Radek

ksiązki o runach

24 postów w tym temacie

Moja ulubiona Igora Warnecka. ;) Runy lepiej zrobić samodzielnie niż kupić. Jak już chcesz kupować to poszukaj w internecie. Na kamieniu szlachetnym pewnie z 60zł komplet.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

najtańsze runy, to z masy solnej które sobie sam możesz zrobic :p

z książek to Warneck Igor, i Tomasz Misterka

ale Szept lub Zosia będą wiedziec lepiej :D

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To zalezy czy chcesz przeczytac wszystko co jest czy tylko wybrane tytuły. W bibliotekach raczej nie znajdziesz żadnych. Jedynie moze trafisz na mitologie staroskandynawską. Wiekszośc nowych ksiązek kształtuje się w granicach 25-35 zł. Na allegro mozna utrafic juz za 10 zł. Wystarczy wpisac "runy" w wyszukiwarke allegro.

Napewno nie polecam książek Łukaszewskiego,Chrzanowskiej i niektórych Kulejewskiej.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Guido von List "Tajemnice run" - OMIJAĆ Z DALEKA!

a dlaczego?

?

Dlaczego???Dlatego że Guidio ma tyle wspólnego z runami co Rumuni.Runami Rumuni - podobnie się wymawia ale to nie to samo jednak :D

Guidio(ta) to naziol który swoje naziolstwo wpakował w runy,wymyślił jakby swoje własne.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
a runy cieżko zrobic?

możesz zroic z masy solnej. Nadasz im kształt taki jaki chcesz... :D możesz również zrobic na kamykach, ja takie mam, zebrałam nad morzem i je przeznaczyłam na runy. Są jeszcze grube gałązki drzew które możesz wykorzystac do tego celu...

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Radunia dzieki za link, trzeba go dodac 2 dziale pracy z runami. Ja swoj robiłam podobnie ale bez olejków i mam wypalarkę. moje sa z drewna bukowego

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

czytam teraz 'Świat run' Wernecka i "przemawia to do mnie" :_slonko:

No to z Warneckiem uważaj, bo użył w swojej książce tych samych źródeł co Guido von List do stworzenia Armanen Futhark. (Tak na marginesie, w sumie Guido von List to był okultysta a nie nazista, a dopiero jego runy wykorzystali naziści... różnica... mniej więcej jak między Runami a Rumunami)

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Guido Karl Anton List, lepiej znany jako Guido von List (ur. 5 października 1848 w Wiedniu, zm. 17 maja 1919 w Berlinie) – okultysta austriacki, który jako pierwszy połączył w swoich pismach ideologię volkistowską z okultyzmem i teozofią. Uważa się go za twórcę ariozofii.

Volkizm - specyficzna, niemiecka ideologia rasizmu o charakterze neoromantycznym, irracjonalnym, skłaniającym się do panteistycznej, neopogańskiej mistyki "krwi i ziemi" (Blut und Boden), wyrastająca z protestanckiej idei predestynacji.

Ariozofia – rasistowska i okultystyczna doktryna stworzona wewnątrz Ruchu Ludowego w Niemczech przez Guido von Lista i przedstawiona przez Jörga Lanza von Liebenfelsa. Opowiada się za dominacją rasy aryjskiej i głosi jej panowanie nad światem.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nazizm, narodowy socjalizm, oficjalna ideologia NSDAP (Nationalsozialistische Deutsche Arbeiterpartei, w skrócie Nazionalsozialisten). Jedna z odmian faszyzmu.

Jak już się musimy definicjami przerzucać.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No to z Warneckiem uważaj, bo użył w swojej książce tych samych źródeł co Guido von List do stworzenia Armanen Futhark. (Tak na marginesie, w sumie Guido von List to był okultysta a nie nazista, a dopiero jego runy wykorzystali naziści... różnica... mniej więcej jak między Runami a Rumunami)

To mnie zaskoczyłeś, bo przyznam, ze dobrze mi się pracuje na podstawach jakie dał Warneck o runach.

A skad jeszcze czerpać wiedze o runach? Ja osobiscie korzystam z pieśni o runach i z bloga polskiego autora ksiazki o runach - Pana Misterki :_slonko:

Kiedyś czytałam też interpretację Hagala ale do mnie bardziej pzremawia to co sama w runach widzę, pieśni i wspomniany autor.

MOzesz polecić coś jeszcze do uzupełnienia?

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

tak, jest parę stron z historycznymi inskrypcjami i warto się z nimi zapoznać.

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A masz mzoe linki lub nazwy tych stron to sobie wyszukam?

Będę wdzięczna

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

O to mam sporo lektury. Bardzo Ci dziękuję Szerszeń :)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.