Gość Kuanan

Igor

1 post w tym temacie

IGOR

Pochodzenie: germańskie

Znaczenie: "wojownik boga Yngvi"

Liczba: 4

Znak zodiaku: Koziorożec

Planeta: Saturn

Imieniny: 5 Października

Na dziwne tropy naprowadza nas imię Igor. Imię to przywędrowało do nas z Rusi, lecz wcale nie jest słowiańskie, ale germańskie, a ściślej skandynawskie,jako że na Ruś przynieśli je Wikingowie, którzy założyli pierwsze państwa ruskie. Pierwotnie imię to brzmiało Ingwar (Yngvarr) i znaczyło tyle: "wojownik boga Yngvi". Ów Yngvi nazywał się inaczej Frey i był bóstwem ziarna i plonów. Z kolei kniaź imieniem Ingwar czyli Igor był jednym z pierwszych władców Kijowa.

Jeśli dobrze się wsłuchamy w brzmienie imienia Igor, to czekają nas przeżycia iście mistyczne. Przyjdzie do nas wraz z jego dźwiękiem prawosławna zamierzchłość, trwałość dębowych częstokołów, mgły znad rozlewisk Dniepru... i usłyszymy, jak wilki wyją na stepowym bezkresie. Liczbą tego imienia jest czwórka, liczba ziemi i jej tajemnych mocy, a także liczba tego, co odwieczne, trwałe i niezmienne.

Którym znakom zodiaku przydzielić to imię? Najlepiej tym, które dobrze czują cały ów mistycyzm ziemi, a więc Rakom, Rybom, a przede wszystkim Koziorożcom.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.