Rachael

Demonologia

23 postów w tym temacie

Nie wiem czy ten dzial tu jest jednak przeszukując to forum nie znalazłam takowego.Jeśli jest mój błąd :lol: Czekam na potwierdzenie bo nie wiem czy mam tu pisać czy jest już to gdzieś

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dostałam pozwolenie na stworzenie tego tematu^^więc zaczynam.Demonologia jest nauką o hierarchii demonów oraz jej antropologii,o wyobrażeniach ludzi na ich temat,które kształtowały się na przestrzeni wieków w różnych kulturach oraz miejscach.Mozna podzielic ten dzial na wiele odszczepien tj np demonomancja czyli wypędzanie nieczystych duchów w tym demonów.Podalam tylko jeden rodzaj,który dziś jest często praktykowany.Demonolog zajmuję się calą ich historią,bada ich cechy,wygląd oraz wiele innych czynników które wpływają na ich postać.Jak wiadomo nie jest to prosta wiedza i trzeba na nią poświęcić wiele czasu oraz uwagi.Jednak jak to się mowi dla chcącego nic trudnego.Pewien czlowiek zapytał się mnie czemu niby ludzi mialy by interesować demony.Może dla tego że ich dzialania i wyobrażenia towarzyszą nam od zarania wieków obok dobra jakim jest Bóg.Zaczynając ten dział mam nadzieję na żywą dyskusję i wasze myśli na ten temat.Oczywiście to ma opierać się na wiedzy a nie na jakiś rytach czy przywołaniach,które wykraczają zupełnie poza tą tematykę jaką jest sama demonologia.Każdego dnia będę pisała więcej i postaram się przekażać to w zrozumialy i czytelny sposób dla wszystkich.Zachęcam Was do uczestniczenia w dyskusji.Piszcie jak Wy postrzegacie istotę zła,caly ten świat w obrębie tematu.Pozdrawiam

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak już wczesniej wspomniałam demonologia nie jest nauką ani prostą ani łatwą.Jednak jest ona specyficzna i zawiera wiele informacji ,które mają odwzierciedlenie w problemach oraz zainteresowaniu ludzi na temat tych bytów.Niektórzy mogą stwierdzic ze ta wiedza to wprowadzanie pewnego rodzaju,,ciemnogrodu"w XXIw.Ja jednak myślę,że szeroko pojęta obecnośc Diabła oraz demonów wymaga pewnej grupy nludzi ,która zajmie się tą tematyką w głębszy sposób.Sami pewnie często dostrzegacie pewnego rodzaju potępienie ludzi badz niechęc w kierunku tych którzy się interesujątą dziedziną.Jednak sama wiedza i trzymanie się własnych zasad ,którę nie wykraczają poza nia nie sprawia problemu i nie jest szkodliwe. Za to praktyka sprawowana przez niedoświadczone osoby,które się w to bawią póżniej ponosza duże konsekwencje.Może dojśc do dręczeń,nawidzeń,opętań badz ogólnego doczepiania się do człowieka tych bytów.A to może przyspożyc wielu problemow a niekiedy zniszczyc zycie.Choc i nawet ludzie którzy sie tym zajmuja popelniaja bledy,jednak niech kazde dzialanie bedzie działaniem z glowa a nie rzucaniem sie na gleboka wode bez przygotowania ani wiedzy.Wcześniej wspomniałam o zagrożeniach tych głownych jakie mogą nastąpic przy kontaktowaniu się w jakis sposób z tymi istotami nie zawsze rozsadny.Może trochę przybliże to co się dzieje podczas ich doswiadczania.

1.Dręczenie-diabeł i demony zewnatrz przeszkadzaja człowiekowi,ale nie pośrednio ale już bezbpośrednio,tak wewnętrznie(tj.obsesja diabelska),jak i zewnętrznie.Dręczona osoba czuje się np.nieustannie nękana:

-dziwnym pragnieniem odebrania sobie życia lub własnemu dziecku,które jako rodzic bardzo kocha

-nigdy wcześniej nieodczuwaną niechęcią i nienawiścia do kochanego współmałżonka,któremu przez wiele lat dochowała wierności

-nigdy wcześniej nieodczuwalnym w takim stopniu pociągiem do obób konsekrowanych i własnych dzieci,nawet małoletnich

-pogardliwymi myślami o Stwórcy i jego stworzeniach

-bolesnymi zadrapaniami na różnych częściach ciała,pieczeniami,zakrwawieniami

-odwróconymi,krwawiącymi krzyżami

-niewidzialnymi kijami,które pozostawiają na ciele sińce i obrzęki

-niemożliwośc odbycia stosunków seksualnych ze współmałżonkiem ,a jeśli już do nich dochodzi to SA one bolesne i powoduja wymioty

-zaburzeniami fizycznymi ,wywołującymi niekiedy ogromny bol ,którego lekarze nie mogą zdiagnozowac

2.Nawiedzenie-diabeł lub demony pośrednio dokuczaja człowiekowi za pomoca roznych rzeczy np.:drzwi i okien,które się same zamykaja i otwieraja,przesuwaniem przedmiotow i mebli,hałasami w domu,światłami,telewizorami i innym sprzętem który się wlacza i wylacza ,iskrami wywolanymi spieciami elektrycznymi oraz roznymi innymi rzeczami,które bardzo często nie pozwalaja odpocząć ,wystawiając na trudna probe system nerwowy człowieka.

3.Opętanie-diabeł i demony biora daną osobe w posiadanie,zawieszając od czasu do czasu dzialanie jej wladz ,działając poprzez jej cialo.W tym przypadku opętany człowiek wpada w trans kiedy dochodzi w nim do glosu inna osobowość diabla lub któregoś z demonow.Osoba odzyskuje swoje wladze i panowanie,nie pamieta jednak tego co się wydarzylo gdy diabel i demony przerywaja dzialanie opętania.

Osobowośc:

-harda

-skrajnie zaborcza

-przeciwna małżeństwu i uczuciom rodzinnym

-która umie tylko nienawidzic

-która kusi

-majaca nadzwyczajne zdolności

-nadzwyczaj blyskotliwa,która odpowiada na zadane pytania w sposób nader teologiczny co przekracza jej faktyczny stan

-która nie znosi bliskiej obecności wody świeconej,krucyfiksu i Biblii

Wybaczcie za jakies moje bledy w pisowni ale na szybko pisalam ten tekst..mam określony czas w kiedy kestem na forum wiec tylko tyle mogłam napisac^^Pozdrawiam

W nast.poście opowiem wam to wszystko na konkretnych przykładach z,którymi mialam doczynienia.Pożniej przejdziemyu do wyjaśnienia istoty demona,hierarchii oraz wyobrażeń w różnych kulturach i czasach.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Podam teraz przyklady sytuacji aby zobrazowac zagrozenia z poprzedniego postu.Nie będę się tu rozwijac jakos szeroko ani zatrzymywac na dluzej przy danym przypadku.

1.Nawiedzenie;

Jakoś w zeszlym roku mialo miejsce nawiedzenie lokalne, konkretnie domu.Początkowo sprawa nie była jasna,gdyz powodu tego co się tam dzialo nie można było ustalic.Występowaly halasy których zrodla nie dalo się ustalic nawet jak tylko jedna osoba przebywala w nim,okiennice ktore samoistnie sie otwieraly i zamykaly,częste przeblyski swiatla i jego mocne migotanie,czasem można było widziec pewnego rodzaju iskry fluorescencyjne najczęściej w nocy kiedy to rodzina wspolnie siedziala przed telewizorem.Również sprzęt elektryczny dawał oznaki czegoś niepokojącego.Z zeznan jednego z mieszkancow dowiedzialam sie o przesuwaniu mebli lub innych przedmiotów,ich materializacji.Cała ta sytuacja ciągnęła sie juz od jakiegos roku jednak nikt nie chcial w to ingerowac,w duzej mierze ze strachu.To wystawilo rodzine na duza probe nie tylko fizyczna ale i psychiczna.Wszystko co mialo tam miejsce nie dawalo im spokoju i odpoczynku.Czasem byli na skraju zalamania gdyz zaczeli bac sie o siebie i dzieci.Mieszkal tam 45 letni ojciec z zawodu farmaceuta,zona 40 lat zajmowala sie domem oraz dwojka dzieci w wieku 18,19 lat.Ogólnie wierzący i praktykujący chrześcijanie.Początkowo każdy z nich nie sprawiał wrazenia osoby ktora mogła by sie interesowac demonami czy sprawami zw.z okultyzmem.Jednak po pewnym czasie wyszly pewne fakty ktore swidczyly o przyczynie nawiedzenia.Podczas nieobecności rodzicow ich syn razem ze swoimi znajomymi starali sie przywolac demona.Kierowala nimi ciekawosc ale i chec przezycia przygody,moze adrenaliny.Po odbyciu rytualu wedlug nich nie stalo sie nic a ich dzialania nie przyniosly zadnego skutku.Po tygodniu jednak w domie i miejscu przywolania mozna bylo wyczuc czyjąs obecnosc,otaczajace zlo.Pojawily sie wszystkie objawy o ktorych pisalam.Sam chlopak nie wiazl poczatkowo faktow swojej obecnej sytuacji z ty co zrobil.Jednak pozniej kiedy dotarlo do niego co uczynil nie potrafil opanowac leku,byl swiadomy ze przyspozyl swojej rodzinie wielu zmartwien i niepokojow.Mamy tu dobry przyklad tego ze zabawa z tym czego sie nie zna,nie ma sie wiedzy doprowadza do wielkich klopotow ,ktorych konsekwencje sie nie ponosi samemu ale wciaga sie w to rowniez innych.Nie bede pisac o rozwiazaniu tej sytuacji,ktora po wlasciwej interwencji pewnej osoby zakonczyla sie pomyslnie a rodzina zaznala spokoju.

2.Opętanie:

O tym można wiele mowic i sie rozwodzic gdyz opetanie w swojej istocie ma wiele objawow oraz sposobow pod jakimi sie ukazuje.

Pierwszym przypadkim z jakim mialam sie okazje zetknac byla sprawa chlopaka w wieku 20 lat.Nie prowadzil swojego zycia nader przykladnie.Wrecz przeciwnie.Nie kieriowal sie zadnymi zasadami ani w zyciu ani magii ktora sie rowniez paral przez dlugi okres swojego zycia.Nie nawidzil Boga ani nikogo kto o nim mowil w pozytyzny sposob.Byl to typ samotnika ktory nie otaczal sie zbyt gronem ludzi,z rodziną miał rowniez bardzo zly kontakt.Dla niego zycie polegalo na tym by przez zlo stac sie silniejszym,siac postrach i krzywdzic innych kiedy ktos wszedl mu w droge lub powiedzial o nim cos krytycznego.W jego praktyce czesto przyzywal demony i zle duchy.Z kazdym krokiem w tym kierunku coraz wiecej tracil w normalnym zyciu.Nic mu sie nie ukladalo,mial wiecznrgo pecha,znajomi ktorych mial odwrocili sie od niego,dziewczyna go zostawila.Ogólnie życie stalo sie walka o jakie kolwiek powodzenie by moc funkcjonowac.Pojawily sie odretwienie ciala,glosy ktore rozkazywaly mu,nie dawaly odpoczac..zadrapania na ciele(najbardziej na plecach i ramionach)tak ze musial zakrywac nawet latem swoja skore by n ie pokazywac wsoich ran.Nie mial sily na nic,nie wychodzil z domu.Wzmogly sie bluzniercze mysli o Bogu,publiczne wyzwiska w jego kierunku.Często wpadał w pewnego rodzaju trans,w którym jego cialo przejmowaly istoty ktore nim zawladnely.Byly przypadki wydzwaniania i grozenia znajomym w tym kalka razy mi.Po tym jak zostal chwilowo uwolniony nie pamietal nic z tego co mowil i robil.Dzieki swoim przyjaciolom ,z ktorymi dawniej bykl bliso udalo mu sie z tego wyjsc.Walczyli o niego i nie zostawiali kiedy bylo zle.Modlili sie duzo i kierowali go do osoby która po dlugim okresie udzielania mu ciezkich egzorcyzmow zostal uwolniony i dzis zyje normalnie.Ustąpily wszystkie wczesniejsze objawy oraz w jego codziennosc weszlo szczescie i wiara w przyszlosc.

O dreczeniu nie będę pisac gdyz jest to pewnego rodzaju obsesja i często może być kojarzona lub mylona z choroba na tle psychicznym.Każdy z Was już sobie dopowie po ty co napisalam we wczesniejszym poście jak może to wygladac i czym jest dla czlowieka który to odczuwa.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nigdy nie dowiesz sie jaka jest istota zla,dopoki nie zostaniesz opetana.Obojetnie ile ksiazek przeczytasz,obojetnie ile prac naukowych nie przestudiujesz tak dlugo jak zlo nie zamieszka w Twoim sercu i tak dlugo jak nie zabierze Ci pewnej czastki Ciebie tak dlugo nie bedziesz w stanie pojac jego istoty.

W sumie jest jeszcze jeden sposob zeby poznac istote zla...mianowicie stanac z nim oko w oko,i zaczac recytowac:,,Wypedzam Cie duchu niechysty...",co jest dalej napewno wiesz bo gdzies wyczytalac,podkreslam jednak praktyka a teoria to dwie rozne rzeczy.

Pierwszym przypadkim z jakim mialam sie okazje zetknac byla sprawa chlopaka w wieku 20 lat.

Jezeli zetknelas sie z tym,to dlaczego nic nie zrobilas?

Walczyli o niego i nie zostawiali kiedy bylo zle.

Ty dlaczego nie walczylas?

Ode mnie to bylo tyle w tym temacie.

Pozdrawiam.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wisz ja rowniez wypedzalam wielokrotnie a moje slowa nie sa poparte jedynie teoretyczna wiedza.Wypedzam Cie Duchu nieczysty....takie slowa czesto stosowalam i uwierz mi ze znam ich znaczenie jak i sile.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja tez mam ograniczone ruchy i czesto sie zajmuje wypedzaniem czu uwalnianiem i nie wszystkie przypadki przyjmuje z powodu zdrowego rozsadku oraz mojego zdrowia.Jesli sama nie moge sie zajac czyms w danym momencie to kieruje ta osobe do innego demonologa czy egzorcysty.Tyle^^Dla mnie to naturalne i zrozumieja to osoby ktore sie zajmuja tym co ja.Pozdrawiam rowniez :)

Zaleznie czasem przez zdjecie danej osoby a czasem osobiscie jesli jest taka mozliwosc.

Ja to wyczuwam i wiem jak sie zachowuje jedno a jak drugie.Owszem czasem demon sie podszywa pod jakąs inna istote i nie jest to jednoznaczne i sama potrzebuje czasu zeby wszystko sprawdzic i sie upewnic

Na negatywne byty nie potrzebuje wiele wysilku.Nad nimi mozna zapanowac i skutecznie odpedzic.Jednak demon w zaleznosci od przypadku ujawnia sie manifestujac swoj pobyt w danej osobie czy miejscu ardzo wyraznie

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mozna sie pozbyc bytow przez zdjecie.Mozliwe ze wkrotce bedzie w tym temacie relacja pewnej osoby o tym

Egzoryzm osobisty wyglada tak jak wszedzie.Tu nie ma nic szczegolnego.Jedynie gleboka wiara i pokladanie nadzieji w Bogu,po ówczesnej checi pomocy przez nekana osobe

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Opetanie czy nekanie diabelskie a ateizm czy zwykla forma niecheci do Boga nie jest tym samym.Jest to oczywiste w objawach orza badaniu zycia danego czlowieka ktory kieruje sie do konkretnych osob o pomoc

Alez czy ja mowie ze oni klamia.Dla mnie to co oni pisza i twierdza nie jest klamstwem a ich wiedza jest tym czego ja sie ucze

Jesli bys przeczytal moje pierswsze posty to bys zauwazyl zwiazek z wiedza ktora posiadaja duchowni i jaka przekladaja na swoja posluge

W relacje uzytkownika nie musisz wierzyc.Nikt ci nie karze

A co do tego czemu ja.a czemu by nie jesli portrafie to robic i nie lamie przy tym zadnych zasad ktore komukolwiek dotad zaszkodzily.Księża zawsze beda wiedziec i potrafic wiecej.Niegdy nie powiem ze jest inaczej

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wstawiam tu ściągniętą z neta hierarchie demonów :lol: Taj żeby każdy kto będzie chcial mógł sobie zajrzeć nie szukajac ;)

1. Collin de Plancy "Dictionaire Infernale" (1863)

- Asmodeus - Niszczyciel

- Astaroth - Zapewnia przyjaźń wielkich władców

- Behemoth - Demon pobłażania

- Ronwe - Demon znający języki

- Urobach - z niższego rzędu demonów

- Andras - Wielki Markiz Piekielny, sieje niezgodę i kłótnie

- Beelzebub - Władca Much

2. Francis Barrett "The Magus" (1801)

- Mammon - Książę kusicieli

- Asmodeus - Książę zemsty

- Satan - Książę oszustów

- Belzebuth - Główny spośród fałszywych bogów

- Pytho - Książę duchów fałszu

- Belial - Książę niesprawiedliwości

- Merihim - Książę duchów zarazy

- Abbadon - Książę wojny

- Astaroth - Książę oskarżycieli i inkwizytorów

3. "Grimoire Honoriusza"

PODSTAWOWE DUCHY PIEKIELNE

- Lucifer - Imperator

- Beelzebub - Książę

- Astarot - Wielki Diuk

WYŻSZE DUCHY

- Lucifage Rofocale - Premier

- Satanchia - Wielki Generał

- Agaliarept - również generał

- Feurety - Porucznik Dowódca

- Sargantanas - Major

- Nebiros - Marszałek Polny

DUCHY PODWŁADNE

Bael, Bathim, Agares, Pursan, Marbas, Abigar, Pruslal, Loray, Aamon, Valefar, Barbatos, Forau, Buer, Ayperos, Gusoyn, Nuberus, Botis, Glasyabolis

4. Johan Weyer "Hierarchy of Hell"

- Beelzebuth - Najwyższy wódz

- Satan - Zajmuje drugie miejsce jako książę ciemności

- Euronymous - Książę śmierci

- Moloch - Książę ziemi łez

- Pluto - Książę ognia

- Baal - Dowódca piekielnej armii

- Lucifer - Wymierza sprawiedliwość

- Asmodeus - Hazard

- Baalberith - Minister paktów i traktatów

- Proserpine - Książę demonicznych duchów

- Astaroth - Książę i skarbnik piekła

- Nergal - Szef tajnej policji

Chamos, Melchom, Bahamoth, Dagon, Adramalek

5. Sebastein Michaelis "Histoire admirablede la Possession et conversion d'une penitente" (1613)

PIERWSZA HIERARCHIA

- Belzebuth - duma

- Leviathan - wiara

- Asmodeus - przepych

- Balberith - bluźnierstwo i morderstwo

- Astaroth - próżność i lenistwo

- Verrine - niecierpliwość

- Gresil - nieczystość

- Sonnilon - nienawiść

DRUGA HIERARCHIA

- Carreau - brak litości

- Carnivean - obsceniczność

- Oeillet - bogactwa i dobrobyt

- Rosier - love

- Verrier - nieposłuszeństwo

TRZECIA HIERARCHIA

- Belial - arogancja

- Olivier - okrucieństwo i chciwość

- Juvart - demoniczne opętanie

6. John Wier - hierarchia

- Bael - Król, Władca Wschodu, dowodzi 66 legionami

- Forcas - Prezydent

- Beur - Prezydent i dowódca 50 legionów

- Marchocias - Markiz i dowódca 30 legionów

- Behamoth - nieznane

7. Peter Binsfeld - Demony Siedmiu Grzechów Głównych (1589)

- Lucifer - duma

- Mammon - skąpstwo

- Asmodeus - lubieżność

- Satan - gniew

- Beelzebub- żarłoczność

- Leviathan - zawiść

- Belphegore - lenistwo

8. Faust - Hierarchia Królestw

- Beelzebub - Północ

- Lucifer - Wschód

- Belial - Południe

- Astaroth - Zachód

- Phlegathon - Środek

9. Różne środniowieczne hierarchie:

SIEDMIU KSIĄŻĄT PIEKIELNYCH:

- Baal-Beryth - mistrz rytuałów i paktów

- Dumah - dowódca demonów gehenny

- Meririm - książę powietrza

- Rahab - książę oceanów

- Sariel - książę księżyca

- Mephistopholes - niszczyciel

- Lucifer Rofocale - pierwszy minister i kontroluje bogactwa

ARCYDEMONY PIEKIELNE:

- Adramaleck - Książę Ognia

- Carniveau - Demon Opętania

- Python - Książę kłamiących duchów

- Mammon - Książę kusicieli, skąpstwa i chciwości

- Rimmon - Książę błyskawic i burz

ARCYDEMONICE - jedna z niewielu hierarchii żeńskich demonów:

- Leviathan - Smok Chaosu

- Barbelo - nieznana

- Proserpine - Niszczycielka

- Astarte - Królowa duchów zmarłych

- Agrat-bat-mahlaht - Jedna z żon Szatana i demonica nierządnic

- Eisheth Zenunim - Tak jak wyżej

- Lilith - Ulubiona żona Szatana

- Naamah - demonica uwodzenia

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Rachel...wiec egzorcyzmujesz czy nie egzorcyzmujesz?

Jest to dla mnie bardzo istotne bo egzorcysta to egzorcysta,a demonolog to wg.mnie egzorcysta ksiazkowy,wiesz taka osoba co przeczytala duzo ksiazek,ale nic pozatym.

Wrocmy teraz do pierwszych postow:

Ja tez mam ograniczone ruchy i czesto sie zajmuje wypedzaniem czu uwalnianiem i nie wszystkie przypadki przyjmuje z powodu zdrowego rozsadku oraz mojego zdrowia.Jesli sama nie moge sie zajac czyms w danym momencie to kieruje ta osobe do innego demonologa czy egzorcysty.Tyle^^Dla mnie to naturalne i zrozumieja to osoby ktore sie zajmuja tym co ja.

Zajmowalem sie egzorcyzmami w swoim czasie i gdy zajdzie taka potrzeba,bez wachania powtorze to znowu,podczas egorcyzmow zawsze jest jedna tylko opcja wygrany i przegrany.

W momencie gdy odmawia sie udzielenia komus pomocy,przegralo sie bez walki.

Jedziemy dalej...

.Dręczona osoba czuje się np.nieustannie nękana:

-dziwnym pragnieniem odebrania sobie życia lub własnemu dziecku,które jako rodzic bardzo kocha

-nigdy wcześniej nieodczuwaną niechęcią i nienawiścia do kochanego współmałżonka,któremu przez wiele lat dochowała wierności

-nigdy wcześniej nieodczuwalnym w takim stopniu pociągiem do obób konsekrowanych i własnych dzieci,nawet małoletnich

-pogardliwymi myślami o Stwórcy i jego stworzeniach

-bolesnymi zadrapaniami na różnych częściach ciała,pieczeniami,zakrwawieniami

-odwróconymi,krwawiącymi krzyżami

-niewidzialnymi kijami,które pozostawiają na ciele sińce i obrzęki

-niemożliwośc odbycia stosunków seksualnych ze współmałżonkiem ,a jeśli już do nich dochodzi to SA one bolesne i powoduja wymioty

-zaburzeniami fizycznymi ,wywołującymi niekiedy ogromny bol ,którego lekarze nie mogą zdiagnozowac

O objawach nekania,dreczenia podszeptach etc.mozna by w sumie napisac ksiazke,jednak podane przez Ciebie przyklady sa jak dla mnie mowiac delikatnie dziwne,niektore z nich wystepuja przy opetaniach pelnych,lub czesciowych,jednak przy dreczeniach rzadziej.

3.Opętanie-diabeł i demony biora daną osobe w posiadanie,zawieszając od czasu do czasu dzialanie jej wladz ,działając poprzez jej cialo.W tym przypadku opętany człowiek wpada w trans kiedy dochodzi w nim do glosu inna osobowość diabla lub któregoś z demonow.Osoba odzyskuje swoje wladze i panowanie,nie pamieta jednak tego co się wydarzylo gdy diabel i demony przerywaja dzialanie opętania.

Osobowośc:

-harda

-skrajnie zaborcza

-przeciwna małżeństwu i uczuciom rodzinnym

-która umie tylko nienawidzic

-która kusi

-majaca nadzwyczajne zdolności

-nadzwyczaj blyskotliwa,która odpowiada na zadane pytania w sposób nader teologiczny co przekracza jej faktyczny stan

-która nie znosi bliskiej obecności wody świeconej,krucyfiksu i Biblii

Opetanie,dzieli sie na calkowite i czesciowe,czasami te transy trwaja nieprzerwanie,czasmi falowo,a czasami sporadycznie.Jest male ale...nawet podczas calkowitego opetania,gdy osoba jest pograzona w transie,demon potrafi sie tak zamaskowac i ukryc,ze znane sa przypadki przyjecia komunii przez takie osoby,brak wstretu do krucifiksow i wody swieconej,wszystko po to aby zmylic egzorcyste.Nie spotkalas sie nigdy z tym???Pamietajmy ze sa to duchy klamstwa.

W przypadku egzorcyzmowania przez zdjecie,wszystko spoko tylko co zrobisz gdy osoba egzorcyzmowana wpadnie w szal i wybije polowe swojej rodziny.Ja wiem ze w dzisiejszych czasach wiele rzeczy robi sie na odleglosc...jednak w kwestii egzorcyzmow jestem bardzo konserwatywny i staroswiecki,dlatego jestem zwolennikiem egzorcyzmowania bezposrednio z udzialem osoby opetanej.Czasami sie zdarzalo nawet ze taka osobe trzeba bylo zwiazac,wiec dzialania na odleglosc od razu odpadalo.

Wisz ja rowniez wypedzalam wielokrotnie a moje slowa nie sa poparte jedynie teoretyczna wiedza.Wypedzam Cie Duchu nieczysty....takie slowa czesto stosowalam i uwierz mi ze znam ich znaczenie jak i sile.

Wszystko zalezy jeszcze od tego z czym mialas do czynienia...Pozdrawiam

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie wiem gdzie moge takie pytanie zadac, ale chcialabym wiedziec jak u was wyladaja proby opętan w trakcie snu?

Ja wypracowalam sobie system, ze kiedy cos sie do mnie zbliza, najczesciej slyszejakis dzwięk - dzwonki czy pisk w uszach, paraliz ciala..ale otwieram oczy i w moim pokoju na scianach siedzi mnóstwo much, lataja wokol mnie..wtedy wysylam im reiki..;D

Wczoraj tak sie stalo pierwszy raz od przyjazdu do Anglii, ale wczesniej w nocy mialam lekkie wyjscie z ciala tzn widzialam, ze siegam rekoma gdzies w dal jednoczesnie widzac, ze te fizyczne sa pod koldra..no i chyba zrobilam sie widoczna dla potencjalnego ochotnika, wiec zaatakowal.

Napiszcie jak to u was przebiega, czy tez macie wypracowane sygnaly?

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Egzorcyzmuje jednak obecnie bardzo sporadycznie gdyż przeżucilam sie w dużej mierze jedynie na wiedze sama w sobie a nie npraktykę.Owszem nie które z podanych przezemnie objawów mogą być mylone badz zle zinterpretowane przezemnie dlatego w najblizszym czasie wezme sie za ten temat gdyz obecnie malo mam czasu zeby napisac tu tak jak poczatkowo.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja rowniez jestem dosc staroswiecka w kwestii egzorcyzmow jednak czesto nie ma innego sposobu gdyz albo ja nie moge przybyc do osoby ani ona do mnie wiec czesto robie to na odleglosc.Owszem jest takka mozliwosc gdzie ten czlowiek wpadnie w szal i niekiedy skutki uboczne podczas wykonywania tego sa dosc meczace i moga gnebic dana osobe.Jednak w miare mozliwosci staram sie lagodzic to jak najszybciej wykonujac to co zaczelam.O przypadkach gdy demony sie kryja czy podszywaja pod inne istoty ktore na ogol nie sa grozne wiem i mialam doczynienia.To ze czasem nie biore jakiejs sprawy nie jest kwestia mojej slabosci ale raczej rozsadku,gdyz po prostu nie moge sie tym zajac i nie moge poswiecic tej osobie czasu ktorego powinnam jej dac.Nie chce dzialac na szkode innych dlatego jesli nie moge to nie robie i kieruje do ludzi którzy maja wieksze doswiadczenie i czas.Pozdrawiam i nast.razem napisze cos wiecej ale znow na chwile jestem

Błędy.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dużo negatywnych emocji w tych postach, no cóż, taki temat.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zachęcam Was do pisania w tym temacie o wszystkim co uznacie za stosowne ;) mnie tu bardzo czesto nie ma choc sama zalożylam ten temat.W nast.poście przejdziemy do wyobrazen w roznych kulturach i tego jak rozwijały sie wyobrażenia o demonach na przestrzeni wieków :lol:

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

a moze zamiast podsycać emocje tym jak były postzregane na przestzreni wieków, lepiej napisać jak sie przed nimi bronić jak się nie dać omamić itp. I jak się uwolnić kiedy juz dopadnie.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Jeśli tak mogę o tym napisać

Ok spoko ale postaraj sie moze raczej skoncentrowac na sprawdzonych w swojej praktyce metodach.

Nie zawsze to co wyczytasz w ksiazkach ma swoje potwierdzenie w praktyce,wiec zeby nie robic z tego forum zenady skoncentrujmy sie na doswiadxczeniach praktycznych,a nie wyczytanych lub gdzies tam zaslyszanych.Dotyczy sie to wszystkich uzytkownikow.

Pozdrawiam

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia 11.06.2010 o 12:00, Gość napisał:

Nigdy nie dowiesz sie jaka jest istota zla,dopoki nie zostaniesz opetana.Obojetnie ile ksiazek przeczytasz,obojetnie ile prac naukowych nie przestudiujesz tak dlugo jak zlo nie zamieszka w Twoim sercu i tak dlugo jak nie zabierze Ci pewnej czastki Ciebie tak dlugo nie bedziesz w stanie pojac jego istoty.

W sumie jest jeszcze jeden sposob zeby poznac istote zla...mianowicie stanac z nim oko w oko,i zaczac recytowac:,,Wypedzam Cie duchu niechysty...",co jest dalej napewno wiesz bo gdzies wyczytalac,podkreslam jednak praktyka a teoria to dwie rozne rzeczy.

Jezeli zetknelas sie z tym,to dlaczego nic nie zrobilas?

Ty dlaczego nie walczylas?

Ode mnie to bylo tyle w tym temacie.

Pozdrawiam.

Dokładnie ,nim człowiek uwierzy w zło i demony czy złe duchy ,to nieraz jest za puzno , Takich przypadków jest i było w historii wiele ,można być ciężko chorym psychicznie na schizofrenię paranoidalną ( podobne do opętania ,jak ktoś nie ma doświadczenia praktycznego ,łatwo pomyli to z opętaniem ) ,choć bywają osoby opętane tylko ,lub chore psychicznie i opętane .

Opętania ,to sfera duchowa /spirytualna , i nie sposób wykryć opętania psychiatrycznie , tylko doświadczony ksiądz egzorcysta ,ma rozeznanie w tej dziedzinie , natomiast choroby psychiczne to domena psychiatrii ,którzy opierają się na logicznych przesłankach i logicznym wnioskowaniu .

Przykładowo zajmijmy się starożytną sztuką magiczną -Goecją ,biblijnym królem Salomonem ,i jego nadludzkim darem mądrości :

Goecja (z gr. goeteia â tłumaczone jako wycie[2]) â system magiczny opierający się na przyzywaniu duchów i demonów do realnego świata, by służyły one celom przyzywającego je maga (goety). Według tradycji okultystycznej, korzenie goecji wywodzić się mają od biblijnego króla Salomona, któremuBógmiał dać władzę przyzywania i kontroli demonów.
Mimo że sama Biblia na ten temat milczy, wiele śladów takiego wierzenia występuje od starożytności w żydowskich legendach, Talmudzie, pismachJózefa Flawiusza i Koranie. Metafora Goecji znajduje się w Księdze tysiąca i jednej nocy, gdzie jest mowa o tym, że król Sulejman (Sulejman to arabski odpowiednik imienia Salomon) za pomocą dżinnów spełniał swe życzenia.
Istnieje legenda, która mówi że Salomon zamknął wszystkie duchy w specjalnym naczyniu, które wrzucił do jeziora nieopodal Babilonu. Babilończycy jednak odnaleźli je i myśląc, że zdobyli skarb, nieopatrznie otworzyli naczynie, wypuszczając duchy. Jedynie Belial skrył się w pustej figurze i zajął się przepowiadaniem przyszłości tym, którzy oddawali mu cześć.
Goecja w starożytności

Starożytni Grecy niechętnie podchodzili do goetów, gdyż próbowali oni za pomocą sił nieczystych zmieniać bieg rzeczy. Właśnie od tego wziął się podział na "dobrych" i "złych" magów. Ci pierwsi zajmowali się tłumaczeniem pewnych zjawisk, za pomocą wiedzy, byli uznawani za mędrców i kapłanów. Natomiast ci drudzy oddziaływali na fatum za pomocą demonów, co często było tematem ówczesnych rozpraw sądowych, np. Apoloniusza z Tiany[3]. Takie rozróżnienie możemy również znaleźć w Metamorfozach Apulejusza. Pisarz ten uważał, że Goecję uprawiały tesalskie czarownice.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Goecja

A czym dla przykładu jest ,ciężka choroba psychiczna -Schizofrenia Paranoidalna :


Schizofrenia paranoidalna (s. urojeniowa[1]) â typ schizofrenii, w przebiegu której dominującymi objawami choroby są objawy pozytywne(urojenia orazhalucynacje); objawy negatywne, katatoniczne oraz zaburzenia myślenia nie są zbyt wyraźne[2] lub w ogóle nie występują[3].
Urojenia w tym typie schizofrenii często mają charakter paranoidalny; halucynacjami które w szczególności pojawiają się w obrazie klinicznym są omamy słuchowe; nie występują zaburzenia afektu, woli i mowy lub pozostają one niezbyt widoczne[3].
Urojeniami, jakie mogą pojawić się w tym typie schizofrenii, są urojenia wielkościowe, jednak częściej występują prześladowcze, odnoszące, odsłonięcia, nasyłania i wykradania myśli[1].
Rokowanie jest przeważnie lepsze niż w przypadku innych typów schizofrenii, a zachorowanie pojawia się z reguły w wieku późniejszym

https://pl.wikipedia.org/wiki/Schizofrenia_paranoidalna

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.