Szept

Kręgi w zbożu

4 posty w tym temacie

Kręgi w zbożu (krótko kręgi zbożowe) ? widoczne z lotu ptaka regularne formy geometryczne uzyskane przez selektywne wycięcie lub zgniecenie roślinności na polach uprawnych.

Pierwsze obserwacje

Wczesne doniesienia o tym fenomenie sięgają roku tysięcznego. Znany był pod nazwą wilijne koła. Były to wydeptane w zbożu lub trawie kręgi, które uznawano za efekt nocnych tańców boginek. Szczególnie popularny stał się po okresie "epidemii" powstawania kręgów zbożowych w Walii i południowej Anglii pod koniec lat 70. XX w.

Możliwe wyjaśnienia

Najprostszym wyjaśnieniem istnienia kręgów jest celowe działanie ludzi, a możliwość stworzenia takich wzorów za pomocą prostych narzędzi w krótkim czasie została wielokrotnie dowiedziona. Zadziwiająca jednakże jest dokładność piktogramów. Niektóre składające się nawet z setek mniejszych figur wydają się niemożliwe do wykonania przy użyciu prostych narzędzi w ciągu jednej nocy. Dlatego popularne są alternatywne hipotezy, jak na przykład to, że kręgi powstają na skutek lądowania lub oddziaływania niezidentyfikowanego obiektu latającego (UFO).

Najwięcej kręgów zbożowych zaobserwowano w Wielkiej Brytanii, w Polsce zaś w okolicach wsi Wylatowo w woj. kujawsko-pomorskim[1].

Dla wielu przypadków nazwa "kręgi zbożowe" (ang. crop circles, niem. Kornkreise) nie jest adekwatna do kształtu wygnieceń. W mediach przewijały się rozmaite określenia: piktogramy, agroznaki, agrosymbole, czy agroformacje. W języku polskim brakowało odpowiedniego słowa, trafnie opisującego nowe zjawisko. Środowisko badaczy uznało za stosowne, zapożyczone z języka francuskiego, określenie "agroglify" (fr. agroglyphe).

Znane przypadki fałszowania kręgów

Mniej więcej 10 lat po brytyjskiej "epidemii", dwie osoby Doug Bower i Dave Chorley ogłosiły publicznie, że większość z kręgów, które rozpoczęły tę modę, było ich dziełem. Wyjaśnili oni dokładnie jak tworzyli te kręgi, zaprezentowali proste przyrządy przy pomocy których je wykonywali[2] oraz wykonali kilka z nich na zamówienie. Twierdzili oni, że pierwszy z kręgów wykonali dla zabawy, a później kontynuowali ich tworzenie rozbawieni popularnością medialną, jaką osiągnęło ich pierwsze dzieło. Twierdzili również, że znają przypadki rolników, którzy tworzyli tego rodzaju kręgi, aby zarobić na turystach i zdobyć rozgłos. Ich wyznanie jest jednak kwestionowane przez zwolenników teorii UFO.

Po ujawnieniu działalności Bowera i Chorleya John Lundberg założył organizację Circlemakers.org, w ramach której, wraz z grupą przyjaciół rozwinął techniki tworzenia kręgów ? dowodząc, że można bez większych trudności w 2-3 osoby wykonać zupełnie dowolne kręgi, również te, które zdaniem zwolenników teorii ufologicznych nie mogły powstać naturalnie. Jeden z najsłynniejszych zwolenników teorii ufologicznych (G. Terence Meaden) został przez Circlemakers.org ośmieszony, poprzez wykonanie kręgu przez członków tej organizacji, a następnie sfilmowanie sposobu prowadzenia badań, które udowodniły ze "100% pewnością", że nie mógł ich stworzyć człowiek. Podobne operacje przeprowadzono jeszcze kilkakrotnie ? co się stało nawet rodzajem "sportu" uprawianego przez członków tej organizacji.

Tworzenie kręgów w zbożu stało się też rodzajem sztuki. W nocy z 11 na 12 lipca 1992 Fundacja Artura Koestlera zorganizowała w Berkshire w Anglii konkurs tworzenia kręgów z pulą nagród w wysokości kilkunastu tysięcy funtów. Na świecie istnieje obecnie kilkanaście grup, które tworzą kręgi bądź jako dzieła sztuki, bądź w celach czysto komercyjnych, na zamówienia indywidualne.

25 sierpnia 2002 ukazał się w Scientific American artykuł Matta Ridleya, który zaczął się dla zabawy zajmować tworzeniem kręgów w Teksasie w 1991 r., jeszcze przed ujawnieniem się Bowera i Chorleya. Opisał on dokładnie metody ich tworzenia (nieco inne niż te wymyślone przez Bowera i Chorleya) oraz to jak wprowadził w błąd ufologów z Wall Street Journal, którzy uznali je za "niemożliwe do stworzenia ręką człowieka".

.......................................................................................

Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Kr%C4%99gi_zbo%C5%BCowe

kolo5.jpg&t=1

lucy.jpg

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nomm... fakt... i jest tego multum... ;)

cropcircles.jpg

- a im "nowsze" tym bardziej skomplikowane i wygibaśne, z większą ilością szczegółów ... ;) :mrgreen:

http://www.lucypringle.co.uk/photos/2010/jul.shtml

- ale gdzieś czytałem (czy oglądałem ?) że już można wyłowić Te od żartownisiów... od oryginałów... ;)

- gdyz żartownisie uzywaja tylko siły fizycznej (bo innej nie maja :lol: ) za pomocą deski i sznurka...

- a oryginały podobno powstają w wyniku oddziaływania Energii... co wiąże się ze specyficznymi zmianami strukturalnymi materiału w miejscach zgięcia... oraz emanacją jakby słabego pola energetycznego, jeśli obiekt jest w miarę wcześnie znaleziony... :roll: :mrgreen:

--- pozdrówkooo... infe7 :lol:

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Niewatpliwe jedna z najwiekszych zagadek przyrodniczych sa "KREGI W ZBOZU" jak to mozliwe aby w ciagu jedej nocy a niekiedy kilku godzin powstaly tak ogromne piktogramy ,proby wyjasnienia nie daja zadnego logicznego wytlumaczenia wiec jak jest naprawde?...Na wstepie przedstawie kilka przykladow tego zadziwiajacego fenomenu. W kregach zbozowych zdzbla traw poukladane z wielka precyzja.

Trawy i zboza sa zagiete w taki sposób, ze nie sa polamane i moga dzieki czemu utrzymywac funkcje zyciowe, bo przeplyw soków roslinnych nie jest zaklócony. Gleba na obszarze kregów wykazuje zmiany energetyczne, ma zwiekszona opornosc elektryczna i podwyzszony poziom promieniowania radioaktywnego i mikrofalowego. Figury w zbozu maja idealnie geometryczne ksztalty z dokladnoscia do 0,5 cm. Analiza chemiczna ziarna klosów z pól na których byly kregi wykazuje zmiane której nie mógl spowodowac zaden czlowiek. Pod mikroskopem elektronowym widac jak ziarna z klosów z obszaru kregów maja romboidalna strukture. Teorie co do powstania kregów zbozowych obejmuja zjawiska naturalne oraz pozaziemskie.

Nikt nie wie, czy sa to slady po wizycie UFO, czy efekty dzialania tajemniczej energii geofizycznej. W ostatnich latach na calym swiecie a szczególnie w poludniowej Anglii nastapilo gwaltowne pojawianie sie kregów i innych figur geometrycznych w zbozu. Wedlug pokolen kregi te pojawiaja sie od tysiacleci, w sredniowieczu nazywano je "pedzacym szatanem". Kregi te mozna znalezc równiez w USA, Kanadzie, Niemczech, a takze w Polsce oraz wielu innych krajach. Szczególnym miejscem tego zjawiska jest poludniowa Anglia, gdzie tego typu kregi pojawiaja sie w okolicy Stonghenge i Soberhill. W Stonghenge znajduje sie megalityczny krag kamienny, a w Soberhill usypany kopiec rekoma czlowieka który jest najstarszy i najwiekszy w Europie.

Obie budowle zostaly zbudowane przez cywilizacje o ogromnej wiedzy astronomicznej i matematycznej. Niektórzy twierdza, ze byli swiadkami tworzenia sie kregów. Wydawalo im sie, ze klosy padaja na ziemie z wlasnej woli i zaczynaja sie same skrecac. W czasie powstawania kregów slychac odglosy brzeczenia. Kregi zbozowe powstaja poprzez oddzialywanie obiektów UFO. Wiele NOLi, swiecacych kul i dziwnych swiatel bylo obserwowanych nocami nad polami, na których powstaly kregi. 1983 rok, poludnie Walii - Grupa studentów biologii miala zajecia w terenie. W pewnej chwili promienie slonca odbily sie od jakiegos metalicznego obiektu, który unosil sie nad polami. Zblizenie kamera pozwolilo zobaczyc maly dyskoidalny obiekt o srednicy 2 m. Na filmie widac, ze obiekt poruszal sie bardzo powoli, polyskujac w sloncu. Gdy dysk zniknal po kilku minutach, studenci pospieszyli na to miejsce gdzie go widzieli.

Na miejscu zastali w zbozu dwa równe kregi polaczone kilkoma prostymi liniami. 1991 rok, Anglia - Badacze kregów zbozowych przeprowadzili skomplikowana operacje obserwacyjna poszukujac "sprawce" kregów. Zastosowano radar, kamery do filmowania noca oraz psy. Cale pole obstawiono specjalnym systemem bezpieczenstwa, dzialajacym na podczerwien. Rano po opadnieciu mgly odkryto dziwny wzór. Kamery nic nie zarejestrowaly. 24 maj 1991 rok, Rosja - Czterech ludzi obserwuje duzy NOL, który wykonuje na polu zbozowym 6 kregów o srednicy 6 m, z wpisanymi w nie podwójnymi trójkatami. 19 pazdziernik 1993 rok, Icara, poblize Rio de Janeiro - Kilku swiadków obserwuje swiatla krazace nad pobliska plaza. Rano odkryto na niej 34 kregi o srednicy 30 m zlozone z wyzlobien na pisku. Maj 1996 rok, poblize Tokio - Dwóch swiadków obserwuje o zmroku duzy srebrzysty NOL z odleglosci okolo 100 m. Zwisal on 30 metrów nad ziemia wypuszczajac strumien waskiego niebieskiego swiatla w pole zbozowe. Rano na polu znaleziono kregi, a rosliny w ich wnetrzach byly pozbawione wody. OTO KILKA PRZYKLADOW KREGOW ZBOZOWYCH

13.jpg

43.jpg

49.jpg

37.jpg

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To proste ,to co ludzie zwą UFO /Nol ,to energetyczne /świetliste istoty z innych wymiarów ,istniejące jeszcze przed powstaniem planety ziemia ,na dużo wyższym, poziomie niż mieszkańcy ziemi ,i o wiele bardziej zaawansowani technologicznie , można powiedzieć że byli to stwórcy rodzaju ludzkiego  ,byli  to podróżnicy w czasie i międzywymiarami , i to co zostawili po sobie ,miało służyć jako nauka dla ludzkości .

Obecnie psychoterapia zaleca rysowanie mandali i innych symboli ,gdyż świetnie wpływa to na podświadomość i rozwój intuicji .

Buddyści i Tybetańczycy  zaś usypują wielkie mandale z piasku  w intencji pokoju na świecie .

Edytowane przez Mistyk
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.