Gość Kuanan

Halina

2 posty w tym temacie

HALINA

Pochodzenie: polskie

Liczba: 7

Znak zodiaku: Panna i Koziorożec

Planeta: Księżyc i Saturn

Imieniny: 1 Lipca

Imię Halina, chociaż nie słowiańskie, powstało w Polsce i jest używane głównie w naszym kraju. Prawdopodobnie powstało jako odmiana imienia Helena, może pod wpływem Aliny czyli Adeliny. Sławę zyskało za sprawą opery "Halka" Moniuszki ze słowami Wolskiego. Wszyscy znamy słowa arii Jontka: "Hej, Halino, hej, jedyna". Widocznie twórcy opery znaleźli imię, które brzmiało wystarczająco egzotycznie jak na mieszkankę mało wówczas znanego i dzikiego Podhala.

Liczbą imienia Halina jest siedem, liczba wiedzy, tajemnic i intelektu. I rzeczywiście, Haliny mają zwykle wiele zdrowego rozsądku, nie podejmują pochopnie decyzji, zwykle chętnie biorą udział w szczegółowych dyskusjach, a także korzystają z rad wielkiego grona doświadczonych przyjaciółek. Zachowują zdrowy dystans wobec wszelkich sensacji i nagłych wydarzeń, rzadko dają się ponieść nastrojom chwili i porywom entuzjazmu. Mają w zwyczaju działać powoli, z namysłem, ale skutecznie. Zwykle są nad wiek poważne. Pociąga je wiedza, gruntowne wykształcenie i często zostają specjalistkami w poszukiwanych zawodach. Częste wśród Halin jest nieprzeciętne zamiłowanie do porządku, do tego, by postępować według planu. Ich mieszkania i ogródki urządzone są metodycznie; od razu widać, do czego służy każde miejsce i każdy mebel. Choć za młodu, gdy brakuje im jeszcze doświadczenia i obycia, Haliny sprawiają wrażenie istot słabych i wiotkich, to jednak obdarzone są konsekwencją i idą przez życie w dobrze określonym kierunku. Dlatego w gronie rodziny, w małżeństwie, z roku na rok wychodzą na prowadzenie i stopniowo ze skromnych "szyj" awansują do roli prawdziwych "głów". Podobnie jest w ich karierze zawodowej: często mija sporo czasu, zanim Halina w pełni przekona się do swojej wartości i zauważy, że potrafi wszystko to, co inni, tyle, że lepiej.

Imię Halina z natury jest najbardziej odpowiednie dla znaków Panny i Koziorożca. Podkreśla ich wytrwałość oraz dobre rozeznanie w sprawach konkretnych i materialnych. Odpowiednie jest również dla Skorpiona, Raka i Ryb, może jeszcze dla Byka, Wagi i Bliźniąt, mniej zaś dla Barana, Lwa, Wodnika i Strzelca.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pochodzenie

Imię Halina utworzone zostało od imienia Helena, pochodzącego z greki i oznaczającego blask, jasność, pochodnię.

Odmiany i zdrobnienia

Hala, Halinka, Halka, Halusia, Hasia, Helinka

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.