Szept

ANZUS

15 postów w tym temacie

Znaczenie: As (Bóg), ujście rzeki, usta, znak

Głoska: A

Symbol: powietrze

Polaryzacja: pasywna

Symbolizuje: Odyna, który pił ze źródła mądrości za cenę utraty oka. Uniwersalny język, który jest istotą wszystkich języków i symboli

SŁOWA KLUCZE

Pozycja prosta

inspiracja, synteza, transformacja, słowo, kreatywność, moc ducha, inspiracja, inteligencja, spryt, uczciwość, zrozumienie, umiejętnosć wypowiadania się, wyrazania siebie, uważnosć, porozumienie, mądrość, dyplomacja, zgoda, powołanie

Pozycja odwrócona

nieporozumienie, rozczarowanie, manipulacja innymi, melancholia, niezgoda, oszustwo, zdrada, zła rada, blokady w wypowiadaniu się, kłąmstwo

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

warnecka_zywiolow_male68.jpg

ANSUZ

ZNACZENIE WYROCZNI

Ogólne i jednostkowe: Zapowiada się na wymianę duchową. Łagodzące i wyjaśniające rozmowy mogą pomóc tak samo jak pomysłowe fortele. Pomoc ze strony bogów jest zapewniona.

Dokładne, w kole runicznym:

Runa Wodana jest runą dużych przeobrażeń; jest również runą porozumienia i kontaktów. W wodzie: harmonijna współpraca zależna jest od szybkiej decyzji.

W ziemi: decyzje mają dalekosiężne skutki - zanim podejmiesz decyzję, zastanów się.

W ogniu: posłuchaj dobrych rad, współpracuj z innymi.

W powietrzu: dobre i wydajne kontakty z ludźmi w różnym wieku.

źródło:I. Warneck

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Widze, ze stosujesz wyrocznie jak u Warnecka. :D Ciesze się, ze z nami jesteś :o

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

symbol: boska opieka, mowa, usta, boskie natchnienie, siła słowa.

tłumaczenie: bóg Odyn,

pora roku:jesień,

czas realizacji: od 12 dnia do 12 miesięcy

żywioł: powietrze

znak zodiaku: bliźnięta 21.05-21.06

minerał: szmaragd, szafir, ametyst,turkus, sokole oko

talizman: rozwija intuicję, wzmacnia inspirację, wspomaga wystąpienia publiczne dając dar łatwej mowy, otwiera trzecie oko, wzmacnia właściwości parapsychiczne,ułatwia podejmowanie dobrych decyzji, wzmacnia psychikę.

amulet:uwalnia od lęków, łączy z obszarem wszechwiedzy oraz chroni okolice gardła.

stan psychiczny:szczęście, twórcza wena, potrzeba wyrażenia słowem dobrych myśli i uczuć.

zdrowie: umysł, gardło,odpowiada za struny głosowe, krtań, migdałki, tarczycę, cały aparat mowy oraz szyszynkę. czakram główny piąty:gardła, oraz czakramy wspomagające: trzeci i szósty.

zawód: muzyk, nauczyciel, duchowny,poeta,pisarz,wróż- ten znak jest opiekunem wróżek, wiedźm, magów.

aspekt życiowy: mowa, wiedza,komunikacja słowna, intuicja.

miejsce: filharmonia, teatr,

E.Kulejewska " VADEMECUM RUN"

strefa materialna:

pozycja prosta:

+poprawa sytuacji materialnej,

+możliwość wygranej,

+nieoczekiwana darowizna, spadek,

+możliwość znalezienia pieniędzy lub odzyskania wartościowej rzeczy,

+zysk dzięki dobrej radzie,

+pieniądze za prawa autorskie.

pozycja odwrotna:

-ostrożność w interesach,

-możliwość strat na skutek manipulacji słownej,

-niefachowy doradca finansowy,

-opłaty z odsetkami,

-bagatelizowanie koniecznych opłat prowadzące do strat,

- zła rada finansowa,

-pożyczka bankowa, która zamiast zysków , daje stratę.

E.Kulejewska"VADEMECUM RUN"

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W zasadzie się zastanawiam od dawna, skad takie "rewelacje" się biorą. Pokaż mi w któruym miejscu runy są przypisane do znakó zodiaku? Przecież to inna tradycja.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W zasadzie się zastanawiam od dawna, skad takie "rewelacje" się biorą. Pokaż mi w któruym miejscu runy są przypisane do znakó zodiaku? Przecież to inna tradycja.

fakt nie jestem w stanie udowodnić ani pokazać w którym miejscu runy są przypisane do znaków zodiaku,niniejszym uważam ze reszta wiadomości możne być przydatna. a nie jest to moja 'rewelacja" tylko podane informacje z książki p.Ewy Kulejewskiej.

cieplutko pozdrawiam;)

ale jako autor tematu masz słuszna racje wypowiadając swoje zdanie i dodając uwagi:)

Edytowane przez indiana
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

fakt nie jestem w stanie udowodnić ani pokazać w którym miejscu runy są przypisane do znaków zodiaku,niniejszym uważam ze reszta wiadomości możne być przydatna. a nie jest to moja 'rewelacja" tylko podane informacje z książki p.Ewy Kulejewskiej.

cieplutko pozdrawiam;)

No toś chwycila się za jedną z gorszych pozycji na rynku. Pani Kulejewska runy traktuje jak tarota i interpretuje po swojemu. Nie ma w jej interpretacji nic z wiedzy runicznej, tradycujnej.

Chcesz znać runy poczytaj ksiazki, w którcyh znajdziesz prawdziwą wiedzę tradycyjną, a nie ezo bzdurki w stylu wariacji na temat.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

oprócz tradycyjnych znaczen w poematach , mi osobiście bardzo pasuje tłumacznie run Zajeczenki i Piaseckiej.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

jeśli chodzi o książkę p. Kulejewskiej- wziąłem w ręce, otworzyłem na losowej stronie. to był początek opisu Gebo: "...runę Gebo otrzymujemy podczas komunii Świętej." słabo? jest to NAJGORSZA pozycja o runach, jaką kiedykolwiek spotkałem. unikajcie jak zarazy:)

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie byłam w stanie przeczytać książek pani Kulejewskiej, niestety ten bełkot mnie męczy.

Swego czasu przeczytałam książkę Piaseckiej, która swoją treścią przypominała bardziej harlequin i na tym zakończyłam swoją przygodę z "dziełami" obu Pań.

Rzetelne wiadomości na temat run znalazłam na stronie Tomasza Misterki/nie wiem czy można tu podać link, ale wujek google podaje namiary/

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

tak. to dobra książka. myślę, że jest jeszcze ktoś na tym forum, kto jak nikt może o tym powiedzieć ;)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Najlepsza na polskim rynku i po polsku, jeśli chodzi o hm... właściwe podejście do run a nie ezobzdety :)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
jeśli chodzi o książkę p. Kulejewskiej- wziąłem w ręce, otworzyłem na losowej stronie. to był początek opisu Gebo: "...runę Gebo otrzymujemy podczas komunii Świętej." słabo?

"Ja nie mogę! Ja mdleję!"

Słabo, słabo. W dodatku wychodzi na to, że to twórczość własna wymęczonej ezoteryką Kulejewskiej, a nie plagiat od drugiej nadobnej "runistki".

Edytowane przez Seid
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Szok, serio... Szok

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.