Gość Kuanan

Najbardziej znane przesądy

27 postów w tym temacie

Przesąd? przekonanie o istnieniu związku przyczynowo-skutkowego między zdarzeniami. Wypływać ono może ze stereotypów zakorzenionych w tradycji i kulturze, pozbawione racjonalnych podstaw i niemożliwe do weryfikacji lub uczenia się nieprawidłowych związków.

źródło: wikipedia

W tym miejscu chciałabym abyście zamieścili wszystkie i najbardziej popularne przesądy jakie znacie;)

Najbardziej znane przesądy:

1)czarny kot- jeśli przebiegnie nam drogę, wierzymy, że będziemy mieć pecha. Jeśli już się tak stanie, to trzeba zrobić trzy kroki do tyłu i splunąć przez lewe ramię, wówczas można ponownie iść na przód, lub poprostu zmienić kierunke naszej wędrówki.

2)drabina-uważa się, że przejście pod drabiną przybliża do śmierci, jeśli nie mamy jak okrążyć drabiny,i musimy pod nią przejść to robimy to ze skrzyżowanymi palcami u ręki.

3)kominiarz- jeśli go soptkamy będziemy mieć szczęście, dodatkowo na jego widok należy złapać się za guzik i w myślach wypowiedzieć życzenie. Jeśli potem natkniemy się na brodacza ? nasze marzenie się spełni. Jeśli na zakonnicę lub kobietę w okularach ? niestety nie.

4)pukanie w niemalowane drewno-żeby nie zapeszyć lubimy odpukać w niemalowane drewno.

5)tablica rejestracyjna- na której obok siebie znajdują się co najmniej dwie takie same cyfry, przynosi szczęście kierowcy i temu, kto na nią patrzy.

6)13- liczba 13 wzbudza w nas niepokój i staramy się jej unikać. Trzynasty dzień w miesiącu zapowiada nieszczęście, zwłaszcza w piątek

Zresztą fajny artykuł nt. w/w przesądów znajdziecie tutaj: http://www.prorok.pl/czarownica/art-330,0.html

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja tam nie jestem pzresądna ale... Lepiej odpukać ;)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Również lubię czytać o przesądach choć do ich faktycznego działania jestem sceptyczna :D Są jednak takie ktore i na mnie dzialają np.kominiarz ....oj zawsze jak go widzę szukam nerwowo guzika heh..jakby to mialo mi naprawdę zaszkodzić że go nie mam :D a póżniej jeszcze szukanie osób żeby przestać sie za niego trzymać^^cóż czasem to śmiesznie wygląda :lol: albo kiedy przeczodzi czarny kot przez ulicę...no to albo go wyprzedzam albo staram się przepędzić żeby nie zdążył hahah.No różnie to bywa :lol: Czasem zwracam uwagę też na to żeby mnie i przyjaciółkę nie przedzielił jakiś słup..podobno to pecha przynosi^^A i jeszcze przechodzenie pod drabiną czy słupem który ma dwie kolumienki szeroko ustawione..Pod tym nie przejdę, a w życiu haha.Zeby mnie cos jeszcze przejechalo zaraz :D hehe.Tak to właśnie wygląda u mnie choć nie ma to aż takiego wływu na życie.To są przesądy i każdy w cos

tam wierzy :D

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ja sama z kotkiem, mam tak że idę pierwsza, uważam że przynosi mi to szczęście. Drabina, cóż wolę ją ominąć niż pod nią przejść. Piątek 13, uważam że to bardzo fajny dzień;)

A słyszeliście o tym, że nie wolno przechodzić nad raczkującym dzieckiem bo nie urośnie? :lol:

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A słyszeliście o tym, że nie wolno przechodzić nad raczkującym dzieckiem bo nie urośnie?

. . . :lol: To mnie zwaliło z krzesła...

Przesądy przesądami, ale są granice -__-

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja tam wiele razy przechodziłem pod drabina, lub pod dwoma złączonymi ze sobą słupami w kształt drabiny i nic mi się nie działo, przebiega przede mną czarny kot, nic nie robię tylko idę dalej, i nie wiem co o tym sądzić czy to jest prawda czy nie.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Praktycznie rzecz biorąc przesądy znajdują się tylko w twoim umyśle, co z tym zrobisz to już zależy od Ciebie.

Jeśli zaczniesz w nie wierzyć mogą przekształcić się w obsesje i na prawdę zacząć działać, ale jeśli je zignorujesz to ich po prostu nie będzie.

W gruncie rzeczy ich nie ma, sami je kreujemy lub też nie.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A słyszeliście o tym, że nie wolno przechodzić nad raczkującym dzieckiem bo nie urośnie?

. . . :D To mnie zwaliło z krzesła...

Przesądy przesądami, ale są granice -__-

często tak mi zwracano uwagę żebym nie przechodziła nad dzieckiem....nie zastosowalam się a dziecko uroslo

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wysypanie soli , buty na stole ,chleb położony do góry nogami (choć chleb nóg nie ma),swędzenie nosa, krosta na języku, grzanie i czerwone uszy,swędzenie rąk (lewa ,prawa) -wszystko to jest objęte przesądami

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

całowanie się na progu, czy dostanie butów od chłopaka oznacza rychłe rozstanie

pożyczanie sobie chustki do nosa - kłótnie

znalezienie cudzej obrączki - kłopoty w miłości, najlepiej zanieść/oddać obrączkę do kościoła

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ja znam odnośnie obrączki ślubnej to, że żadne z małżonków nie może dac przymierzyc swojej obrączki osobie trzeciej, ponieważ oznacza to rozpad związku małżeńskiego...

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kiedys słyszałam,ze jak przymierzy się obrączke matki, to sie zostanie stara panną. Ja w ciagu pół roku po założeniu obraczki mamay wyszłam za mąż, ale po 11 latach sie rozwiodłam :D

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak sie zastanawiam nad tym, chyba jestem, nie do przesady.Nie uciekam co prawda, przed czarnym kotem, ale wole odpukac w niemalowane, pod drabina tez nie przechodze

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przesądy działają na zasadzie, w co wierzysz to przyciągasz. I tylko dlatego one się spełniają.

Lepiej odrzucić przesądy. :*

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dokładnie Wilku :D ,Wszelkim przesądom i przepowiednią sens nadaje człowiek swoją wiarą w nie ,lecz gdy człowiek zaufa w wewnętrzną moc swojej intuicji - posłucha jej ,wtedy zrozumie że wszelkie : przesądy,przepowiednie ,horoskopy itd. to sztuczki wybujałej wyobraźni i rozchwianej osobowości ,czyli iluzji umysłowych .

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Najbardziej znane to chyba czarny kot, który przebiega nam drogę. Trzeba wtedy 3 razy plunąc przez lewe ramię. No i odpukiwanie w niemalowane, żeby nie zapeszyc czegoś czym się chwalimy. No i piątek 13stego- podobno pech.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kolor czarny ,to skupianie energii , lewa strona ciała -przeszłość /podświadomość  ,splunięcie - wydalenie z siebie negatywnej energii mentalnej -energii myśli ,3 razy -3 poziomy świadomości /psychiki -Nad-świadomość ,Podświadomość .Nieświadomość ,lub trójca święta  ,a 13 piątek , o 13 30 ,to śmierć Jezusa Chrystusa Na Krzyżu . Odpukiwanie w niemalowane ,bo farba pokrywająca drewno lub metal ,uniemożliwia nam  pozbycie się z siebie , złej energii /złych myśli .

Edytowane przez Mistyk
1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.