwo, w które wierzymy za sprawą innych; wielu instytucjom społecznym bardzo zależy byśmy w tym błędnym przekonaniu trwali, gdyż w przeciwnym razie nie mogłyby nas nakłonić do działań, które podtrzymują ich istnienie (rząd, oświata, kościół, służby zdrowia itd.)

* TY JESTEŚ PRAWDĄ - oznacza, że żadna inna prawda, poza twoją własną się nie liczy

* swoimi decyzjami malujesz portret tego, Kim Jesteś

* bardzo ważną cechą tego wizerunku jest to, że cały czas może się zmieniać

* staraj się unikać reakcji "automatycznych", które stwarzają cię raczej tym, kim byłeś, niż tym kim chcesz być

* za każdym razem, gdy zauważysz, że powielasz stare wzorce zatrzymaj się na chwilę i zastanów się: "Czy właśnie Tym Chcę Teraz Być ?"

* jeśli twoja odpowiedź będzie brzmiała "tak", bądź tym i zrób co zamierzałeś; jeśli - "nie", zdecyduj kim naprawdę jesteś i okaż to w swym działaniu

* kiedy złapiesz się na schematycznym reagowaniu, nie rób sobie z tego powodu wymówek; po prostu obserwuj czy dana reakcja ci służy; jeśli stwierdzisz, że nie, postanów nigdy więcej jej nie powielać

* życie nie ma żadnego celu, poza tym, jaki ty mu nadasz

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Raz Pewna Mistrzyni Duchowa Z Indii ,Odpowiedziała tak Przyjacielowi Który Pobierał U Niej Nauki Duchowe ,A Naszła Go Refleksja Związana Z Wiarą I Duchowością ,Odpowiedziała Mu Metaforami ,Alegoriami ,Ażeby Preawdziwy Sens I Prawdę Owej Przypowieści Odkrył Sam -Osobiście.

Mój przyjacielu :) na tym świecie każdy jest szalony i uduchowiony ,ponieważ każda twarz ludzka jest odbiciem twarzy boga ,tylko każdy inaczej sobie tego boga wyobraża -stwarza w swej wyobraźni :dla jednych bogiem są sława i bogactwo ,dla drugich bogiem jest wygoda ,a trzeci nie zabiegają ani o sławę ,ani bogactwa czy wygody ,oni są poprostu przepełnieni miłością boga.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak Elle ,każdy jest wartościowy i wyjątkowy :hejka:,na tym świecie ,nigdy przed tobą nikogo takiego nie było ,i nigdy w przyszłości nikogo takiego nie będzie .

Moje powiedzenie wzięte z dowiadczenia : JEŚLI NADZIEJA JEST MATKĄ GŁUPICH , TO BEZNADZIEJA JEST MATKĄ MĄDRYCH .

Edytowane przez Mistyk
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia 26.07.2011 o 15:46, mariko napisał:

 

Pewien sceptyk, gotów do kłótni, powiedział: - Wymień jeden praktyczny, przyziemny rezultat duchowości - Bardzo proszę - odparł Mistrz. - Gdy ktoś cię obraża, możesz wznieść swojego ducha tam, gdzie obelgi nie docierają.

 

 

 

Anthony de Mello - "Minuta nonsensu"

 

 

Tłumaczenie - Pewien mądry i doświadczony przez życie człowiek ,o dużej intuicyjnej mądrości , którego zalała energia -gniewu  i złości ,spytał się raz jednego człowieka ( celem sprawdzenia jego samo-realizacji ) ,przepełnionego żądzą -sławy ,poklasku ,egoizmu ,samo-zadowolenia i pychy (tak przynajmniej od ludzi słyszał z plotek i pomówień ) , o wielkm mniemaniu o sobie ,na  którego wszyscy mówili mistrz duchowy - wymień w prostych słowach  ,,czym jest duchowość ,i rozwój ? .

Bardzo proszę odparł  mistrz -  Jeżeli ktoś cię obraża ,wyśmiewa i lży , nic sobie z tego nie rób ,potraktuj te słowa jak naukę dla siebie w rozwoju ,ucz się -wsłuchując się w swoje wnętrze (stan emocjonalno -psychiczny = duchowy ) .

Człowiek odchodząc ,powiedział -jesteś panie zaiste wielkim mistrzem ,a wiele nieprawdy o tobie słyszałem .

Mistrz na to ,ty również  - bo ty to ja ,a ja to ty - i obaj ubawili się snadnie :rotfl:

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.