Gość Kuanan

Dawid

1 post w tym temacie

DAWID

Pochodzenie: hebrajskie

Znaczenie: ukochany

Liczba: 7

Znak zodiaku: Wodnik

Planeta: Wenus i Mars

Imieniny: 29 Grudnia

Dawid po hebrajsku znaczy "ukochany". Król Dawid, który żył dokładnie trzy tysiące lat temu, jest jednym z najsławniejszych bohaterów Biblii. Za młodu był dzielnym wojownikiem i pokonał okrutnego Goliata. Przyjaźnił się z królewskim synem, Jonatanem, a król Saul dał mu swą córkę za żonę. Po śmierci Saula Dawid sam został królem i za jego panowania Izrael stał się potężnym państwem. Dawid miał też mnóstwo pięknych żon, pięknie grał na harfie i był poetą, jako że tradycja jego uważa za autora Psalmów. Jego urodzeniowy horoskop musiał być niezwykły, skoro w jego osobowości zgodnie współdziała dzielność Marsa z artystycznymi uzdolnieniami, jakie daje Wenus.

Liczbą imienia Dawid jest siódemka i to by tłumaczyło tak różnorodne talenty tego żydowskiego króla. Mało kto jest jednocześnie biegłym muzykiem, mistrzem sztuk walki i wybitnym władcą. A siedem to właśnie liczba ludzi wszechstronnie utalentowanych, choć może trochę dziwnych i nietypowych. Dziś imię Dawid wskazuje przede wszystkim na talenty artystyczne. Ale nie dziwmy się, jeżeli mały Dawid oprócz gry (powiedzmy) na perkusji zechce trenować także... karate! Dawidowie mają bowiem własne pomysły na życie, które mogą daleko odbiegać od wzorców, jaki podsuwa im rodzina czy szkoła. Są mało podatni na wpływy z zewnątrz, mają własne zdanie na różne sprawy i trudno dają się przekonać, że może być inaczej. Nie boją się ani samotności, ani tego, że nikt nie idzie w tę samą stronę co oni. Ich mocna stroną jest za to poczucie humoru i zimna krew w trudnych sytuacjach.

To rzadkie dziś imię najlepiej nadaje się dla urodzonych w znaku Wodnika, w tym znaku zodiaku, który harmonijnie łączy wpływy Marsa i Wenus. Również dobrze posłuży to imię Bliźniętom, Strzelcom, Pannom i Skorpionom. Na drugim końcu skali leżą takie znaki jak Ryby, Rak i Byk, dla których imię to wydaje się zbyt zobowiązujące i wprowadza zbyt duże napięcia.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.