Gość

Żywioły i "człowieki"

8 postów w tym temacie

Szept - Pt gru 17, 2010 3:30 pm

ja kiedys słysząlam ze ponoc kazdy ma w sobie jeden żywioł, sporadycznie zdarzają sie osoby które mają dwa, bardzoooooo rzadko takie co mają 3 a juz ze swiecą szukac tych co mają 4

Ja czytałem że człowiek żeby powstać,żywioły muszą się połączyć,wszystkie 5,a kiedy człowiek umiera żywioły się od siebie oddzielają więc moje pytanie brzmi:Szept?O co chodzi? :hmm: Jak można mieć jeden żywioł w sobie albo 2 tylko?

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Alchemia - Hermetyzm, wskazują na to, że człowiek, jak i wszystko inne składa się z 4 elementów i piątego Ducha. Razem tworza amterię.

Moja wypowiedź dotyczyła zupełnie innej kwestii, a mianowice tego, że według niektórych teorii każdy z nas rozwija w sobie moc jednego żywiołu. To tak jak w horoskopach sie pisze, ze ktos jest zywiołem wody, ognia albo innego. I z tym żywiołem się utożsamia, najlepiej wychodzi mu praca z takim zywiolem, i ma cechy tego żywiołu. Niektórzy zas rozwijają w sobie zdolnośc do pracy z 2 żywiołami, sporadycznie z 3 a oświeceni z 4 żywiolami.

Sam więc widzisz , ze sprawa dotyczyyła dwóch różnych rzeczach.

Transmutacja metali wymaga też łączenia żywiołów, ale to alchemia a nie magia żywiołow. No magia moze trochę. :szok:

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wiesz, generalnie ja nie utożsamiam znaku zodiaku z żywiołem, choć czasem się poktywa. Znam osoby urodzone w znaku skorpiona, które można tak rzec sa żywiołem ognia. Każdy z nas w środku powinien poczuć "Swój" żywioł. Osoby pracujące z magią żywiołów lepiej to chyba wyjasnią niż ja, która nie para się magią :szok:

Natomiast to, o czym Ty piszesz wyzej, to bardzo popularna w wielu kulturach starozytnych teoria filozoficzna mówiąca o tym, że wszystko skłąda się z tych kilku pierwiastków w różnych proporcjach plus ten piąty, duch. Co ciekawe zarówno Kultury Europejskie, głownie Hellenistyczna, jak i wschodnie: Chiny i Japonia, mówiły o żywiołach i ich częsciach składowych w nas. Tyle, ze Helleńska filozofia wyróżniała 4 żywioły podstawowe, a piaty jako ducha wylonionego z połączenia tamtych 4. A Wschodnia wyróżnia 5 elementów, 5 żywiołow nie pokrywajacych się w zasadzie dokładnie z zachodnimi. Bo tu mamy Wode, Ogień, Ziemie, Drewno i metal, a te tworzą zasadę pieciu pzremian, czyli Porządek z chaosu i Chaos z Porządku najkrócej mówiąc. Tworzenie i Niszczenie.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Sok ze skał i Szepcząca - oboje sienie mylicie, bo obydwa określenia żywiołów są poprawne. Człowiek technicznie składa się z żywiołów, jak i piątego - ducha. Ta pentozasada jest prosta - na tle pentagramu kiedy ustawimy człowieka to w każdym ramieniu odpowiedzialnym za jeden żywioł znajdzie się kończyna człowieka. To coś jak Człowiek Wirtuwianski. Ale poprawnym określeniem jest tez stwierdzenie o jednym żywiole, dlatego żę pomimo samej w sobie jedności żywiołów w nas, jest ten jeden z którym dogadujemy sie najlepiej, czujemy się przy nim najlepiej i zawsze bezpieczni. Ja jestem wiatrem i żadne wysokie miejsca mi nie straszne.

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Chcialeś raczej powiedzieć, ze oboje mamy rację, a nie ze oboje się mylimy tongue.gif

A już całkiem powaznie, to tak, masz racje i o tym pisałam mowiąc o pięciu elementach w alchemii, a także o jednym żywiole, nad ktorym panujemy, sporadycznie 2 a juz malo kiedy 3.

A pentagram.... Hm... teraz mi tak do glowy przyszlo, ze moze on symbolizować jeszcze coś innego. A mianowicie ukazanie polączenia boskiej trójcy, z dualizmem fizycznego swiata. I moze własnie tym jest człowiek. Łącznikiem między tym co boskie a tym co fizyczne, Bóg zamknięty w naczyniu fizycznym, w pełni dualistycznym? Hmmm... Muszę się nad tym lepiej zastanowic....

Ups, sorki za offtop.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No to napisałem że się nie mylicie. Natomiast pomyślunki nad prawami wszechświata pozostawiam już każdemu indywidualnie.

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia 17.12.2010 o 18:08, Szept napisał:

Wiesz, generalnie ja nie utożsamiam znaku zodiaku z żywiołem, choć czasem się poktywa. Znam osoby urodzone w znaku skorpiona, które można tak rzec sa żywiołem ognia. Każdy z nas w środku powinien poczuć "Swój" żywioł. Osoby pracujące z magią żywiołów lepiej to chyba wyjasnią niż ja, która nie para się magią :szok:

Natomiast to, o czym Ty piszesz wyzej, to bardzo popularna w wielu kulturach starozytnych teoria filozoficzna mówiąca o tym, że wszystko skłąda się z tych kilku pierwiastków w różnych proporcjach plus ten piąty, duch. Co ciekawe zarówno Kultury Europejskie, głownie Hellenistyczna, jak i wschodnie: Chiny i Japonia, mówiły o żywiołach i ich częsciach składowych w nas. Tyle, ze Helleńska filozofia wyróżniała 4 żywioły podstawowe, a piaty jako ducha wylonionego z połączenia tamtych 4. A Wschodnia wyróżnia 5 elementów, 5 żywiołow nie pokrywajacych się w zasadzie dokładnie z zachodnimi. Bo tu mamy Wode, Ogień, Ziemie, Drewno i metal, a te tworzą zasadę pieciu pzremian, czyli Porządek z chaosu i Chaos z Porządku najkrócej mówiąc. Tworzenie i Niszczenie.

Dokładnie to zodiak niebieski ,jest odwzorowaniem ,żywiołów człowieka  ,12 znaków zodiaku  ,po 3 żywioły dla - ogień ,woda ,ziemia ,powietrze   i 4 żywioł -duch /eter /akasha :

1. Znaki Ziemi - Żywioły -  ,Byk ,Bliźnięta ,Koziorożec .

2. Znaki Wodne -Żywioły - Rak ,Skorpion ,Wodnik .

3 . Znaki Ogniste -Żywioły - Lew ,Baran ,Strzelec .

4 . Znaki Powietrzne ,Żywioły - Panna, Waga ,Strzelec .

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.