Gość Kuanan

Alicja

3 posty w tym temacie

ALICJA

Pochodzenie: angielskie

Znaczenie: odmiana innego imienia, Aleksja lub Elżbieta

Liczba: 1

Znak zodiaku: Panna

Planeta: Merkury

Imieniny: 18 Kwietnia, 21 Czerwca

Alicja to imię, które powstało w Anglii (po angielsku, oczywiście, Alice) jako odmiana innego imienia, zapewne Aleksji, a może Aleksandry lub Elżbiety. Swoją popularność Alicja zawdzięcza... książkom dla dzieci. W świecie stała się słynna za sprawą książeczki Lewisa Carolla "Alicja w Krainie Czarów". Jest to baśń o małej i niezmiernie odważnej dziewczynce, która wpadła do dziury głębokiej aż do samego środka ziemi. W tej książce w formie baśni jej autor opisał wejście do magicznego świata podświadomości, a w przygody małej Alicji przypominały fizykom zjawiska mechaniki kwantowej i teorii względności. U nas imię to spopularyzował Marian Falski, autor słynnego elementarza, który zaczynał się od zdania "Ala ma Asa" (należy podkreślić, że w owym elementarzu nie było zdania "Ala ma kota", tak więc nie wiadomo, kto je wymyślił).

Książki, literatura, słowo pisane, to w astrologii dziedzina Merkurego. Planetę tę nazwano na cześć Merkurego albo Hermesa, rzymskiego i greckiego boga, patrona posłańców, heroldów, podróżników, kupców i... złodziei. Ludzie, którymi opiekuje się Merkury (zarówno bóg, jak i planeta), wyróżniają się inteligencją, sprytem, biegłością w mówieniu i pisaniu, a także nienasyconą potrzebą poznawania świata. Merkuremu (Hermesowi) podlegają także "nauki hermetyczne", czyli wiedza tajemna. Imię Alicja niewątpliwie znajduje się we władzy Merkurego. Liczba imienia Alicja równa się jeden, co jest oznaką samodzielności, polegania na własnej inteligencji i na własnych siłach (taka właśnie jest Alicja z Krainy Czarów). Alicje są ciekawe świata i przede wszystkim wierzą własnemu doświadczeniu. Wszystkiego muszą spróbować, wszystko muszą same sprawdzić. Lotny umysł i wrodzona ciekawość nie pozwalają im zbyt długo spocząć w jednym miejscu. Zmieniają zainteresowania, lektury i znajomych. Są zamiłowanymi podróżniczkami, nie mają kłopotu z porozumieniem się w obcych językach i dogadają się nawet z Beduinem lub Pigmejem. Uwielbiają samotne wędrówki, gdyż wtedy najlepiej widzą świat. Prywatnym życiem Alicji rządzi rozsądek i racjonalizm. Dom urządzony jest prosto i wygodnie, bez zbędnych bibelotów, a sama jego pani woli nosić trampki niż buty na wysokim obcasie. W otoczeniu Alicji panuje porządek jak w laboratorium. Dzieci są wychowywane według najnowszych ustaleń psychologów. Alicje niczego i nikogo nie udają. Mówią to, co myślą. Jeżeli coś lub ktoś się im nie podoba, bez wahania mówią "nie". A w swoim zawodzie Alicje bywają cenionymi specjalistkami.

Imię to najlepiej służy znakom zodiaku, którym patronuje Merkury, a więc Pannie i Bliźniętom. Z powodu zainteresowania podróżami i dalekimi krajami odpowiednie jest też dla Wodników i Strzelców. Dobrze też oddaje niespokojną naturę Skorpiona i Barana. Alicja Lew będzie zawsze przekonana, że ma rację, zaś jako Waga będzie zadziwiać rozległością znajomości i kontaktów. W znaku Ryb imię to rozwinie szaloną fantazję, a pozostałym znakom (Byk, Rak i Koziorożec) doda obrotności i głowy do interesów.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

pozwoliłam sobie dodac:)

Imieniny obchodzi: 04.18, 06.21, 12.16,

Osobowość: Kobieta ciszy

Charakter: 90 %

Promieniowanie: 94 %

Rezonans: 93 000 drgań/sek.

Kolor: Żółty

Główne cechy: Wola- Towarzyskość - Dynamizm - Inte*lekt

Totem roślinny: Wrzos

Totem zwierzęcy: Karp

Znak: Ryby

TYP: Nie sądźcie, że są nieme, nawet jeśli ich totemem jest karp. Ale są to osoby, zdolne doprowadzić do końca najbardziej tajemne projekty. Z reguły są to kobiety "z klasą", budzące sympatię.

PSYCHIKA: Szukają samookreślenia raczej poprzez działanie niż słowa. Posiadają męską umiejętność rządzenia. Są obiektywne, pewne siebie.

WOLA: Od dzieciństwa bardzo silna. Muszą mieć wokół siebie osoby o równie zdecydowanej woli, w przeciwnym razie wezmą w swe ręce los swój i swojej rodziny!

POBUDLIWOŚĆ: Są wiernymi przyjaciółkami zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn, co rzadko się zdarza. Jednakże ich zachowanie wobec przyjaciół jest tak nierówne, że przypomina kolejkę górską!

ZDOLNOŚĆ REAKCJI: Łatwo wybuchają. Ale wy*korzystują te wybuchy, by wyrównać rachunki. Są bardzo przekorne, lubią mówić "nie", sprzeczać się i upierać.

AKTYWNOŚĆ: Co postanowione, to zrobione. Naj*ważniejszy jest dla nich wybór zawodu. Pociągają je zawody, gdzie należy rozkazywać, nawet jeśli są ryzy*kowne. Dobrze radzą sobie w interesach. Jeśli są artystkami - a to często się zdarza - zostaną rzeźbiarkami lub malarkami. W każdym przypadku potrafią owinąć sobie innych wokół palca.

INTUICJA: Mają w sobie coś tajemniczego, nieokreślonego, co sprawia, że otoczenie zadaje sobie tysiąc pytań co do ich osobowości.

INTELIGENCJA: Bogata, pełna, syntetyczna. Chwy*tają w lot całość zagadnienia. Trzeba jednak uczyć te dziewczęta, aby nie lekceważyły szczegółów i dokład*nie studiowały każdy problem.

UCZUCIOWOŚĆ: Zaborcze, ale bez przesady. Ce*****e je pewna rezerwa: nie lubią wywlekać swych uczuć na światło dzienne.

MORALNOŚĆ: Zdarza się, że moralność podąża u nich za działaniem, niczym intendentura za ar*mią. Jeśli wyda im się to użyteczne, mogą zmienić wyznanie.

ZDROWIE: Wydaje im się, że mają końskie zdrowie, i wcale go nie oszczędzają, za mało śpią, nie odżywiają się racjonalnie, przepracowują się. Drobne dolegliwoś*ci mogą uprzykrzać im życie. Słabe punkty: system wegetatywny, narządy rodne.

ZMYSŁOWOŚĆ: Ten typ charakteru odczuwa silne pragnienie, by żyć pełnią życia. Są zmysłowe: łakomst*wo, przyjemności, seks tworzą u nich mieszankę - szczęśliwą lub niebezpieczną.

DYNAMIZM: Stanowi obietnicę pięknej kariery dla tych kobiet o ukrytych męskich cechach.

TOWARZYSKOŚĆ: Są niezrównanymi paniami do*mu, umieją sprawić, by goście dobrze się bawili, potrafią również w inteligentny sposób wykorzystać znajomości dla swych interesów, gdyż mają dużo ambicji. Bardzo kochają rodzinę, o ile ich ona nie przytłacza, mają bowiem niezależny charakter.

PODSUMOWANIE: Jak na kobiety mają bardzo silny charakter. Te "kobiety ciszy" posiadają tajemną moc...

www.imiennik.pl

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pochodzenie

Alicja to imię wywodzące się najprawdopodobniej z angielskiego zdrobnienia niemieckiego imienia Adelheid (Adelajda). Oznacza ono niewiastę o szlachetnym obliczu i usposobieniu. Inna wersja pochodzenia imienia Alicja to greckie słowa aletheia (alitia), czyli prawda.

Formy obcojęzyczne

Alice, Alyce, Alis (ang.), Alice, Alix (fr.), Alice (niem.), Alice (wł.)

Odmiany i zdrobnienia

Ala, Alka, Alusia

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.