Gość Kuanan

Michał

1 post w tym temacie

MICHAŁ

Pochodzenie: hebrajskie

Znaczenie: "któż jest jak Bóg?"

Liczba: 8

Znak zodiaku: Byk

Planeta: Jowisz

Imieniny: 10 Kwietnia, 29 Września

Michał to jeden z czterech archaniołów, książę niebios, stojący na czele duchów wiernych Bogu i walczących z wojskami Szatana. Jego imię po hebrajsku brzmi *Mikael* i znaczy: "któż jest jak Bóg", czyli "któż może równać się z Bogiem?". Archanioł Michał przeprowadza również dusze zmarłych do raju i do ostatniej chwili broni ich przed atakami złych duchów. Cały tytuł "Michał Anioł" używany bywa jako osobne imię. Tak nazywał się genialny włoski malarz, rzeźbiarz i architekt, Michelangelo Buonarroti.

Liczba imienia Michał, osiem, oznacza w numerologii ludzi zaangażowanych w życiowe trudy, takich, którzy podejmują się ambitnych zadań i dobrze sobie radzą w materialnej rzeczywistości. Można zauważyć, że bezkompromisowa walka ze złem, do jakiej staje archanioł Michał, jest typowym przykładem ambitnych czynów ludzi ósemek.

Michałowie mają zaufanie do samych siebie, tak jakby podświadomie czuli, że chroni ich moc własnego imienia. Zwykle są zrównoważeni i potrafią żyć w zgodzie z własną naturą. Potrafią dostrzec dobre strony każdej sytuacji i łatwo przystosowują się do życiowych warunków. Nie uchylają się od trudów i obowiązków. Lubią sprawdzać swoje siły w takich konkurencjach, w których mogą natrafić na lepszych od siebie. Ich pewność siebie i optymizm sprawia, że ludzie chętnie widzą w nich swoich szefów i przywódców. A Michałowie nie gardzą popularnością ani wysokimi stanowiskami. Wzorem anioła Michała, który prowadzi dusze do raju, Michałowie chętnie podejmują się roli przewodników (także wysokogórskich), oraz dowódców i pedagogów. Typowy Michał jako ósemka ma szczęśliwą rękę do pieniędzy i życiowych wygód. Umie bawić się i cieszyć życiem, często bywa smakoszem i miłośnikiem sztuki. Można powiedzieć, że Michał to jedno z tych imion, które zapowiadają życie pełne sukcesów, choć wcale nie łatwe.

Najlepiej odpowiada to imię zrównoważonym, ufnym w swe siły i ceniącym uroki życia Bykom. W pełni zgadza się też z przywódczym charakterem znaku Lwa oraz z opiekuńczym nastawieniem Raka, Panny i Ryb. Jako imię anioła przewodnika Michał jest również odpowiednim imieniem dla Bliźniąt, Strzelców i Wodników. Jedynie dla prędkich Baranów i Skorpionów to imię jest zbyt łagodne, dla Koziorożców - zbyt miekkie, zaś dla znaku Wagi zbyt prostoduszne.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.