Forum Ezoteryczne Ezodar : Najbardziej znane przesądy - Forum Ezoteryczne Ezodar

Skocz do zawartości

Wstaw swoją reklamę sklepu , forum, blogu , serwisu, portalu na naszym forum – Kliknij tutaj :)
  • 3 stron +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Najbardziej znane przesądy

#1 Guest__*

• Grupa: Goscie

Napisano 07 06 2010 - 19:25

Przesąd? przekonanie o istnieniu związku przyczynowo-skutkowego między zdarzeniami. Wypływać ono może ze stereotypów zakorzenionych w tradycji i kulturze, pozbawione racjonalnych podstaw i niemożliwe do weryfikacji lub uczenia się nieprawidłowych związków.

źródło: wikipedia

W tym miejscu chciałabym abyście zamieścili wszystkie i najbardziej popularne przesądy jakie znacie;)

Najbardziej znane przesądy:
1)czarny kot- jeśli przebiegnie nam drogę, wierzymy, że będziemy mieć pecha. Jeśli już się tak stanie, to trzeba zrobić trzy kroki do tyłu i splunąć przez lewe ramię, wówczas można ponownie iść na przód, lub poprostu zmienić kierunke naszej wędrówki.
2)drabina-uważa się, że przejście pod drabiną przybliża do śmierci, jeśli nie mamy jak okrążyć drabiny,i musimy pod nią przejść to robimy to ze skrzyżowanymi palcami u ręki.
3)kominiarz- jeśli go soptkamy będziemy mieć szczęście, dodatkowo na jego widok należy złapać się za guzik i w myślach wypowiedzieć życzenie. Jeśli potem natkniemy się na brodacza ? nasze marzenie się spełni. Jeśli na zakonnicę lub kobietę w okularach ? niestety nie.
4)pukanie w niemalowane drewno-żeby nie zapeszyć lubimy odpukać w niemalowane drewno.
5)tablica rejestracyjna- na której obok siebie znajdują się co najmniej dwie takie same cyfry, przynosi szczęście kierowcy i temu, kto na nią patrzy.
6)13- liczba 13 wzbudza w nas niepokój i staramy się jej unikać. Trzynasty dzień w miesiącu zapowiada nieszczęście, zwłaszcza w piątek

Zresztą fajny artykuł nt. w/w przesądów znajdziecie tutaj: http://www.prorok.pl.../art-330,0.html
0

#2 User offline   Szept 

• Po prostu Jestem...
  • Grupa: Administratorzy
  • Postów 5791
  • Miejscowość:Tu i Tam
  • Mój stan

Napisano 07 06 2010 - 20:17

Ja tam nie jestem pzresądna ale... Lepiej odpukać ;)
0

#3 Guest__*

Napisano 07 06 2010 - 20:27

Szepcząca napisał:

Ja tam nie jestem pzresądna ale... Lepiej odpukać ;)

Doooobre :D/> :o/> :lol:/> :lol:/> :lol:/> :lol:/>

Puk, puk, puk - starczy? :roll:
0

#4 User offline   Rachael 

• Ezo początkujący
  • PipPip
  • Grupa: Użytkownicy
  • Postów 46

Napisano 09 06 2010 - 10:52

Również lubię czytać o przesądach choć do ich faktycznego działania jestem sceptyczna :D/> Są jednak takie ktore i na mnie dzialają np.kominiarz ....oj zawsze jak go widzę szukam nerwowo guzika heh..jakby to mialo mi naprawdę zaszkodzić że go nie mam :D/> a póżniej jeszcze szukanie osób żeby przestać sie za niego trzymać^^cóż czasem to śmiesznie wygląda :lol:/> albo kiedy przeczodzi czarny kot przez ulicę...no to albo go wyprzedzam albo staram się przepędzić żeby nie zdążył hahah.No różnie to bywa :lol:/> Czasem zwracam uwagę też na to żeby mnie i przyjaciółkę nie przedzielił jakiś słup..podobno to pecha przynosi^^A i jeszcze przechodzenie pod drabiną czy słupem który ma dwie kolumienki szeroko ustawione..Pod tym nie przejdę, a w życiu haha.Zeby mnie cos jeszcze przejechalo zaraz :D/> hehe.Tak to właśnie wygląda u mnie choć nie ma to aż takiego wływu na życie.To są przesądy i każdy w cos
tam wierzy :D/>
0

#5 Guest__*

Napisano 09 06 2010 - 14:53

ja sama z kotkiem, mam tak że idę pierwsza, uważam że przynosi mi to szczęście. Drabina, cóż wolę ją ominąć niż pod nią przejść. Piątek 13, uważam że to bardzo fajny dzień;)

A słyszeliście o tym, że nie wolno przechodzić nad raczkującym dzieckiem bo nie urośnie? :lol:/>
0

#6 User offline   Obserwator 

• Ezo użytkownik
  • PipPipPip
  • Postów 97
  • Miejscowość:Międzyświeć
  • Zodiak:Strzelec
  • gg: 32376350
  • Mój stan

Napisano 09 06 2010 - 18:20

Madame_Tusson napisał:

A słyszeliście o tym, że nie wolno przechodzić nad raczkującym dzieckiem bo nie urośnie?

. . . :lol:/> To mnie zwaliło z krzesła...
Przesądy przesądami, ale są granice -__-
0

#7 User offline   Rachael 

• Ezo początkujący
  • PipPip
  • Postów 46

Napisano 10 06 2010 - 11:38

Hehe :)/> o tym nie slyszalam....naprawde nie wiem kto to wymyslil ale ciekawe ciekawee :D/>
0

#8 User offline   macik889 

• Ezo początkujący
  • PipPip
  • Postów 41

Napisano 09 07 2010 - 18:24

Ja tam wiele razy przechodziłem pod drabina, lub pod dwoma złączonymi ze sobą słupami w kształt drabiny i nic mi się nie działo, przebiega przede mną czarny kot, nic nie robię tylko idę dalej, i nie wiem co o tym sądzić czy to jest prawda czy nie.
0

#9 User offline   Obserwator 

• Ezo użytkownik
  • PipPipPip
  • Postów 97
  • Miejscowość:Międzyświeć
  • Zodiak:Strzelec
  • gg: 32376350
  • Mój stan

Napisano 13 08 2010 - 03:41

Praktycznie rzecz biorąc przesądy znajdują się tylko w twoim umyśle, co z tym zrobisz to już zależy od Ciebie.
Jeśli zaczniesz w nie wierzyć mogą przekształcić się w obsesje i na prawdę zacząć działać, ale jeśli je zignorujesz to ich po prostu nie będzie.
W gruncie rzeczy ich nie ma, sami je kreujemy lub też nie.
0

#10 Guest__*

Napisano 26 08 2010 - 20:43

słuszne i bardzo prawdziwe słowa :p/>
0

Udostępnij ten temat:

• 3 stron +
  • 1
  • 2
  • 3