Gość Kuanan

Aneta

4 posty w tym temacie

ANETA

Pochodzenie i znaczenie: francuskie zdrobnienie od Anny

Liczba: 7

Znak zodiaku: Waga

Planeta: Wenus

Imieniny: 16 Czerwca, 17 Lipca

Imię Anna (którego liczba równa się 3) uległo u nas potrojeniu: oprócz samej Anny jest jeszcze Hanna (liczba 8) oraz Aneta (liczba 7). W ten sposób miłośnicy tego imienia mają je w trzech wersjach, każde przeznaczone dla innego charakteru i innego rozkładu planet w horoskopie. Imię Aneta bowiem, inaczej niż Anna i Hanna, naładowane jest pewną dawką arystokratycznego dostojeństwa i wręcz zmusza do przestrzegania dobrych manier, do właściwego zachowania się przy stole i na konnych wyścigach; uczy szacunku wobec starszych krewnych i zaufania do porządku świata. Ale zarazem imię to sprawia, że Anety wcale nie są ponure ani zatroskane, przeciwnie: potrafią się bawić i pierwsze są do tańca.

Liczba imienia, siedem, sprawia, że Anetom nie są obce rozmaite intelektualne uzdolnienia, zamiłowanie do nauki i naturalne dążenie do doskonałości. Imię to powstało we Francji i swoim charakterem przypomina znak Wagi, jeden z tych znaków zodiaku, które określają francuski charakter narodowy. Nic dziwnego, że Anety chętnie uczą się języka francuskiego i francuskiej kuchni, a w Paryżu czują się jak u siebie w domu.

Znak zodiaku dla którego to imię jest najbardziej zalecane, to, jak już powiedziano, Waga. Dobrze również będzie to imię współbrzmieć z dwoma innymi znakami, które mają coś wspólnego z Francją - chodzi o znaki Lwa i Wodnika. Także dla Byka to jest dobre imię; dla Bliźniąt, oraz dla Strzelca, Barana i Ryb. Z drugiej strony, dla Koziorożca, Skorpiona i Panny dźwięczeć będzie może nazbyt figlarnie.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pochodzenie

Aneta to imię powstałe z francuskiego zdrobnienia imienia Anna (Annette), wywodząco się z języka hebrajskiego (od słowa channah - wdzięk, łaska).

Formy obcojęzyczne

Anetta, Anna, Anne

Odmiany i zdrobnienia

Anecia, Anetka, Ania, Anka

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.