Gość Kuanan

Mieczysław

1 post w tym temacie

MIECZYSŁAW

Pochodzenie: słowiańskie

Znaczenie: "sławny mieczem"(?)

Liczba: 7

Znak zodiaku: Koziorożec

Planeta: Saturn

Imieniny: 1 Stycznia

W imieniu Mieczysław nagromadził się cały szereg pomyłek. Przede wszystkim zostało ono źle odczytane ze średniowiecznych zapisków; powinno brzmieć "Miecisław", od słów "miotać sławę", czyli "zdobywać rozgłos". Imię Mieczysław ("sławny mieczem") u dawnych Słowian nie było możliwe, gdyż swoje imiona wywodzili oni przede wszystkim od zalet charakteru i nigdy nie nazywali swych synów od żadnego sprzętu, broni ani innych materialnych przedmiotów czy też od zwierząt. Różnili się pod tym względem od Germanów, którzy, owszem, mieli imiona pochodzące od mieczy, oszczepów, wilków i niedźwiedzi.

U dawnych polskich historyków istniał pogląd, że "Mieczysław" było to pełne imię Mieszka, pierwszego chrześcijańskiego władcy Polski. Z tego, co powiedziano wcześniej, wynika, że Mieszko nie mógł być Mieczysławem, bo takiego imienia nie było. Wątpliwe też, czy jego pełne imię brzmiało "Miecisław". Imię Mieszko, a raczej "Misko", znane z napisów na monetach jako "Misico", najpewniej wywodziło się od słowa "mściwy".

Niezależnie jednak od tego, jak powstało, imię Mieczysław istnieje, a jego liczba wynosi siedem. Daje to Mieczysławom filozoficzny stosunek do życia, każe im się wiele zastanawiać nas sobą i swoim losem, czyni z nich myślicieli i intelektualistów. Jak zwykle w takich przypadkach bywa, Mieczysławowie nie są ani żywiołowi i porywczy, ani spontaniczni w wyrażaniu uczuć, ani nie mają żyłki ryzykantów. Lubią za to uregulowany tryb życia, porządek i trwałe zasady. Różne niedostatki wyrównuje im niewątpliwie wysoki wskaźnik inteligencji. Mieczysławowie potrafią radzić sobie w niesprzyjających okolicznościach. Wydaje się, że drobne korzyści i umiarkowaną koniunkturę potrafią lepiej spożytkować niż jakieś wielkie i nagłe okazje. Można powiedzieć, że lubią mieć w życiu troszeczkę pod górkę. W stosunkach z ludźmi ujawnia się ich natura dyplomatów chodzących na układy.

Imię Mieczysław będzie "pracowało" najlepiej, nadane Koziorożcowi lub Pannie. Można też je polecić Wagom, Rakom i Wodnikom - będzie na te znaki działać stabilizująco. O innych znakach można powiedzieć tyle, że im więcej w nich jest żywiołu ognia, tym mniej wygodnie będzie im z tym imieniem.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.