maksdyk

łaty i kontrłaty na dachu

2 posty w tym temacie

Czy ktoś mi może powiedzieć, co to dokładnie jest?

Projektant, zagadnięty o zmianę zwieńczenia naszego przyszłego domu, stwierdził że przy aktualnych warunkach to będzie praktycznie awykonalne. Mam jeszcze coś takiego, że producent pokryć dachowych pisze że bez tych elementów nie sposób zbudować odpowiedniego spadu. Rzecz w tym, że nie bardzo wiem co to są te łaty i kontrłaty - na pewno mają coś wspólnego z drewnianym szkieletem, ale o co konkretnie chodzi?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia 30.06.2020 o 11:39, maksdyk napisał:

Czy ktoś mi może powiedzieć, co to dokładnie jest?

Projektant, zagadnięty o zmianę zwieńczenia naszego przyszłego domu, stwierdził że przy aktualnych warunkach to będzie praktycznie awykonalne. Mam jeszcze coś takiego, że producent pokryć dachowych pisze że bez tych elementów nie sposób zbudować odpowiedniego spadu. Rzecz w tym, że nie bardzo wiem co to są te łaty i kontrłaty - na pewno mają coś wspólnego z drewnianym szkieletem, ale o co konkretnie chodzi?

UPDATE

Mam nieco wiadomości o kontrłatach z https://polskiecentrumdachowe.pl/ - ale to trochę powierzchowne, na pewno na tej podstawie nie sposób się wzorować. Może ktoś dysponuje czymś bardziej poglądowym, np. z rysunkami technicznymi???

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.