Gość zoska1977

Rodzaje wahadełek

2 posty w tym temacie

Co to jest wahadło?

Wahadło radiestezyjne – jeden z podstawowych przyrządów badawczych radiestety. Wahadło to ma służyć do wykrywania różnego typu źródeł domniemanego promieniowania.

Wahadło radiestezyjne przybiera różne symetryczne kształty, a najczęściej występuje w postaci stożków bądź kul, które są zawieszone na niesprężystym sznurku lub łańcuszku. Większość wahadełek składa się z 10-20 centymetrowej nitki i ciężarka o masie 20-50 gramów; nie jest to oczywiście regułą. Nowym użytkownikom wahadełka sugeruje się, aby sami wybrali najlepszy dla siebie model. Nie stosuje się raczej wahadełek stalowych, ze względu na ryzyko działań magnetycznych

żródło:wikipedia

RODZAJE WAHADEŁ

Radiesteta ma do dyspozycji całą gamę wahadeł. Warto korzystać z różnego rodzaju sprzętu. W wyborze wahadła trzeba brać pod uwagę, iż jego kształt uzależniony jest od materiału, z którego jest ono wykonane oraz celu, do którego jest przeznaczone. Opływowy kształt wahadła bierze się z tendencji do zminimalizowania oporu powietrza podczas ruchów wahadła. Wahadło powinno być także dostosowane do indywidualnych predyspozycji radiestety oraz przeznaczenia. Najlepiej posiadać całą gamę wahadeł i przeznaczać poszczególne typy do konkretnych prac radiestezyjnych. Do prac terenowych powinny to być ciężkie mosiężne wahadła. Do prac poszukiwawczych wahadła ze świadkiem, a do teleradiestezji i pomiaru różnych subtelnych promieniowań – wahadła lekkie. W wahadłach ważne jest znalezienie środka ciężkości i odpowiednie zawieszenie go w tym miejscu na nitce lub innym materiale, np.: łańcuszku. Materiał do zawieszenia powinien być jednak wiotki, z naturalnego materiału. Kolory radiestezyjne na nitce najlepiej jest zaznaczać za pomocą farbki lub kolorowych paciorków. W ostatnim przypadku, w taki sposób, aby nie zakłócały one oscylacji wahadła. Nie można też wykonywać ciężkiego zawieszenia do wahadła, gdyż może to wpływać na niedokładność wskazań. Wśród kształtów wahadła dominuje kula, walec i stożek.

WAHADŁA EGIPSKIE

Świadectwem ogromnej wiedzy kapłanów egipskich dotyczącej radiestezji, jak i energii kształtów i symboli jest również cały szereg wahadeł zwanych dziś egipskimi. Są to wahadła, które generują różnego rodzaju promieniowania dzięki swojemu kształtowi. Wiele znalezisk poczynionych w Egipcie świadczy, że wiedza radiestezyjna była znana i stosowana w praktyce już w epoce faraonów. W grobowcach znajdowano wahadła wykonane z różnych materiałów.

Wahadło Karnak

d_karnakmosiadz4,5.jpg

Do najbardziej znanych należy wahadło Karnak, odkryte w roku, w jednym z sarkofagów w Dolinie Królów przez francuskiego radiestetę Antoina Bovisa. Rozpropagowali je radiesteci francuscy Leon Chaumery i Andre de Belizal. Wahadło ma charakterystyczny podłużny kształt. Wysyła ono promieniowanie, które można wykorzystać do celów terapeutycznych, jak i jako falę dla różnego rodzaju energii. Wahadło wykonywane jest zarówno z mosiądzu, jaki i drewna (najlepiej hebanowego). O jego zaletach decydują kształt raz proporcje poszczególnych elementów. W korpusie wahadła Karnak wydrążona jest pusta przestrzeń, w której można umieścić tzw. „świadka radiestezyjnego”, czyli próbkę badanej substancji. Wahadło wyróżnia się bazo wysoką czułością radiestezyjną i reaguje znakomicie na polecenia myślowe radiestety (stąd też zaliczane jest do wahadeł mentalnych). Karnak może więc na przykład na polecenie doświadczonego wahadlarza wysyłać dowolne rodzaje emisji. Nadaje się znakomicie do teleradiestezji, czyli prac wahadlarskich na planach u mapach. Znakomitą i starannie wykonaną wersję wahadła Karnak stworzył m.in. Józef Baj. Produkowany przez niego Karnak z mosiądzu daje się rozkręcać, dzięki czemu wyłączone jest jego działanie podczas przechowywania. W przeciwnym razie, gdy wahadło nie jest rozkręcone, emituje ono, nawet w stanie spoczynku, silne wibracje. Są one różne w zależności od stron świata. Od wschodu pojawiają się wibracje w kolorze czerwonym, od zachodu – fioletowym, od południa zielonym, a od północy generowana jest zieleń ujemna.

Wahadło Izis

Innym promieniującym wahadłem egipskim jest Izis. Symbolizuje ono swym kształtem krzyż życia, a jego nazwa pochodzi os władczyni Nieba i Ziemi Izydy, małżonki Ozyrysa. Wykonywane jest ono najczęściej z mosiądzu lub drewna hebanowego Izis emituje promieniowanie na fali koloru białego. Promieniowanie to jest wzmacniane za pomocą czterech równoległych względem siebie płytek. Jest ono również wahadłem mentalnym, a więc na polecenie osoby posługującej się nim może spełniać rolę odbiornika, bądź nadajnika dowolnego promieniowania. Wahadło Izis służy do sprawdzania żywności, ziół, diagnozowania i leczenia oraz pracy poszukiwawczej na planach. Zaletą wahadła jest to, że na mentalne polecenie operatora wysyła całą wiązkę potrzebnego promieniowania, bez konieczności wcześniejszego ustalania jakich wibracji organizm potrzebuje. Oczyszcza się po pacy radiestezyjnej samodzielnie,. Dzięki czemu nie wymaga rozładowywania. Józef Baj stworzył powiększoną wersję wahadła nazwaną „Izis – Makro”

Wahadło lecznicze Mer-Izis

Wahadła egipskie generują energię dzięki nadanemu im kształtowi. Współcześni konstruktorzy sprzętu radiestezyjnego próbują również opracować podobnego typu wahadła dostosowane do potrzeb współczesnej terapii. Jednym z ciekawszych dokonań w tym zakresie jest wahadło Mer-Izis, stworzone niedawno przez polskiego radiestetę i konstruktora Grzegorza Ciszaka. Wahadło to generuje podobno wibracje, jak egipskie wahadło Izis. Polski konstruktor zastosował dodatkowo wzmacniacz uzdrawiających energii. W ten sposób lecznicze promieniowanie jest ze zdwojoną siłą ukierunkowywane oraz skupiane wzdłuż osi wahadła. Owalny oraz opływowy kształt wahadła Mer-Izys powoduje, że wykonuje ono obroty z wielką lekkością i płynnością. Wahadło doprowadza do równowago energetycznej w organizmie obracając się nad ciałem pacjenta. Zaprogramowano je w ten sposób, iż kręcąc się w lewo działa uspokajająco i uśmierzająco na pacjenta. Natomiast poprzez obroty w prawo pobudza organizm i dodaje energii. Wahadło to można stosować do łagodzenia bólu, usuwania stanów zapalnych i podnoszenia ogólnej odporności i wydolności. Praktyka wykazała, że oddziaływanie na organizm tego typu wahadłem pobudza w nim procesy samonaprawcze i samouzdrawiające. Strojąc energetycznie pacjenta wahadło aktywizuje tkwiące w człowieku możliwości do samoleczenia. Poprzez generowanie całego spektrum kolorów radiestezyjnych proces ten jest wzmacniany. Mer-Izis to z pewnością ciekawy i unikalny na skalę światową przykład polskiej myśli konstrukcyjnej w dziedzinie sprzętu radiestezyjnego.

Wahadło Ozyrys

Ozyrys jest wahadłem leczniczym, którego idea powstała w starożytnym Egipcie. Nazwa pochodzi od imienia egipskiego władcy świata pozagrobowego. Wahadło składa się z czterech drewnianych półkul, które stanowią bardzo silną baterię. Wykonuje się go najczęściej z drzewa hebanowego i bukowego w różnych rozmiarach. Wahadło promieniuje zielenią ujemną, dlatego uznawane jest za niebezpieczne i w czasie jego używania trzeba zachować ostrożność. Poszczególne półkule w wytwarzanych przez niego modelach można łączyć w dowolne kombinacje. W ten sposób Ozyrys może mieć różną moc oddziaływania w zależności od potrzeb. Im więcej półkul tym silniejsze oddziaływanie. Wahadło stosuje się do niszczenia wirusów i bakterii oraz w terapii chorób nowotworowych. Eksperymenty wykazały, że za pomocą Ozyrysa można przekazywać lecząca energię również na odległość.

Istnieje również zestaw wahadeł Ozyrys, którego twórcą jest Józef Baj, a jego skład to:

- wahadło Ozyrys 1

- wahadło Ozyrys 2

- wahadło Ozyrys 3

- wahadło Ozyrys 4 z akumulatorkiem

- wahadło Ozyrys 5 Tele

Wahadła Ozyrys można łączyć w dowolne kombinacje. Czym więcej elementów w zestawie, tym silniejsze oddziaływanie. Kompletu Ozyrys używa się głównie w terapii chorób nowotworowych oraz schorzeń na tle wirusowym oraz bakteryjnym. Ciekawym rozwiązaniem jest Ozyrys 4 z akumulatorkiem, który emituje promieniowanie wyłącznie wtedy, gdy dotkniemy koralik umieszczony na jego sznurku. Dzięki temu nowatorskiemu rozwiązaniu wahadło emitujące zieleń ujemną, wykorzystywaną m.in. do niszczenia bakterii czy komórek rakowych, stało się znacznie bezpieczniejsze w eksploatacji.

Z kolei Ozyrys 5 Tele emituje cały czas promieniowanie zieleni ujemnej i może służyć do przekazywania na odległość różnych promieniowań oraz do pracy teleradiestezyjnej.

Komplet wahadeł Ozyrys tak został dobrany, aby nie zaszkodzić swoim promieniowaniem otoczeniu. Należy jednak zachować dodatkowe środki ostrożności. Należy komplet przechowywać rozłożony na części i włożony do specjalnej walizeczki, w którą zapakowano uniwersalny zestaw wahadeł. Czas działania kompletu wahadeł Ozyrys należy zawsze kontrolować.

Wahadło naturalne w zestawie

Pełni w zestawie rolę uniwersalnego przyrządu pomiarowego. Używane jest do wykrywania żył wodnych i układów promieniowań sieciowych, do diagnozowania, sprawdzania czasu oddziaływania poszczególnych wahadeł oraz kontroli żywności i ziół, jak i teleradiestezji.

Wahadło z pamięcią BAJ II

Jest ono tak zbudowane, że umożliwia akumulację promieniowania radiestezyjnego i przechowywania go przez długi okres w pamięci. Dlatego też jest ono znakomitym narzędziem do pracy na mapach i planach, do podejmowania poszukiwań zaginionych osób i przedmiotów.

Wahadło profilaktyczne

Wahadło emituje specyficzny rodzaj promieniowania wzmacniającego organizm. Należy je stosować profilaktycznie, np. w okresie epidemii grypy, w przypadkach ogólnego osłabienia i wyczerpania, a także w rekonwalescencji po przebytych chorobach. Zaleca się je stosować w końcowej fazie każdej terapii, a także do wzmacniania sił witalnych osób starszych. Najlepiej jest trzymać je nad splotem słonecznym pacjenta.

Używając wahadła do wzmocnienia własnych sił witalnych najlepiej jest, w miarę możliwości, położyć się i rozluźnić mięśnie, a następnie trzymając je nad splotem słonecznym nadać ruch oscylacyjny i programować na każdą dolegliwość, czy też komendę, oddzielnie.

Aby zwalczyć konkretne schorzenie, prócz wzmocnienia biopola oraz odporności, emitowane wibracje ukierunkować należy właśnie na konkretne schorzenie, np.: „likwiduj dolegliwości żołądka”, „unormuj prace jelit” itd. Wahadło ma się obracać dopóki organizm nie zostanie dostatecznie naładowany odpowiednimi wibracjami. Przy konkretnych schorzeniach doładowywanie energetyczne za pomocą wahadła odbywa się nie nad splotem słonecznym, a nad chorym organem. Gdy organizm zostanie nasycony odpowiednią ilością wibracji, wahadło przestaje się obracać.

Wahadło z akumulatorkiem Miedzi

Wahadło z akumulatorkiem wzmacnia znacznie siłę jego oddziaływania. Zapewnia optymalne przekazywanie wibracji miedzi dla organizmu. Pierwiastek ten zaliczany jest do grupy mikroelementów. Najpierw powinno paść pytanie: czy zawartość miedzi w organizmie jest wystarczająca? Przyjmując konwencję: wystarczająca – ruchy zgodne ze wskazówkami zegara, za mało – ruchy w przeciwną stronę. Jeśli ruchy wahadła wykażą niedobór miedzi, naładowujemy organizm poprzez dłoń danej osoby, albo oddziałujemy wahadłem na jej splot słoneczny. Przekazywanie wibracji mikroelementu odbywa się tak długo, jak długo wahadło krąży nad ciałem danej osoby. Zazwyczaj odbywa się ono nie dłużej niż kilka minut.

Jeżeli na pierwsze pytanie o zawartość miedzi odpowiedź była „wystarczająca”, można dodatkowo zapytać czy w organizmie występuje nadmiar miedzi? Nadmiar mikroelementów może być równie szkodliwy, a miedź w większych dawkach jest trująca. Wahadłem można też sprawdzać obecność miedzi w żywności, ziołach, glebie, itp.

Używanie tego wahadła, tak jak i innych z mikroelementami, ma tę zaletę, ze nie może zaszkodzić. Po pierwsze – nasycenie organizmu wibracjami mikroelementu odbywa się tylko kilka minut, po drugie – jest kontrolowane poprzez obrót wahadła, a po trzecie – wysyłane są jedynie wibracje miedzi, a nie sam pierwiastek w postaci chemicznej.

Do czego jeszcze potrzebna jest miedź każdemu organizmowi? Stosuje się ją do leczenia anemii, bezpłodności, niedokrwienia serca, ogólnego osłabienia organizmu, spadku odporności, w leczeniu mięśnia sercowego, chorób reumatycznych, stanów zapalnych i zakażeń, usuwania złogów i kamieni w nerkach i woreczku żółciowym. Dostarczanie organizmowi miedzi jako mikroelementu przydatne jest również do leczenia wrzodów żołądka, chorób nowotworowych (szczególnie prostaty) oraz regulacji ciśnienia tętniczego.

Wahadło z akumulatorkiem Żelaza

Wysyłane przez wahadło wibracje żelaza pomocne są w przezwyciężaniu chorób układu kostnego, reumatyzmu, wrzodów żołądka, jelit, dwunastnicy, anemii. Niedobór poziomu żelaza prowadzi do obniżenia odporności organizmu. Może wystąpić niedokrwistość oraz zaburzenia gastryczne w postaci zaparć, wzdęć, nudności i mdłości, objawy nerwicy, zmiany troficzne skóry i włosów oraz zajady. Często pojawia się zmęczenie i ból głowy.

Wahadło z akumulatorkiem Cynku

Cynk przyśpiesza gojenie ran, leczy oparzenia, ma działanie antywirusowe i antytoksyczne. Jego niedobór prowadzi do miażdżycy, przerostu gruczołu krokowego (prostaty), marskości wątroby, powstawania owrzodzeń skórnych, zrzeszotnienia kości, schorzeń oczu oraz anemii. Pojawia się zachwianie przemiany materii, zaburzenia wzrostu, a także rozwoju mózgu.

Wahadło z Antymonem - SB

Pełni ważną funkcję w metabolizmie organizmu. Antymon pomocny jest w leczeniu chorób nowotworowych oraz spowodowanych przez bakterie i wirusy.

Wahadło z Bizmutem - Bi

Posiada działanie przeciwbakteryjne i ściągające. Pomocny w zwalczaniu biegunek i zapaleń jelit.

Wahadło z Bromem

Oddziałuje uspokajająco na układ nerwowy. Pomocny w leczeniu bezsenności, chorób psychiatrycznych i uśmierzaniu bólu.

Wahadło z Chlorem

Potrzebny w gospodarce wodno – elektrolitycznej organizmu. Reguluje wraz z sodem zawartość wody w płynach poza komórkowych. Ze względu na picie przez większość społeczeństwa chlorowanej wody, nie brakuje go w organizmie. Chlor w nadmiarze jest niekorzystny, dlatego wahadłem tym powinno się badać jego zawartość w wodzie i pożywieniu.

Wahadło z Chromem

Pomocny w leczeniu schorzeń nowotworowych i cukrzycy, zaćmy ocznej, miażdżycy. Zapotrzebowanie dobowe człowieka na chrom jest minimalne i wynosi zaledwie 0,1 mg na dobę. Nadmiar chromu w organizmie jest jednak szkodliwy. Wahadło jest bardzo pomocne w badaniu zawartości chromu w glebie, wodzie i pożywieniu.

Wahadło z Fluorem

Niedobór fluoru w organizmie powoduje próchnicę zębów, choroby układu kostnego, mięśni i stawów. Nadmiar fluoru szkodzi. Warto więc z tego powodu badać jego zawartość w wodzie i pożywieniu. Dobowe zapotrzebowanie organizmu człowieka na fluor wynosi 2-3 mg.

Wahadło z Fosforem

Ważny budulec układu kostnego i zębów. Oddziaływanie nim na organizm pomaga w przeciwdziałaniu skrzywieniom kręgosłupa oraz zrzeszotnieniu kości.

Wahadło z Glinem

Działa ściągająco, przeciwzapalnie i wzmacniająco. Stosuje się przy nadkwasocie, nieżytach i wrzodach żołądka i dwunastnicy.

Wahadło z Jodem

Niedobór jodu powoduje schorzenia tarczycy, gardła, a nawet niedorozwój umysłowy. Przy pomocy wahadła możemy sprawdzać zawartość jodu w pokarmach, wodzie czy powietrzu.

Wahadło z Kadmem

Ze względu na zanieczyszczenie gleby, wody i powietrza kadm często w sposób niekontrolowany przenika do organizmu człowieka. Przy obecności superfosfatu w glebie, rośliny przyswajają kadm w dużej ilości. Osadza się ona najbardziej w wątrobie i nerkach. Nadmiar kadmu w pożywieniu może naruszyć metabolizm soli żelaza, wapnia, cynku, magnezu i miedzi. Kadm powoduje uszkodzenia płuc, nerek i innych narządów. Jest czynnikiem rakotwórczym. Warto wiedzieć, że przyswajalność kadmu mogą zmniejszyć wibracje selenu. Ważne jest prowadzenie regularnych badań przy pomocy tego wahadła na zawartość kadmu zarówno w organizmie, jak i pożywieniu.

Wahadło z Kobaltem

Wibracje kobaltu generowane przez wahadło są pomocne w procesach tworzenia się krwi i w ogólnej regeneracji organizmu po wszelkich chorobach. Naukowcy stwierdzili, ze kobalt jest konieczny w metabolizmie aminokwasów i syntezie kwasów nukleinowych. Pomocny w terapii chorób nowotworowych, układu krwionośnego. Obniża poziom cukru we krwi, korzystnie wpływa na włosy i pracę nerek. Dawka terapeutyczna kobaltu wynosi od 50 do 150 mg na dobę, ale jego przypuszczalne zapotrzebowanie człowieka zdrowego wynosi, podobnie jak witaminy B12, ok.. 0,1 mg. Kobalt związany jest z przyswajaniem przez organizm witaminy B12 i jej pochodnych. Wahadłem warto też sprawdzać też poziom kobaltu w glebie i produktach spożywczych. Gleby, w których kobalt nie występuje, są mało wartościowe w produkcji roślinnej.

Wahadło z Krzemem

Wahadło emitujące wibracje krzemu stosujemy przy wypadaniu włosów, kruchości paznokci, skłonności do krwotoków, przy stanach zapalnych skóry, odleżynach grzybicach, łupieżu, zapaleniach dziąseł i trądziku różowatym. Krzem stosuje się także w terapii nowotworowej, w regeneracji tkanki kostnej i zębowej. Należy sprawdzać zawartość krzemu w glebie i pożywieniu. Można powiedzieć, ze jego brak w dużej mierze dyskwalifikuje żywność.

Wahadło z Litem

Lit ma znaczący wpływ na zdrowie psychiczne człowieka. Zapobiega sklerozie i chorobom serca. Jest pomocny w leczeniu odmy i skazy moczowej. Działa krwiotwórczo i pobudzająco na szpik kostny. Zastosowano go z powodzeniem w leczeniu narkomanów. Dostatek litu w organizmie obniża agresję, wpływa na pogodę ducha i serdeczne nastawienie do otoczenia.

Wahadło z Magnezem

Magnez jest jednym z najważniejszych pierwiastków życia. Potrzebny jest organizmowi w stosunkowo dużych ilościach. Niektórzy specjaliści twierdzą, ze co najmniej 50% współczesnych społeczeństw cierpi na braki magnezu. Pierwiastek ten zapobiega powstawaniu ogromnej ilości chorób, w tym tak poważnych jak: choroby nowotworowe, układu krążenia, białaczka czy miażdżyca. Niedobór magnez może wywoływać bóle i zawroty głowy, utratę równowagi, skurcze mięśni, drganie powiek, arytmię serca, szybkie męczenie się, brak koncentracji, zaburzenia seksualne, wypadanie włosów. Magnez działa uspokajająco na system nerwowy, reguluje równowagę nerwową i mięśniową, z większa odporność na stresy. Zapobiega powstawaniu kamieni nerkowych, hemoroidów, wrażliwości na zmiany pogody, bezsenności.

Wahadło to służy zarówno do określania zawartości magnezu w organizmie, jak i w pożywieniu, jak również do uzupełniania jego braków poprzez przekazywanie odpowiednich wibracji.

Wahadło z Manganem

Mangan jest niezbędny do prawidłowego rozwoju komórek i działania tianiny. Łagodzi toksyczne właściwości wielu szkodliwych związków. Odgrywa ważną rolę w procesach wytwarzania krwi. Pomocny jest w leczeniu schorzeń układu nerwowego.

Wibracje tego wahadła mogą być pomocne w odtruwaniu organizmu.

Wahadło z Molibdenem

Organizm potrzebuje go w bardzo małych ilościach. Molibden jest pomocny w leczeniu zmian w układzie kostnym, zaburzeń gruczołów płciowych, chorób nowotworowych, a także miażdżycy. Pomocny między innymi w terapii biegunek, próchnicy zębów oraz różnych chorób wywołanych przez bakterie oraz wirusy.

Wahadło z Potasem

Potas reguluje zawartość wody w płynach komórkowych. Zakłócenia w przemianie potasu mogą być niezwykle groźne dla człowieka. Kontroluje on utrzymywanie prawidłowego ciśnienia płynów ustrojowych. Brak potasu wywołuje zaburzenia pracy serca oraz układu mięśniowego i nerwowego. Oddziaływanie wahadłem emitującym wibracje potasu może być pomocne w zwalczaniu arytmii serca, skurczów mięśni, odczucia mrożenia kończyn oraz przy stanach nadpobudliwości nerwowej i apatii.

Wahadło z Selenem

Najnowsze badania amerykańskie wykazały ogromne znaczenie selenu w zapobieganiu raka, miażdżycy, zwyrodnień mięśni i skóry, nadciśnienia, wypadania zębów i włosów. Zwiększa odporność organizmu. Niszczy drobnoustroje. Selen jest znakomitym przeciwutleniacze. Aktywizuje witaminę E. Opóźnia procesy starzenia. Zapotrzebowanie dobowe człowieka na selen wynosi jedynie 0,01 mg. W dużych ilościach wykazuje silne działanie toksyczne, dlatego też przekazywanie wibracji selenu za pomocą wahadła jest bardziej bezpieczne niż jego zażywanie. Badamy nim zarówno niedobór, jak i nadmiar w organizmie jak i w pożywieniu.

Wahadło z Siarką

Siarka jest ważnym składnikiem potrzebnym do funkcjonowania organizmu. Wibracje wahadła pozwalają na zwalczanie chorób na tle wirusowym i bakteryjnym, chorób skóry i łupieżu. Siarce przypisuje się znaczenie także w leczeniu zatruć pokarmowych, chorób krwi, a nawet niektórych rodzajów nowotworów.

Wahadło z Sodem

Sód, podobnie jak chlor i potas, odgrywa ważną role w gospodarce wodno – eletrolitycznej człowieka oraz w zachowaniu równowagi kwasowo – zasadowej w organizmie.

Warto poświęcić czas na zbadanie zarówno niedoborów, jak i nadmiaru sodu i w razie potrzeby uzupełnić wahadłem ewentualne jego braki.

Wahadło ze Srebrem

Oddziaływanie srebra potrzebne jest przy osłabieniu pamięci i wyczerpaniu nerwowym. Pomocne jest w usuwaniu stanów zapalnych i procesach regeneracji tkanek. Działa przeciwbakteryjnie i ściągająco. Organizm potrzebuje go w minimalnych ilościach. Rola srebra nie jest jeszcze do końca poznana. Można go stosować do wzmocnienia terapii wielu schorzeń.

Wahadło z Wanadem

Wanad stosowany jest w terapii schorzeń nowotworowych. Niszczy drobnoustroje. Jego rola w organizmie nie została jeszcze do końca poznana.

Wahadło z Wapniem

Bardzo ważny pierwiastek służący do budowy koścca. Wibracje wahadła z wapniem stosuje się w przypadku alergii oraz zatrucia organizmu. Pomocne jest też w schorzeniach serca, kręgosłupa, gruźlicy, chorobach zębów, tkanki kostnej oraz naczyń krwionośnych. Brak wapna powoduje bolesne skurcze mięśni, osłabienie struktury kostnej, a nawet bóle kostne.

Wahadło z Wolframem

Wolfram jest mikroelementem stosowanym w leczeniu białaczki i chorób nowotworowych. Pomocny w zwalczaniu zakażeń bakteryjnych i wirusowych.

Wahadło ze Złotem

Występuje w organizmie w bardzo śladowych ilościach. Pełni ono rolę pobudzającą odporność. Pomocne jest w leczeniu stanów zapalnych i schorzeń reumatycznych. Wibracje wahadła pomagają w regeneracji tkanek. Zapobiegają powstawaniu tzw. jęczmienia na powiekach i zwyrodnieniom stawów.

WAHADŁO CLIMACTERO

Wahadło to ma za zadanie łagodzenie dolegliwości okresu przekwitania. Wysyła wibracje chińskiego leku, w którego skład wchodzi m.in.: Acauthopanax Spirosum, Fuctus Schizandrae, sproszkowane rogi jelenia oraz dodatki. Wibracje wahadła działają pobudzająco na procesy metabolizmu, stabilizują pracę układu nerwowego i harmonizują funkcjonowanie całego organizmu. Zaleca się stosować szczególnie dla kobiet pomiędzy 45 a 55 rokiem życia. Wahadło pomaga likwidować dolegliwości klimakterium: stany napięć, chwiejność ciśnienia krwi, uderzenia krwi do głowy, kołatanie serca, nadczynność przysadki mózgowej i nadnerczy oraz osłabienie funkcji narządów płciowych. Mężczyznom zaleca się stosowanie wahadła pomiędzy 50 a 60 rokiem życia. Jego wibracje będą pomocne w regulacji przemiany materii, bezsenności, ogólnym osłabieniu, podrażnieniu, bólach pleców i krzyża, impotencji.

Oddziałując na organizm wahadłem polecamy mu mentalnie: wysyłaj tyle wibracji, ile potrzeba do zlikwidowania dolegliwości klimakterium! Gdy organizm osiągnie odpowiednie nasycenie wysyłanymi wibracjami, wahadło przestanie się obracać.

WAHADŁO „JANTAR”

Jantar to po prostu staropolska nazwa bursztynu. Wahadło to wysyła wibracje wspomnianej substancji. Pomocne są one w różnego rodzaju stanach zapalnych, w grypach, gorączce, astmie, nadciśnieniu, nerwobólach, bólach głowy. Jego wibracje przyczyniają się do likwidacji zakrzepów i regulacji obiegu krwi, stąd też uważa się, iż przeciwdziałają zawałom. Zaleca się działać wahadłem wspomagająco przy zapaleniach płuc, oskrzeli, bronchitach, migrenach oraz schorzeniach tarczycy. Najlepiej oddziaływać nim nad chorym organem albo splotem słonecznym. Wyhamowanie obrotów wahadła wskaże nam, iż organizm został w dostatecznym stopniu naładowany wibracjami bursztynu.

WAHADŁO „KRYSZTAŁ GÓRSKI”

Kryształ górski ze względu na swoją powszechność jest najbardziej niedocenianym kamieniem półszlachetnym. A tymczasem ma on wybitne zdolności wzmacniające organizm, regulujące jego pracę oraz przywracające siły fizyczne i psychiczne. Naładowanie ciała człowieka wibracjami kryształu górskiego uodparnia i chroni go przed różnego rodzaju szkodliwymi oddziaływaniami. W takim zresztą celu stosowano go w dawnej medycynie ludowej.

Wahadło to ma zwiększoną czułość radiestezyjną, w związku z tym nadaje się do badań diagnostycznych, testów porównawczych, jak również pracy teleradiestezyjnej z wykorzystaniem map, planów i świadka radiestezyjnego. Wibracje tego wahadła pomagają również zabezpieczyć radiestetę przed szkodliwymi energiami. Przed badaniem szkodliwych stref geopatycznych należy naładować organizm wibracjami kryształu górskiego. W tym celu wystarczy uderzyć wahadło lekko o ścianę lub jakiś sprzęt domowy i wydać mentalne polecenie: uodparniaj organizm na szkodliwe wpływy.

WAHADŁO „MUMIO”

Mumio jest balsamem górskim, występującym w szczelinach skał w Azji. Już przed tysiącami lat znano jego niezwykłe właściwości i stosowano jako lek, m.in.: w medycynie indyjskiej, chińskiej oraz tybetańskiej (znany pod nazwą brag-szun). W ostatnich latach bardzo rozpowszechniło się jego zastosowanie w Rosji.

Mumio jest lekiem o bardzo wszechstronnym działaniu. Poprawia ogólny stan zdrowia, zwiększa odporność, przyśpiesza procesy regeneracyjne, poprawia słuch, zapobiega krwotokom, arteriosklerozie. Powoduje lepsze gojenie ran, pomaga przy chorobach reumatycznych, anginie, hemoroidach, wrzodach żołądka, paraliżach, niedowładach, zapaleniach nerwu, chorobach układu pokarmowego, schorzeniach dróg moczowych, a także zrastaniu się kości. Przynosi ulgę w bólach głowy i migrenach. Daje dobre rezultaty w leczeniu nadżerek, paradontozy i egzemy.

Jeśli wahadło z wibracjami mumio stosujemy jako pomoc w zwalczaniu jakiejś konkretnej choroby, wówczas wahadło trzymać najlepiej nad odpowiednim organem lub chorym miejscem. Natomiast dla ogólnego wzmocnienia organizmu oddziałujemy wahadłem na splot słoneczny. Pamiętajmy o lekkim uderzeniu wahadła o jakiś przedmiot i wydaniu polecenia: obracaj się, dopóki nie naładujesz organizmu uzdrawiającymi wibracjami.

WAHADŁO PROPOLIS

Propolis jest kitem pszczelim stosowanym od wielu wieków w medycynie ludowej. Skutecznie zwalcza różnego rodzaju mikroby. Wahadło z wibracjami propolisu stosowane jest w zwalczaniu chorób wirusowych i bakteryjnych. Przyśpiesza gojenie ran i oparzeń. Zwalcza schorzenia skórne, jak i wrzody żołądka, jelit i dwunastnicy. Można je stosować przy przeziębieniach, katarach, anginie, a nawet zapaleniach płuc i oskrzelu. Wibracje wahadła są pomocne w terapii chorób nowotworowych. Istotną zaletą tego wahadła jest to, że przekazuje ono tylko wibracje kitu pszczelego, nie powodując skutków alergicznych u osób uczulonych na propolis.

WAHADŁO „SEX”

Wahadło „sex” wysyła wibracje chińskiego środka zalecanego na dolegliwości seksualne. Lek nosi nazwę Pien Tzu Pian. Zaleca się używanie go przy zakłóceniach seksualnych, impotencji, przedwczesnym wytrysku, oziębłości i różnorodnych chorobach organów płciowych zarówno u mężczyzn, jak i kobiet. Najlepiej wahadło trzymać nad organami płciowymi.

WAHADŁO „KOCI PAZUR”

„Koci pazur” jest preparatem wytwarzanym z wewnętrznej kory lub korzenia rośliny pnącej, rosnącej w górach nad peruwiańską Amazonką. Indianie z dorzecza Amazonki od setek lat sporządzają z kociego pazura herbatę leczniczą skuteczną na nowotwory i liczne poważne choroby. Koci pazur jest lekiem stosowanym w terapii wielu schorzeń żołądkowych i jelitowych łącznie z chorobą Leśniowskiego – Crohna, zapaleniem uchyłka, zespołem, „cieknącego jelita” i tzw. „drażliwego jelita”, zapaleniem żołądka, przetokami, chorobą wrzodową, pasożytami i zaburzeniami równowagi flory jelitowej. Koci pazur znakomicie pobudza zdolności obronne organizmu. Ma właściwości przeciwutleniające, przeciwwirusowe, przeciwnowotworowe i przeciwzapalne.

Koci pazur ma zastosowanie w leczeniu hemoroidów, białaczki, miażdżycy, zaburzeń krążenia, nerwobólów, choroby Parkinsona, stwardnienia rozsianego, dolegliwości wątroby, nadciśnienia, nadczynności tarczycy, opryszki, łuszczycy, świerzbiączki ogniskowej, nieżytów dróg oddechowych i wielu innych. Pomocny jest nawet w leczeniu AIDS.

Niezwykłe właściwości kociego pazura potwierdziły liczne badania przeprowadzone m.in. we Włoszech, Austrii.

Dla ogólnego wzmocnienia organizmu oddziałujemy wibracjami wahadła tego na splot słoneczny pacjenta. Natomiast w przypadku konkretnych schorzeń trzymamy wahadło nad chorym organem lub częścią ciała.

WAHADŁO „WIECZNA MŁODOŚĆ”

Wysyła ono lecznicze wibracje leku ziela Hyayacan stosowanego od wieków w medycynie indiańskiej do spowolnienia procesów starzenia, regeneracji organizmu, podniesienia jego sprawności i wydolności. Jego wibracje mają też pozytywny wpływ na zachowanie sprawności umysłu. Zaleca się stosowanie tego wahadła jako wahadła profilaktycznego, szczególnie dla osób powyżej 45 roku życia. Jego wibracje stanowią znakomite wsparcie w okresie rekonwalescencji oraz jako wsparcie terapii wielu schorzeń. Oddziałujemy nim bezpośrednio na splot słoneczny bądź na głowę pacjenta. Pamiętajmy o lekkim uderzeniu wahadła o jakiś przedmiot i wydaniu polecenia: obracaj się dopóki nie naładujesz organizmu wzmacniającymi wibracjami!

WAHADŁO „ŻEŃ-SZEŃ”

Właściwości lecznicze żeń-szenia, zwanego też korzeniem życia, znane są od wieków. W naturalnych warunkach występuje on w Azji Wschodniej. W ostatnich latach podjęto pozytywne próby jego uprawy w szklarniach, m.in. w Polsce. Żeń-szeń nawet współczesna medycyna uznaje za znakomity uniwersalny środek leczniczy i stymulujący pracę organizmu. Działa pobudzająco na układ nerwowy, zwiększa odporność i ogólną wydolność organizmu, a także uśmierza ból. Zalecany w stanach wyczerpania i przemęczenia, w leczeniu chorób układu nerwowego, układu krążenia, impotencji, oziębłości płciowej, chorób żołądka, jelit, wątroby i płuc. Pomocny w leczeniu cukrzycy i w terapii nowotworowej. Wspomaga gojenie ran i funkcjonowanie gruczołów hormonalnych. Zaleca się oddziaływanie wahadłem na poszczególne organy, a w przypadku ogólnego wzmocnienia organizmu na głowę i splot słoneczny.

WAHADŁO ZAPASOWE Z MIEJSCEM NA ŚWIADKA

W otworze wahadeł przeznaczonym do umieszczenia świadka można włożyć, w zależności od potrzeb, różnego rodzaju lekarstwa, zioła, pierwiastki, witaminy, sole mineralne itp. Aby nie wypadły przyciskamy je tekturowymi krążkami dołączonymi do kompletu. Wahadła zostały tak skonstruowane, aby wysyłać wibracje substancji umieszczonych w ich wnętrzu. Stosując wahadła zapasowe z zestawu każdy użytkownik może tworzyć dowolne wahadła lecznicze. Gdy będziemy chcieli wymienić substancję leczniczą wewnątrz wahadła na inną, nie wystarczy wyjąć starą próbkę. Trzeba też wahadło zneutralizować. W tym celu przecieramy otwór wewnętrzny, gdzie była poprzednio substancja, a następnie neutralizujemy sznurek przeciągając na całej jego długości tępą stronę stalowego noża. Przecieramy też koreczek zaczepiony na końcu sznurka, po czym lekko uderzamy wahadłem o stół, aby do końca rozładować poprzednie energie. Po tak przeprowadzonej procedurze odpromieniowania wahadła możemy już włożyć następny wkład.

Wahadła zapasowe znajdujące się w zestawie mogą być też użyte do prac teleradiestezyjnych. W takim wypadku wkładamy do otworu w wahadle świadka radiestezyjnego reprezentującego daną substancję czy osobę, której będziemy poszukiwać.

WAHADŁA SPECJALISTYCZNE JÓZEFA BAJA

Unikalne rozwiązania konstrukcyjne stosowane przez Józefa Baja, wysoka czułość, selektywność i niezawodność wytwarzanych przez niego wahadeł sprawiły, że są one używane przez co najmniej kilkanaście tysięcy radiestetów w kraju i za granicą. Warszawski konstruktor posiada w domu mnóstwo podziękowań od radiestetów, którzy niosą ludziom pomoc, posługując się jego sprzętem. Pracuje on nad ciągle nowymi typami wahadeł. Wypróbowuje też nowe rodzaje egzotycznych drzew jako budulca. Wszystkie prototypy jego sprzętu testowane są przez prof. Janusza Jankowskiego z Centrum Meteorologii i Systemów Pomiarowych w Warszawie oraz przez innych znanych radiestetów.

WAHADŁO IZIS Z ZESTAWU JÓZEFA BAJA

Prócz zastosowania do diagnozowania, sprawdzania żywności, ziół i lekarstw, służy do wspomagania terapeutycznego na odległość. W tym celu do zestawu dołączony jest specjalny stojak do mocowania wahadeł, aby dzięki promieniowaniu tego wahadła wysyłać wibracje poszczególnych wahadeł do pacjenta.

IZIS – MAKRO

Aby zwiększyć oddziaływanie wahadła Izis, Józef Baj skonstruował również powiększoną jego wersję zwaną „Izis – Makro”. Można używać go nie tylko do naświetlania wibracjami koloru białego, ale również jako odpromiennik. Silne promieniowanie w kolorze białym tłumi emisje geopatyczne i wzmacnia biopole człowieka, dzięki czemu większa się jego odporność na szkodliwe energie takie jak: żyły wodne, uskoki i złoża geologiczne i promieniowanie siatki szwajcarskiej. Można je stosować w celu kompensacji szkodliwych wibracji kładąc wahadło na strefie zadrażnień w pobliżu miejsca do spania lub biurka. „Izis – Makro” jest wahadłem typu mentalnego. Jego działanie uruchomić można poprzez lekkie uderzenie o jakiś przedmiot i wydanie polecenia: emituj potrzebne promieniowanie”.

Wahadło to jest znakomite do celów terapeutycznych. Naświetla się nim chore miejsca. Coraz więcej osób zajmujących się leczeniem wykorzystuje je w swojej praktyce. Eksperymenty wykazały, iż tego rodzaju wahadło można stosować także do bioenergetyzacji wody. Jeżeli wahadło skierowane zostanie czubkiem w stronę butelki z wodą i poddamy kilkugodzinnemu oddziaływaniu, wówczas polepszą się znacząco właściwości bioenergetyczne wody.

Wahadło to może być również umieszczane pod fotelem kierowcy, co ma na celu wzmocnienie jego biopola, skrócenie czasu reakcji kierowcy i polepszenie jego zdolności psychofizycznych. W ten sposób wytwarza się rodzaj bariery ochraniającej przed nieszczęśliwymi wypadkami. Kompensowane jest również oddziaływanie mijanych przez pojazd niebezpiecznych stref zadrażnień.

„OZYRYS – MAKRO”

Zostało ono skonstruowane do wzmocnienia oddziaływania omówionego wcześniej wahadła egipskiego „Ozyrys”. Jednocześnie w tym modelu wahadła wyeliminowano szkodliwe oddziaływanie zieleni ujemnej jako fali nośnej. Wahadło powstało we współpracy Józefa Baja z Piotrem Gorausem i Piotrem Czernerem, specjalistami z Centrum Radiestezji i Psychotroniki „Biomasaże” w Zabrzu. Przetestowali oni wnikliwie prototypy wahadła. „Ozyrys – Makro” składa się z czterech półkul wykonanych ze specjalnie dobranych gatunków drewna. Z półkuli zakończonej czubkiem emitowane są lecznicze wibracje. W niej też znajduje się wkład z substancją leczniczą. Poprzez rozmiary wahadła efekt jego oddziaływania został znacznie wzmocniony. Dzięki odpowiednim zabiegom „Ozyrys-Makro” emituje falę nośną odpowiadającą wibracjom koloru białego, co do tej pory nie występowało w tego typu wahadłach. Wibracje „koloru białego” nie tylko wzmacniają organizm człowieka, ale również pobudzają go do obrony przed chorobą. Dodatkowo „Ozyrys - Makro” emituje energię w zakresie podczerwieni. Stąd też pacjenci poddani jego oddziaływaniu mogą mieć podobne odczucia ciepła, jak występują podczas seansów bioenergoterapeutycznych. Wahadło to cechuje wysoka precyzja działania i staranne wykonanie.

Najlepiej umieścić je bezpośrednio nad chorym organem, względnie poszczególnymi czakramami, bądź dla ogólnego wzmocnienia, nad splotem słonecznym. Skoncentrować się należy na przekazie uzdrawiającej siły wahadła i pomocy bliźniemu. Zabiegi najczęściej wykonywane są raz lub dwa razy dziennie, rzadziej częściej. Częstotliwość terapii należy ustalić indywidualnie dla każdego pacjenta.

Wibracje emitowane przez wahadło mogą stanowić falę nośną dla terapii konkretnych schorzeń. Na indywidualne zamówienie wahadło może być uzupełnione wkładem substancji leczniczej, potrzebnej do zwalczania danej choroby.

Uzdrawiającą energię możemy wysyłać też na odległość wykorzystując do tego świadka radiestezyjnego. Wahadło ze względu na silne wibracje odpowiadające radiestezyjnemu kolorowi białemu, może też być wykorzystywane jako swego rodzaju odpromiennik i zwiększać odporność biopola na szkodliwe energie geopatyczne. Można też nim bioenergetyzować wodę skierowując czubek wahadła na kilka godzin na butelkę z wodą. Stwierdzono przy takim działaniu dodatkowy efekt oczyszczania wody.

Jak wykazały eksperymenty, wahadło to można wykorzystywać również do wzmacniania zdolności telepatycznych. Przyłożenie wahadła w miejscu trzeciego oka i skierowanie go czubkiem w stronę odbiorcy, znacznie polepsza możliwości przekazywania myśli na odległość.

WAHADŁO Z MELATONINĄ

Józef Baj opracował w 1996 r. jeszcze inny typ promieniujących wahadeł. Tym razem z melatoniną, hormonem wydzielanym przez szyszynkę. Zrobiła ona prawdziwą furorę w drugiej połowie lat 90-tych XX w. zwłaszcza w stanach Zjednoczonych. Amerykańscy naukowcy dr Walter Pierpaoli i dr William Regelson zbadali i szczegółowo pisali jej wszechstronne działanie regulujące układ nerwowy, hormonalny i immunologiczny człowieka. Stwierdzili oni, że do czterdziestego piątego roku życia ilość melatoniny utrzymuje się w normie, potem gwałtownie spada i należałoby ją uzupełniać. Pozwala to na polepszenie pracy organizmu i opóźnienie procesu starzenia się. Udowodniono, że zakres leczniczego działania tego naturalnego środka jest bardzo szeroki, a wiele chorób rzeczywiście ustępuje bez śladu. Hormon ten wspomaga leczenie m.in. chorób serca, nadciśnienia, nadciśnienia, cukrzycy, choroby Alzheimera i Parkinsona, nowotworów, a nawet AIDS. Działa ogólnie korzystnie na układ nerwowy, hormonalny. Wzmacnia odporność i odmładza. Zaleca się stosowanie melatoniny przez osoby, które ukończyły 45 rok życia. Wykorzystanie leczniczego oddziaływania melatoniny poprzez promieniujące wahadła może stanowić również zalążek nowego rodzaju terapii wspomagającej. Użycie wahadła z melatoniną różni się tym od bezpośredniego zażywania leku, iż nie powoduje skutków ubocznych np. w postaci przyrostu wagi ciała. Zaleca się oddziaływać wahadłem z melatoniną na głowę i splot słoneczny.

WAHADŁO Z PAU D’ARCO

Kolejnym interesującym wahadłem stworzonym przez Józefa Baja jest wahadło emitujące wibracje brazylijskiego leku pod nazwą pau d’arco, zwanego popularnie skarbem Inków. Badania wykazały, za zawiera on m.in. takie mikroelementy jak: brom, stont i jod, które podobno naładowują elektrycznie komórki organizmu człowieka. Lek otrzymuje się z wewnętrznej kory drzewa pau d’arco. W medycynie ludowej Indian Ameryki Południowej lek stosowany jest w postaci naparów, nalewek i maści w terapii różnych form raka: języka, gardła, prostaty, jelit, płuc, wątroby, trzustki i skóry. Pau d’arco powoduje zwiększenie ilości czerwonych ciałek krwi, wzrost odporności organizmu, eliminację bólu w chorobach nowotworowych. Kora tego drzewa można dość skutecznie tylko w leczeniu nowotworów, ale również jako środek przeciw zapaleniu jelita grubego, pęcherza żółciowego, przy anemii, astmie, białaczce, zapaleniu oskrzeli, zapaleniu szpiku kostnego i kości, nieżycie żołądka, chorobie Hodgkina, egzemie, łuszczycy, grzybicy, cukrzycy, chorobie Parkinsona, wrzodach żołądka i dwunastnicy.

WAHADŁO Z SOLAMI SCHUSSLERA

Nazwa wyżej wymienionych soli pochodzi od nazwiska odkrywcy. Dr. Schussler ustalił przed alty 12 podstawowych substancji, z których zbudowane jest ciało człowieka. Te substancje to 11 związków metalicznych oraz krzem. Jeśli komórki nie otrzymują ich we właściwych ilościach, bądź też odpowiednich proporcjach chorują. Choć sole te stanowią zaledwie 0,6 % zawartości żywej komórki, spełniają ogromną rolę. Budują bowiem aparat kostny, tkanki, jak też regulują w płynach organicznych ich kwasowość, alkaliczność i zasolenie. Przy pomocy zestawu wahadeł Józefa Baja można nie tylko diagnozować zawartości poszczególnych soli, ale również „stroić” rytmy drgań komórek odpowiednimi wibracjami.

WAHADŁO Z ESENCJAMI RATUNKOWYMI DR. BACHA

Opiera się ono na przekazywaniu leczniczych wibracji esencji kwiatowych. Obok tradycyjnego zielarstwa, którego celem jest przede wszystkim oddziaływanie substancji chemicznych i biologicznych na organizm, od dawna wykorzystywano także życiodajną energię drzew oraz kwiatów, aby po odpowiednich zabiegach zaaplikować ją człowiekowi. Do tych praktyk nawiązał przed siedemdziesięciu laty angielski lekarz – homeopata Edward Bach. Odkrył on ścisły związek między leczeniem symptomów fizykalnych chorego, a jego stanem emocjonalnym. Z czasem nabrał przekonania, ze ciało jest zwierciadłem kondycji psychicznej, a negatywne stany psychiczne mogą wywołać różne schorzenia somatyczne. Dzięki długoletniej praktyce wyszukał takie rośliny, które potrafiłyby leczyć psychikę i poprzez unormowanie stanu emocjonalnego oddziaływać na poprawę stanu fizycznego. Leków kwiatowych doktora Bacha nie należy wiązać bezpośrednio z homeopatią, gdyż jego terapia koncentruje się wyłącznie na przekazywaniu subtelnych energii kwiatów, pączków i gałązek wodzie źródlanej, która następnie podawana jest do picia człowiekowi. Do podstawowych czynników wywołujących choroby twórca esencji zaliczał wszelkiego rodzaju depresje, stany lękowe, jak również zawiść, brak zaufania, nadmierną opiekuńczość, nadwrażliwość czy poczucie osamotnienia. Bach dobrał 38 kwiatów różnych roślin, który posłużyły do stworzenia esencji.

Wahadło z esencjami ratunkowymi skonstruowane przez Józefa Baja jest zbiorem substancji stosowanym w pierwszej pomocy w nagłych wypadkach. Jego oddziaływanie uspakaja, stabilizuje oraz leczy. Wahadło z esencjami ratunkowymi zapobiega dezintegracji systemu energetycznego człowieka i przywraca go do normalnego stanu. Jego wibracje znakomicie przygotowują organizm do leczenia po nagłych zdarzeniach i wypadkach. Używane może być w oczekiwaniu na ambulans medyczny, kiedy to przerażeniu towarzysz bardzo duży ubytek energii, w szokach, stanach lęku i paniki, przy poparzeniach, załamaniach itp. Niezwykle pomocne może być również jego stosowanie w stresie przedegzaminacyjnym, przedoperacyjnym, przed rozmową kwalifikacyjną do pracy, tremą przed publicznym wystąpieniem, przed pierwszą randką oraz kłótniach, awanturach i stanach wzburzenia. Oddziaływanie wahadłem nie zastępuje właściwej terapii, ale zapobiega ubytkowi energii i umożliwia uruchomienie procesów samoleczenia, które to w przypadku szoku lub silnego stresu są zablokowane.

Józef Baj tak skonstruował wahadło, aby w sposób optymalny emitowało ono wibracje esencji ratunkowych dr Bacha. Jego działanie uruchamiamy poprzez lekkie uderzenie o jakiś przedmiot i wydanie polecenia: emituj potrzebne promieniowanie. Wahadło nosimy ze sobą i używamy tylko w nagłych przypadkach. Nie powinno się stosować wahadła w przypadku chorób przewlekłych, wyjątkiem jest pomocnicze oddziaływanie w przypadku chorób psychicznych.

WAHADŁO M I M WZMOCNIONE PIRAMIDKĄ

Zawiera zestaw makro- i mikroelementów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania ludzkiego organizmu. Jeśli ktoś nie posiada uniwersalnego zestawu wahadeł Józefa Baja lub kompletu wahadeł „pierwiastki życia” warto, aby wykorzystywał w swojej praktyce przynajmniej wahadło MiM. Wahadło wysyła wibracje wapnia, fosforu, chromu, cyny, cynku, fluoru, jodu, kobaltu, krzemu, magnezu, miedzi, molibdenu, niklu, selenu, wanadu, siarki i żelaza oraz aluminium, baru, bizmutu, srebra i tytanu. Spektrum energii emitowanych przez wahadło MiM wzbogacają również składniki mineralne potasu i sodu oraz niektóre węglowodany. Wibracje wahadła uruchamiane są przy pomocy umieszczonej w jego wnętrzu miniaturowej piramidki. Dzięki zawartości tak licznych makro- i mikroelementów wahadło ma bardzo wszechstronne zastosowanie: w profilaktyce, leczeniu oraz rekonwalescencji. Przekazywane wibracje wzmacniają odporność organizmu, zabezpieczają go przed infekcjami, a nawet są pomocne w zapobieganiu powstawania krwotoków, chorobom układu krążenia i arteriosklerozie. Wskazane jest używanie wahadła w leczeniu bólu głowy, migreny oraz chorób układu pokarmowego. Wahadło MiM ma także zastosowanie w leczeniu ran, złamań i oparzeń. Wzmacnia słuch, reguluje ciśnienie tętnicze. Jest także używane w leczeniu chorób nowotworowych. Aby uruchomić działanie wahadła lekko uderzamy nim o ścianę lub jakiś mebel i wydajemy polecenie: emituj potrzebne wibracje! Pacjent poddawany jest oddziaływaniu wahadła, dopóki się ono obraca. Wibracje skierowujmy na splot słoneczny, dłoń lub głowę pacjenta, gdy nasze oddziaływanie jest ogólne, profilaktyczne i wzmacniające. Natomiast przy leczeniu konkretnych schorzeń wahadło trzymamy nad danym organem.

WAHADŁO Z WKŁADEM DOLOMITU WZMOCNIONE PIRAMIDKĄ

Dolomit, minerał składający się z węglanu wapnia oraz magnezu, jest bardzo potrzebnym składnikiem dla wszystkich organizmów żywych. Oddziałując na człowieka wahadłem z dolomitem dostarczamy jego organizmowi wibracji magnezu oraz wapnia. Pomocne jest to w zwalczaniu nerwowości, bezsenności, zmęczenia, bólu głowy, dolegliwości przewodu pokarmowego, układu kostnego, zębów, nerek, pęcherza i mięśni. Źródłem promieniowania jest, podobnie jak w wahadle MiM, miniaturowa piramidka. Również wibracje wahadła z dolomitem ukierunkowujemy odpowiednio, w zależności od tego czy nasze działanie jest ogólne, czy ma służyć terapii konkretnych schorzeń.

WAHADŁO ATLANTYDZKIE OT

Zostało zaprojektowane przez Leszka Matelę we współpracy z Otylią Sakowską. Emituje ono wibracje tajemniczego symbolu pochodzącego z pierścienia atlantów.. Wahadło emituje wibracje analogiczne jak pierścień. Powstające pozytywne promieniowanie jest odpowiednio wzmacniane i ukierunkowywane przez konstrukcję wahadła. Można go używać w terapii, ochronie człowieka i do pobudzania intuicji.

DWUSTRONNE WAHADŁO MEDIALNE EMMY KUNZ

Jak połączyć metody wahadlarskie i jednocześnie poprzez sztukę ukazać świat otaczających nas subtelnych wibracji oraz zaprezentować duchowy aspekt przyrody. Dokonała tego szwajcarska jasnowidzka, radiestetka, uzdrowicielka i artystka Emma Kunz. Jej niezwykła wrażliwość dawała jej wgląd w ukryte prawa przyrody. Postanowiła wykorzystać swoje zdolności niosąc pomoc ludziom jako uzdrowicielka. W swojej pracy posługiwała się specjalnie skonstruowanym wahadłem. Było ono dla niej rodzajem instrumentu, dzięki któremu kontaktowała się ze światem duchowym i wyczuwała różnego rodzaju subtelne wibracje. Były to właściwie dwa wahadła zawieszone na przeciwległych końcach srebrnego łańcuszka. Jedno ze srebra, a drugie z jadeitu.

Takie połączenie dało znakomite rezultaty. Tego rodzaju instrumentem stawiała znakomite diagnozy i zalecała sposoby leczenia, a także tworzyła swoje niezwykłe dzieła sztuki. Potrafiła przy pomocy swego niezwykłego wahadła badać subtelne promieniowania występujące zarówno w świecie przyrody, jak i w ciele człowieka.

Przy pomocy tego wahadła odkryła w grocie dawnych kamieniołomów w Wurenlos niedaleko Zurychu znakomity środek terapeutyczny Aion A. Pozyskuje się go z proszku skalnego występującego we wspomnianej grocie. Analiza chemiczna Aionu A wykazała, iż zawiera on prawie wszystkie sole mineralne i to w ich pierwotnej postaci. Znaczącego część stanowi zaś tlenek wapnia (ok. 70%). Szwajcarska uzdrowicielka twierdziła, że odkryty przez nią Aion działa leczniczo na kilku płaszczyznach jednocześnie. Dotyczy to zarówno jego oddziaływania biochemicznego, jak i bioenergetycznego na chory organizm. Praktyka wykazała, iż okłady z Aionu A są niezwykle pomocnym środkiem na urazy sportowe, reumatyzm, leczą stany zapalne, zmniejszają ból. Z powodzeniem stosuje się go również na nerwobóle, stany zapalne żył i tkanki łącznej. W dermatologii zalecany jest zaś w przypadku oparzeń i ukąszeń przez owady. Aion używany jest też jako środek pomocniczy w leczeniu chorób płuc.

Niezwykły talent do jasnowidzenia Emmy Kunz umożliwił jej tworzenie medialnych prac plastycznych. Eksponowane są dziś one obok groty w Wurenlos, w muzeum poświęconym jej działalności. Organizatorem i kierownikiem muzeum jest jej dawny pacjent Anton Meier, wyleczony przed laty przy pomocy Aionu A z paraliżu. Wszystkie obrazy Emmy Kunz znajdujące się we wspomnianym muzeum powstawały przy pomocy wahadła. Posługiwanie się wahadłem traktowała ona jako komunikowanie się ze sferą ducha. Zadawała pytania dotyczące określonego problemu i za pomocą wahadła wyznaczała punkty przecięcia kreślonych linii. Następnie pociągała je na papierze milimetrowym, różnokolorowymi ołówkami i atramentem. Artystka uważała, że linie i kształty geometryczne wyrażają energie duchowe i oddają w formie symboli graficznych istotę mikro- i makrokosmosu. Emma Kunz była świadoma tego, że pełny wymiar jej sztuki zostanie odkryty dopiero po latach. Swoją twórczość plastyczną traktowała jako rodzaj naczynia, które można napełnić indywidualną wiedzą duchową. Jej rysunki nie były rodzajem celowych konstrukcji, lecz sposobem wizualizacji zjawisk niematerialnych i badań dotyczących subtelnych energii przyrody.

Specjaliści od terapii bioenergetycznych uważają, ze obrazy Emmy Kunz, które powstały z wykorzystaniem jej medialnego podwójnego wahadła, posiadają właściwości lecznicze. Niektórzy traktują je nawet jako rodzaj rezonatorów pozytywnych energii kosmicznych. Nie bez znaczenia jest również oddziaływanie jej obrazów na sferę podświadomą widzów. Podświadomość jest bowiem rezerwuarem potężnych energii, które to poprzez oglądanie zakodowanych w obrazach symboli mogą zostać uwolnione.

Jej prace plastyczne, mimo użycia dość prostych środków wyrazu, urzekają swoim metafizycznym przesłaniem. A przy tym posiadają one uzdrawiające oddziaływanie. Dla wielu radiestetów do dziś wspaniałym wzorcem jest stosowana przez Emmę metoda badania niewidzialnych wibracji i subtelnych energii przy pomocy wahadła.

żródło:http://feng-shui.waw...-wahadel-4.html

2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.