Szept

Nasz Cytat na Dziś

220 postów w tym temacie

Na ustach usmiech chociaz w sercu jest bol,

To najtrudniejsza z zyciowych rol.

taki wpis dostalam do pamietnika od mojej nauczycielki w szkole podstawawej, tak wiec nie wiem czyje to jest..powiedzmy OD NAUCZYCIELA

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Najpiękniejsza podróż

Jaka może nas czekać

To podróż na przeciw

Drugiego człowieka.

Krzysztof Cezary Buszman

19.05.2007 Sterdy

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Słowa są nieraz plotkarkami naszych myśli. Samozwaniec Magdalena

Plotka jest jak fałszywe pieniądze: porządni ludzie ich nie produkują, ale bezmyślnie przekazują dalej. Claire Booth Luce

Plotka jest jak fałszywe pieniądze: porządni ludzie ich nie produkują, ale bezmyślnie przekazują dalej. Claire Booth Luce

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

PARASOL NOŚ I PRZY POGODZIE ,BO NIE WIADOMO KIEDY SIĘ ROZPADA. - Mistyk

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie płacz, że coś się skończyło, tylko uśmiechaj się, że ci się to przytrafiło.-Gabriel García Márquez

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

16.(127) Radę Ci dam Loddfafnirze, posłuchaj mej rady,

Zysk dla Ciebie z tej rady,

Dobro z niej wynika:

Ze złym człowiekiem, nie wchodź w rozmowę,

gdyż w drogę do góry pójść możesz,

gdy w jego ręku podczas rozmowy miecza w porę nie ujrzysz.

...

18.(129) Radę Ci dam Loddfafnirze, posłuchaj mej rady,

Zysk dla Ciebie z tej rady,

Dobro z niej wynika:

Gdy widzisz zło, złem je nazywaj,

nie wchodź w przyjaźnie z wrogami.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie lubię dorabiać tak zwanych interpretacji do tego, co piszę. Postawiam osąd czytającym. Prezentowany wybór jest wędrówką po moim odkupionym świecie, w którym cierpienie nie zawsze jest nieszczęściem, może być próbą wierności wobec tajemnicy, a śmierć jest spotkaniem z Bogiem, który jest miłością. Jan Twardowski

Cierpienie jest drogą świadomości i to przezeń istoty żywe zyskują świadomość samych siebie. Miguel de Unamuno

W Pełni Oświecona Jaźń - obraz pełni i doskonałości człowieka; archetyp jaźni stanowi cel działań ludzkich, motywuje człowieka do dążenia ku pełni i jedności; często jest wiązany z obrazem mandali (krzyża, czwórcy, koła) i doświadczeniami religijnymi i mistycznymi; postacie takie jak Jezus Chrystus czy Budda stanowiłyby tu przykład rozwiniętych wyobrażeń tego archetypu

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ból jest świętym aniołem - on to bardziej aniżeli wszystkie inne radości tego świata sprawił, iż wielu osiągnęło dojrzałość. Adalbert Stifter

Dojrzałość to nic innego jak świadomość swoich ograniczeń. Dotarcie do własnych granic. Maciej Zięba

Ból może być przyczyna cierpienia, ale nie jest cierpieniem. Cierpienie jest bowiem uczuciem i wrażeniem. P. Ricoeur

Ewolucja to nie siła, ale proces. Nie przyczyna ale prawo. John Morley

Nic się nie dzieje przypadkowo, zawsze jest jakaś przyczyna i konieczność. Platon

Małżeństwo - główna przyczyna wszystkich rozwodów.

Zbytnia stałość w amorach to zgryzot przyczyna.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mistyk, drobna uwaga, temat nosi tytuł: CYTAT na dziś. Nie CYTATY

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ok .ale u mnie jest tak : Ten post wymaga zatwierdzenia przez moderatora zanim będzie dostępny i widoczny przez wszystkich użytkowników.

Więc daję kilka i wybierzcie który się podoba,bo wiem że to co piszę czytają wszyscy.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pawlak: "Tu nasza droga się kończy. [...] Po co nam się tułać po świecie i szukać

nowego wroga, skoro swój jest za miedzą?"

Pawlak - " Oj, Mania, Mania kiedy w Tobie zaświta historyczne myślenie, że Polska nie dzieli się na kresowych i resztę, tylko na mądrych i głupich."

Mania: Oj Kaźmirz Wicia wierzchem jedzie

Pawlak: Nie moze być, na kocie ???

Babcia Pawlakowa:

""No sąd sądem, a sprawiedliwosć musi być po naszej stronie."

:rotfl:

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dobre :lol: ja taki od siebie :

Mówi Serce - Hej Rozum Czujesz To ,Czujesz To ?

Na to Rozum - Nic Nie Czuję liczą Się Fakty .

Mówi Serce - Co Ci Po Faktach ,Jak Nie Wiesz Co i Jak ,Bo Tego Nie Czujesz ?

Na To Rozum - Ej Odczep Ty Się!,A Ja Tam I Tak Swoje Wiem .

Mówi Serce - Wiesz ,.Ale Nie Rozumiesz ,A to Istotna Różnica .

Na To Rozum - Ty Serce ,Mądrze Nawijasz ,Skąd To Wiesz ?

Mówi Serce - Uczę Się Od Ciebie ,Ponieważ Jestem Twoim Lustrzanym Odbiciem.

Na To Rozum - To Może Więcej Zyskamy Łącząc Siły ,Zamiast Się Kłócić ?

Mówi Serce - O To,To Dokładnie ,Też Tak Pomyślałem .

I Odtąd Rozum i Serce Zostali Przyjaciółmi ,A Ich Wspólna Wiedza Zadziwiała Wszystkich Kogo Spotkali.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

"Szczęście jest przyjemnością wolną od wyrzutów sumienia."

Sokrates

Nadzieja jest z reguły złym przewodnikiem, ale za to dobrym towarzyszem w podróży."

George Savile

"Ludzie są na tyle szczęśliwi, na ile sobie pozwolą."

Abraham Lincoln

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tylko poprzez współpracę i ścisłe związki emocjonalne z innymi ludźmi, oparte na prawdziwej miłości, tylko przez rozwój osobowości, tożsamości dążenia do spełnienia społecznie akceptowanych celów człowiek może uwolnić się od nieznośnego poczucia samotności, bezsiły, beznadziejności, lęku i zgubienia. z przedmowy tłumacza: Erich Fromm, Wojna w człowieku

Rozwój dla samego rozwoju, to ideologia komórek rakowych.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Człowieka, który wrażliwie i gwałtownie reaguje na drobne zakłócenia i podniety, którego byle co uraża, psychiatrzy uważają za chorego na umyśle, podczas gdy człowiek ten z opanowaniem znosi może cierpienia i wstrząsy, które dla większości są czymś okropnym.

Hermann Hesse — Kuracjusz (Retrospektywa)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

[Jeśli widziałeś ducha ,stałeś się duchem.[Jeśli widziałeś Chrystusa stałeś się Chrystusem.[[Jeśli widziałeś Ojca stałeś się Ojcem...widzisz siebie i stajesz się tym co widzisz - Jest światło w człowieku , który sam jest światłem i oświetla cały świat .Jeśli nie świeci tym światłem jest ciemnością. = Jezus Chrystus.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

...uczucia i emocje to niewiarygodny dar, ktory pozwala nam rozumiec, co myslimy...

"Najpiękniejsze chwile przeżywamy wtedy, kiedy dowiadujemy się, że ktoś nas kocha."

Charles Langbridge Morgan

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Cytat roku laureata nagrody Nobla z dziedziny medycyny, brazylijskiego onkologa Drauzio Varella.

W dzisiejszym świecie wydaje się pięć razy więcej pieniędzy na środki zwiększające potencję i na silikon dla kobiet, niż na lekarstwa przeciw chorobie Altzheimera.

Wynika z tego, że za kilka lat będziemy mieli mnóstwo starych kobiet z

dużymi biustami i starych mężczyzn z twardymi członkami.

Za to nikt z nich nie będzie w stanie sobie przypomnieć do czego im to

jest potrzebne .

:mysli::33_8:

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Uczucie to zjawisko, którego nie można poddać drobiazgowej analizie. przypuśćmy, że ciało człowieka zostałoby poddane sekcji przez jakiś inny gatunek stworzeń. Chociaż o budowie organizmu dowiedziano by się wszystkiego, myśli i uczucia człowieka pozostałyby na zawsze tajemnicą. John Steinbeck

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

"Najwyższa dobroć podobna jest wodzie. Dobroć wody polega na tym, że przynosi ona korzyści dziesiątkom tysięcy rzeczy, mimo że z nikim nie walczy."

Tao Te Ching

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Początkujący judasz wkłada w pocałunek wiele szczerego uczucia. Brudziński Wiesław

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Hobby ,Zamiłowanie Czy Nasz Cel Życiowy - Warto Się Temu Poświęcić Bez Względu Na Wszelkie Poniesione Na Naszej Drodze Życiowej Koszty,Sajemy Się Przez To Coraz Bardziej Dojrzalsi ,Mądrzejsi I Rozwijamy Się Duchowo = Materialnie .

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ludzie, którzy chcą się porozumieć, zawsze znajdą drogę do siebie-Katarzyna Grochola

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

– To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.(...)

– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.

Michaił Bułhakow - Mistrz i Małgorzata

:rotfl:

3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Gdy jest Ci źle, walnij głową w ścianę - lepiej nie będzie ale zajmiesz się chwilowo czymś innym.

3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.