Gość Kuanan

Edyta

2 posty w tym temacie

EDYTA

Pochodzenie: germańskie (staroangielskie)

Znaczenie: "szczęście walecznych"

Liczba: 6

Znak zodiaku: Koziorożec

Planeta: Merkury

Imieniny: 16 Września

Imię Edyta w języku staroangielskim znaczyło właściwie to samo co nasz... Wojciech: "radość walki" lub raczej: "szczęście walecznych". A ponieważ jest to imię kobiece, raczej wróżyło więc nie tyle waleczność samym Edytom, co życzyło im, by to one przynosiły wojownikom szczęście, radość i powodzenie.

Liczbą imienia Edyta jest szóstka. To wyjaśnia, jaki rodzaj szczęścia może przynieść Edyta strudzonym wojom. Szóstka w numerologii kojarzy się bowiem ze spokojem, równowagą, dobrobytem, zacisznym domem i stałością uczuć. Liczba sześć jest także źródłem uzdrowicielskich mocy. Edyty jednakże nie rozpieszczają swoich podopiecznych, a swoich łask nie udzielają byle komu. Tak się zwykle składa, że niewiasty obdarzone tym imieniem są obowiązkowe i dobrze zorganizowane, wierne nie tylko swoim ukochanym, ale i własnym zasadom, a także mają dobrze określony pomysł na życie. I raczej nie mają zamiaru swoją energia i poświęceniem wspierać chwiejnych marzycieli ani innych nieudaczników. Posłuchajmy jeszcze raz, co głosi to imię: "szczęście walecznych".

Edyty są nosicielkami porządku i dyscypliny. Dzięki nim dom rodzinny (albo firma, w której pracują) nabiera pozytywnej atmosfery. Nie zapominają o kalendarzu, przypominają innym o ich własnych urodzinach, a ich plany sięgają daleko w przyszłość.

Spośród znaków zodiaku z imieniem Edyta najbardziej zgodny jest rozsądny Koziorożec, a także miłośniczka ładu i zasad - Panna. Również Raki i Byki dobrze będą się czuły z tym imieniem. Barany, Bliźnięta i Strzelce imię to chroni przed lekkomyślnością i rozbieganiem, Wodnikom i Wagom dodaje powagi, Lwom zaś - stałości. Edyty ze znaków Skorpiona i Ryb mogą być zanadto wrażliwe i nadmiernie przejmować się cudzymi problemami.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pochodzenie

Edyta to starogermańskie imię, wywodzące się od staroangielskich lub starogermańskich słów: ead (dobrobyt, pomyślność) oraz gyth (walka). Imię to oznacza: bogata dzięki walce lub walcząca o majątek; również bogactwo.

Formy obcojęzyczne

Edith, Editha, Edita (ogólnie przyj. forma), Edithe, Eadgyth (ang.), Edita (połud.-słow)

Odmiany i zdrobnienia

Edda, Edycia, Edytka

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.