Szept

Wybieranie, święcenie, kupno amuletów i talizmanów

90 postów w tym temacie

Po co się rozdrabniać na nowoczesne wymysły i "obce" kultury? ;)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Masz rację. Żałuję, że przed kupnem nie będę mógł go trochę zmolestować. :D Niestety mogą zamówić tylko z internetu.

A mam do Ciebie pytanie Szerszeniu. Widziałem w internecie 2 mjollniry.

Ten:

http://geminia.pl/1129-1979-large/mlot-thora-mjollnir-srebro-pr-0925.jpg

i ten:

http://web.tiscali.it/angolodidario/sprazzidipoesia/immagini/Mjollnir.jpg

Czy da się je podzielić na lepszy/gorszy? Szczerze mówiąc ten pierwszy bardziej mi się podoba. :_slonko:

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Bierz pierwszy, mnie sie tez podoba :)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Szerszeń Ty tu nie pokazuj takich cudeńków bo mnie naprawdę spoganizujesz :D

A który z Mjolnirów się nadaje dla 9 latka?

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pomyślę o jakimś dla niego, bo sie dopomina. Dzięki Szerszeniu. :)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja tam żonie i córce wykonałem z brzozy i wypaliłem wzory.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

i ja chyba tak zrobie, ale syna wybiorę inne drzewo :)

Dzięki Szerszeń

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Szerszeniu! One wszystkie są cudowne! :D Teraz to mam dylemat.

Eh, czemu zawsze jest tak, że najbardziej podobają mi się najdroższe rzeczy.

Dzięki za tego linka!

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Eh, czemu zawsze jest tak, że najbardziej podobają mi się najdroższe rzeczy.

Bo zaiebiscie wygladaja ? ;)

beefda93fa3b3ba5med.jpg

:p

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Właściwie to było retoryczne. :D

To zdjęcie przedstawia Twój młot? Tak czy inaczej, fajny. ;)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie za bardzo znam się na runach(coś tam kiedyś czytałem,ale to dawne dzieje)a od pewnego czasu moją uwagę zwrócił taki oto drobiazg(już jest mój :) )

i tu pytanko: Oprócz tego co napisane(pozytywne efekty) co może mi to "zepsuć" ?

(jak na razie odczuwam przyjemny chłód na palcu)

918726978aaa.jpg

@wybaczcie "archeologię"

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Myślę, ze warto zaptać osób zajmujacych sie runami. Jeśli jednak ostrożnie podchodizsz do takich amuletów napisz do Szerszenia lub Hrefny

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam Was serdecznie! ;) Chciałabym Was poprosić o pomoc. Jestem zielona jeśli chodzi o talizmany i amulety dlatego bardzo proszę o Waszą radę i opinię. Z tego co widzę znacie się na tym, bynajmniej bardziej ode mnie.

Potrzebuję ochrony przed duchami i ciekami wodnymi. Kilka lat temu miałam z tym spory problem i teraz po raz kolejny zostanę wystawiona na próbę. Od czasu kiedy to się skończyło, nie czuję się pewnie w swoim domu. Nie ma dnia bym się nie bała. Z pewnością jest to wina mojego przewrażliwienia i także tego chciałabym się pozbyć. Minęły od tego czasu dwa lata, jednak nic nie uległo zmianie. Niedawno dostałam ofertę pracy w jednym z norweskich hoteli w którym jak się później dowiedziałam... straszy. W ciągu pierwszych kilku tygodni byłam zdecydowana zrezygnować jednak zbyt bardzo zależy mi na Norwegii i tej pracy. Postanowiłam więc się przełamać i spróbować. Byłoby mi jednak o wiele lepiej gdybym miała przy sobie coś co by mnie ochroniło i sprawiło, że w końcu przestałabym się bać. Tylko proszę, nie radźcie mi abym poszła do psychologa ;) Byłam u psychologa, u psychiatry, u księdza a i tak jest jak jest ;)

Pozdrawiam

PS: Co sądzicie o pentagramie runicznym? Czy byłby odpowiedni?

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A czy podążasz drogą bliską Bogom germanskim, że chcesz runiczny amulet?

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Raczej nie, nie wgłębiałam się w to wszystko zbytnio. Kiedyś interesowałam się jedynie parapsychologią, OOBE itd. Wciąż szukam swojej drogi i odpowiedniego rozwiązania moich problemów

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

to nie szukaj wsparcia w runicznych amuletach. :)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

to co byś mi poleciła? Właśnie po to tutaj napisałam aby ktoś mi pomógł ;) Sama też nie chcę sobie narobić problemów ;)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

spokój wewnętrzny - to najlepszy amulet. Poza tym to, czemu sama nadasz takie a nie inne znaczenie

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ech... próbowałam tego przez ponad dwa lata ;)

ale dziękuję za odpowiedź ;)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

może coś nie tak robiłaś? Poza tym amulet sama najlepiej stworzysz sobie, jeśli czemus konkretnemu, np ulubionemu wisiorkowi nadasz takie znaczenie

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

a czy to święcenie zaraz po oczyszczeniu musi być przy pełni księżyca i czy jest to bezpieczne?

właśnie przy parapsychologii i OOBE wpadłam w problemy dlatego teraz wolę być pewna, że znowu się w coś nie wpakuję

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Runy to nie jajka, ich się nie święci. W co wierzysz ? Tam szukaj pomocy.

Szept dobrze się spytała - czy wierzysz w germańskich bogów, że chcesz wspierać się runami ? Jeśli nie to nie polecam wchodzić na tą ścieżkę osobie z rozchwianą psychiką, tam nie głaszczą po głowie, a wymagagaja dużo, w każdym razie nie ma lekko.

Po drugie czy wiesz na 100% i jest to udokumentowane że w tym hotelu straszy ?

Jeśli tak to skąd wiesz, że twoja obrona będzie skuteczna ?

Może na to coś w hotelu runy to za mało, dlatego uważam że ulegasz emocjom i żaden amulet nie pomoże, dopóki nie zapanujesz nad swoimi emocjami czy obawami.

Polecam wyciszenie się i doprowadzenie do porządku swojej psychiki, a w tym tylko psycholog może ci pomóc.

Popracuj nad sobą, choć i tak wiem że dalej będziesz szukać cudownego amuletu na wszystkie swoje kłopoty. Pamiętaj jednak, że możesz trafić na osoby które sprzedadzą ci wszystko nie myśląc o konsekwencjach jakie niesie stosowanie różnych symboli, których znaczenia nawet nie znasz.

Mam nadzieję że sama poradzisz sobie ze swoimi obawami.

Więcej wiary w siebie i pracy ze sobą.

Edytowane przez mariko
2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

a czy to święcenie zaraz po oczyszczeniu musi być przy pełni księżyca i czy jest to bezpieczne?

właśnie przy parapsychologii i OOBE wpadłam w problemy dlatego teraz wolę być pewna, że znowu się w coś nie wpakuję

Tak. Musi być przy pełni księżyca.

Nie, nie jest to bezpieczne. Ktoś może wyjść z krzaków i Cię zgwałcić gdy będziesz tańczyć nago wokół drzewa nucąc nazwy poszczególnych run.

Wpadłaś w problemy z okazji parapsychologii i OOBE, a chcesz się z nich wydostać korzystając z jeszcze bardziej mętnego systemu czyli ezoteryki? Systemu który każdy wymyśla po swojemu i opowiada, że działa rewelacyjnie?

A odnośnie run - Idź do księgarni, kup sobie Sagę o Egilu. Albo wyciągnij ją z biblioteki. Ew. poszukaj na forum takiego miłego pana imieniem Szerszeń. Książkę o runach popełnił i to taką której można ufać.

Chyba, że jesteś idiotką. Wtedy dalej czytaj na forach pierdoły i wymysły o pełniach, niebezpieczeństwach, żywiołach, czakrach itd.

Podkreślam na wypadek gdyby Piołunowi znów się zebrało na warny. Nikogo nie obraziłem, wypowiedź na temat, ani jednego wulgaryzmu.

Edytowane przez Knust
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie, nie jestem idiotką a przynajmniej się za taką nie uważam ;) Sam fakt, że postanowiłam poprosić Was o radę o czymś świadczy ;)

Szukam chyba po prostu magicznego środka na swoje lęki, obawy itd. Nie czuję się bezpieczna dlatego chciałabym to zmienić. Nie wiem już za bardzo czego się chwycić dlatego pomyślałam o tym.

Tonący brzytwy się chwyta, czy jakoś tak ;)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Sunniva napisz na pw do mnie, może coś uda mi się poradzić, choć nie w kwestii amuletów

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.