Denosis

Porady OOBE Dena ;)

87 postów w tym temacie

Witam wink.gif !

Zawsze zastanawiało mnie, czemu na jednego dana technika działa, a na drugiego już nie...

Odpowiedź jest prosta : Przez nastawienie !

Do OOBE trzeba podchodzić jak do gry, jak do zabawy.

Nie należy traktować oobe jako sztywnej procedury. Nie wyszedłeś raz? Trudno ! Wyjdziesz za następnym ! Nie poddawaj się !

Jeżeli chcesz doznać tego wspaniałego stanu - musisz bardzo tego pragnąć. Jeżeli bardzo chcesz wychodzić, uda Ci się.

Pragnienie napędza wyjścia. Wiemy, że istnieje takie cudo jak prawo przyciągania.

Polega ono na tym, że czego pragniemy, lub się boimy to to do siebie nieświadomie ciągniemy.

Dam Ci techniki, jak zmienić poglądy podświadomości odnośnie OOBE.

W lecie:

Idź do lasu. Znajdź sobie jakąś łąke. Połóż się na trawie, zjednocz się z naturą. Słuchaj, jak szumią drzewa, jak śpiewają ptaki i jak muska Cię po twarzy wiatr.

Następnie spójrz w chmury. W duchu podziękuj matce Ziemi za piękno natury i świata.

Spoglądając na chmury, pomyśl o wyjściu z ciała. Zastanów się, jakie to cudowne uczucie.

Jedyne i niepowtarzalne.

Pomedytuj przez chwilkę nad ukrytymi ludzkimi możliwościami.

Wróć uwagą do chmur.

Pomyśl, jak fajnie by było sobie polatać. Wznieść się w przestworza i być wolnym jak ptak.

Pomyśl, że OOBE masz w zasięgu ręki i że umiejętności ludzkie zatracone przez czas mogą być przywrócone i że jest to.. łatwe !

Zastanów się, co byś robił jakby udało Ci się wyjść. Daj ponieść się wyobraźni.

Następnie, usiądź i zacznij medytować nad OOBE.

Możesz powtarzać to ćwiczenie kiedy masz czas, tylko mi w zime nie wychodź...

Przecież nie chcemy żebyś był chory : P

Co następną wyprawe na polanę urozmaicaj sobie tą technike. Dodawaj nowe rzeczy, zmieniaj sugerowane przezemnie - nie traktuj tej techniki jako sztywną procedure.

2 Cudowna technika [łatwiejsza].

Jest ciemno na dworze, kładziesz się do łóżka.

STOP !

Wstawaj i usiądź w pozycji lotosu. Ręce splecione. Zacznij medytować nad OOBE.

Pomyśl, dlaczego chcesz wyjść i jak OOBE wpłynie na Twoje życie. Zastanów się, co byś robił w OOBE. Przemyśl dokładnie, dlaczego człowiek zapomniał o wyjściach z ciała i innych, zatraconych umiejętnościach.

Medytuj, medytuj i medytuj. Przemyśl wszystko.

Na koniec, obudź w sobie pragnienie wyjścia.

Przywołaj pozytywne emocje, jakie towarzyszyły by Ci po wyjściu.

Poczuj, jak bardzo chcesz wyjść.

Powtarzaj sobie te techniki, a napewno będzie Ci łatwiej wyjść.

Temat będę aktualizował i wstawiał coraz to nowsze porady. Teraz są święta i tylko na tyle słów z mojej strony pozwala mi czas.

Pozdrawiam,

Den wink.gif

P.S Jak komuś się uda wyjść w OOBE i pójdzie na drugą stronę... To osobiście sprzedam mu prostego w głowę !

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czemu sprzedasz w głowę?

Poza tym te techniki to raczej wizualizacja bycia w innym miejscu a nie oobe.

O ile pamietam oobe polega na wychodzeniu z ciałla, a jednoczesnie ciało fizyczne w tym czasie jest w czymś w rodzaju letargu. pzrynajmniej tak jest jak sie cwiczy.

I czemu nie wychodzic zimą? W koncu tam sie nie czuje zimna. Poza tym czy trzeba wychodzic na chmurę tuż nad głową?

A czemu nie od razu na Hawaje czy Karaiby.

Ja osobiscie bardzo lubię ostatnio spędzać czas na pustyniach i stepach. tongue.gif

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To nie są techniki do wyjścia, tylko do pomocy w wyjściu :)

A czemu sprzedam w głowę... Nieważne :/

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A bez tego sie nie da?

Ot tak wziąść i wyjsć?

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja nie wiem co ludzie widzą w tym calym OOBE.

Czy nie lepiej wędrować sobie jednoczesnie będąc w pełni świadomym tego co Tu I Teraz?

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Co w tym apetycznego?

I ok, dobra ścieżka dla wielu, ale po co tak, czy nie lepiej w pelni swiadomie być tu i tu?

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

obe to też przebywanie w tu i teraz, tylko że inne.

a może lepiej przebywać w tu i teraz zamiast pisać posty na forum :)

ocena że coś jest lepszego, jest pierwszym krokiem w stronę fundamentalizmu.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

nie oceniam tylko próbuje zrozumieć. Bo skoro można wyjśc tan i być tuu w pełni swiadomym, to skąd te techniki?

Ja nie mam nic do oobe, w sumie ciekawa jestem jak to dziala, z tego co czytalam to chyba cialo w tym czasie jest jakby w letargu, czy coś. I tym się chyba różni od zwyczajnych podroży astralnych (czy jak je zwał tak zwał). I dlatego mi nie do konca odpowiada bycie nieswiadomym tu, a wedrowanie tam.

Ale moze ja źle rozumiem OOBE?

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak, masz racje. Astral to jest LD z lepszym dostrojeniem [lepsze uczucia], natomiast OOBE jest to "przeniesienie świadomości poza ciało". Wychodziłem kope czasu i stwierdziłem, że świat w OOBE nie jest światem fizycznym, tylko jego idealną kopią. Chodzą tam tak zwane przezmnie BOTY, czyli myśli które przybierają ludzkie kształty. BOT ani Cię nie zauważy, ani z Tobą nie pogada. Po długiej medytacji nad BOT-ami stwierdziłem że są to ludzkie myśli, a świat OOBE jest to świat kreowany przez nie. Jednak w OOBE znajdują się także inteligentne istoty, z którymi można fajnie porozmawiać na różne tematy.

Tamte byty są prawdziwe.

Podsumowując :

Astral = Lepsze LD

OOBE = Kopia świata fizycznego

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Złe widzenie można w OOBE bardzo łatwo poprawić :)

A jak ciało astralne się posypie, to ono się odregeneruje a Ty będziesz miał przerwe w OOBE tak sądze.

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zaraz cos chyba tu jest nie tak. Astral to nie jest lepsze LD bo to nie sen tylko sfera odbić. Sam świat astralny to świat między światem fizycznym a światem duchowym... Był o tym temat więc nie będe przepisywac.

OOBE to wyjścia w astral. Dla mnie OOBE to takie LD bez czynnika snu.

Ciało fizyczne kiedy umiera to umiera, a inne ciala umierają stopniowo i w swoim czasie, po kolei się rozpadają. Az zostaje sama dusza z duchową otoczką.

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Astral= Obszar stworzony przez Ciebie inaczej nazywany OSPUO. Ludzie nazywają sobie jak chcą - albo astral to jest to, albo astral to jest OSPUO.

Ja przyjąłem nazewnictwo od Darka Sugiera. Astral = Obszar Stworzony Przez Umysł Obserwatora, natomiast OOBE to sfera odbić, jak to powiedziałaś.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Coś chyba nie tak,

Astral to astral i czym jest omawialiśmy tutaj:

OOBE to skrót od angielskiego out of body experience czyli wyjście poza cialo, dośwadcanie poza ciałem. Po Polsku ładnie się to nazywa: Eksterioryzacja.

Można oczywiscie w sferach astralnych tworzyć swoje wlasne światy, ale sam astral jest niczym innym jak tzw sferą odbić.

OOBE to wychodzenie.

Co więcej w technikach OOBE wychodzi się inaczej niz w innych wyjściach poza ciało, np w Bilokacji czy naweet multilokacji. Typowa eksterioryzacja to własnie stan podobny do LD bo cialo fizyczne zostaje nieruchome, jakby uśpione, a cialo astralne czy eteryczne (w sumie nie wiem które) wędruje sobie po wymiarach astralnych, rzadziej duchowych, czasem po fizycznych. Te ostatnie potrafia pokazac wydarzenia w rzeczywistym czasie, które się faktycznie działy.

pewne doświadczenia polegały na tym, ze osoba w OOBE której ciało w letargu sennym znajdowlao się w jednym pomeiszczeniu miała potem pwoiedziec co sie dzialo w innym. I potwierdzała to, więc nie bylo mowy o wedrowce w jakiś inny wymiar, czy kopie swiata fizycznego. Po prostu jedno z ciał subtelnych bylo w realnym tu i teraz i potrafilo zanieśc obraz tego wydarzenia do umsyłu osoby w oobe.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A czy ten osobisty nie jest częścią Astralu jako takiego?

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

tak... ale trzeba mieć sporo karmy drugą osobą żeby wejść do niego (tj. do cudzego astrala)

czasami osobisty astral (jest jak sen tylko znacznie bardziej stabilny) może być więzieniem.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

CZY OOBE MOŻE BYĆ NIEBEZPIECZNE ??

Oczywiście. Nie słuchajcie ludzi, którzy mówią że w OOBE nie da sobie nic zrobić. Tacy ludzie przeważnie nie mają pojęcia o czym mówią.

Po pierwsze :

Ciało astralne jest czułe na metalowe ostrze. Rany na ciele astralnym spowodowane ostrzem mogą przenieść się na ciało fizyczne - a nawet spowodować śmierć.

Wiele razy używałem fizycznej katany do "ogdonienia" innych, natrętnych projekcji z mojego domu. Opowiem Wam pewną historię.

Pewnien oficer o imieniu Bojano spał sobie spokojnie. W nocy obudził go głośny szmer i stukanie. Sprawdził, czy nikogo nie było w pokoju, jednak nikogo nie zobaczył.

Gdy szmer powtórzył się, oficer uderzył szablą w drzwi. Szabla przebiła drzwi na wylot, szmer ucichł.

Rano dowiedział się, że zmarła pewna kobieta, która nienawidziła tego oficera. Ale jak zmarła ?

Bojano pobiegł do jej domu i zastał ją na łóżku z przeciętą głową. Umierała.

Policja nie wiedziała, jak to się mogło stać ponieważ głęboko udowodnili że spała cały czas w swoim domu i nikt do niej nie wchodził.

Ta kobieta, chciała postraszyć oficera. Rozcięcie jej ciała astralnego spowodowało "odbicie" na ciele fizycznym. Kobieta umarła.

2. Możesz spodkać jakiegoś niefajnego byta

3. Gdy zwiedzasz drugą stronę, masz duże szanse że wyczuje cię strażnik. Strażnik założy Ci linki wysysające energie witalną. Kończy się to śmiercią.

Więcej przykładów nie podam, bo utworzy się kółko OOBowych samobójców.

Tak więc ostrzegam - OOBE jest niebezpieczne. Ba! Nawet bardzo.

ŚWIAT ASTRALNY I JEGO ISTOTY

Świat astralny mogę określić jako zlepek ludzkich myśli. Myśli i słowa mają ogromny wpływ na świat astralny.

Myśli grupowe mogą utworzyć nawet istotę POTĘŻNĄ.

Dam Ci przykład. W średniowieczu z ludzkich myśli został utworzony Diabeł. I wygląda tak samo jak on (rogi, ogon, widły). Powstał on z powodu wierzenia w niego.

Zapamiętaj, że wszystkie słowa i myśli mają potężny wpływ na świat astralny. Ty sam też tworzysz różne istoty (nawet nieświadomie) !

Magowie używają właśnie potęgi umysłu i świadomie kreują stworzenia, którymi mogą władać.

Z naszych pragnień powstają tak zwane larwy astralne. Zakładam, że czytaliście o nich co nie co...

Larwy astralne są najgroźniejsze, gdy człowiek nie jest ich świadom.

Działają na tej zasadzie :

My ich tworzymy bardzo silnym pragnieniem, a one robią WSZYSTKO żeby to pragnienie w Tobie utrzymać.

Możesz pomyśleć, że to dobrze. Ale wcale tak nie jest.

Przykład 1 :

Gdy kogoś szczerze nienawidzimy, tworzymy larwę astralną która tylko pogłębia nienawiść do tej osoby. Musi pogłębiać Twoją nienawiść, bo gdybyś mu wybaczył - larwa by umarła.

Przykład 2 :

Pijacy tworzą larwy, które uniemożliwiają im rzucenie z nałogiem. Wywołują tak silne uczucia, że osoba ta prędzej czy później wróci do nałogu.

Wg mnie larwy astralne są też przyczyną takiego zachowania : "Ja się chce zmienić, ale nie mogę". Nie możesz, bo Twoje własne larwy astralne Ci na to nie pozwalają.

Oczywiście w świecie astralnym znajdują się nie tylko byty ukształtowane przez nasze myśli

Na dziś tyle ! By Denosis.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Den wybacz, ze zwrócę uwage na to co piszesz, ale jesli juz się zabierasz za temat rozwiń mysl. nie każdy musi wiedzieć czym sa larwy astralne, nie każdy wie tez jakie inne istoty zamieszkują ten astralny świat. Nie wspomne już o cialach astralnych istot duchowych i fizycznych, które sa rodzajem skafanderka.

Nie bardzo chce mi się wierzyc w te opowieści o przecinaniu istot astralnych i cial astralnych bronią fizyczną na pół, bo jak dla mnie troche to nielogiczne, bo w koncu te materie subtelne to rodzaj energii. Ciężko pzreciąc energię, a nawet jeśli to ona sie zasklepia. Chociaż... Moze jakiś slad zostac jesli dojdzie do niepotzrebnej walki w astralu, ale nie slyszlaam o wypadkach śmiertelnych poza tymi, kiedy ktoś się zagubil i zatracil w astralu tak, że zerwal nic życia z cialem fizycznym, a i to nie wieem na ile jest prawdziwe.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

mam pytanie a propos niebezpieczenstw OOBE...

czy nie istnieje ryzyko, ze ktos sie tak uzalezni, spodoba mu sie na tyle, ze bedzie chcial tam zostac?

piszecie o lekkosci ciala, podrozownaniu za pomoca mysli, etc.

?

co grozi takiej osobie - jak dlugo mozna pzoostawac bedac w OOBE, czy ktos inny potrzasajac naszym fizycznym cialem, moze spowodowac nasz powrot, nawet jesli nie bedziemy chcieli?

i jeszcze jedno pytanie:

jak zmarli ida powitac bliska im osobe, ktora wlasnie ma przejsc na druga strone (no, ktora dopiero co umarla) - to w jakim wymiarze to sie dzieje -> astralu???

bylam w takiej sytuacji, ale ja zyje i to sie dzialo z poziomu snu (zasnelam, po paru dniach do mnie dotarlo, ze ta osoba do ktorej szlismy, umarla)

Edytowane przez Bagheera
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

to akurat wiem - pytalam tez o "wybudzenie' i raz jak dlugo mozna tam zostac bez ujemnych skutkow

oraz z tym powitaniem zmarlych...

:(

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Baghee można sie uzaleznic dlatego ja np wole zzwyczajne podroze astralne.

Co do zmarlych, nie wiem jak to jest z nimi, mam inną zgola teorie na to powitanie przez bliskich ktorzy odeszli przed nami i opisałam to w innym miejscu

To moje widzenie wiec subiektywne ;)

Jak dla mnie to jednak jest to juz wymiar duchowy, a nie astralny.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

dziekuje, Szept...

nie wiecie, czy z OOBe moze nas ktos wyciagnac z powrtotem - bezwiednie lub sila?

<i siłom, wężykiem...>

jak myslisz, Szept - gdzie wtedy trafilam? bylo to przypadkowe - ale wiem, ze byly tam m.in. osoby zmarle (moja babcia) i szly calym tlumem naprzeciw/powitac moja ciotke (corke babci)...

szlam po czyms, ale nic nie widzialam wokol - choc jakbym podazala w kierunku jakiegos wnetrza/budynku

mialam wrazenie, ze idziemy w kierunku ciemnawego (rudawo zabarwionego cieplym, slabym swiatlem) szerokiego korytarza, hallu...

(ale nie widzialam swiatelka w tunelu ;) )

nie zamierzalam tam byc, nawet zostalam przez babcie ochrzaniona - poniewaz nie lubilam ani jej ani ciotki, a "zaproszone" do niej byly prawdopodobnie tylko mile jej osoby... mnie nie zalezalo, szlam z tlumem

dzialo sie to wszystko po zasnieciu i nie bylo kontrolowane przeze mnie - nagle tam bylam

myslicie, ze zostalam "przyciagnieta" ze snu, poniewaz to moja rodzina byla???

potem - juz po paru dniach pomyslalam, ze to byl astral (?)

nie byl to sen, bo wiem, ze wtedy ciotka umarla (w szpitalu)

Edytowane przez Bagheera
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
"Ciało astralne jest czułe na metalowe ostrze. Rany na ciele astralnym spowodowane ostrzem mogą przenieść się na ciało fizyczne - a nawet spowodować śmierć.

Wiele razy używałem fizycznej katany do "ogdonienia" innych, natrętnych projekcji z mojego domu."

To akurat dobry pomysł - ochrona. Jednakże, wiem, w krytycznych momentach i przy kimś naprawdę potężnym możliwe jest takie uszkodzenie ciała astralnego czy jakiegokolwiek innego, by odbiło się nam to fizycznie, ale nie jest możliwie zabicie kogoś.

"3. Gdy zwiedzasz drugą stronę, masz duże szanse że wyczuje cię strażnik. Strażnik założy Ci linki wysysające energie witalną. Kończy się to śmiercią. "

Nigdy nie spotkałem kogokolwiek kto by miał mnie ograniczać po tamtej stronie. Bo kto by mógł?

"Świat astralny mogę określić jako zlepek ludzkich myśli. Myśli i słowa mają ogromny wpływ na świat astralny.

Myśli grupowe mogą utworzyć nawet istotę POTĘŻNĄ.

Dam Ci przykład. W średniowieczu z ludzkich myśli został utworzony Diabeł. I wygląda tak samo jak on (rogi, ogon, widły). Powstał on z powodu wierzenia w niego.

Zapamiętaj, że wszystkie słowa i myśli mają potężny wpływ na świat astralny. Ty sam też tworzysz różne istoty (nawet nieświadomie) !"

Świat astralny - zlepek "wyobraźni" i innych rzeczy wszystkich świadomych. Duża liczba osób wpłynie na śwait astralny bardziej niż pojedyncza, ale zmienić go może dopiero ponad połowa. Jednak wszystko co my możemy tam utworzyć to jedynie myślokształty - silniejsze lub słabsze.

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam wszystkich :thumbsup:

Dlaczego ludzie na siłę chcą robić sobie OOBE, czy to jest normalne? Powiem szczerze że mnie to dopadło dosłownie znienacka, i wcale nawet nigdy mi do głowy nie przyszło żeby to jakimiś sposobami/metodami aktywować. Czy to coś oznacza, czy to dobrze że ma się takie skłonności. Zawsze gdy czuję zbliżający się kryzys ( bo tak to nazywam) a było już to kilkakrotnie, to siłą woli zmieniam pozycję i wszystko wraca do normy. Chcę tu powymieniać uwagi dotyczące tego właśnie czy jeśli komuś OOBE przyszło w sposób naturalny to jest inaczej traktowany "po tamtej stronie" przez astral, a inaczej taki , który coś wymusza i trenuje też ma inne względy.Jeśli ktoś napisze uwagi w tym zakresie to dziękuję i chętnie się z nimi zapoznam.

Edytowane przez diuna
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

jak zapalasz silnik w samochodzie, to też wymuszasz siły które w przyrodzie sie nie dzieją :thumbsup:\

nie przesadzajmy z tym jakie to wymuszania się robi by się rowijać i spełniać swoją Wolę.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.