Szept

Zapytaj szeptem Szepta

5 postów w tym temacie

Witam,

Jesli ktoś ma do mnie jakieś pytania odnośnie szeroko pojętej ezoteryki, rozwoju duchowego, szamanizmu i wszystkiego co jest w tagach do niniejszego posta lub inne, to porsze pytajcie tutaj, a ja postaram się w miarę mojej wiedzy i doświadczenia ospowiedzieć.

Proszę o pytania w miarę konkretne i mające związek z tematyką forum.

Pozdrawiam

Szept

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

:lol:Szepciku jak ja zaczne pytać to okaże się ze to jedyny watek na którym sie udzielasz bo na inne zabraknie ci czasu :*:lol: :lol:

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zosiu:

Myślę, że nie będzie tego wiele wink.gif

Phoen,

Czy masz na myśli pracę z runami jako taką? Czy badania naukowe nad pismem runicznym? tongue.gif

W kwestii pracy z runami na pewno warto zacząć od dobrej literatury tematycznej, ja polecam Kolesowa, Warnecka, Misterke i piasecka. Każda z tych książek wprowadzi Cię w podstawy wiedzy o runach.

Następnie w zależności od tego, jak chcesz z runami pracować,, warto sobie zrobić medytację runiczną ukierunkowaną na przyszłą pracę.

Ja np. pracuję z runami przy energetyce i energoterapii oraz używam ich pomocniczo w rozwoju duchowym, a czasem pytam o radę. Nie zajmuję się jako takim wrożeniem z run. Tu myślę Zosia mogłaby wiele opowidzieć.

Powtarzam też raz na czas tzw podróż runiczną, czy raczej podróze runiczne, ktore sa opisane w dziale run tutaj:

Zanim się przystąpi do pracy z runami ważne jest by je poczuć, ich energię i aurę. I co najwazniejsze, nie bac się run, nawet tych uważanych za silne i groźne.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

1. A ja o energetyce , co polecisz żeby dbac bezpiecznie samemu o te sprawy i przy okazji się nauczyc o tym.

Wcześniej/nadal o moją energetykę dba Sosna ale chcę coś się zacząc rozwijac.

2.Odczuwam emocje ludzi (i też łapę od nich energie ;(), co byś poleciła mi do rozwoju tej zdolnosci lub też niezdolnosci(może się mylę bo inni tez mogą łapac brudy/energie)?Mam niebieskawą aurę (znajoma sosny sprawdziła to lecz do końca nie była pewna bo w okresie skanu byłem szary przez stan ducha i wgl.)

Pozdrawiam i nie bój się zostawic suchej nitki.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia 17.03.2011 o 21:01, Świadomy napisał:

1. A ja o energetyce , co polecisz żeby dbac bezpiecznie samemu o te sprawy i przy okazji się nauczyc o tym.

Wcześniej/nadal o moją energetykę dba Sosna ale chcę coś się zacząc rozwijac.

2.Odczuwam emocje ludzi (i też łapę od nich energie ;(), co byś poleciła mi do rozwoju tej zdolnosci lub też niezdolnosci(może się mylę bo inni tez mogą łapac brudy/energie)?Mam niebieskawą aurę (znajoma sosny sprawdziła to lecz do końca nie była pewna bo w okresie skanu byłem szary przez stan ducha i wgl.)

Pozdrawiam i nie bój się zostawic suchej nitki.

Świadomy ,mam tak samo ,to rozwinięte zmysły duchowe/nadprzyrodzone -Telepatia I Empatia ,najlepiej mi pomaga czasowa izolacja od ludzi ,by pozbyć się  energetycznych brudów czy śmieci umysłowych otoczenia , ,przez samotną medytację -zen .

Przeciwprzeniesienie[edytuj]

 
 

Przeciwprzeniesienie (niem. die Gegenübertragung), znane też jako "przeniesienie zwrotne" – zjawisko, za sprawą którego terapeuta odpowiada na przeniesienie pojawiające się u pacjenta, jeden z mechanizmów obronnych.

Przeciwprzeniesienie polega w gruncie rzeczy na tym samym, na czym polega przeniesienie u pacjenta, tyle że przebiega w odwrotnym kierunku: treści, jakie w trakcie procesu terapeutycznego przenosi na terapeutę pacjent, sprawiają, że pacjent zaczyna wywierać wpływ na terapeutę – początkowo "bezstronnego obserwatora" – że "indukuje" terapeutę, który w ten sposób "przyjmuje na siebie" te fantazje, a zatem, przyjmuje na siebie "cierpienie" pacjenta i podziela je, przeżywając tym samym – wraz z nim – jego konflikt psychiczny.

Oznacza to, że terapeuta świadomie naraża na szwank własne zdrowie psychiczne. Oznacza to również, że to, co na początku było dla niego "przypadkiem", zaczyna go zajmować, choć przecież nie można tu mówić o jakimś związku "osobistym" (w każdym razie nie powinien to być związek osobisty) – chodzi jedynie o to, że wokół terapeuty gromadzi się materiał uaktywnionej nieświadomości pacjenta. Zadanie terapeuty polega teraz na tym, by nie dopuścić do powstania sytuacji "nieprawdziwej zażyłości" z pacjentem, sytuacji, w której jego (terapeuty) wgląd zostałby zamącony przez treści nieświadome indukowane przez pacjenta – w przeciwnym bowiem razie terapia nie byłaby możliwa.

Z dynamicznej współgry przeniesienia i odpowiadającego mu przeniesienia zwrotnego rodzi się relacja przeniesieniowa, stanowiąca o istocie procesu terapii. W relacji tej czynnikiem aktywnym (agens) i pasywnym (patiens) jest raz pacjent, raz terapeuta. W ujęciu psychoanalizy freudowskiej tym, kto kieruje dynamiką związku przeniesieniowego, powinien być terapeuta; w psychologii analitycznej obie strony tej relacji są mniej lub bardziej równouprawnione – wynika to z przekonania Junga o możliwości skłonienia nieświadomości do współpracy.

Jung pisze: "Zdarza się, że zadania, przed którymi staje terapeuta, nie tylko wymagają zaangażowania umysłu czy współczucia, lecz całkowitego oddania. Lekarz na ogół ma ochotę wymagać tego najwyższego wysiłku od pacjenta – skoro tak, to musi mieć świadomość, że owo wymaganie tylko wtedy zaowocuje, gdy będzie wiedział, iż w równym stopniu dotyczy ono również i jego". Carl Gustav Jung, Psychologia przeniesienia, przełożył Robert Reszke, w: tegoż, Praktyka psychoterapii. Przyczynki do problematyki psychoterapii i do psychologii przeniesienia, Wydawnictwo KR, Warszawa 2007, par. 367.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Przeciwprzeniesienie

 

Edytowane przez Mistyk
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.