Gość Kuanan

Daria

1 post w tym temacie

DARIA

Pochodzenie: irańskie (perskie)

Znaczenie: "ostoja dobra"

Liczba: 9

Znak zodiaku: Strzelec

Planeta: Jowisz

Imieniny: 25 Października

Daria to żeńska odmiana imienia Dariusz, imienia perskich królów, którym marzył się podbój świata. Wśród świętych kościoła katolickiego jest święta o tym imieniu, męczennica z Rzymu. Istnieje też drugie "wcielenie" tego imienia: Daria mianowicie to rosyjskie zdrobnienie od Doroty. Imię Daria, w naszym języku kojarzące się z "darami", a więc hojnością, niewątpliwie obdarza dużą wewnętrzną swobodą, niezależnością, odwagą. Daje rozmach w snuciu planów i śmiałość przy wprowadzaniu ich w życie.

Trudno wyobrazić sobie Darię, która by pozwoliła, aby krępowały ją przesądy, poczucie małej wartości albo inne niskie myśli, które tak często ludzie sobie z upodobaniem hodują na własne utrapienie. Darie lubią nowoczesność, przestrzeń i bez ograniczeń mówią to, do czego są przekonane. Imię to często skłania do podróży albo i do czegoś więcej: do takiego ułożenia sobie życia, aby zawsze można było wyruszyć w świat i... wrócić do siebie, kiedy się zapragnie.

Imię wydaje się "wymyślone" specjalnie dla dwóch znaków: Strzelca oraz Wodnika. Ale zalety, które z nim się wiążą, właściwe są też Lwom, Bliźniętom i Baranom; zaś w przypadku dziewcząt ze znaków Koziorożca, Ryb i Panny imię to pozwoli im lepiej wykorzystać wszystkie ich talenty, które przy innym imieniu być może leżałyby odłogiem. Za to (z różnych przyczyn) należałoby odradzić to imię Skorpionom, Rakom, a także Wagom i Bykom.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.