Gość

Dlaczego nastapil ''Wielki Wybuch'' ?

25 postów w tym temacie

Aby powstal caly ten Świat.Odpowiedz tak prosta i oczywista ze naukowcom zajmie jeszcze troche zeby dojsc do tego :D

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Przyczyną wielkiego wybuchu było to, że Pan chciał mieć co kochać. :lol:

Hmm... :lol:

- albo jest jeszcze inna możliwość... :?

- że... Pan chciał się dowiedzieć o prawdziwych intencjach Tych których Kocha... i Stworzył... :roll:

- no i niestety ale 'troszkę' Synów marnotrawnych... sie znalazło... ku Jego zdziwieniu... ;)

- wiec i wyszło "szydło z worka"... :roll:

- Amen...

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

"Pan chciał się dowiedzieć o prawdziwych intencjach Tych których Kocha... i Stworzył..." - w to akurat wątpię, nie dociera to do mnie.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
"Pan chciał się dowiedzieć o prawdziwych intencjach Tych których Kocha... i Stworzył..." - w to akurat wątpię, nie dociera to do mnie.

- Hmm... dlaczego nie dociera... :?

- ludzie w dużo rzeczy wątpią, bo to im przychodzi najłatwiej... :)

- a tymczasem, to jest równie dobra hipoteza jak i każda inna... ;)

- wiec wg. mnie lepiej ją wziąć pod uwagę, jak później żałować... :roll: ;)

pozdrówkooo... infe7 :)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
- Hmm... dlaczego nie dociera... :?

- ludzie w dużo rzeczy wątpią, bo to im przychodzi najłatwiej... :)

- a tymczasem, to jest równie dobra hipoteza jak i każda inna... ;)

- wiec wg. mnie lepiej ją wziąć pod uwagę, jak później żałować... :roll: ;)

Polemizowałbym czy zwątpienie przychodzi najłatwiej, może bezrefleksyjne, oparte na impulsie tak, jednak zwątpienie oparte na przemyślanych argumentach, często wbrew wszystkiemu i wszystkim dookoła to wg mnie wcale nie taka lekka sprawa.

Widzę, że doszedłeś w swoich przemyśleniach do Zakładu Pascala i wybrałeś, jak dla mnie tchórzliwie.

Wiara w jakiegokolwiek boga spowodowana strachem przed ewentualną karą po śmierci zawsze kojarzyła mi się z krążącym swojego czasu po Internecie tekstem o ?d*pie Henryka? ? parafrazując ? musisz całować Henryka w pupcię, gdyż jak to zrobisz ten da Ci kiedyś (w nieokreślonym czasie) 10 milionów, a jak tego nie zrobisz ?stłucze cie na kwaśne jabłko?. Dlaczego wybrałeś wiarę ze strachu?

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

zabawne. dlaczego pierwszym założenie jest jakiś Stwórca O_O

wg, współczesnej fizyki, do stworzenia nowego wszechświata nie potrzeba zbyt wiele, konkretnie

nie potrzeba żadnej energii, jako że wszechświat tworzy energia i energia negatywna (grawitacja).

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam... :)

Hmm... nasz Pan Doctor wziął się za Diagnozy... :? ;)

- ale podoba mi się to ze chcesz pomagać innym... i to należy docenić, choć z diagnozą troszkę Ci nie wyszło za bardzo, bo ja już na kilku forach trąbie że Bóg jest Miłością... i wyznaje Go z Miłości i przekonania, a nie Spekulacji... ;)

- moje zdanie... było tylko "próbą"... postawienia się "na miejscu Boga"... choć to raczej "niewykonalne" ale tak dla rozruszania komórek myślowych chyba można... ;) :?

- a więc gdybym Coś stworzył na wzór i podobieństwo Swoje i kochał je Miłością bezinteresowną jak Matka... to jak się przekonać czy ta miłość jest odwzajemniona z czystej Intencji... a nie tylko z wyrachowania ?... jak u niektórych "dzieci" bywa... i od czego to zależy... :? :idea:

Polemizowałbym czy zwątpienie przychodzi najłatwiej, może bezrefleksyjne, oparte na impulsie tak, jednak zwątpienie oparte na przemyślanych argumentach, często wbrew wszystkiemu i wszystkim dookoła to wg mnie wcale nie taka lekka sprawa...

- dla zwykłych ludzi... najprościej jest zwątpić, oczywiście "bezrefleksyjnie" miałem na myśli, czyli tak "odruchowo" lub emocjonalnie... gdyż większość Ludzi jest w Świadomości Ego, a ta "żywi się" również wątpliwościami... bo i z nich buduje lęki jako Swoje "iluzje"... ;)

Widzę, że doszedłeś w swoich przemyśleniach do Zakładu Pascala i wybrałeś, jak dla mnie tchórzliwie.

Wiara w jakiegokolwiek boga spowodowana strachem przed ewentualną karą po śmierci zawsze kojarzyła mi się z krążącym swojego czasu po Internecie tekstem o ?d*pie Henryka? ? parafrazując ? musisz całować Henryka w pupcię, gdyż jak to zrobisz ten da Ci kiedyś (w nieokreślonym czasie) 10 milionów, a jak tego nie zrobisz ?stłucze cie na kwaśne jabłko?. Dlaczego wybrałeś wiarę ze strachu?

Hmm... czyż nie za szybko taka diagnoza... chyba musisz sie nauczyć cierpliwości Doctorku... ;)

- wszak to tylko Zabawa na temat spekulacji... Punktu widzenia Boga, a nie mojego wyboru... :? :roll:

- o czym wspomniałem już wcześniej... :mrgreen:

- ale czuję, że masz raczej dociekliwy i otwarty umysł... a wiec jest szansa, że i dyskusje z Tobą będą zajmujące... a może i nawet owocne... :lol:

---pozdrawiam ciepło... infe7 :)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
- ale podoba mi się to ze chcesz pomagać innym... i to należy docenić, choć z diagnozą troszkę Ci nie wyszło za bardzo, bo ja już na kilku forach trąbie że Bóg jest Miłością... i wyznaje Go z Miłości i przekonania, a nie Spekulacji... ;)

Pochopne osądy bywają zaraźliwe - NIE chcę pomagać innym.

- dla zwykłych ludzi... najprościej jest zwątpić, oczywiście "bezrefleksyjnie" miałem na myśli, czyli tak "odruchowo" lub emocjonalnie... gdyż większość Ludzi jest w Świadomości Ego, a ta "żywi się" również wątpliwościami... bo i z nich buduje lęki jako Swoje "iluzje"... ;)

Dla zwykłych ludzi... ;)

Hmm... czyż nie za szybko taka diagnoza... chyba musisz sie nauczyć cierpliwości Doctorku... ;)

- wszak to tylko Zabawa na temat spekulacji... Punktu widzenia Boga, a nie mojego wyboru... :? :roll:

- o czym wspomniałem już wcześniej... :mrgreen:

Nie dość dokładnie przeczytałem temat, mea culpa :) Znałem kiedyś człowieka, który autentycznie swoją wiarę opierał na strachu, argumentował to w taki sposób jak Ty w swoim poscie :lol:

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pochopne osądy bywają zaraźliwe - NIE chcę pomagać innym.

- Hmm... to może i lepiej :? ;) ... bo mniej się narazisz innym... :roll: ;) :D

Dla zwykłych ludzi... ;)

Hmm... coś intuicja mi mówi ze jesteś niezwykły :? ... albo za takiego sie podajesz :roll: ;)

- chociaż... z drugiej strony to Tu są Sami niezwykli... :? , wiec lepiej się mieć na baczności... ;) :lol:

Nie dość dokładnie przeczytałem temat, mea culpa :) Znałem kiedyś człowieka, który autentycznie swoją wiarę opierał na strachu, argumentował to w taki sposób jak Ty w swoim poscie :)

- nom... wiec jaki wniosek ?

- że rutyna nie popłaca :idea: :? ... gdyż Każdy to osobne indywiduum... :lol: ;)

- wiec raczej weź to pod uwagę... badając Swoich pacjentów... ;) :mrgreen:

- oj z tym "who"... to chyba "zdziebko przesadziłeś"... ;) :idea:

--- pozdrówkooo... infe7 :)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Van... czy Ty nie umiesz gadać po Ludzku... tylko jak Salomon... ;)

- przecież "czegoś" to można powiedzieć.... że Każdy chce doświadczyć, a nie tylko Pan... :mrgreen:

- więc tak naprawdę to Nic nie wnosi do Dyskusji... ;)

- a poza tym... to od dawna wisisz mi... pewną Salomonową odpowiedz, na pewne Salomonowe pytanie... które już chyba straciło ważność... ;) :mrgreen:

---pozdrówkooo... infe7 :lol:

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zaraz ale na początku był Pan, Bóg, Elohom, Adonai i jak zwał tak zwał, więc najpierw musial chciec dostwaidczac Bogh bysmy my mogli doswiadzcac i tego chceic, wiec Bog zrobil wielkie Bum

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
zabawne. dlaczego pierwszym założenie jest jakiś Stwórca O_O

wg, współczesnej fizyki, do stworzenia nowego wszechświata nie potrzeba zbyt wiele, konkretnie

nie potrzeba żadnej energii, jako że wszechświat tworzy energia i energia negatywna (grawitacja).

Heyka Sosna :lol:

- noo aaa:? ... zaraz to nie jest tak, że nawet To niewiele też sie musiało skądś wziąć... i z czyjejś woli :? ;)

--- pozdrówkooo... infe7 :lol:

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Zaraz ale na początku był Pan, Bóg, Elohom, Adonai i jak zwał tak zwał, więc najpierw musial chciec dostwaidczac Bogh bysmy my mogli doswiadzcac i tego chceic, wiec Bog zrobil wielkie Bum

- noo :? ... nie koniecznie, Bóg nie koniecznie musiał chcieć doświadczać gdyż przecież jest Bogiem... w którym panuje jednolita harmonia... wiec ? i po co ją burzyć...

- trzeba by się zastanowić :? ... Po co wysyłać cząstki Siebie, aby doświadczały i to wg. WWWoli czyli Własnej Wolnej Woli... ?

O.K. - Szepcie... założę Nowy temat z Moim ciekawym tekstem (z chwil uniesienia Duchowego)... który ma z tymi rozważaniami związek...

- wiec te oftopy... będziesz mogła tam przenieść... :?:

- może być ???... :)

--- pozdrawiam ciepło... infe7 :)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Infe podałam Ci wyz ej link do juz założonego o tym tematu wiec podam raz jeszcze viewtopic.php?f=111&p=11099#p11099

Wiesz, w rozmowach z bogiem było to fajnie powiedziane, :

"Wiedza to Boski stan, ale najwieksza radosć płynie z BYcia. Bycie osiaga się pzrez doswiadczenie"..

Więc odpwoeidz sobie an pytanie czy byłbyś zadowolony tak w pełni majac tylko wiedzę tego ze Jestes a nie doświadczajac tego ze jestes?

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

- noo aaa:? ... zaraz to nie jest tak, że nawet To niewiele też sie musiało skądś wziąć... i z czyjejś woli :? ;)

to kwestia odp. warunków, tylko tyle. istnieje teoria że nawet nasz wszechświat mogły stworzyć istoty rozumne, posiadające trochę lepszy sprzęt niż miotacz hadronów.

a przypominam że nie prowadzi się tych badań ze względu na "miłosć do wszystkich istot" tylko raczej hmm, dla zabawy ;]

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Infe podałam Ci wyz ej link do juz założonego o tym tematu wiec podam raz jeszcze viewtopic.php?f=111&p=11099#p11099

Wiesz, w rozmowach z bogiem było to fajnie powiedziane, :

"Wiedza to Boski stan, ale najwieksza radosć płynie z BYcia. Bycie osiaga się pzrez doswiadczenie"..

Więc odpwoeidz sobie an pytanie czy byłbyś zadowolony tak w pełni majac tylko wiedzę tego ze Jestes a nie doświadczajac tego ze jestes?

... noo O.K. - to z tego mogłoby wynikać, że My tak naprawdę jesteśmy tylko "narzędziem" poprzez które On może doświadczać Siebie... :? ;) ale coś mi tu nie pasuje... :roll: :?

- hmm... bo to by przecież znaczyło... że wcale nie jest taki harmonijny, bo Sami bylibyśmy tego dowodem lub przykładem... :roll: :?

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
- noo aaa:? ... zaraz to nie jest tak, że nawet To niewiele też sie musiało skądś wziąć... i z czyjejś woli :? ;)

- to kwestia odp. warunków, tylko tyle.

- raczej nie... bo "warunki" tez muszą z czegoś powstać... (być moze ze i z kosmitów, ;) )

- istnieje teoria że nawet nasz wszechświat mogły stworzyć istoty rozumne, posiadające trochę lepszy sprzęt niż miotacz hadronów.

a przypominam że nie prowadzi się tych badań ze względu na "miłosć do wszystkich istot" tylko raczej hmm, dla zabawy ;]

- to nie rozwiązuje sprawy... bo i nawet ci kosmici, też musieli sie skądś wziąść... czyli za jakąś przyczyną... ;) :mrgreen:

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
- to nie rozwiązuje sprawy... bo i nawet ci kosmici, też musieli sie skądś wziąść... czyli za jakąś przyczyną... ;) :mrgreen:

1. cykl może trwać od nieskończenie długiego czasu (jako ekspansa 3go wymiaru w 4tym, ntym wymiarze. coś jak chodzenie wokół ziemi, w końcu dotrze się do punktu początkowego)

2. przyczyna nie musi być osobowa... kiedyś uważano że osobowe przyczyny stoją za wyładowaniami atmosferycznymi, czy teraz też się tak uważa ?

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

1. - cykl może trwać od nieskończenie długiego czasu (jako ekspansa 3go wymiaru w 4tym, ntym wymiarze. coś jak chodzenie wokół ziemi, w końcu dotrze się do punktu początkowego)

2. - przyczyna nie musi być osobowa... kiedyś uważano że osobowe przyczyny stoją za wyładowaniami atmosferycznymi, czy teraz też się tak uważa ?

- oczywiście że przyczyna nie musi być osobowa... ;)

- ale tak ją przedstawiano dla ludzi... bo i łatwiej jest im sie odnieść do "Osoby" z szacunkiem... czyli Godnością niż do czegoś bezosobowego... ;)

- dlatego i Bóg wcale nie musi być "osobowy" w sensie nazwy... bo i zapewne kiedyś przedstawiano go tak by wzbudzić Szacunek... i Miłość...

- Bóg to też przecież tylko Nazwa... więc dla jednych będzie to Osoba, dla innych Absolut, dla trzecich Duch a dla czwartych Energia Uniwersalna...

- ale dla wszystkich tych nazw jest coś co jest ich częścią wspólną... a co jest "dążeniem" czyli Siłą Sprawczą "Biegu Rzeczy"... bez tego Nic by nie mogło być Takie jakie powinno... w zakresie określonych Ram Istnienia Rzeczywistości na danym etapie rozwoju... gdyż aby zaistniał Rozwój... to musi być Postępem , gdyż inaczej nie byłby to Rozwój... tylko Chaos... ;)

--- pozrdawiam... infe7 :p

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wielki Wybuch nastąpił z prostej przyczyny ,gwiazda ,zwana supernową ,rozrosła się do tak wielkich rozmiarów ,że musiała wybuchnąć /implodować .

I Bóg nie ma z tym nic wspólnego ,w tym czasie stwarzał inne światy  i wszechświaty .

Edytowane przez Mistyk
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia 17.11.2010 o 16:49, Gość napisał:

Aby powstal caly ten Świat.Odpowiedz tak prosta i oczywista ze naukowcom zajmie jeszcze troche zeby dojsc do tego :D

 :rotfl:, To  mnie zawsze rozbraja (chyba że umysł ludzki brać za cały świat ),przecież istnieją od eonów lat niezliczone światy ,inne wymiary ,i wszechświaty równoległe .

Wielki Wybuch nastąpił z prostej przyczyny ,gwiazda ,zwana supernową ,rozrosła się do tak wielkich rozmiarów ,że musiała wybuchnąć /implodować .

Edytowane przez Mistyk
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.