Gość zoska1977

Analiza czakramów

29 postów w tym temacie

Przed wgłębianiem się w odczyty psychometryczne zacznijmy od krótkiego przypomnienia wiedzy o czakramach.

Jakie sfery życia reprezentują poszczególne główne czakramy?

Zacznijmy od góry aby nie zamieniać kolejności w pionie:

7. Czakram korony: połączenie z Wyższą Jaźnią, Bogiem, Wyższymi bytami, mówienie o Bogu, umiejętności medytacji, modlitwy.

6. Czakram trzeciego oka: psychoterapia, wyższe poznanie, otwarcie na wiedzę intuicyjną, otwarcie na wglądy.

5. Czakram gardła: poczucie własnego "ja", "średnie Ja", intelekt, zdolność wypowiadania się, możliwości komunikacyjne.

4. Czakram serca: miłość ojcowska-matczyna, instynkt macierzyński, uczuciowość, współczucie, zrozumienie.

3. Czakram splotu słonecznego: wyrażanie potrzeb, pragnień, przeprowadzanie własnego zdania, własnych projektów, dążenie do zaspokajania potrzeb, emocjonalność.

2. Czakram seksu: seks, bliskość, intymność.

1. Czakram podstawy: status majątkowy, pomyślność materialna, finanse, związek z Ziemią (tu także niższe trzy czakramy).

Dodatkowo można sobie przypomnieć, że czakramy nazywane są transformatorami energii subetlnych pomiędzy subtelnymi ciałami człowieka:

 1. fizycznym
 2. eterycznym
 3. astralnym
 4. mentalnym
 5. przyczynowym
 6. buddycznym

Te wszystkie "poziomy" wibracji obecne są jednocześnie w każdym czakramie. Wkład każdej wibracji w danym czakramie jest zróżnicowany, w zależności od działania czakramu i od rozwoju człowieka.

Jak narysować stany poszczególnych czakramów?

Poniższe rysunki wynikają z moich badań i nie są jedną z możliwości zapisu. Odpowiadają konwencji mentalnej jaką wprowadziłem przy pracy z wahadłem, a która wynikła z doświadczenia. Warto wiedzieć, czy Twoje konwencje będą podobne, czy nie – można to zbadać według standartowych procedur radiestezyjnych. "Niepoprawność" przekonań związanych z czakramem jest pojęciem świadczącym o tym, że niektóre z przekonań nie przyczyniają się bezpośrednio do rozwoju osoby. Odpowiednik "złej karmy".

charakter.gif

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Analiza czakramów cz. 2

Pomiary czakramów.

A oto i wyniki moich badań:

Uwaga: dany odczyt jest wizerunkiem przejściowego stanu energii i należy przyjąć, że odnosi się do ok. miesiąca czasu związanego z ustaloną datą. Człowiek taki dalej rozwija się i może nie pasować do tego obrazu po jakimś czasie - z reguły tak jest. Moje opisy są oczywiście względne i nie mogą pretendować do bezwzględnej prawdy. Pisząc je chciałem zastosować znaczenia w miarę popularne określenia.

Niech ta praca przysłuży sie wszystkim czującym istotom do osiągnięcia przez nie ich Najwyższego Dobra i Najwyższej Realizacji!

 1. Osoba: znany polityk
  Rysunek czakr:
  rys_czakr.jpg
  Opis:
  Czakram podstawy: dobrze rozwinięty, chociaż nieco stłumiony, poprawne przekonania w stosunku do finansów. Żyje w luksusie... a co dalej?
  Czakram seksu: najmniejszy czakram, chociaż poprawny i harmonijnie rozwinięty. Sfera bez większego zainteresowania.
  Czakram splotu słonecznego: Drugi co do wielkości wraz z czakramem gardła. Duże zdolności do przeprowadzania własnych planów. Poprawne myślenie w stosunku do zamierzeń.
  Czakram serca: Serdeczność - czakram duży i aktywny lecz przyblokowany. Jak na polityka i tak dobrze. Jednak pewne poglądy nie są właściwe.
  Czakram gardła: Charyzma. Największy czakram, poprawne poglądy. Poprawne patrzenie na własną osobę lecz możliwe przecenianie swojej osoby. Ludzie kogoś takiego słuchają, zauważają, jak wchodzi.
  Czakram trzeciego oka: Pewne możliwości otrzymywania wiedzy inspirowanej z góry. Jednak w porównaniu z czakrą gardła jest to czakra zdecydowanie zbyt mała, by przezwyciężyć przekonanie o materialiźmie "ja".
  Czakram korony: Dosyć słabe kontakty "z górą", a i poglądy nie te.
  Uwagi ogólne: "Pracuje" na gardle - jest to czakram przeciążony, choć nie tak bardzo, ponieważ jest wspierany przez splot słoneczny. Całość wizerunku dosyć jednolita, silna. Jak na polskich polityków, to górna półka. Cierpi jedynie łoże.
 2. Osoba: znany polityk
  Rysunek czakr:
  rys_czakr2.jpg
  Opis:
  Czakram podstawy: Dobra podstawa materialna.
  Czakram seksu: Idealizacja seksu, niepoprawne przekonania.
  Czakram splotu słonecznego: Potężna siła przekonywania, przeprowadzania swoich racji, jeszcze teraz, na emeryturze.
  Czakram serca: Niestety, zablokowane serce. Taki człowiek mógłby być nazwany kimś "bez serca" - gdy będzie do ciebie się zwracał nie zauważy cię, tylko swoje racje.
  Czakram gardła: Duży lecz zablokowany i błędne przekonania. Nie te lata do wypowiedzi. Ale też i po części wyjaśnienie kawałów z głupimi powiedzonkami.
  Czakram trzeciego oka: Dosyć duży czakram i dosyć harmonijny. Może nie potrafi się dobrze wysłowić, ale niektóre pomysły całkiem niczego sobie. Niestety nie wszystkie.
  Czakram korony: Mimo deklaracji, mało z "górą" łączności.
  Uwagi ogólne: Duże czakramy splotu i gardła - charyzma polityczna. Dodatkowo trzecie oko - niezłe pomysły. Jednakże brak lojalności wobec wyborców widać na sercu - brak kontaktu z uczuciami skutkuje możliwościami wejścia w nieuczciwe wobec dawnych kolegów rozmowy. Niejaka chorągiewkowatość, bez żenady, narcyzm.
 3. Osoba: CE (kobieta)
  Zawód: psychoterapeutka pracująca na własny rachunek, stosująca intuicyjną metodę diagnozy i rozpuszczania blokad emocjonalnych, niemal szamańską. Świetny doradca psychologiczny wielu osób.
  Rysunek czakr:
  rys_czakr3.jpg
  Opis:
  Czakram podstawy: dobrze rozwinięty, chociaż nieco stłumiony, niepoprawne przekonania w stosunku do finansów. Pieniądze umie zarabiać, chociaż bierze zbyt dużo za usługi.
  Czakram seksu: DUŻY. "Bo we mnie jest seks!", lecz stłumiony - brak realizacji. Poprawne przekonania.
  Czakram splotu słonecznego: Czakra duża, harmonijna, poprawne przekonania. Duża pewność siebie, dar przekonywania, przeprowadzania własnej woli, zamierzeń. Osoba przedsiębiorcza.
  Czakram serca: Dość duży, stłumiony. Niespełnienie miłości. Może z powodu nieprawdziwych poglądów związanych z tym czakramem.
  Czakram gardła: Wielki, idealizowany czakram. Wielka wiedza, ale jak przychodzi do zastosowania, zwłaszcza u siebie... to trochę gorzej. Brakuje: "zróbmy to!".
  Czakram trzeciego oka: Największa czakra. Poprawna i harmonijna. To lokomotywa. Jednak przeciążona, jak to lokomotywa bywa :-) Niesłychane połączenia z intuicyjnymi inspiracjami!
  Czakram korony: W stosunku do poprzedniego - niewielki. Osoba ta niewiele mówi o Bogu, jeśli już. Małe zainteresowanie tą sferą.
  Uwagi ogólne: Generalnie czakramy duże i harmonijnie rozwinięte względem siebie - porównywalne średnice większości kół i elips. "Ciągnie wszystko" trzecie oko: w tym jest najlepsza. Zbytnie zintuicjonizowanie. Inne sfery cierpią, zwłaszcza osobista. Sytuację utrudnia pewna przyziemność podejścia spowodowana spłaszczeniem czakr 1 i 2.
 4. Osoba: B.L. (mężczyzna) w średnim wieku, zainteresowany rozwojem duchowym.
  Rysunek czakr:
  rys_czakr4.jpg
  Opis:
  Czakram podstawy: Dosyć słabo rozwinięty, nieco stłumiony, niepoprawne przekonania w stosunku do finansów. Przekonanie o trudnościach w tym zakresie.
  Czakram seksu: Niezbyt rozwinięty, ale harmonijny, bez błędnych przekonań.
  Czakram splotu słonecznego: Dosyć dobrze umie załatwiać własne sprawy.
  Czakram serca: Blokada na sercu. Niespełniona miłość.
  Czakram gardła: Duża wiedza nieco idealistycznie odbierana przez otoczenie. Poprawna.
  Czakram trzeciego oka: Bardzo duże inspiracje intuicyjne. "Lokomotywa" aury. Czasami pracuje tym czakramem, bo inne nie są w stanie - są zbyt małe. Ale nie wszystko można tym zrobić.
  Czakram korony: Duże łącze z górą i do tego harmonijne.
  Uwagi ogólne: Schemat: "im wyżej tym więcej". Widać pozostałości praktyk ascetycznych, zakonu. Coraz większe zharmonizowanie czakr.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Analiza czakramów cz. 3

5. Osoba: (kobieta)

Zawód: trener rozwoju osobistego, była pielęgniarka, przebyta choroba na raka.

Rysunek czakr:

rys_czakr5.jpg

Opis:

Czakram podstawy: Bardzo dobrze rozwinięty, chociaż nieco stłumiony, poprawne przekonania w stosunku do finansów. Jednakże duża materialistyczna żyłka - biznes is biznes. Amerykanka. Osoba ma łatwość manifestacji swoich pragnień w formie fizycznej, np. bardzo szybkie działanie afirmacji dot. majątku własnego (co potwierdzane jest w książkach).

Czakram seksu: Duży, poprawny, harmonijny.

Czakram splotu słonecznego: j.w.

Czakram serca: Jakoś maławy. Nie jest to osoba aż tak kochająca, jakby się to mogło na pierwszy rzut oka wydawać. Czakram gardła: Przekonania o sobie i wiedza - nie aż tak duże. Niektóre nieprawidłowe.

Czakram trzeciego oka: WIELKI. To WIATRAK! w stosunku do innych czakr. Bardzo przeciążony innymi celami, niż podstawowe zadania na tej czakrze.

Czakram korony: Stosunkowo mały. O Bogu Louise nie mówi często...

Uwagi ogólne: Niespodzianka!? Tak popularna osoba w kręgu rozwoju duchowego ma tak małe czakry? Intuicja jak czołg! ciągnie wszystko do przodu. Reszta zharmonizowana wielkościami ze sobą i bez blokad! daje się ciągnąć. Ale osoba w całości niejednoznaczna.

6. Osoba:(mężczyzna)

Zawód: Doradca duchowy prowadzący warsztaty oczyszczania duchowego wraz z regresjami do przeszłych wcieleń. Uduchowiony, "powołany" uderzeniem pioruna.

Rysunek czakr:

rys_czakr6.jpg

Opis:

Czakramy ogólnie: Bardzo dobrze rozwinięte, bez stłumienia, poprawne przekonania w stosunku do wszystkich sfer życia. Serce lekko zidealizowane.

Uwagi ogólne: Super rozwinięte wszystkie czakramy, wielkościami zbliżone do siebie, co sygnalizuje zharmonizowany rozwój we wszystkich dziedzinach życia! Takich nam terapeutów trzeba!

7. Osoba:(mężczyzna)

Zawód: przywódca religijny i polityczny, buddysta. Rysunek czakr:

rys_czakr7.jpg

Opis:

Czakram podstawy: Słabo rozwinięty czakram świadczący o wyrzeczeniach mnisich, poprawne przekonania w stosunku do finansów. Dobrze, ale niezwykle mało.

Czakram seksu i Czakram splotu słonecznego: Ledwo, ledwo! A czemu? Asceza. Wyrzeczenie się seksu tak skutkuje. Brak chęci bezpośredniego przeprowadzania swojej woli - stłumienie tego napędu.

Czakram serca: Mimo mów o współczuciu, ma ono mało wspólnego z miłością a więcej z myślami - wyższymi czakrami.

Czakram gardła: Dwa obiegi: jeden kolisty, drugi elipsoidalny. Świadectwo pewnej formy opętania. Osoba "przygarnęła" rdzennego demona linii przekazu "jiddama" i tak to skutkuje.

Czakram trzeciego oka: Dużo wiedzy, dużo idealizmu.

Czakram korony: Niesłychanie Wielkie połączenie z górą, ale mocno przeciążone.

Uwagi ogólne: Mimo wielkich czakr górnych, bardzo słabe ugruntowanie! Brak przekazu Boskiej energii przez gardło - energia zasila jiddama. Już nawet serce nie ma "z czego żyć". A wydawałoby się, że jest to człowiek pełen miłości. Nie, on jest pełen wyobrażeń o miłości, które są nazywane współczuciem i niestety nie wcielane w życie.

8. Osoba: Przykład częściowych mocy urzeczywistnienia – siddhi, aktor chińczyk, akrobata, mistrz sztuk walki.

Rysunek czakr:

rys_czakr8.jpg

Opis:

Czakram podstawy: dobrze rozwinięty, nipoprawne przekonania w stosunku do finansów - zarabia pieniądze z grania w filmach o przemocy.

Czakram seksu: Zablokowany i zidealizowany. Mało przyjemności?

Czakram splotu słonecznego: TU JEST COŚ! Czakram jest wskazywany przez ruchy po spirali lewoskrętnej powoli lecz regularnie rozkręcającej się w lewą stronę BEZ PRZERWY. Aktor jest mistrzem sztuk walki wschodu i wykorzystuje to w filmie. W tym działaniu czakram splotu słonecznego, odpowiadający za aktywność ruchową, działania agresywne rozkręca się bez ograniczenia. Aktor dokonuje niesłychanych wyczynów w akrobacji i ataku. Dlatego ten film jest tak atrakcyjny, ponieważ aktor używa siddhis. Jednak jest to złe ich użycie - czakra kręci się w lewo - znamionuje błędne poglądy.

Czakram serca: Duże serce, wielki człowiek, takiego zresztą gra w filmach. Tyle, że w filmach nieco brutalnych i przepełnionych strachem.

Czakram gardła: Odpowiednio duże gardło do splotu, nieco zablokowane. Postać z filmu nie jest charyzmatyczna, nie zawsze "trzyma pierwsze skrzypce".

Czakram trzeciego oka: Duży, zidealizowany. Duża intuicja, lecz czy zastosowana? Może przez małe zastosowanie niesamowity potencjał czakry splotu jest wykorzystywany mylnie?

Czakram korony: Piękne, otwarte połączenie z Górą.

Uwagi ogólne: Przy tak dużych czakrach spłaszczenie czakry gardła i trzeciego oka nie wydaje być się duże. Jednak może mieć istotny wpływ na osobę o rozbudzonych siddhi. A mówili mistrzowie, żeby ich nie nadużywac?! NO! :-)

I ta mała aktywność seksualna..

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Analiza czakramów cz. 4

W życiu można zrealizować swobodne, łatwe działanie na wielu poziomach, zharmonizowane, w którym nie przeważa żadna z pozytywnych cech, a każda jest obecna. Przy dobrze zharmonizowanych poziomach życia czakramy z różnych poziomów działają z podobną siłą. (Jak się czujesz ze stwierdzeniem, że czakramy działają z siłą? lub że działają z mocą? To może być pozytywna, przyjazna serdeczna, kochająca energia.) Czakry przesyłają sobie wzajemnie energię i podsycają się, wspierają wzajemnie, jak ludzie w serdecznym związku miłości.

Najbardziej zharmonizowane czakramy spośród ludzi, których spotkałem, mieli pewni psychoterapeuci analityczni. Na wykresie psychometrycznym brzegi okręgów, przedstawiające czakry tworzyły elipsę. Realizowało się to w życiu tych osób spokojnym, harmonijnym funkcjonowaniem. Co ciekawe, było to jednak życie dosyć przeciętne. Osoby te, mimo harmonizacji centrów energii, miały je je rozwinięte w małym lub średnim stopniu. To wydaje się być odpowiednim do wykonywanej przez nich pracy. Psychoterapeutów z silnymi intuicyjnymi wglądami i zaawansowaną możliwością uzdrawiania duchowego ciał fizycznych pacjentów jeszcze nie zatrudnia się w placówkach publicznej służby zdrowia.

Na poziomach różnych czakramów człowiek może działać z różną efektywnością. Jedne czakramy wtedy są bardziej wykorzystywane, a inne mniej. Może się zdarzyć tak, że działania związane z wyższymi czakramami będą lepiej wychodzić, podczas gdy duże kłopoty mogą być związane z działaniem czakramów niższych. Czasem więc widuję ludzi mających kłopoty z mieszkaniem, pieniędzmi, natomiast mających dobre połączenie z Siłą Wyższą. Może się zdarzyć, że jakiś dobrze funkcjonujący czakram będzie nadużywany, czyli będzie próbował pracować za inne. Przykładowo, gdy ktoś rozwija się duchowo, a ma kłopoty ze sferą materialną, to wyższe czakramy będą cierpieć, próbując zastąpić działanie czakramów niższych (rys A3). czakry_a3.gif Czkaram wycieńczony może być powodem powstania problemów w sferze fizycznej w bezpośredniej swej bliskości, np. choroby, wrzodu, czyraka, odczucia bólu.

O wiele rzadsi od idealistów są prawdziwie bogaci ludzie, którzy są przyziemni i płytcy. Choć i o takich coraz częściej. Wtedy czakramy wyższe gorzej funkcjonują i czakry niższe próbują przejąć funkcje wyższych, czyli np. próbują osiągnąć za pomocą niższych środków to, co można osiągać w modlitwie i medytacji: spokój umysłu, połączenie z Bogiem. Ludzie ci, jak to się popularnie zwykło mówić próbują „kupić sobie szczęście za pieniądze”.

Starsza pani K. (Rys A3), psychoterapeutka, niska, niepozorna. Mająca wglądy intuicyjne i możliwości jasnowidzenia. Jednak żyjąc z tym nie robiła z tych umiejętności użytku, także dla pacjentów. „Jaki pacjencie jesteś, taki sobie bądź. Pozwalam ci na to, a że nie pomagam ci, tak dobrze jak umiem, no to co? Pacjencie pomóż sobie sam. A poza tym, to dlaczego tak upierasz się, że ci jest źle lub że chcesz wyzdrowieć? Czy to cierpienie to takie dokuczliwe? Może można z nim żyć? A może czasami trzeba?” Na wykresie symbolizowane jest to pionowym ustawieniem elips - jest to przedstawienie idealizacji cechy, brak realizacji, wykorzystania praktycznego możliwości. Jest to pewna forma zablokowania energii. Tym razem energia duchowa (pion) nie jest przekształcana w pomocną człowiekowi (sobie lub innemu) działalność (poziom).

Inny psychoterapeuta miał bardziej okrągłe czakry - jego wypowiedzi bardziej trzymały się ziemi - były bardziej praktyczne i do zastosowania. Jednak oboje z powodu nierozwiniętych dobrze czakr nie mieli rozwiniętych subtelnych mocy pomagania, które sięgałyby rzeczywistych przyczyn zaburzeń pacjentów. Pomagali, jak to się mówi, jak umieli, choć trzeba przyznać, ich poziom umiejętności był dużo wyższy od przeciętnego „człowieka z ulicy”.

Dopiero od pewnej wielkości rozwiniętych, działających czakr rozpoczyna się możliwość korzystania z szerokiego jasnowidzenia i wykorzystanie tego w terapii. Kręgi czakr przy wahadełkowaniu dochodzą wtedy do kilkudziesięciu cm.

Przeciwieństwem zharmonizowania, jest zróżnicowanie wielkości czakr. Wielu ludzi ma poszczególne centra rozszerzone, rozwinięte, natomiast inne mniej rozwinięte, obciążone czy wręcz zablokowane. Takie osoby mogą działać w życiu polegając na bardziej rozwiniętych czakrach, obciążając je często nadmiernie, aby zaspokoić potrzeby z innych poziomów (innych czakr). Oto kilka przykładów:

Student prawa mający tak rozwiniętą czakrę gardła, że jak wchodził do pomieszczenia, to wszyscy patrzyli, co powie. Jego zdanie liczyło się bardzo. Można powiedzieć, miał charyzmę. Jednak miał problemy ze sferą związków miłości i relacji z dziewczynami. Mało rozwinięta i obciążona czakra seksu potwierdzała tą diagnozę.

Młody człowiek doskonale radzący sobie w biznesie pewnej branży, posiadający kilka biur miał doskonale rozwinięte czakramy, dobrze działające i niezablokowane. Problem w tym, że nie wszystkie, a co drugi. (Rysunek A1 - wielkości okręgów wynikają z konwencji wahadełkowania. czakry_a1.gif Ważne są relacje między okręgami, ułożenie i kształt ich owalu.) Czakram podstawy dobrze rozwinięty wskazywał na dobre prosperity. Czakram drugi związany z dużymi kłopotami z żoną. Spotykał się z nią kilka godzin (liczył: cztery czy sześć) w tygodniu „zapracowując” życie i nie widział w tym nic niezwykłego. Czakram splotu słonecznego potężny. Rzadko kto umiał się mu w życiu przeciwstawić. Może tylko lepsi manipulatorzy niż on sam, na przykład teściowa. Szedł w życiu „jak przecinak”, a jego ulubiony zwrot, którym rewanżował się sugestiom, aby rozpoczął wesoło negocjowanie, brzmiał „To niemożliwe!”. ON był najważniejszy i JEGO poglądy. Pies na ofary życiowe - typ oprawcy, wściekły na osoby niezdecydowane. Czakram serca niewielki, stąd niewielkie zrozumienie miłości i słabe odczucie jej wibracji. Czakram gardła, ostatni ku górze z lepiej rozwiniętych, wskazywał na wielką siłę przekonywania, perswazji. Cóż jednak z takiego przekonywania, gdy miłości w nim brak... Czakramy: trzeciego oka - mały i korony ledwo większy, świadczyły o słabych związkach z Siłą Wyższą. Osobie tej odnowiły się właśnie obciążenia narkotyczne z poprzednich wcieleń, „zupełnie bez powodu”, po jednym papierosie z trawy zaczęła mu ziemia się chwiać, gdy był w towarzystwie i nie chciała przestać. Z niewielką intencją do oczyszczania się i słabą więzią „z górą” trochę jeszcze będzie cierpiał i to bez zrozumienia przyczyn. Oby jak najkrócej.

Można mieć także duże czy bardzo duże czakry i chodzić jak nieprzytomny po świecie. Znany konsultant pewnej chińskiej starożytnej sztuki ezoterycznej (i magicznej jednocześnie). Czakry potężne. I znowu uaktywniony stan nieprzytomności po narkotykach i brak intencji do otrzeźwienia i zerwania z magią, z której czerpie dość duże korzyści materialne. Duża, działająca, obciążona czakra podstawy. Zaburzony, spory, częściowo nieprzytomny seks. Zablokowana, duża czakra splotu słonecznego - tym można manipulować innych, brać na litość. Dość duże serce, lecz niektóre poglądy na miłość błędne. Zwłaszcza na miłość w stosunku do siebie samego. Gardło naprawdę spore, mało zaburzone, o ironio - przekonuje łatwo otoczenie, że nie jest z nim aż tak źle, jak wygląda. Duże trzecie oko. Bardzo duży czakram korony. Dobra łączność ze sferą subtelną. Jednak przy nieoczyszczonych niższych czakramach następuje pomieszanie - duchy nieczyste są mylone z czystymi. Życzę mu jak najszybszego otrzeźwienia. Jednak z powodu dużej aktywności czakr, ta osoba ma duże kłopoty ze sobą. Czasami więc warto nie rozwijać czakr i uwalniać się przy ich niskiej aktywności. Można wtedy łatwiej znosić uciążliwości życia. Siła manifestacji obciążeń na czakramach jest bowiem mniejsza. Bardzo często jest to argument podnoszony przeciwko przedwczesnemu uaktywnianiu energii Kundalini.

Jak to mówią “Człowiek swoim największym wrogiem jest”. Czasami napięcia wyrastają z osiągnięć. Jedna tylko kwestia - z niezintegrowanych osiągnięć, nie połączonych logicznym sensem ze sobą. Doskonale prosperująca w sferze materialnej, choć młoda osoba(A2), jest kilka lat po studiach. Własne luksusowe mieszkanie, lux auto, wyjazdy na kraj świata. To czakram pierwszy . Drugi - otwarta seksualnie, ładna. Trzeci - kłopoty z szefem, niewielki czakram w porównaniu z innymi, lekko zaburzony. Kłopoty z wyrażaniem i zaspokajaniem własnych potrzeb. Czakra serca duża lecz zablokowana. I to jak! W poprzek. "Miłość - istnieje, ale co to jest? I na pewno nie w pobliżu. Nie chcę jej w pobliżu. mogłabym stracić kontrolę". Krańcowe spłaszczenie czakramu świadczy o zupełnym zablokowaniu aspektu idei, subtelnej duchowości w czakrze serca. Dla takiej osoby to, że ją ktoś kocha, oznacza, że przekłada się to na coś skrajnie praktycznego. Wyrażanie sympatii dla niej może odczuć taka osoba gdy, np. ktoś poskręca dla niej dopiero co kupione meble. Ale ileż mebli można skręcać? Kiedyś się wreszcie skończą i przyjdzie do wyrażania bardziej bezpośredniego - za pomocą energii miłości. Tego sposobu ta osoba jednak nie umie i nie chce odczytać.

czakry_a2.gif Jałowość uczuć wyższych, brak energii miłości emanującej z wewnątrz, lękliwość. Energia z dołu nie zasila góry, a energia z góry nie zasila dołu. A miłość to przepływ, obdzielanie i przyjmowanie. A tu ani to, ani to. Zainteresowanie rozwojem duchowym (rozwinięta “siódemka”), wglądy intuicyjne (6 czakram), lecz słaba komunikacja, wyrażanie tego (5 czakram). Góra walczy z dołem, dół z górą, a cierpi - serce. A w naszym społeczeństwie, gdzie promowany jest “dół”, i to dość płaski i bezrefleksyjny, moja znajoma spędza większość czasu w pracy, zastanawiając się jak przekonać szefa, że przepracowuje się i że potrzebny jest jej pomocnik.

Czakram zablokowany - linia prosta zamiast okręgu, to ból. Dwa czakramy zablokowane, to co? Dla jednych dobrze, dla innych źle. Znam osobę z dwoma zablokowanymi czakramami stojącą przed barierą choroby psychicznej. A więc źle. Ale też znam inną osobę z dwoma zablokowanymi czakramami, rozwijającą się duchowo, dla której te obciążenia, które się pojawiają stają się okazją do oczyszczania się. A więc dobrze. Wniosek - znowu chodzi o intencje wobec siebie i własnego rozwoju. Warto mieć intencje do oczyszczania się.

Oprócz widocznych jasno w analizie cech ciał subtelnych są przypadki, gdy pozornie jest dobrze z człowiekiem, ale tylko pozornie. Błędne przekonania można rozwijać i kotwiczyć na poszczególnych czakramach, które wyglądają na pierwszy rzut oka w porządku, a sam człowiek zdaje się nie mieć problemów. Tyle tylko, że i sukcesów jakoś brakuje. Zwłaszcza duchowych. Pewien młody człowiek, ma równomiernie rozwinięte czakramy, lecz co drugi jest obciążony niewłaściwymi przekonaniami w przeszłości. (Przypadki „co drugi czakram” mogą być wynikiem manipulacji przeciwieństw lub „dopełnień” w praktykach taoistycznych, typu „jin-jang”.) Wielu ludzi z podobnymi mu obciążeniami żyje wśród nas. Sprawia on wrażenie zupełnie „normalnego”, poukładanego, dobrze radzącego sobie w życiu człowieka, ma żonę, dzieci. I gdyby nie interesował się rozwojem duchowym, to mógłby do końca życia spokojnie żyć sobie jak inni ludzie. To znaczy tak spokojnie jak inni, czyli raczej średnio spokojnie. I nie „grzebałby” w sobie. Można tak powiedzieć, ponieważ najczęściej rozwojem duchowym zajmują się ludzie, dla których to wcielenie jest tak ciężkie, że również dla zelżenia cierpień zdecydowali się szukać głęboko w przeszłości przyczyn swoich kłopotów. Jednak z punktu widzenia intencji wobec własnego rozwoju, to tak i osoby którym się dobrze powodzi, jak i ci, którzy ratują się, są na drodze ku znacznemu polepszeniu własnego życia.

Na czakramie splotu słonecznego u pewnego czlowieka obserwowałem kilka różnych ruchów wahadła. Jedna figura pokazuje sie przez moment, a potem inna, i jeszcze inna. Takie efekty dają maski astralne nakładane na czakramy. Są to skutki praktyk magicznych lub sztuk walki. Przeciwnik nie powinien wiedzieć, jaki prawdziwie jest dany czakram, więc wyglądał on inaczej przesłonięty maską. Takie efekty przy wahadełkowaniu dają również kody na czakramie. Widziałem to u człowieka, który w poprzednich wcieleniach był mistrzem sztuk walki, wojownikiem. W tym wcieleniu odnowił sobie obciążenia wraz z kodami na czakramach. W wieku 40 lat jest teraz instruktorem na siłowni i wygląda rzeczywiście imponująco, ponieważ ćwiczy kulturystykę. Dawnej mocy jednak już nie ma.

Jak już mowa o wahadełkowaniu duchowym, to dla pewnych istot nie mających ciała fizycznego rozwój poziomów odpowiadających poziomom czakr można także wyznaczyć w ten sposób. Różnicą jest to, iż pewne ośrodki, które u ludzi są czynne, u istot zrealizowanych mogą nie istnieć. Przykładem jest czakra podstawy, kotwicząca nas w materii. Nie wszystkie istoty ją posiadają, albo mają ją niepołączoną tak ściśle z innymi, jak człowiek.

Można także zobaczyć, jakie ośrodki energii ma np. dany anioł i przekonać się, czy rzeczywiście jest on posłańcem słowa Bożego, tzn. ma połączenie z Bogiem i centrum odpowiadające czakramowi gardła. I to jak pięknie rozwinięte! A reszta? Czy aniołowi jest potrzebna, czy też nie jest połączona z wyższymi poziomami?

Na „wykresie czakr” można także sprawdzać mandale. Posiadają bardziej skomplikowaną strukturę energii, z silnymi centrami bocznymi, współtworzącymi strukturę. Czasami mocno pokręconą. Czasami też próżno szukać w niej uczuć, zwłaszcza miłości. A znam wiele osób, które chciały zrealizować u siebie model współczucia (formę miłości) przedstawianą za pomocą mandali. Jak jednak zrealizować pustkę miłości, coś, czego tam nie ma?

Ba, jak rozumieć, co to jest pustka? Może to właśnie jest przestrzeń pełna świadomości i energii? Wielu buddystów wierzy, że realizacja literalnej pustki jest możliwa i co więcej poświęca swój czas na praktyki, które mają do tego doprowadzić, chociaż logicznie biorąc jest to błąd. Cóż, jak sam lama tak powiedział... widocznie to prawda... I tu możemy się uwolnić od nieprzytomnej zachłanności na kierowanie nami przez innych ludzi, którzy jakoby lepiej wiedzieli, co powinniśmy robić.

W czasie wahadełkowania można otworzyć się na intuicyjne poznanie czystości danych czakramów poprzez odczucie koloru energii obecnej przy czakramie i odczucie stopnia przejrzystości tej energii, kształtu czakramu, tego, w jaki sposób inne czakramy wymieniają z nim energię. Można w medytacji stwierdzić które własne czakramy są połączone z którymi czakramami innych osób, lub istot, w jakim celu, jakimi powiązaniami i czy jest to korzystne.

W praktyce wahadełkowania warto się skupiać na korzystnych cechach i energiach. Można mieć tendencję wynajdywania błędów i odczuwania zadowolenia z tego, że się “tak wielkiego” mistrza rozpracowało. Jeśli tak, to prawdopodobnie, sam wobec siebie także jesteś często podejrzliwy, wynajdujesz własne błędy, i chcesz się ukarać. Ale to nie na tym polega miłość. Możesz doceniać to, co już osiągnąłeś, rozwijać korzystne postawy wobec siebie, mówić sobie miłe słowa. Dla innych także możesz być miły, także dla tych, z którymi kontaktujesz się podczas wahadełkowania za pomocą energii subtelnej. Wtedy możesz także im pomóc.

Inne formy i istoty do przebadania:

 • Kręgi na zbożu pojawiające się w głównie w Anglii, rozwój czakramów ich twórców i jakość przekonań ich twórców. W moim pomiarze niektórych kręgów: czakry rozwinięte i zharmonizowane, ale przekonania takie jakby kot się od ogona rozpoczynał.
 • Osoby podające się za mistrzów duchowych naszych czasów; można docenić rozwój pewnych ich czakramów i - co ciekawe- zauważyć zaburzenia w funkcjonowaniu niektórych. Osho -Bhagavan Shree Rajneesh, Sai Baba, Karmapa, Dlai Lama (i skutki medytacji wymiany), Hariharanda Giri (Kriya Joga - dlaczego tak zniszczone wygląda jego ciało, co dała jego praktyka?) lama Namkhai Norbu - Dzogchen, lama Ole Nydhal - misjonarz Karmapy, i wielu innych.
 • Osoby ze świata niematerialnego, osoby dyktujące poprzez channeling książki: Kurs Cudów (czystość energii, może warto się dostroić?), Zwiastuni Świtu (można być magiem bez ciała fizycznego, pielęgnować i rozprzestrzeniać obciążenia),
 • znani psychoterapeuci z czasu pisania ważnych dla ich dorobku książek: można zauważyć ich osiągnięcia i na którym poziomie zostały dokonane, a także obciążenia i na którym poziomie występowały. Anthony De Melo (Stowarzyszenie Jezusowe, ekskomunikownany, intencje wobec własnego rozwoju i wobec siebie), Rudolf Steiner, Arnold Mindell (otwartość na to co się wydarza, spontaniczność i intuicja). Carlos Castaneda (temat - nieprzytomność).
 • osobowości telewizyjne, gwiazdy ekranu i piosenki. Zobaczysz dlaczego ludzie ich lubią, czego widzowie czarnego pudła pożądają. Edyta Górniak, Krystyna Loska, Elżbieta Zającówna, Bogusław Linda, Cezary Pazura. Prosperity, łatwość realizacji, czakram gardła, swoboda. A może nie powinienem tego tematu polecać...? : )
 • oczywiście Ty sam/a!, jeśli jeszcze nie wpadłeś/aś na ten pomysł.

autor: Kluza Andrzej

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Aleeee....ekstra :angry: Zosiuuu?wink.gif Zrobisz mi też taką analizę?:> O runach widzę zapomniałaś ;p to może chociaż czakry mi analiźniesz?

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

a może ci analizne w ramach eksperymentu hahahah a o runach pamietam tylko musze sie jakoś ogarnąć czasowo i wogóle

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pozwól że zgadnę:wieczorkiem?Na spokojnie tak? :angry: I git majonez.Tylko nie publicznie ok?:>

Jeszcze jedno,czy takie analizanko to ono dotyczy czakr,ich stanu,w danym momencie w którym po nim "lizgasz" wahadełkiem,czy możne chodzi o ogólny stan...energetyczny człowieka?Tego na jakim poziomie jest obecnie jako człowiek a nie na zasadzie...dziś miał gorszy dzień to mu się szyszynka przytkała chociaż tak ogólnie to całkiem otwarta jest,prawie na 75% :) Wiesz co mam na myśli?

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Cieszę się że Wam sie podoba. Ja postaram się go rozwijać w ramach mozliwości i podawać kolejne przykłady analiz.

A Wam proponuję samemu wahac chocby na sobie i "diagnozować".

Soku ja osobiście myslę że wahadełko pokaże sytuację daną w konkretnym momencie więc jesli zablokuje ci się szyszynka będziesz o tym wiedział i mógł to skorygować. Co prawda każda czakra obejmuje przecież kilka organów czy gruczołów i wtedy należałoby uzyc diagramu dla pełnej analizy. Diagramy wkrótce w osobnym wątku. Zapraszam

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zosiu czyli to jest na zasadzie rozrysowania sobie a kartce lini (dajmy na to szuszumny) i zaznaczenie punktow czakr a potem adekwatnie do ruchu wachadelka, skupiwszy sie wczesniej na danej czakrze, zaznaczac ruchy olowkiem?

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak dokładnie. Przy czym pamietajmy aby umówic się wczesniej z wahadłem że np. ruch w prawo oznacza czakre prawidłowo pracującą, a ruch w lewo ta , która ma zaburzenia i jej praca nie jest poprawna.

Również nalezy zwrócić uwage, iż ruchy pionowe czy poziome a także eliptystyczne również są prawidłowe i należy je interpretować.

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Hej fajny temat, szkoda że nie mam wahadełka to bym spróbował bo strasznie jestem ciekawy w jakiej kondycji są moje czakry. A może mógłbym prosic o analizę? :oczko: Albo chociaż czy da radę zrobic wahadełko z jakiegoś w miarę dostępnego materiału?

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Perdo - podstawe troche małą masz, zabrudzoną lekko...i sakralną masz dość sztywną, jakby ograniczone w strukturach, co nawet idzie wyczuć z wypowiedzi. Za mało życia w niej, za dużo ograniczeń nałozonych..rozruszaj, pokoloruj.. inwencje masz, tylko potrzeba zdjąć bariery typu 'chyba' ; 'szkoda, że'..

Splot ładniejszy, ale też zaś lekko blady. Ogólnie wyczuwam brak pasji i woli przebicia, ale mamy majowy weekend więc nie zaszkodzi się polenić..

Serce harmonijne, w 'standardowej' wielkości.

Gardło wiąże się z sakralną, jedno stopuje drugie.

Oko śpi.

Z korony wyczuwam ciekawość, otwartość i chęć eksploatacji:)

Edytowane przez tribalbellydancer
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dziękuję za analizę. Rozumiem że jak pierwsze dwie wyczyszczę to splot i cała reszta pójdzie do przodu? :)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dziękuję za analizę. Rozumiem że jak pierwsze dwie wyczyszczę to splot i cała reszta pójdzie do przodu? :)

To nie jest tak, że inne pójda do przodu jak wyczyścisz te niższe, najlepiej zachować balans w każdej jednakowy w tej chwili, ale nie dzieje się z Tobą nic złego więc pozwól im się naturalnie 'rozciągnąć' a jak już chcesz czyścić cokolwiek to proponuje spacer do lasu oraz spotkania towarzyskie z wesołymi ludźmi... może ugotowanie jakiejś wymyślnej potrawy dla ekspresji i kreatywnosci - tak zebys się dobrze bawił przy tym i pogłaskal podniebienie:)

Ale prosze też o korekte inne osoby bo ja nie jestem żadna ekspertka ;)

Aaa... no i nie potrzeba koniecznie wahadelka do analizy czakramow;)

Edytowane przez tribalbellydancer
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

tribalbellydancer tylko że ja inaczej bym sam sobie nie umiał zanalizowac czakr na razie :)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

tribalbellydancer tylko że ja inaczej bym sam sobie nie umiał zanalizowac czakr na razie :)

Sobie samemu cięzko, chyba, że zna się swój stan emocjonalny i energetyke..

Generalnie proboj i wahadełkiem oczywiscie, można na wiele sposobów - Tarot też jest fajny do tego.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tarot jakoś mnie do siebie nie przekonuje, chyba nie jest mi pisany :p Jedyna możliwośc samodzielnej analizy jaką mam to wahadełkiem, jak będzie chciało mi odpowiadac i jeśli będę mógł zrobic, tylko nie wiem z czego, czy z miedzi, mosiądzu albo brązu może byc zrobione? :)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Poszukaj w dziale radiestezja. Zdaje się, że wahadełka są różne do różnych celów, ale ja się nie znam bo nie używam :)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia 4.05.2011 o 16:44, Perdo napisał:

tribalbellydancer tylko że ja inaczej bym sam sobie nie umiał zanalizowac czakr na razie :)

Ruch Wahadełka ,to  mikrowibracje naszej podświadomości , więc nieświadoma mowa twojego ogólnego stanu emocjonalnego ,fizycznego i psychicznego , a czakry to  można mieć zablokowane  jak najbardziej ,lub nie , czakry to nasze ośrodki energii życiowej /psychicznej /duchowej ,nasze ośrodki chormonalne , punkty akupunkturowe -według medycyny Chińskiej ,ośrodki świadomości spirytualnej /duchowej , tzw .mistyczna drabina do Nieba Bram ,np.bół w ciele oznacza zastój energii życiowej (krew materialnym odpowiednikiem ,energii duchowej /niemateralnej /kosmicznej ) - zablokowanie czakry na danym poziomie ,a ból w ciele ,będzie miał odbicie w naszych chorobach neurologicznych i wyobrażeniach psychicznych ,odczujemy wszystko emocjonalnie ,wszystko bowiem jest ze sobą połączone ,za pomocą systemu nerwowego ,meridiany w Chinach ,mniejsze czakry ,według Indii ,a emocje ,będą miały wpływ na nasze myślenie i światopogląd .

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia 5.05.2011 o 19:21, Perdo napisał:

Tarot jakoś mnie do siebie nie przekonuje, chyba nie jest mi pisany :p Jedyna możliwośc samodzielnej analizy jaką mam to wahadełkiem, jak będzie chciało mi odpowiadac i jeśli będę mógł zrobic, tylko nie wiem z czego, czy z miedzi, mosiądzu albo brązu może byc zrobione? :)

Obojętne z czego wahadło  ,byle nieco ważyło ,i miało kawałeczek nitki ,lub sznureczka :)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia 4.05.2011 o 20:44, tribalbellydancer napisał:

Sobie samemu cięzko, chyba, że zna się swój stan emocjonalny i energetyke..

Generalnie proboj i wahadełkiem oczywiscie, można na wiele sposobów - Tarot też jest fajny do tego.

Nigdy tak do końca nie zna się siebie ,swojego stanu emocjonalnego i psychicznego -duchowego  ( a tym bardziej czyjegoś ) ,ponieważ człowiek nie jest nawet świadomy ,co leży na dnie jego /jej nieświadomej  psyche  .

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witajcie, ja jestem tu nowa, jeszcze nie potrafię się tu poruszać po forum ale chciałabym poczytać was i zobaczyć rysunki jakie tu zamieściliście w dyskusji. Niestety rysunki się nie otwierają. Czy może ktoś mi pomóc i podpowiedzieć jak je zobaczyć ?

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Spokojnie Donatko :) ,może masz za mało  postów na  niekture czynności na forum (takie  wymogi dla wszystkich , przez administrację forum nałożone ) ,ale z czasem wszystko opanujesz ,gwarantuję ci  .poczytaj najpierw regulamin -co i jak ?

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

 • Przeglądający   0 użytkowników

  Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.