Gość Kuanan

Beata

3 posty w tym temacie

BEATA

Pochodzenie: łacińskie

Znaczenie: szczęśliwa, bogata, błogosławiona

Liczba: 4

Znak zodiaku: Byk

Planeta: Wenus

Imieniny: 8 Marca, 29 Sierpnia, 6 Września

Beata to po łacinie "szczęśliwa, błogosławiona", czyli ktoś, komu los sprzyja, komu się szczęści i dopisuje dostatek. Także z powodu swojej charakterystycznej melodii imię to brzmi jak dobra wróżba, jak błogosławieństwo. Liczbą imienia Beata jest cztery, czyli liczba spokrewniona z żywiołem Ziemi, mówiąca o stabilizacji i dobrobycie. Wszystko, z czym kojarzy się imię Beata, w astrologii podlega władzy Wenus, planety miłości, harmonii, dobrobytu, przyjemności i zmysłowej satysfakcji. Jeżeli głos wewnętrzny podpowiada rodzicom, że to imię jest najwłaściwsze dla ich córeczki, znaczy to, że mała Beata będzie miała komplet cech, jakimi obdarza ta planeta. Zgodnie z właściwościami liczby cztery i wpływami Wenus, Beaty są obdarzone wdziękiem, miłe, łagodne; wyżej sobie cenią zgodę niż przepychanki i z każdym potrafią zawrzeć korzystny dla obu stron kompromis.

Imię to uczula również na sprawy materialne, każe dbać o wygody - o to, by naokoło Beaty było przytulnie i zacisznie, kanapy były miękkie i żeby zapewniona była właściwa temperatura, wilgotność i nasłonecznienie. Jako prawe córy Wenus mają też Beaty wrodzone zamiłowanie do piękna, znają się na sztuce; a często same, oprócz dobrego gustu, mają uzdolnienia muzyczne i plastyczne. Wielka też uwagę zwracają na dobór swoich przyjaciół, bo chociaż są z natury towarzyskie, to nie z każdym (i nie z pierwszym lepszym) będą spędzać wieczory.

Imię to chroni przed skrajnościami, przesadą i brakiem umiaru. Tak więc Beaty nie będą ani zbyt chude, ani też przesadnie energiczne czy zamaszyste w ruchach. Chociaż nie lubią zbyt wcześnie wstawać, to również nie przepadają za nocnym trybem życia. Chociaż mają wrażliwe serca, to dalekie są od przesadnej czułostkowości. Nie lubią się też przemęczać ani przepracowywać. Są znakomitymi towarzyszkami życia, ale chętnie wyjdą za mąż za kogoś, kto zwolni je od zbyt męczącej walki o byt.

Beata to imię jakby "skrojone na miarę" znaku Byka, który pozostaje pod opieką Wenus. Drugim znakiem tego imienia jest, oczywiście, Waga. Dziewczętom ze znaku Ryb imię to będzie dodawać wiary w siebie, Lwom zaś (a raczej Lwicom) - wdzięku, a nawet majestatu. W ogóle lista znaków, z którymi to imię będzie dobrze współdziałać, jest raczej długa; wymieńmy Bliźnięta, Raka, Skorpiona, Koziorożca, Wodnika. Wszystkie te znaki wzbogacać będzie o całą gamę typowo kobiecych cech. Jedynie dla Baranów, Panien i Strzelców imię Beata może wydać się nieco pretensjonalne.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pochodzenie

Imię Beata wywodzi się z łaciny, w której słowo to znaczy błogosławioną, szczęśliwą. Oznacza osobę, której się poszczęściło, dobrze się wiedze lub jest bogata.

Formy obcojęzyczne

Beata, Beate (ogólnie przyj. forma), Peata (fiń.), Beta (połud.-słow)

Odmiany i zdrobnienia

Beacia, Beatka, Becia, Biechna, Beta, Betka

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Beata

Charakterystyka osoby : Szlachetna. Dobry doradca, z wielkim poczuciem odpowiedzialności. Lubi wygody życia.

Przysłowie: Do Beaty lgną ludzie i kwiaty. :thumbsup:

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.