Vanilia22

Bardzo sucha skóra

26 postów w tym temacie

Hey dziewczyny macie jakieś domowe sposoby do walki z suchą skóra a nawet bardzo suchą? Oprócz peelingów co jeszcze może mi pomoc?

Niestety stosuje kremy, maseczki peelengi i powiem szczerze, że rezultaty nie powalają. Staram się pić wodę, unikam kawy ale... sad.gif

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Muszę Cię zmartwić. Ciężko jest wygrać ze suchą skórą. Czasem jest to jakiś defekt skóry już i z tym walka jak z wiatrakami. Proponuję nacierać skórę oliwą z oliwek, ewentualnie oliwkami dla dzieci (są lepsze inne zapachy niż bambino - ochyda :D)

Peelingi i oliwki, najlepiej przed spaniem po kąpieli, wcierać wmasować.

Nie ma tak na prawdę 100% skutecznych sposobów na taką suchą skórę. Nie wiem czym jest spowodowane, że taką masz.

Niektórzy mają atopową, a u takich osób będzie taki problem występował.

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No też nie wiem czym to jest spowodowane- zima jedno a dyskomfort drugie. Zmieniam teraz dietę więc zobaczymy jak to wpłynie na wygląd skóry

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Myslę, że Syberiuska jest tu niekoronowanym ekspertem, ale i ja swoej 3 grosze wtrynie.

Terraz skóra moze być bardziej sucha bo jest sezon gzrewczy i kaloryfery wysuszają powietrze. więc jakiś nawilżacz na kaloryfer warto mieć.

poza tym zbyt dluga kąpiel w wannie i sama woda - a tam gdzie mieszkasz nie jest przyjazna skórze - też wiele mogą napsuc.

Bardzo dobry jest olej kokosowy, swietnie nawilża skóre i wysusza ale najleppiej dodac go do wanny do ciepłej kąpieli a potem skóre delikatnie osuszyc ręcznikiem nie wycierać. Można też olej kokosowy lub oliwe z oliwek (ja nie znosze zapachu wiec nie stosuję) wetrzec w skórę ale też dobzre to zrobić po kąpieli na jeszcze lekko wilgotne ciało.

Jako kosmetyki pielegnujące suchą skórę ja polecam wspomniany już olej kokosowy, - poszukaj na forum bo chyba już jest temat o tym cudzie natury. Poza tym czasem kupuje w aptece oryginalne maslo kakaowe, nie ejst tanie ale raz na czas jako maseczke warto zastosować.

U mnie się sprawdza.

A jjeszcze w kwestii picia, wazne jest jak pijesz, bo mozna pic duzo a nic to nie daje. Dlatego optymalnie jest pic często, małymi łykami i male porcje. inaczej ponoć wszystko sie wysika wink.gif

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No i widzisz Szept :D dobrze ze zwrocilas na to uwagę, bo właśnie jesień-zima to wynik wielu pogorszeń objawów skóry. Jak np. przebarwienia, rogowacenie okołomieszkowe i inne takie. Na wszystko jesteśmy narażeni, a co do Oleju kokosowego również jest b.dobry. Chodzi o konsystencję i składniki takich mazideł oleistych :)

Tylko tak się można ratować. Bo jak już pisałaś wpływu na pogodę i wodę to my nie mamy zbytnio sad.gif

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

oj, tak... olej kokosowy jest dobry...i nawilża skórę bardzo ładnie... dobre też są kosmetyki z parafiną, które fajnie nawilżają skórę.

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

a ja tez dodam swoje trzy grosze...

Nacierac zaraz po kapieli jeszcze nie wytartą skórę własnie zwykła oliwką dla dzieci. pomiesza się ciut z wodą ale jest super gładka i jedwabista w dotyku a co najważniejsze nawilżona.

2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ogółem nie pijam duszkiem szklanki staram sie drobnymi łyczkami nawilżyć organizm, stosowałam już oliwki J&J po kapieli, ale spróbuje parafinę może to też coś da. Zmieniłam tez krem i peeling i widzę efekty ale na razie nadal ciężko. Inny problem to uporczywa spieszchnięta skóra na wargach, pomadki ochronne balsamy są do bani... i to obojętnie w jakiej porze roku.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja oliwek dla dzieci nie stosuje bo i ui mnie i u syna paradoksalnie jeszcze bardziej wysuszaly mi skórę.

Młody był od zawsze smarowany parafiną lub olejem kokosowym.. Zwykle jeszcze do wanny czy waniennki wilewalam to i ładnie calusienkie cialo pokrywała warstewka oleju.

czasem stosuje też jesli juz to mleczko do ciala, ale to dziala u mnie na chwilke tylko.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

JJa na usta i w maseczkach oraz do kąpieli. Ale raczej odżywia on skórę niż nawilża.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ja stosowałam miodzik na usta... zwłaszcza zimą... usta wtedy są fajnie odżywione i nie pękają... a i całusy są słodziakowe wink.gif

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ja bym polecała ci zakupić w jakimś sklep[ie zielarsko kosmetycznym czysty olejek jojoba i tym smarować buzię ,możesz tez jak posiadasz kwiat zwany aloesem po prostu odciąć jedno kłoncze lekko umyć rozciąć po środku i zrobić z tego miąszu maseczkę .noi teraz weszły do sprzedaży tabletki i kosmetyki z kwasem hialuronowym,wiąze on cząsteczki wody w skórze i zatrzymuje je ,tyle ze jest tego masa i jaka jest zawartość jego w kremach to ci nie powiem .Życzę Ci powodzenia .pozdrawiam.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

tabletki stosowac zaczełam teraz.. jak juz widze ze zima mi nie słuzy,na włosy i paznokcie.. na suche rece bo takie miałam polecam kompresy z miodu i oliwy,bron boze nie dodawac cytryny.Zamoczyc w tym dłonienałozyc gruba warstwe,i rekawiczki nałozyc,najlepiej zrobic to sobie na noc:) pomaga

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

a no fakt wink.gif ale mzoe warto pocierpiec? wink.gif

A przy okazji dziewczyny, co poradzicie na szorstką i suchą oraz spekana skórę na łokciach? peeleingi i kremy oraz oliwki nie dają zadowalającego efektu

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

jak sa popekane to napewno nie sól tak jak ja to robię ale możesz zaparzyć garść płatków owsianym i ta papkę wcierać codziennie w łokcie potem zetrzyj lekko i zostaw na noc jak troche tego kleiku na nich pozostanie to wyschnie ale częsć sie wchłonie

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zaczęłam stosować dobry krem na twarz żeby skóra byłą nawilżona i są teraz naprawdę dobre tego efekty. Po kilkudniowej zmainie diety również widzę małe zmiany - choć to dopiero początek. Zobaczymy jak to dalej pójdzie:)

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Do bardzo suchej skóry stosuję u córki tylko balsam :spam: . Stosowałam wiele innych środków ale bez powodzenia.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Balsam czy masło do ciała to też dobra i skuteczna opcja w kwestii nawilżenia naszego ciała,a poza tym bardzo ładnie pachnie wiec polecam :)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

a próbowałaś serum z witaminami? Ja uważam, że serum z witaminą C świetnie działa na problemy z cerą, sama wypróbowałam Dermo Future, możesz sobie znaleźć recenxję gdzieś w sieci... i serum Perfecty nawilżające...

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Sucha skóra to faktycznie duży problem. Ja też długo walczyłam z przesuszaniem się cery. Ostatnio jednak kupiłam nawilżające serum do twarzy  i juz po pierwszym użyciu zauważyłam znaczną poprawę. Generalnie cerę trzeba nawilżać regularnie, jednorazowe zabiegi nic nie dadzą. Zerknij na kosmetyki oferowane przez drogerię House of Beauty. Tu znajdziesz dużo fajnych produktów nawilżających. 

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja zaś zamiast stosowania czegokolwiek proponuję co dziennie pić szklankę wody po przebudzeniu, oraz masować części suche. Mi pomaga :)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.