Gość Kuanan

Marzena

2 posty w tym temacie

MARZENA

Pochodzenie: staropolskie

Znaczenie: zdrobnienie od imienia Małgorzata

Liczba: 7

Znak zodiaku: Ryby

Planeta: Neptun

Imieniny: 26 Kwietnia

Imię Marzena nie pochodzi od "marzenia", lecz jest staropolskim zdrobnieniem Małgorzaty. Zauważmy w tym miejscu, że imię Małgorzata (*margarites*, "perła" po grecku) było przekręcane jak rzadko które i w różnych językach zrobiła się z niego Rita, Greta, Maggie, a u Amerykanów nawet Peg.

Liczba imienia Marzena wynosi siedem, co jednak kojarzy się z "marzeniami" i "nocnymi marami", gdyż siódemka jest liczbą ludzi natchnionych i wrażliwych, mających skłonności do mistycyzmu i zanurzania się w swoich prywatnych światach, pełnych tajemnic i marzeń.

Marzeny żyją więc zwykle nieco na uboczu od światowego gwaru. Nie są przesadnie towarzyskie; zachowują się tak, jakby chroniły swoją intymność i odrębność przed wścibskim okiem. Mają mnóstwo swoich ulubionych zakątków, pamiątek, melodii i innych szczegółów, które pobudzają ich fantazję, choć dla innych ludzi mogą być bez znaczenia. Zainteresowanie ich są rzadkie i elitarne. Często imię to nadane dziewczynce jest zapowiedzią talentów artystycznych, jakie się u niej rozwiną - choć, trzeba przyznać, dorobek Marzen pozostaje znany raczej wąskim kręgom, a one same rzadko stają się popularnymi gwiazdami.

Marzena jest jednym z tych imion, z którymi najlepiej się czują kobiety ze znaku Ryb - subtelne i trochę "nie z tego świata". Zgodne jest też to imię z charakterem Wodników i Raków. Wagom i Bykom to imię doda wrażliwości, a Skorpionom, Koziorożców i Pannom - intelektualnej bystrości. Dla ognistych Baranów, Lwów i Strzelców imię to jest chyba zbyt delikatne.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pochodzenie

Monika to imię pochodzące z greki. Wywodzi się od słowa monos (jedyny, sam, samotny). W dawnych czasach imię to nadawano jedynaczkom.

Formy obcojęzyczne

Monica (łac.), Monica (ang.), Monika, Monica (niem.), Monique (fr.), Monica (hiszp.)

Odmiany i zdrobnienia

Monia, Moniczka, Monisia, Moniś, Nika

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.