Szept

RUNY DNIA, RUNY NA DZIŚ!

508 postów w tym temacie

Runy na dziś to

Wunjo, Algiz, Dagaz

Dzień wiec zapowiada się radony, bezpieczny i pełen swiatła

W pracy i szkole okres pomyślny, obfity. Runy przyciągna do nas własciwych ludzi, więc nie powinnismy narzekać na biedę i nudę. Dziś można nawet pokusić się o ryzykowne inwestycje czy pzredsięwzięcia.

Ci, którzy pracy szukają dziś powinni jak najwięcej czasu temu poswięcić.

W związku spokój, radosć i harmonia, moga się pojawić nowe perspektywy. Samotni dziś maja sznasę poznać kogos.

Runy doradzaja nam też by zwracać uwagę na potzreby blikich, konieczność złagodznia konfliktów, jeśli takie wystąpiły i pamiętać, że rodzina daje nam też poczucie bezpieczeństwa ale i my jesteśmy ich swiatłem i ostoją.

Zdrowie dziś powinny nam dopisywać, a osoby, które chorują dzis moga spodziewać sie poprawy i stopniowego powrotu do zdrowia.

Ryny doradzaja również by pomimo szczescia i radosci, jakie dzis nam ofiarują nie zapominać o dniu jutrzehszym i przyszłosci. Bo to, co dziś zbudujemy będzie mialo wpływ na owoce jakie jutro zbierzemy.

Pozdrawiam

3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wstałam z wisielczym humorem, ale po przeczytaniu odrazu mi sie buzia usmiechneła

Dzieki za poprawienie nastroju i za runy :D

Edytowane przez Kasica
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A proszę bardzo, oby się spełniły ;)

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ja mam taka zasade, ze wstaje rano i dziekuje za wszystko co mam;-)za piekny dzien, a jak leje to za te chmury i deszcz za oknem...

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

no sprawdziło się łącznie z poznaniem kogos ciekawego:D

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Runy na dzisiaj EHWAZ INGWAZ TIWAZ

Chyba mamy dobry tydzień na runki hihihi

Dzień zapowiada się bardzo przyjemnie. Dzisiaj nie będziemy sami. Możemy dzień spędzić w towarzystwie nowych osób również płci męskiej. Nie będzie fajerwerków czy wybuchów namiętności gdyż runa ingwaz może spowodować lekki dystans i bardziej chłodne podejście do partnera niż namietne.

W sprawach zawodowych pełen sukces jesli ubiegacie sie o podwyżke, awans czy zatwierdzenie jakiegoś projektu.

W miłosci nowe spotkania, etapy i rozwijanie uczuć z lekką dominacją Pana.

W finanach otrzymamy wyczekiwany kredyt lub też jakieś dofinansowanie.

W zdrowiu samopoczucie bardzo dobre, nie zabraknie nam energii ale też nie będziemy jej nadmiernie rozpraszać.

Coś nam ta ciąża ostatnio wyłązi na wierzch...

Dzisiaj również są szansę na zapłodnienie. Także moi Drodzy beż ekscesów spokojnie poddajmy się próbom ;)

3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Staroangielski - Ing

Ing był największym wśród Zachodnich Duńczyków,

gdy na swym rydwanie odpłynął na zachód wśród fal.

Tak Heardingowie zwali swego bohatera.

A teraz robimy z tego... ciążę.... proszę o rozsądne argumenty JAK???!!!

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Powiem ci tak Szerszeniu. Być moze w poematach nie ma odzwierciedlenia działania takiego włąsnie tej runy jednakże (mysle ze wiekszosc sie ze mna zgodzi) runa ta oznacza wzrastanie, kiełkowanie nowy poczatek mozna ja wg mnie również i tak zinterpretowac w ten sposób tym bardziej ze mamy : jednosc + kiełek i rune meska tiwaz razem. A poza tym juz jestem ciocią 3 dzieci forumowych własnie z ingwaz sie wywodzacych, stad mój wniosek:)

A poza tym przytoczyłes 3 wersy poematu, który bynajmniej dla mnie nie określa jasno działania tej runy.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Bohater zachował sie iście bohatersko i zanim odpłynął na zachód wśród fal spłodził liczne potomstwo z licznymi nałożnicami. :)

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Iście potomstwo bogów... dzieci z Inga... no no... a mężowie wiedzą, że nie są tatusiami tylko Frey? :)

Przytoczyłem Zosiu jedyne dostępne wersy poematu staroangielskiego wiązanego z tą runą (w młodszym futharku jej nie ma, więc i nie ma poematów). Ja Cię nie neguję... ja się pytam czy wiesz skąd... dziękuję za odpowiedź. :mnich:

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Szerszeniu wiem ze nie negujesz...przynajmniej tak mysle ;)

Większość połaczeń wynika własnie z doświadczenia z wrózenia a niestety nie poematów

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Iście potomstwo bogów... dzieci z Inga... no no... a mężowie wiedzą, że nie są tatusiami tylko Frey? :)

No się wydało :mnich:

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zosiu... a nie sądzisz, że skądś się te znaczenia run - nawet we współczesnej ezoteryce wzięły... to nie jest tak, że wzięłaś sobie runy, rzuciłaś i sama ustaliłaś klucz - gdzieś go najprawdopodobniej wyczytałaś... ew. ktoś Ci o nim opowiedział ale i on go w jakiś sposób poznał...

Doświadczenie to można mieć w interpretacji, tego co "wypadło" ale jednak pewien klucz istnieje i gdzieś... ma swoje korzenie. Bywa iż są one proste a bywa, że pokręcone i rozgałęzione... zdarzają się i ślepe albo spróchniałe....

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

a ja nie wiem o co chodzi z tym tatusiowaniem :)

Łej zdaje sobie sprawę że są źródła i ktoś sie do nich juz dokopał dlatego przyjdzie czas, ze ja również poznam korzenie :mnich:

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Runy na dziś mówą nam:

człwoieku zwolnij i spójrz na swe korzenie, doceń ojcowiznę ;)

Bo nasze bohaterki dnia to Isa - lód, Mannaz - człowiek i Othla - własnosć, ojcowizna

Isa spowalnia, niejako zamraża - także działanie innych run.

W sprawach zawodowych dziś raczej spodziewać sie można opóźnień w realicaji planów, warto też otworzyć się na współpracę z innymi.

W zwiażakach też większe wyciszenie, ale i dobry czas na robienie planów na przyszłość. Tak wiec pary planujace ślub i wspólną przyszłosć, dzis w spokoju moga pzredyskutować swoje plany. Małżeństwa natomiast mogą dziś zrobic sobie wyciszajacy dzień dla siebie, porozmawiać o dzieciach, o domu. Warto usiaść przy wspólnym stole i posnuć trochę rodzinnych opowieści a takze opowiedzieć o rodzinnych i kulturowych tradycjach i zwyczajach.

Zdrowie dzis nie powinno szwankować, choc Isa moze wskazywać na jakieś ukryte choroby kręgosłupa, tak wiec warto dziś zadbać o niego, moze poprzez gimanstykę?

Dzisiejsze runy radzą nam też wyciszenie i zaglębienie się w sobie podczas medytacji. Isa wskazuje nam na potzrebę zatrzymania i zebrania sił. Mannaz i Othala doradzają medytację, w której spojrzymy na siebie z perspektywy innych ludzi oraz nasze relacje z rodziną i z tradycjami włąsnej ojczyzny. Podpowiada, by "szamańskim" sposobem czerpać siłę z ojczystej ziemi.

Miłego dnia życzę

2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

bardzo mi sie podbaja dzisiejsze runy.I zrobie sobie chyba masaz faktycznie bo mnie kregoslup pobolewa od 2 dni

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Otóż to. Dzisiaj właśnie może nas pobolewać kręgosłup i wogóle kości i stawy.

Poza tym czeka nas dzień melancholijno-refleksyjny, jakieś wspomnienia, refleksje na temat przeszłości...

Nie należy podejmować dziś decyzji rodzinnych czy też wiążących przyszłościowo.

2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzis mamy

Kenaz Dagaz i Laguz

Kolejny mily dzień i pomimo śniegu za oknem gorący. :)

Układ run zapowiada wyjście z trudnych sytuacji, nagłe oświecenie, kreatywność, poprawę we wszystkich w zasadzie sferach.

W pracy i w szkole okres weny twórczej i dobry czas na reaslizację wlasnych planów. Przychylność oraz dobry przeplyw, w tym finansow. moze więc warto poprosić o pożyczkę lub wprowadzić w firmie coś nowego.

W milosci gorący romans, namiętność i ogólnie dla par dobry czas. uważac tylko na "wpadkę" Kenaz może też zapowiadać ślub szybszy niż myślimy.

Samotni niech się rozgladaja uwaznie i nie siedzą w domu. Ten tydzień zauważcie, sprzyja milości. Więc kto wie, kogo dziś spotkamy.

Runy dziś radza też by poświecić trochę czasu na medytrację nad kosmiczną rownowagą. Zauważmy bowiem, ze mamy dwie bardzo pzreciwstawne runy: kenbaz - ogieńn i laguz woda, a między nimi dagaz, symbolizująca zetknięcie pzreciwieństw.

Warto pamietać, że we wszystkim tzreba zachowac umiar, bo nadmiar jest równie szkodliwy jak brak.

Pamietajmy też, ze kenaz w interpretacji pieśni oznacza wrzód, a ten jest juz chorobą, warto więc pamiętać, że ogień moze się ujawnic także w postaci gorączki.

Pozdrawiam.

5

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak jak Szept napisała dziś mozemy zaczac gorączkowac lub miec stan zapalny jednakze uda sie ja/go opanowac i zbic aby temperatura była mniejsza.

Jeżeli właśnie dziś porwie nas namiętność to dagaz pokaże nam ze to nie tylko uczucia fizyczne, nie tylko seks ale uczucia wyższe dajace nadzieje na długi i trwały związek.

2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A ja dostałam dziś drobny nieoczekiwany prezent,jak nigdy wygrałam konkurs i idę się pocić do fitness klubu

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

u mie nic ciekawego rozważam natomiast inrensywnie kogo wziąć do mieszkania....

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ale jesteście, nikt run nie zrobił na dziś :(

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.