Gość Kuanan

Adrian

1 post w tym temacie

ADRIAN

Pochodzenie: łacińskie

Znaczenie: "z miasta Hadria"

Liczba: 5

Znak zodiaku: Strzelec

Planeta: Jowisz

Imieniny: 9 stycznia, 4. 5 i 23 marca, 8 lipca, 8 września

Imię to ma iście cesarski rodowód. Miasto Hadria leżało nad Adriatykiem - nazwa tego morza również od Hadrii pochodzi. Imię to, w postaci Hadrian, nosił jeden z najbardziej zasłużonych rzymskich cesarzy, a także sześciu papieży. Święty Adrian był patronem żołnierzy i kowali. Zgodnie z liczbą imienia - piątką - a także w zgodzie z jego cesarską historią, imię Adrian najlepiej współgra z mężczyznami śmiałymi, obdarzonymi duchem zdobywcy oraz takimi, którzy nie przejmują się większością pospolitych kłopotów. Adrianowie - niezależnie od swojego wzrostu - przewyższają innych o głowę, widzą dalej i kreślą sobie szersze od innych plany. Jest też w tym imieniu zawarta pewna niecierpliwość, która domaga się szybkich sukcesów, popularności, bycia w centrum uwagi. Z drugiej strony Adrianowie nie są egoistami i wiele z tego, co robią, czynią w imię jakiejś wyższej, ogólnej idei. Kiedy trzeba, nie wahają się przed ryzykiem i przed wyprawami w nieznane. Muszą mieć życie pełne barwnych przygód - inaczej nie będą czuli się sobą.

Jest jedno niebezpieczeństwo związane z nadaniem tego imienia: otóż Adrianowie, nawet w bardzo młodym wieku, mają własne zdanie i niechętnie poddają się opiece swoich mam. Przeciwnie - łatwo im przychodzi owinąć sobie rodziców wokół palca. W starszym wieku podobnie swobodnie mogą traktować wszelkie autorytety.

Imię Adrian ma najwięcej wspólnego ze znakiem Strzelca i dla tego znaku jest najbardziej odpowiednie, a także dla pokrewnych im Lwów, Baranów, Skorpionów (u których jednak może rozbudzać żądzę władzy...) i niektórych Wodników oraz Bliźniąt. Ponieważ wybór imion jest duży, inne znaki zasługują na imiona bardziej zharmonizowane z ich charakterem. Szczególnie nie zaleca się tego imienia dla statecznych i rozważnych Raków oraz Panien.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.