Gość Kuanan

Mirosław

1 post w tym temacie

MIROSŁAW

Pochodzenie: słowiańskie

Znaczenie: "sławny dzięki posłuchowi u ludzi"

Liczba: 9

Znak zodiaku: Wodnik

Planeta: Uran i Merkury

Imieniny: 2 Lutego, 26 Lutego

Imię Mirosław jest jednym ze starych słowiańskich imion zaklęć albo magicznych życzeń. Zanim na nasze ziemie przybyło chrześcijaństwo, większość męskich imion naszych przodków była właśnie takimi zaklęciami; poprzez imię życzono nowym członkom rodu sławy, powodzenia, radości i męstwa. "Mirosław" (do dziś to rozumiemy), jest życzeniem sławy. Trudniej już się domyślić, z jakiego powodu miała przyjść owa sława. Słowa "mir" w języku polskim prawie się nie używa. "Mieć mir" znaczy: mieć posłuch, autorytet. Po rosyjsku to samo słowo oznacza dwie rzeczy: pokój (brak wojny) i świat. Pierwotnie słowo "mir" oznaczało porządek w państwie lub plemieniu. A więc "Mirosław" to ktoś, kto zaprowadza porządek i dlatego zyskuje sławę albo też ktoś, kto ma sławę i posłuch wśród rodaków.

Liczba tego imienia równa się dziewięć. Najważniejszą cechą ludzi dziewiątek jest ich indywidualizm. Dziewiątki wykraczają poza to, czego ich nauczono, przerastają swoich rodziców i nauczycieli. Żyją na własny rachunek i mało się przejmują tym, co o nich pomyśli sobie otoczenie.

I taki właśnie jest los idealnych Mirosławów. Idą oni przez życie własną ścieżką, często na przekór wyobrażeniom swojej rodziny i środowiska. Jako młodzieńcy często ubierają się nie tak, jakby tego życzyli sobie ich ojcowie; próbują przygód, których starsi woleliby im oszczędzić i uczą się innych rzeczy niż powinni. Po latach jednak ich nietypowa wiedza i rozległe życiowe doświadczenie okazuje się całkiem użyteczne i Mirosławowie ze swoich dalekich podróży wracają na łono społeczeństwa. Mirosławów zawsze pociąga to, co nowe, dalekie i egzotyczne. Trudno im wysiedzieć w jednym miejscu i przy jednym zajęciu; często zmieniają zawody i jest wśród nich wielu wziętych podróżników. Mają talent do obcych języków. Jeżeli wyruszają na dalekie wyprawy, wracają z nich odmienieni. Kiedy przyjdzie pora, aby się ustatkować, Mirosław okazuje się zdolnym organizatorem i wtedy rzeczywiście, jakby w myśl starosłowiańskiej wróżby, ma szansę stać się sławny dzięki porządkom, jakie zaprowadzi w swojej firmie lub dzielnicy.

Pełna zgodność między imieniem a znakiem zodiaku zachodzi wówczas, gdy Mirosław urodzi się jako Wodnik. Drugim znakiem Mirosławów jest inny zodiakalny wędrowiec, Strzelec. Jeżeli to imię nadamy chłopcom ze spokojnych znaków Panny, Koziorożca lub Raka, doda im ono ruchliwości i odwagi oraz sprawi, że zainteresują się podróżami i przygodami. Z kolei Baran i Waga pod wpływem imienia Mirosław spoważnieją i będą lepiej znać swoje życiowe cele. Bykom, Lwom i Bliźniętom imię to dodaje rozmachu i lekkości myślenia. Mirosławowie ze znaku Skorpiona i Ryb będą najczęściej uzdolnieni w kierunku aktorstwa i satyry.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.