idalcia

do czego służą dławiki?

3 posty w tym temacie

Ktoś się zna na armaturze przemysłowej i podobnych kwestiach - a zwłaszcza wyrobach gumowych?

Oglądam sobie właśnie specjalistyczny asortyment i mam problem z jednym produktem. A mianowicie dławikami - opisu póki co nie ma, jest tylko zdjęcie. Pewnie ma za zadanie coś "zdławić", sądząc po pozostałych rzeczach pewnie chodzi o jakieś drgania albo uszczelnienie instalacji.

Ktoś mi odpowie?

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
22 godziny temu, idalcia napisał:

Ktoś się zna na armaturze przemysłowej i podobnych kwestiach - a zwłaszcza wyrobach gumowych?

Oglądam sobie właśnie specjalistyczny asortyment i mam problem z jednym produktem. A mianowicie dławikami - opisu póki co nie ma, jest tylko zdjęcie. Pewnie ma za zadanie coś "zdławić", sądząc po pozostałych rzeczach pewnie chodzi o jakieś drgania albo uszczelnienie instalacji.

Ktoś mi odpowie?

 Witaj ja się nie znam ,ale w internecie znalazłem , -  Dławik  cewka indukcyjna z rdzeniem magnetycznym lub rzadziej bez rdzenia (powietrzna), zapobiegająca nagłym zmianom natężenia prądu elektrycznego lub służąca do ograniczenia prądu przemiennego bez strat mocy, jakie występowałyby gdyby elementem ograniczającym była rezystancja. Idealny dławik nie pobiera mocy czynnej; w rzeczywistości straty mocy na dławiku wiążą się z niezerową rezystancją uzwojeń, emisją promieniowania oraz z prądami wirowymi i innymi źródłami strat w rdzeniu. W elektronice określenie dławik stosowane jest z reguły do cewek o dużej reaktancji dla wymaganego zakresu częstotliwości, może też być synonimem dowolnej cewki indukcyjnej. Zwykle dławik współpracuje z kondensatorami tworząc filtry dolnoprzepustowe.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Dławik

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No dobra @Mistyk, ale wikipedyczny artykuł dotyczy podzespołu elektronicznego. Pozostałe znaczenia to części kabli, pochwa na broń, obroża dla psów, gatunek ptaka, typ przepustnicy oraz "tuleja ściskająca szczeliwo dławnicy". I do dławików pokazywanych na http://gumtal.pl/ pasowałyby co najwyżej te dwa ostatnie - co najmniej o 1 opcję za dużo!

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.