Szept

Ślęża - Polski Olimp

81 postów w tym temacie

Jeżeli mam być szczery,to nie wiedziałem że z tą góra łączy się aż tyle legend,musze ją koniecznie odwiedzić i sam się o tym przekonać. Na szczęście nir jest zbyt wysoka,więc na pewno jakoś się tam wdrape:)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Od przełęczy Tąpadła jest proste wejscie, okolo godziny czasu, A energia tej góry jest niesamowita.

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A może każdy dostaje tam to, czego oczekuje?

3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dokładnie :D widzisz coś czarne to będzie złe :D itp itd... Trzeba patrzeć szerzej.

A góra jest sama w sobie fajna i bardzo przyciąga :)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

I niedźwiedzie są, a na pewno jeden ;)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Sosna, o tej górze mozna powiedziec wiele, ale nie to, że jest niezywa.

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ale martwiczość wcale nie oznacza czegoś złego. Skąd ten pęd do wartościowania na coś "dobre/złe" w ogóle? Ślady chrześcijaństwa, którym i Ślęża zresztą została w pewnym stopniu splugawiona? Nekroidalność, cmentarność jest po prostu czymś, co stamtąd promieniuje, w odróżnieniu od sąsiedniej, niezwykle żywej i żeńskiej Raduni.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A kto pisze, że to cos złego? Osobiście mysle, że to dośc subiektywne odczucia.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Cóż, "świetlane towarzystwo" już zaczęło się produkować.

"Dokładnie :D widzisz coś czarne to będzie złe :D itp itd... Trzeba patrzeć szerzej.

A góra jest sama w sobie fajna i bardzo przyciąga :)"

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Do tego, że nit nie napisał, że ciemność i zło, tylko że kojarzy się ze światem zmarłych. To wcale nie jest jednoznaczne, Ramsztajnowa.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Piołun tylko nikt też nie pisał, że oznacza coś zlego, więc nie wiem, po co wyjasniać coś, co jest oczywiste.

Pisząc w postach wcześniej, że może każdy oczekuje tam tego, czego chce miałam na mysli, fakt, że każdy odczuwa pewne rzeczy inaczej. Ja na Ślęży zawsze znajduje energię witalną, być tam, to dla mnie jak podładować akumulatory. Do tego bardziej otwieram się tam na swoje duchy, więc dla mnie jest to góra pełna energii życia. Pobudza mnie. Podobnie Radunia, tam jeszcze bardziej czuję siłę życia w sobie i wokół, choć wracam z tej góry raczej wyciszona, ale pełna sił.

Odczuwam też na Ślęży działania innych sił, w tym tych, o których piszecie. Zwlaszcza w poliżu kurchanów. I to też jest sila tej góry.

Życie i Śmierć są ze sobą ściśle związane i tam jest to silnie odczuwalne. Nie w kategoriach dobra czy zła, tylko tego czym są. I myślę, że nikomu nie trzeba tego tłumaczyć.

2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Strażniku Ezodaru, nie zrozumiałeś po prostu co napisałam bywa :)

wytłumaczę Ci jeszcze raz, jeśli ktoś będzie chciał widzieć dzień to dzień zobaczy, kto chce widzieć noc, to noc zobaczy..

Proste teraz? I zrozumiałe ;)

dla mnie nic nie jest dobre ni złe.

A ja sama nie stwierdziłam, że ciemność czy tam śmierć jest zła. Więc ;)

Edytowane przez Rammsteinowa
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Rammi, a dlaczego śmierć jest zła? Skoro jest nieodłączną częścią życia i pewną granicą, którą w pewnym momencie przechodzi każda istota żywa?

Dlaczego ciemność jest zła? Jakiś argument?

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.