Gość Kuanan

Ignacy

1 post w tym temacie

IGNACY

Pochodzenie: łacińskie

Znaczenie: "ognisty"

Liczba: 5

Znak zodiaku: Lew

Planeta: Mars i Słońce

Imieniny: 1 Lutego, 31 Lipca, 17 Października

Imię Ignacy po łacinie brzmiało *Ignatius* i ludziom mówiącym w tym języku kojarzyło się z ogniem (po łacinie *ignis*). Ta magia działa do dzisiaj. Typowy Ignacy jest człowiekiem o rzeczywiście ognistym temperamencie. Tak jest, jakkolwiek pochodzenie Ignacego nie jest wcale pewne, być może to imię wzięło się od nazwy jakiejś zapomnianej już dziś miejscowości pod Rzymem.

Było dwóch wielkich świętych Ignacych: Ignacy z Antiochii i Ignacy Loyola. Ten pierwszy był biskupem w mieście Antiochia (dziś go nie ma, zasypał je piasek...). Widząc swoich parafian prowadzonych na pożarcie lwom (działo się to w czasach prześladowań chrześcijan) zapragnął również siebie złożyć w ten sam sposób w ofierze. Był to jego świadomy wybór; święty do końca sprzeciwiał się swoim możnym przyjaciołom, którzy chcieli go wyciągnąć z wiezienia. W końcu dopiął swego i dał się lwom pożreć. A miłośnicy astrologii zapewne pamiętają, że imię to najbardziej pasuje do znaku... Lwa. Ignacy Loyola był Baskiem i rycerzem, zawodowym oficerem. Po tym, jak odniósł ciężkie rany w bitwie, postanowił służyć Bogu w inny sposób i założył, na wzór karnego wojska, zakon jezuitów, przeznaczony do walki z naporem heretyckich wierzeń.

Liczba imienia Ignacy równa się pięć. Ludzie spod znaku piątki to miłośnicy przygód i ryzyka, tacy, dla których leniwe życie "zjadaczy chleba" to coś najgorszego na świecie. Każdy Ignacy ma w sobie coś z wyczynowca i coś z bohatera. Wszystkiego im z mało i kapryśny los gna ich dalej i dalej.

Było dwóch przyjaciół w Wilnie dwieście lat temu: Adam Mickiewicz i Ignacy Domeyko. Obu los wygnał z kraju, ale podczas gdy Adam osiadł w Paryżu, to Ignacy zatrzymał się aż w Chile. Także tam wiódł niespokojny żywot, wędrował po górach i pustyniach, odkrywając dla Chilijczyków złoża miedzi.

Ignacowie są ludźmi energicznymi, dzielnymi i porywczymi, choć nieco egocentrycznymi. Potrafią być niemożliwie uparci i odporni na namowy. Ciągnie ich szeroki świat, przygoda i to, co nieznane; po tym względem potrafią być fantastami, ale takimi, którzy w końcu dopną swego. Są wśród podróżnicy i obywatele świata, ale także ludzie żyjący według swojego widzimisię, przeciwnicy nudy i myślowych schematów. Są też Ignacowie zdobywcami niewieścich serc i cenionymi kompanami w podróżach. Mają talent pedagogiczny, choć nigdy nie są nudnymi belframi. W interesach ich fantazję powinien hamować jakiś bardziej rzeczowy wspólnik, jako ze wrodzona jest im rozrzutność i niechęć do liczenia pieniędzy. W życiu domowym sprawy materialne Ignacy powinien powierzyć żonie.

Imię to najlepiej pasuje do znaków ognistych, wiec prócz Lwa także do Barana i Strzelca. Odpowiednie też jest dla obywateli świata: Wodników, pełnych fantazji Ryb, dla wszechstronnych Bliźniąt i zawziętych Skorpionów. Mniej nadaje się dla znaków o bardziej umiarkowanym charakterze, czyli dla Byków, Raków, Panien, Wag i Koziorożców.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.