Gość

Wiedza, mądrość i moc szamana.

35 postów w tym temacie

Dokładnie tak stary. Miałem na myśli: Bodhisattwę Awalokiteśwarę jeśli już chcemy być dokładni. Ale co wymagasz od zaspanego kudłacza przed pierwszą kawą?

Tak czy inaczej wydaje mi się, że nasza urocza Pani Powieść sf Herberta stosuje zamiennie te terminy, lub postrzega Szamanów jako Bodhisattwów. :)

2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dokładnie tak stary. Miałem na myśli: Bodhisattwę Awalokiteśwarę jeśli już chcemy być dokładni. Ale co wymagasz od zaspanego kudłacza przed pierwszą kawą?

Tak czy inaczej wydaje mi się, że nasza urocza Pani Powieść sf Herberta stosuje zamiennie te terminy, lub postrzega Szamanów jako Bodhisattwów. :)

Pani powieść SF :) hahaha spadłem z krzesła :mnich:

Ale jeśli uważa szamanów za bodhisattwów to mile łechce moje ego tylko :)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mam nadzieję, że nie przyczyniłem się do stłuczeń Twoich 4 liter tylnych :)

A czy podnosi ego szamanom? Może i tak. Dobrze jednak, ze Ci Szamani mimo tego wiedzą jak wygląda ich droga i kroczą nią douczając się i pracując, a nie zdając na wiedzę z jaką przyszli na świat.

I cieszmy się, że duchy wciąż jednak mają dość rozsądku by powoływać właściwych ludzi na właściwe miejsca, a oświecenie zostawić oświeconym. :mnich:

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Sami szamani,ja pieprzę :lol: powiem wam coś czego nie wie  żaden pseudo-szaman nawiedzony ,szaman to osoba ,która zmaga się sam ze sobą ,swoim duchem .

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia 15.02.2011 o 12:39, Szerszen napisał:

Ja do tego co Asus napisał i Szept dodać mogę iż istnieje w niektórych kulturach wersja "szamana", który nie jest wybrany przez duchy, lecz przez ludzi - tzw. "mniejszy/mały szaman" niemniej i on bez plemienia (a może tym bardziej) nie istnieje.

Taki co jest wybrany przez ludzi ,to naiwniak i niewolnik systemu , bez własnej mocy ,mądrości  ,woli działania i wiedzy przodków ,a nie mały szaman .

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.