Gość Kuanan

Dominik

2 posty w tym temacie

DOMINIK

Pochodzenie: łacińskie

Znaczenie: należący do Pana

Liczba: 6

Znak zodiaku: Waga

Planeta: Wenus

Imieniny: 12 Maja, 4 Sierpnia, 8 Sierpnia, 14 Października, 20 Grudnia, 29 Grudnia

Imię Dominik to po łacinie "dominicus", czyli "należący do Pana" - Pana Boga. Imię to w historii było raczej imieniem zakonnym, przyjmowanym po wstąpieniu do klasztoru. Św. Dominik Guzman, Hiszpan żyjący 900 lat temu, był założycielem zakonu kaznodziejskiego Dominikanów i poświecił się przekonywaniu heretyków do prawdziwej wiary.

Jeśli się wsłuchać w brzmienie tego imienia, słychać w nim jakieś rozmarzenie, łagodność, oderwanie od spraw pospolitych - jakby od imienia Dominik biło nieziemskie światło. Jest to w pełnej zgodzie z liczbą imienia, szóstką, która jest liczbą łagodności, zgody i pokoju.

Dominik nie może być porywczym brutalem! Przeciwnie, to imię godne jest tylko mężczyzn uduchowionych, życzliwych, a przynajmniej - nadzwyczaj przyzwoitych. Nadane chłopcom, będzie uczyć ich dobry manier, posłuszeństwa, szacunku dla starszych i głoszonych przez nich prawd. Jako że imię to podlega władzy Wenus, Dominikowie znajdują łatwy dostęp do serc niewieścich i są dla kobiet zaufanymi przyjaciółmi. Oczywiście ktoś taki raczej będzie się realizował w sztukach pięknych czy na przykład w dyplomacji jako orędownik pokoju i porozumienia niż w jakichś twardych walkach i rozgrywkach. I przeciwnie, imię to, nierozważnie nadane młodym ludziom o naturze wojowniczej i przekornej, może w decydujących momentach odbierać im ochotę do ryzykowania i zwyciężania.

Z tego, co powiedziano, wynika, że imię Dominik najbardziej jest odpowiednie dla wenusowego znaku Wagi, a także dla pokrewnych duchem Byków, Ryb i Raków. Z gracją też będzie je nosił Wodnik i Panna, ale można mieć wątpliwości przy żwawych Bliźniętach i twardych Koziorożcach, a już na pewno jego wibracje będą obce Baranom, Lwom, Strzelcom i Skorpionom.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

WOW:) matki jednak maja intuicje do nadawania imion:) Super opisy:)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.