Gość Kuanan

Irma

1 post w tym temacie

IRMA

Pochodzenie: staroniemieckie

Znaczenie: skrócona forma Irmingardy, Irminhildy lub Irmtrudy

Liczba: 8 i 5

Imieniny: 14 Września

Imiona Irma lub Irmina powstały ze skrócenia takich staroniemieckich imion, jak Irmingarda, Irminhilda lub Irmtruda. "Irmin" znaczyło: "ziemia, świat, wszystko", a te imiona nadawano księżniczkom jako wróżebny znak, aby wszystko i wszystkich miały w swej opiece. Odrobina magicznej numerologii: Irma ma liczbę osiem, a Irmina - PIĘĆ. Osiem piątych to jedno z kolejnych przybliżeń tak zwanej złotej proporcji, tajemniczej liczby, według której starożytni architekci kreślili plany świątyń i posągów.

Wszystko to jest oznaką, że w imieniu Irmina (lub Irma) tkwi wielki potencjał twórczy. Irminy nie boją się swojej oryginalności i mocy, która w nich drzemie. Życiowym zadaniem kobiet noszących te imiona będzie urządzenie jakiegoś wycinka świata po swojemu, według własnego pomysłu i troskliwe opiekowanie się tym, co stworzą. Czyżby więc Irminy garnęły się na wydziały architektury i ogrodnictwa?

Imiona Irma i Irmina najlepiej się komponują z energicznymi i twórczymi znakami zodiaku, takimi jak Skorpion, Lew i Koziorożec.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.