Szept

MERKABA - z czym to się je?

3 posty w tym temacie

Merkaba powstaje przez połączenie trzech słów:

Mer - Ka - Ba

a słowa te pochodzą z języka starożytnego Egiptu i w dokładnym tłumaczeniu znaczą:

Ciało - Umysł - Duch

Istnieje wiele odmian słowa Merkaba na całym świecie, wśród wielu kultur: Merkabah? Merkava ? Merkavah?

MER odnosi się to specyficznego rodzaju Światła, tak jak było ono rozumiane w Egipcie w czasie panowania XVIII Dynastii zanim reorientacja religii nie wprowadziła wojny pomiędzy Bogiem a całe Stworzeniem. MER było widziane jako dwa pola Światła wirujące w przeciwnych kierunkach, ale w tej samej przestrzeni (koło w kole). Te pole jest generowane kiedy osoba wykonuje rodzaj specjalnego oddechu.

KA nawiązuje do indywidualnej Duszy/Ducha osoby

BA oznacza sposób interpretacji rzeczywistości przez ducha. W naszej Rzeczywistości Ba jest zwykle definiowane jako ciało lub rzeczywistość fizyczna

W innych wymiarach, gdzie dusze nie posiadają ciała, Ba odnosi się do niesionych przez nie percepcji lub interpretacji rzeczywistości.

davinci.gif

Prawidłowo działające pole Merkaby ma średnicę około 18 metrów, proporcjonalnie do wzrostu człowieka. Wirująca Merkaba może być wyświetlona na monitorze komputera przy zastosowaniu odpowiednich urządzeń. Wygląda identycznie jak powłoka termiczna Ziemi na zdjęciu w podczerwieni ? posiada ten sam podstawowy kształt tradycyjnego latającego spodka.

Merkaba zapewnia osobie, która ją uaktywniła, całkowitą ochronę tworzoną przez Miłość Wszechświata, a także uruchamia proces wewnętrznego uzdrawiania i odmłodzenia ciała fizycznego, emocjonalnego i duchowego.

Merkaba jest wehikułem, "rydwanem" z Boskiego Światła wykorzystywanym przez Mistrzów do połączenia się z tymi, którzy dostroili się do wyższych poziomów.

Mer-Ka-Ba to ten sam rydwan Światła, o którym wspominał Ezechiel w Biblii. W tradycji hebrajskiej, oznacza właśnie "rydwan lub tron Boga" względnie "rydwan wznoszący człowieka do Bożego tronu/przed Boże oblicze".

.......................................................

Źródło: http://www.merkaba.pl/index.php/mer-ka- ... ka-ba.html

........................................................

A ja będę wdzięczna jakby ktos coś wiecej z własnego doswiadczenia o tym napisał.

Stromboli podesłał mi ten oto link do Medytacji Merkaba

http://merkaba.ezote.../medytacja.html

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Merkabą można też chyba nazwać samodoskonalenie się i rozwój duchowy - doprowadzenie do jedności nadświadomością, podświadomością i podświadomością, id ego super ego czy inne określenia "systemu Św. Trójcy". Coś co prowadzi nas do oświecenia poprzez zapanowania nad mikrokosmosem.

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Merkabą można nazwać także starożytny system Hinduski -Yoga - czyli Unia bądź Połączenie Z Bogiem ,lub  Wyższym Ja , lub Nad - świadomości  ,poprzez samo-rozwój i samo-realizację ,swoich trzech niższych jaźni - Nieświadomości ,Podświadomości ,Świadomości .

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.